Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kuspitka
8. okt 2010

ahojte dievcata.
ako sa mate moja...
tak my nanic,mala mi uz nedovoli ani najest nie este upratat byt.
ked ideme von uz nechce byt ani v kociku stale vrieska,ale na rukach sa jej paci.
ja uz ju musim nejako odnaucit stale pomne liest ved uz nevladzem som totalne tak vycerpana....
a vy co mate nove?

denis19
8. okt 2010

@kuspitka ☹ hm to mne mzí takové detské trápení,no je to takový malý mamin uzlíček, tak chce být na tobe, ta naše zase jen odgrgnout už dolu...jen nekdy večer ji chytne, žese dá ponosit po byte,abyvidela kde a jak..ale to je vše a naštestí mi v kočárku vydrží, jinak bych se zcvokla, to je pravda, včera jsem se courali mestem 4 hodiny y ona pohodička, jen se mi strašne všeho chytý a chce sedet....tak nevím....no a proste neuklízej 😀 počkej na mnž a potom to nejak zvládneš, co jiného ,aby jsi nepriišla o zdraví......a co šatka...nepomohla by i ted?
@cikyta jdu teda mrknout album,máš tam neco nové????

@fopardi to je super, že máš domácí zeleninu..já ne ☹ a tak dávám radeji skleničky od Hipp, nejak nevím co v té dovezené zelenine v obchodáku vše muže být 🙂

kuspitka
8. okt 2010

@denis19 ale to sa neda ho stale otravovat.
musi sa aj ona sama naucit co ma a co nie.
ked je sama tak pekne sa hra,ako sa pohnem nieco robit tak mi nedovoli.teraz pekne stoji sama ani sa nedrzi a pekne urobi aj dva kroky...

denis19
8. okt 2010

@kuspitka no je to náročné období,ale vím, že kamarádka co má syna, ted už má sice dva roky,ale delá ji to samé, všude je s ní i na WC možná je to v zásade normální,já nevím, víš to dítko to stále vnímá jako jeden celek sebe a matku.....tot vymizne až tak neco po roku a ve dvou nastupuje období vzdoru, tak si to zatím užívej, že je stále s Tebou,ale vím, že to musí být náročné...... 😲

kuspitka
8. okt 2010

@denis19 ach moja.ale chcem ju to odnaucit.a chcem ju zacat ucit samu spat cez den aspon do obeda ,aby som navarila.
podla tej knihy ju chcem ucit...musi sa naucit,ked sa vedia aj ine deti naucit tak aj ona.
ja uz neviem ani,kedy som poriadne jedla.

denis19
8. okt 2010

@kuspitka a to máš co za knihu??? jak vychovávat??? 🙂 no hele, já varila od porodu možná 5x a z toho jednou tento týden, takže nevyšiluj,aby jsi se nezbláznila, proste varí manžel anebo jsme na studené večeri, on má teplý obed v práci.....a o víkendu varí on anebo jsme u našich to je pravda.....ale uznávám, že ted, jak mi Karolínka už obsedí v jedítku, tak je to lepší, je se mnou v kuchyni, je to pro ní zajímavé a já mohu pripravovat...to je pravda, pokud jen ležela na dece, tak to bylo horší...,ale pravda je jedna, že já nevarím, neboť jsme stále venku,ale to ji asi také budu muset odnaučit, neboť jak začne jíst i lidskou stravu, tak budu muset varit, co?????

kuspitka
8. okt 2010

kamka mi prave teraz rozbila lampu a neviem ci z nej papala.
ja uz som naozaj chora na nervy.teraz som ju dala do postielky buvat som zvedava co bude stoho.
je taka kniha na internete ,ako dieta naucit spat...

cikyta
autor
8. okt 2010

Ahojte...........

@denis19 aj ja som si myslela,že ked budem malu krmiť už našou stravou,že budem musieť každý den variť,ale nie.Jej uvarím...je to rýchlo....vždy jej niečo aj zmrazím a vždy mám aj nejaké hotove kupene jedlo v skleničkách...keby sa mi nahodou nepodarilo uvariť.......Takže jej varím,no nám málokedy 😅 Skoro vôbec 😅

@kuspitka Kamilka si je dobre vedomá,čo si môže dovoliť-ako Sisa.To je udel "náročních"detí a ver,že lepšie to nebude.Musíš ju stále baviť a neskôr zapájať do tvojich aktivít-akože varím...dám jej misku,varešku.....upratujem-dám jej do ruky metličku a ona zameta.....vešiam prádlo-dám jej štipce,nech podáva atd...atd... 🙂

kuspitka
8. okt 2010

@cikyta len jej dam metlu a ona ju papa,alebo jej dam nech vari a zahodi to a potom sa stvera pomne.
teraz je v postielke a zas sa vyplace a bude buvat.ja uz nevladzem ju v sedacke hupat.a ked urobi nieco zle tak jej dam po prstoch a potom to uz nerobi.ako aj pri kachle isla dostala po prstoch a nesla tam viacej.

cikyta
autor
8. okt 2010

@kuspitka Len bacha,lebo potom bude ona biť teba a aj deti vonku 😉

denis19
8. okt 2010

@kuspitka ahá tak už vím co je to za knihu......tak lampa ☹ to má za sebou...no vidíš, akmilka je šika 😲 to asi k tomu patrí,ale nevím jak budu reagovat za pár mesícu sama 😀
@cikyta tak to je dobrá zpráva, tak nejak si to s tím varením pedstavuj,jen jsem mela nevysvetlitelný predsudek ji mrazit stravu,ale dikas už vymizel... 😀 a myslíš, že to po prstoch se muže i takto otočit???

cikyta
autor
8. okt 2010

@denis19 chutí to rovnako,ked sa rozmrazí. 🙂
A to s tými "po prstoch" som videla,že sa obrátilo u známich a veru aj Sisa s tým začala....tak som s tým prestala už ju nepackám po prstoch,ale viac ju hladím-a veru prinieslo to uspech.Už ma nebije,ani deti a často všetkých hladí a usmieva sa.No a ja miesto vybitia radšej iba zvýšim hlas a pohrozím.

cikyta
autor
8. okt 2010

aj v časopise mama a ja sa písalo,že nebiť deti,lebo to budu robiť pochopitelne aj oni.....a veru mali pravdu.

denis19
8. okt 2010

@cikyta no neco na tom určite je!!!! neboť kdyžsi to tak uvedomuji, i syn kámošky ji bje 😲 tak je to asiopodstatnená teorie.....no uvidíme holky co budu psát za pár mesícu 😀 😀 😀

cikyta
autor
8. okt 2010

@denis19 No veru,som zvedava na Karolínku 😉

kuspitka
8. okt 2010

tak ja ju nebijem len jej dam po prstoch inak ju neviem naucit nema ist tam.....ona sa aj tak smeje.
len dufam,ze nespapala ziadne sklo..

denis19
8. okt 2010

@kuspitka to by jsi už vedela!!!

kuspitka
8. okt 2010

len to,ze ona stale spekuluje,vsetko pracem ,ako sa da....

cikyta
autor
8. okt 2010

@kuspitka Ved ani ja nemyslím bitkou-BITKU.
Stačí,že jej dáš po prstoch a ona ťa bude cápať celou dlanou....

No ideme trošku von na prechádzku kým je aké-také počasko....pápá

denis19
8. okt 2010

@cikyta ahoj holky jedny toulavé.... 😀
@kuspitka neboj i toto období prebolí a príjde horší 😀

kuspitka
8. okt 2010

tak nasa nas cale uz davno a hryzie ako pes......

fopardi
8. okt 2010

no mam kamaratku čo syna nebila a on jej hocikedy streli facku alebo ju pokuše a ma vyše 3 roky už sa mu schyluje na 4-ty a ja som jej raz povedala (pretože si myslím že je dosť velky nato aby pochopil že to boli ) že ja by som mu spravila to iste ked ma kusne kusnem aj ja ked streli strelim aj ja (samozrejme nie ja ale chapete ako som to myslela ) no a ona to začala praktizovať a veru je zarazeny ked mu to ona vrati tak možno to je nie vždy na škodu veci
a pripomínam že ja niesom za bitky deti v žiadnom pripade ale niekedy je jedna vychovna lepšia ako 1000 slov 😉

fopardi
8. okt 2010

viete čo sa mi stalo? zajednala som si v bazari ohradku s pani sme jednali jednali a dohodli sme sa že mi ju poslše bolo t začiatkom tyždna a ona včera aktualizovala ten inzerat čo by ste si o tom mysleli ? aj som jej včera napísala že či mi ju aj poslala a že prečo ten inzerat aktualizuje a zatial nič neodpísala

denis19
8. okt 2010

@fopardi tak to je divné! s tím inzerátem....

cikyta
autor
8. okt 2010

@fopardi Lenže ak su deti vo veku 1.roku neskutočne vela pozoruju veci okolo seba a robia LEN to,čo vidia,čiže to platí u týchto menších...................Samozrejme,že taký 3 ročný už chodí aj medzi deti a s nimi sa vlastne trošku vychováva,čiže tam vidí trištvrte vecí,čo robí aj on..............napr.bitku,trucovanie,zvláštne škriekanie atd...

fopardi
8. okt 2010

@cikyta samozrejem zaleži od veku jasne že je rozdiel či ma dieť rok alebo 4 😉

dnes čakam baby z roboty a ešte nemam nič spravene 🙂 ide mi hlavne že tu sedím
no ale aspon kolačik teda je upečeny

no idem variť pre maleho hamku tak pa

cikyta
autor
8. okt 2010

@fopardi ejha....tak príjemnu žurku! 🙂

fopardi
8. okt 2010

no tak sme posedeli fajne bolo len maly bol už riadne nervozny ale nič to už spinka tak fajne

robila som kolač od orsulky kinder bueno a veru mal zase riadny uspech

no o druhej som začala robiť misy a o tretej boli tu ešteže bol mm doma že mi pomohol s riadom a s malym lebo inač stres panika ale zvladli sme takže fajn

cikyta
autor
8. okt 2010

@fopardi tak super 😉 ja som ten kolac nebola schopná urobiť................možem robiť všetko,no akonáhle sa postavím ku kredencu,už ju mám zavesenu za tepláky a len ruky,ruky,ruky...........no a kedže som stále sama,nehrozí mi nič robiť také,ako kinder bueno ☹
Ved hádam.....raz........ked budem na dôchodku 😀

fopardi
8. okt 2010

@cikyta neboj je to len prechodne obdobie za par rokov sa budeš nudiť a rozmyšlať kde sa Siska flaka 😉 a potom budeš vypekať hajaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre