Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
1. okt 2010

Boli sme krmiť kačičky a tie malé koťuhy kradli Silvinke z rúčky kusky chlebika 😀 Tá sa z toho ohromne smiala 😀 No a ked popapali všetok chlebík a išli sme preč,tak Sisa celou cestou všetkým ukazovala,že:
-Tam kačiky papali ebík a neni... ☹ neni ebík ☹ Tam papali kačiky...

A potom sme videli uja,ktorý bol opitý a zahodil si čiapku nahnevane o zem...
A Sisa že:
-Ujo, hapau čiapulku. Hapau čiapulku 😀

kamka17
1. okt 2010

@denis19 naša bublinka sa narodila 2 mesiace skor, ako mala, tak je v inkubátore...dávali jej zo začiatku infúzky, teraz už asi nie, lebo nevidím na nej žiadne tie napichovacie hadičky...len je na káblikoch všelijakých pripojená v rámci monitorovania...ale dýcha od začiatku sama a ako som už viackrát písala, tak zo dňa na deň pekne priberá a rastie...práve som sa vrátila od nej, no to ste mali vidieť tie xichtíky, čo na mňa hádzala... 😀 😀 vyzerá to úžasne a ja tam pri nej revem nenápadne, aby sestričky nevideli... 😅 😅
a tvoja malá je kráááásna 😉 😉 😉
@cikyta Silvinkine komentáre sú dobré 🙂 🙂 bože ako rýchlo to tiež rastie a beží ten čas...však nedávno ste boli v žiline, to ešte nerozprávala a teraz už melie o sto6

cikyta
autor
1. okt 2010

@kamka17 😀
Počkaj za chvílu bude Paulinka kričať:
-po maminka,ideme krmiť kačičky!

(ešte neni dokonalé to rozprávanie,ale o to krajšie a smiešnejšie) 😀

denis19
1. okt 2010

@cikyta u tvé Sisky,si uvedomuji, jak to letí ten čas, jen nedávno co mela pul roku si pamatuji a už ted mluví!!!!!! Letí to ,jen my devčata mládneme 🙂 Balíček na pošte!!! 🙂

@kamka17 takže Paulínka se narodila cca 8týdnu dríve???? A Ty nemužeš s ní být v nemocnici??? Naše Karolínka se narodila 6 týdnu dríve, teda mne ukončili tehotenství,ale vybojovala si vše zatm, ta malá prdka 🙂 A já rvala u inkubátoru normálne i pred dr, já to nedokázala udržet, určite mne už chteli šoupnout na psychinu 🙂 🙂 a ty hadičky...no to je nemilé podívání,ale co nadeláme, pro mne byla nejhorší transfuze, když jsem ji chudatko videla s tou jehlou ☹ už snad ani nepomyslet. Držím vám palec!!!!

kamka17
1. okt 2010

@cikyta no však o tom to je, že to nie je dokonalé, ale už tomu rozumieme a je to niekedy humorné, že si tie deťúšiky neuvedomujú, čo hovoria, koľko razy z nich vylezie čo by človek nečakal 😀 😀 a my asi kačičky kŕmiť nebudeme, lebo tu nemáme kde...maximálne kdesi pri Váhu sú labute, ale tie by nás asi zožrali, lebo sú vačšie ako my 😅 😅 😕
no idem ja do sprchy, lebo dnes od rána fungujem a odpadávam...

kamka17
1. okt 2010

@denis19 dikes 😉 😉 ja v nemocke nechcem byť, lebo tak či tak nebudem pri nej a sama kdesi na izbe sa trápiť na tej drevenej posteli 😝 😝 😝 to som radšej doma v pohode, 2x za deň sa preveziem do nemocky zaniesť mliečko, popýtam sa ako sa darí a hotovo...no a čo sa týka nejakých zákrokov...tiež nemusím všetko vidieť, lebo by som to asi tiež len prerevala a mali by viac roboty so mnou ako s malou...však doktori vedia, čo majú robiť, nech si urobia svoju robotu a ja im budem do smrti vďačná, keď nám ju zdravú dajú domkov 🙂
vy ste sa tiež narodili skor??? som ani nevedela, ale som rada, že ste v poriadku a zas pre mňa ďalší pozitívny príklad, takže Ď. 😉 🙂 😉

cikyta
autor
1. okt 2010

@denis19 No veru,len my mládneme 😀 To je pravda.
Na baliček sa tešim 😅 Fakt ako na ježiška 😉

@kamka17 Počuj,sadneš s Paulinkou do vlaku a prídete sem.My tu máme kačíc snád pre celu ZA ! 😀

Karolinka a Paulinka su neskutočne silne babulky ! S nimi bude celý život sranda. Ved tie sa už v bruškách nudili a tak sa pýtali skôr na tento krásny svet. Tie len tak nič nezlomí 😉 Takéto detičky bývaju neskutočne silne,odvážne a vo svete sa nestratia 😉

denis19
1. okt 2010

@cikyta dikas, je to tak , i ta naše prdka je silná a vše zvládla....byl to takový malinkatý zajíček a he ted!! 😕 Tak vy tam máte toliko kačičiek? Nám tu v Bystričke plave jeden kačer a dve kačičky,ale na krmení to není , je to bez prístupové cestičky, jedine házet a to bych se bála, že se mi tam ,až teda bude vetší, Karolínka hodí také 😀 😀 😀

@kamka17 a kolik mela pri narození malá, jestli se mohu optat a s tím pobytem v nemocnici máš pravdu je to tak,ale my se naštestí dostali domu tri týdny po porodu, tak se to dalo zvládnout a jak ji vybrali z inkuboše a mela opet porodní váhu, tak jsem ji mohla mít i pár hodin na pokoji 🙂 a když se blížila ke dvou kilum, tak jsem ji mela už i na noc a to byla jiná šoka, ta první noc 🙂 Paulínka bylo moje druhé jméno jako volba pro naši prdku a ješte jsem mela Zoe,ale to je numerologicky pro nás nevyhovující 😀 😀 😀 Tak hodne zdraru devčata.

kamka17
1. okt 2010

@denis19 pri narodení mala malá presne 1000g a 36 cm...no a ak bude treba byť v nemocke s malou, tak smozrejme sa tam bez problémov vrátim, ale zatiaľ si myslím, že to zvláda aj bezo mňa, však si ju doma ešte užijeme 🙂 🙂
a asi ma picne, lebo sa mi do nosa vyhodila taká fajná horúčka...sa asi tej choroby nezbavím...to z tohto počaska sprostého...vonku kosa, v byte teplo...no radosť
tak idem na chvíľu zaľahnúť. dobrú noc všetkým prajem 🙂

fopardi
1. okt 2010

@denis19 a tebe prečo vyvolavali porod?
a beba nebojte sa aj Martina Moravcova je predčasne narodene dieťa a aha aka je z nej baba a aka je uspešna 😉
a inak neviete ved ona tiež čakala babo a určite už ma narodene lebo bola len trošku za mnou možno mesiac dva neviete čo sa jej narodilo ? tu nefunguje žiaden bulvar to je strašne musím vygoogliť 😀

baby ten naš drobec je zo dna na den väčší beťar hadže sebou ako divy naučil sa totiž že nožkami sa da odražať a nadvihovať prdelku a tak vystraja odušu a ked si ho chcem posadiť na nohy tak mate vidieť tie skoky jak žaba ach asi nam začína akčna časť jeho mladi ktora bude trvať tak do 25 ky 😀 😀 😀
keby sa tu dalo dať video do albumu tak by som vam ho sem dala

cikyta
autor
2. okt 2010

@fopardi ahojte...
ty koky..........hned z rána plakať,neni bohviečo............. 😢

cikyta
autor
2. okt 2010

@fopardi ten článok bol proste užastný... 😔

fopardi
2. okt 2010

@cikyta prečo plakať pre ten članok ?

cikyta
autor
2. okt 2010

@fopardi ano 🙂

fopardi
2. okt 2010

@cikyta ale je to super fakt neuveritelne a potom že neexistuje niečo nebom a zemou musel to byť naozaj zazrak predstav si to šťastie tych rodičov ako to museli prežívať

cikyta
autor
2. okt 2010

@fopardi 😵 fakt neskutočne 😵

chorale1
2. okt 2010

@fopardi krásne až sa mi slzyčky tisnú do očí. drobček bol veľký bojovníček.

fopardi
2. okt 2010

baby ta kde ste čo ste všetky poodpadavali po celom dni?
naš maly je taky fiškus už musíme kupiť ohradku lebo dnes sa za moment ( boli sme s mm obaja pri nom ) prevratil z chrbta na bruško na chrbat a bac už bol plač ešteže bol na zemi a len sa asi viac zlakol ako buchol nuž bud musíme zväčšiť jeho valareň na zemi lebo tento rozmer mu už asi nestačí alebo ohradku poriešiť čím skor

zefa
2. okt 2010

@fopardi no ja idem odpadnúť.som prišla z roboty.......malý je aký beťár už 😀 😀 😀 .ja som okolo postele dávala zrolované paplony a vankúše aby nespadli.....ked som šla na wc tak boli pred dverami na deke.som sa ja navymýšľala aby som ich mala stále na očiach.uuuuff

cikyta
autor
2. okt 2010

@fopardi no teraz to začne byť zaujímave a krasne obdobie 😉 Beťárik maličký! 😅

@zefa oddýchni si moja.Máš toho dosť uf ☹

lucula73
2. okt 2010

pekný večer dievčatá 🙂

ešte som nič nečítala,len teraz som zapla pc....dnes nás konečne pustili,bolo už 5 hodín poobede,nie je ešte celkom zdravý,ale je to o moc lepšie,pustili nás vďaka tomu,že som chorá ja ☹ ,keď som prišla domov,mala som 38,8 teplotu,všetko ma bolí,tak dúfam,že sa neocitneme v nemocke zas,ak to odo mňa malý chytí....

postupne vás snáď dočítam,teraz idem spať.tak dobrú nocku želám aj vám 😔

a veľmi pekne ďakujeme,že ste na nás mysleli 😉

cikyta
autor
2. okt 2010

@lucula73 Juj moja.Super,že ste domka,že je drobčekovi lepšie,no to,že si choručká teraz ty neni bohviečo.Ale ver,že malý to už od teba nedostane.Ak sa teraz z chorobky dostáva,tak je to fajn a už neochorie viac 😉 Teda,aspon u nás to tak fungovalo vždy.
Držkajte sa a chorôbky HEŠ dalekoooooo! 😉

fopardi
3. okt 2010

@lucula73 tak super že vas pustili hlavne že je už malemu lepšie a ty sa pekne lieč 😉

fopardi
3. okt 2010

@zefa a to ho davam na zem na paplon a na ,,hraciu,, deku a to sa len pregulal čiže z nikadial nespadol no už som sa jednemu ozvala cez bazoš na ohradku aani neodpísal a ani tam už neviem najsť ten inzerat tak neviem že čo to ma znamenať asi musím pozreť tu na koníku

fopardi
3. okt 2010

no ale ste sa nejako rozkecali tak trošku pribrzdite prosím kto to ma cele čítať 😀 😀 😀

surviver
3. okt 2010

@fopardi 😀 😉

surviver
3. okt 2010

a inak pekny večer a dobru nocku 🙂

zuzanka7834
3. okt 2010

ahojte dievcence, nevydrzim do 14DC po IUI, dohodla som sa so znamou sestrickou, ze mi zoberie krv uz zajtra (ak ratam 1DPO den po IUI, tak to bude 11DPO). Drzte mi velke palce, aj ked sa citim velmi triezvo... Dam vediet, ked budem vediet vysledok... Myslite na mna, prosim, alebo sa za mna dnes vecer pomodlite 😕 Dakujem.

cikyta
autor
3. okt 2010

@zuzanka7834 držím palce...............................a testík si nechceš robiť? 😅 myslím močový 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre