Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
30. sep 2010

@chorale1 jééééééééj ty si šikováááááááááá. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

chorale1
30. sep 2010

@cikyta to som už začala upratovať na vianoce, lebo kým všetky skrine a všetko ostatné upracem tak fakt budú vianoce. ty už mám pomocníčku tebe to pojde raz dva 😉

cikyta
autor
30. sep 2010

@chorale1 denne aj 3 krát vyhadzujeme a nahadzujeme handry do skrín. 😀

chorale1
30. sep 2010

aspoň máš prehľad kde čo máte 😀 😀 😀 😀 idem lebo už sme hore 😎

cikyta
autor
30. sep 2010

@chorale1 zajtra sa od 1O-11hod.zbieraju peticne podpisy proti novemu rod.prispevku v MT v tescu u mamičky,čo bude mať na hlave šatku.A ja sa tam nemám ako dostať ☹

fopardi
30. sep 2010

@denis19 no niečo podobne použivame aj my a tiež som mala problem taky pozhanať mala som kupeny jeden ešte pred narodenim a ten sme dudlali a dudlali až sa nam spravil defekt a druhy som taky nepozhanala tak som kupla rovnaky tvar ako ten prvy len iny materail ale celkom mu chuti aj ten 🙂

fopardi
30. sep 2010

@cikyta ale ved tebe by to vyhovovalo lebo od januara by si sice mala menší ale iba do aprila kedy by ti začínal ten posledny rok čiže ty by si tym ziskala tak prečo chceš ísť podpisovať ved ak to prejde tak ty nebudeš mať od apríla 190ale iba 160 či ako to je ta pre teba to je + 😕

cikyta
autor
30. sep 2010

@fopardi Ano,mne to urobí za celý rok to,že mi do apríla vezmu a po apríly pridaju (+48 €),ale nejde o mna....
Ide o princíp,o spravodlivosť,o buducnosť atd... ☹

fopardi
30. sep 2010

@cikyta ved jasne ja si osobne tiež myslím že to nieje spravodlive lebo niekto kto sa doma vala cely život a neda do štatu ani euro dostane to iste čo ty čo cely život robíš s vynimkou par rokou kedy si dovolíš pre štat vychovať dalšieho platiča dani a pod. no ale ved sme na slovensku tak čo sa čudujeme

cikyta
autor
30. sep 2010

@fopardi Tak veru. Neznášam nespravodlivosť-akúkolvek ☹

Dobru nôcku.............. 😔 😉

fopardi
30. sep 2010

@cikyta pa

jerryjanka
30. sep 2010

ja sa nikde do tejto temy nezapajam - aby som nevyvolavala hadky a tak - myslim že to aj tak neovplyvníme...
ja som hned po škole strednej začala pracovať a pracovala som asi 6 rokov - s menšími prestavkami ked som pracu nemala ale hladala. potom to život zariadil tak že som zostala doma s tatinom ako opatrovatelka
mesačne za to dostavam 47 eur, nesmiem si zohnať pracu popri tom ani brigadu proste musim sa o neho podla nich starať 24 hodin denne. podla stareho zakona som hodená do rovnakého vreca ako niektoré spoluobčianky ktore fakt hovno robili, a to že som mala dostať 164 eur ma sralo... už len kvoli tej sume - aj ked som vedela že ja to svojim krikom nezmením. proste su tu diskriminované určité skupiny ľudí. keby som dala tatina opatrovať nejakej štátnej opatrovatelke - štát by to mesačne stálo cca 700 -900 eur a chodila by k nam na maximalne 8 hodin denne len v pracovne dni. ja mam za 24 hodin denne 7 dni v tyždni za mesiac 47 eur a ešte potom mam mať narok na rovnaku matersku ako tí čo fakt hovno robili. to len tak na okraj - že sa to tu globalizuje a ja si fakt nepripadam ako nejaka socka čo rodi deti aby nemusela do práce. Dlho sme sa snažili, dali sme do toho vela energie, sily a vlastne aj penazí aby sme vôbec dieťatko mali. a štát sa o nás aj tak nepostará a ešte si potom o sebe čítam že som nenažrana ked chcem aspon tych 190 eur - teda nie ja osobne ale fakt si pripadam hodena do vreca s darmožráčmi ☹

denis19
1. okt 2010

Dobré ránko devčata!!!!!
Vidím, že včera se tu zaostrilo na nového inteligenta ve vláde...co k tomu dodat...jsem už léta apolitická,abych mela duševní klid, rozhodla jsem se v této krajine žít i s duledkama, to že je vláda dementní..to bude vždy a s tím nic nenadelám, já osobne!!!!! Je to katastrofa co chce udelat,ale já stále v koutku duše verím, že se to nestane!!! Kdybych chctela pracovat, teda ne chtela,ale nemám ted vhodný výraz na jazyku, tak nemám díte, které nás tu všechny stálo ne malé peníze se k nemu dopracovat, díky vesmíre za ty naše zlatíčka 🙂 ........a já ho ted mám nekam odložit!!!,abych mohla na materské pracovat!!!To je co za hovadimu!!!!!! Souhlasím s ciky ,že jde o princip, ikdyž ona treba , pokud to schválí,na tom prodelá...co to udelá se mnou se ani radeji nepídím dozvedet!!!!
@jerryjanka vím v jaké si situaci, meli jsem s manželelm pred dvema lety to samé dilama...opatrovat či dát opatrovat.....a je to tak jak píšeš, ted nám opatrují, stojí nás to strašné peníze a to jen proto,aby manžel mohl chodit do práce a vydelávat, jinak by zustal s maminkou doma!!!Ale stát to zarídil tak, že nemuže, nemeli bychom totiž potom ani KArolínku,ani na splátky za byt a vlastne ani na chleba!!!!!
Jen ted nevím @jerryjanka jestli jsi pro či proti...ale to asi proto, že nemám prehled o navrhované kravine 😀 preji Ti hodne zdaru!!!!! A máš muj obdiv a smeká!!!!
Ale i pres toto vše vám preji krásný den!!!!!

surviver
1. okt 2010

pekne ranko 🙂

tak ja suhlasim s Denis,že je lepšie si politiku v našom štate nevšimat,žial je tu skoro všetko postavene "na hlavu"...ved už ked si len zoberieme ,že štat preplaca len tri IVF a ak sa nezadari,tak plať sam všetko a to len preto,že chceš babatko,kdežto narkomanom a alkoholikom preplacaju ličenia stale,bez ohladu na to kolky krat do liečebne idu,takže myslim,že to je dost nespravodlive a je tu ešte kopec prikladov ,ako sa u nas asi neoplati byt poctivy a slušny občan,žial je to tak.. ☹

denis19
1. okt 2010

@surviver vidíš a toto mne vubec nenapadlo, že takovýto lidé mají léčbu grátis!!!!!!! No tak už fakt není co delat a jak se vede tvému pkladíku, vidím, že už jste porádne velicí..že osm mesícu.....! 🙂

surviver
1. okt 2010

@denis19 ale fajn,len teraz je chory,tak sa kurirujeme...a už vstal 😲 ,po 20 minutach nečakaneho spanku...ma to teraz, ked je chory trocha popletene ,žiaden režim 😠 ,už aby bol zdravy,nech sme znova v zabehnutych kolajach 😉 🙂

zefa
1. okt 2010

@surviver plne súhlasím..a dodám ako mama dvojok,že im ušetrím kopec prachov...ja musím(som musela)krmiť z jedného rodičáku dve deti naraz 😠

kamka17
1. okt 2010

pekné ránko prajem maminky 😉
boli sme kuknúť Paulínku, popýtať sa tety doktorky na novinky, brali jej včera krv na krvý obraz, tak zatiaľ je to relatívne ok, že transfúzka sa zatiaľ nekoná, ale prišiel tam akurát primár a hovoril, že ju tak či tak neminie, ale robí sa to bežne takýmto krpčekom, takže si z toho hlavu nerobím...a zasek sme trošku pribrali...
ja tu vypisujem somariny, ale nemám sa komu pochváliť a s kým sa potešiť, tak robím radosť vám, nech ste v obraze 😅 😅

@surviver mňa stále tiež drží torchu ešte to prechladnutie, tiež už mi to lezie na nervy, ale nejako vydržíme...Timurkovi cmučik posielam...však som ho fest dlho nevidela, už veľký chlap z neho bude, sa teším, keď vás zas uvidím...hádam ten budúci týždeň nám to vyjde 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
1. okt 2010

Ahojte 😉 Timurkovi želam skore uzdravenie 😉 tfuj tfuj tfuj.... 😕

@kamka17 A su takí,ktorí nemaju peniaze ani na tie prve 3 "preplatené" pokusy... 😢

@katarina33 To je fajn nápad.Už davnejšie som o tom čítala a máme to odskušane.Dala som jej do postielky moju nosenu podprsenku.....no O bodov. ☹

surviver
1. okt 2010

@cikyta dakujeme,snad to rychlo prejde...zase zadriemal,bobačik maly....

@kamka17 tak snad buduci tyžden budeme všetci zdravi a uvidime sa life 😉 ...a som velmi rada,že Paulinke sa dari a pekne pribera , už ste jej kupili fáro? 🙂

cikyta
autor
1. okt 2010

@surviver len nech si oddýchne a všetky zle bacily vypotí 🙂

cikyta
autor
1. okt 2010

@kamka17 a kedy uvidíme Paulinku na fotečke? Už sa nemožem dočkať.

kamka17
1. okt 2010

@cikyta no jednu fotečku síce už mám, len tam je s hadičkou v hlavičke a to nechcem tu dávať...keď budú nejaké pekné, tak jasne že uvidíte, neboj, neukrátim vás 😉 😉
@surviver fáro ešte nemáme, ale každý deň sa chystám ho objednať...a akosi som sa k tomu nedostala... 😖 😖 😖

cikyta
autor
1. okt 2010

@kamka17 No tak ja si počkám na fotečku 🙂 A rada 😉

denis19
1. okt 2010

Ahojky, jsme z venku doma, je tam zima, prší a už mi to leze na nerv to počasí, malou jsem už musela dát do overlu!Naštestí jsem doma jeden našla pri hledání fusak, pujčila mi ho sesterka, tak jsem tešivá.....
kamka a co je malinké?jestli se mohu optat?

fopardi
1. okt 2010

@jerryjanka samozrejme že su ludia ktorí su potrestani za to že robia vlastne štatu službu napríklad ako to opatrovanie moja svokra napr. tiež žiadala o opatrovatelske pretože sa treba starať o jej otca ktoremu treba 3x denne pichať inzulín a treba ho sprevadzať na všetkych navštevach lekarov pretože mnohokrat už nerozumie čo mu vysvetluju dr. -vysvetli si to po svojom ,dalej cestovanie no proste je toho viac a jej žiadosť vyhodnotili asi takto pre pana yx je potrebne sa starať denne ale akukolvek žiadosť o kompenzaciu zamietame čiže do roboty nehrozí a je tym padom doma zadarmo ale narok na ošetrovne nema takže zase len poviem že sme na slovensku kde je mnoho veci nedoriešenych lebo nova vlada robi nariek tej starej a naopak nikdy nebude vyhovene všetkym ale s tym nič nespravime aj tak si urobia tak ako im vo vlade najviac pasuje aby viac ušetrili na obyčajnych ludoch aby im viacej kvapkalo do vreciek či skor do vreca

cikyta
autor
1. okt 2010

@denis19 No a aká je Karolinka spokojnučká... 🙂

@fopardi fakt sila 😠 mala 9 mesiacov na to,aby si vybavila napr.anonymný porod atd...nie....najlepšie je všetko zvaliť na poporodnu depku a podobne 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre