Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
10. okt 2010

@cikyta a to už teraz chceš ísť do práce,či len uvažuješ? 🙂

cikyta
autor
10. okt 2010

@chorale1 ok moja,potom ti napíšem,ked tam pojdeme niečo pokupiť 😉

@lucula73 to nechcem isť teraz do práce,len vopred rozmýšlam...lebo takéto veci si nesmiem nechať na poslednu chvilu 😉

lucula73
10. okt 2010

@cikyta jasné....ak ti jej jedno,čo budeš robkať.... 😉 ..a kde si robila predtým?

inak ja som dnes mala návštevu 🙂 ...kamku,orsulku aj kiarku 😉 ..tak sme trošku pokecali,aj malú Pavlínku som videla,krásnučká je 🙂

cikyta
autor
10. okt 2010

@lucula73 fíha,ťa takto prekvapili kočice? 😅

lucula73
10. okt 2010

@cikyta ciky, no vedela som o nich,že prídu,o jednej na 100 percent a o dvoch tak na 9O?? 😕 😀 😀

cikyta
autor
10. okt 2010

@lucula73 takže krásna nedela 😉

lucula73
10. okt 2010

@cikyta no bolá krásna veru...až na to,mže si mm zo mňa od rána uťahoval,že prídu kone a nakoniec zdupkal tesne predtým,ako prišli ,..takže som bola na malého sama,už som nevedela,čo s ním mám robiť,tak z debaty som veľa nemala..ale našťastie sa potom objavil 😀 a šiel ho uspať,potom bol už pokoj..som sa naňho nas.... 😠

cikyta
autor
10. okt 2010

@lucula73 😀 😀 😀 😀 😀 jáj tí chlapy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ten moj tu sedel s nami,ked prišli Orsulka,Kamka,Janicca 😉 som sa čudovala ale 😉

Na Pavlínku sa už tešim.Tak by som ju už chcela vidieť 😉 Bola u nás,no vtedy ešte v brušku 😉

cikyta
autor
10. okt 2010

ale keby mi muž odišiel,tiež ma to naserká veru 😠

lucula73
10. okt 2010

@cikyta - ale aspoň bol vonku s veronikou,lebo sa s ňou odrána nedalo vydržať,bola unudená ako pes....boli na tých rybníkoch v sebedraží pri PD,neviem,či si o tom počula,je tam pekne,aj pre deti celkom fajn 😉

cikyta
autor
10. okt 2010

@lucula73 no tak super.Aspon tak 🙂 Ešte som tam nebola ale počula som o tom. 🙂

zefa
10. okt 2010

ahojte

@cikyta ja už ked musím deťom niečo kúpiť ,chodím na generálne...som chodila ešte aj do Ružomberskej predajne,ale neviem či ešte v meste funguje(myslím tým podnikovú predajňu ružomberskej textilky)
no snáď sa nám už v lete podarí to stretko celoplošné...teraz ste ešte boli maličký,príp. v brušku,tak v lete sa snáď už bude dať 😉
idem hajííí
zajtra idem so Samkom zas na ORL....jemu sa tie mandle nevyliečili a zas je chorí+ kašle ako tuberák.. som mu sľúbila,že ak nebude plakať pôjdeme pozrieť vláčiky...ešte sme len začali chodiť do škôlky a furt sme doma.............celé 3 roky im nič nebolo......na prášky 😝 😠 ...a jasné,že ostáva aj Neny doma,pretože vysvetliť jej,že ona pôjde do škôlky a Sam bude doma sa jednoducho nedalo 😝 😝 ........raz sme zažili ich rozdelenie a to nám stačilo .........samko musel kôli laringitíde do nemocnice...v noci nás služba odviezla a Neny keď sa ráno zobudila a nenašla ho doma ,koniec sveta.......celý deň plakala a hľadala ho a to samé robil Sam v nemocnici,takže ak by nás neboli prepustili na druhý deň,kázala dokina priviesť Neny do nemocky aby boli spolu,pretože ona už pomaly horúčku od revu dostala

denis19
11. okt 2010

@cikyta to preci nevadí 🙂 já vubec netušila,že existuje TINKO...pohoda, víc hlav víc rozumu.
A co dnešní ránko devčata, jaké je?

kuspitka
11. okt 2010

Ahojte.
ako sa mate dievcata?

denis19
11. okt 2010

@kuspitka ahoooj u nás to jde, jen je pod nulou!!!Des bes!

kuspitka
11. okt 2010

@denis19 aj u nas je kosa.malej zhanam topánky nejake vsetko je nam male...

denis19
11. okt 2010

@kuspitka no to je asi náročné najít botky, já včera naší dla první capačky a do minuty byly dole.... 😀

kuspitka
11. okt 2010

@denis19 tak to hej.kupis jej taku velkost cez net a zistis,ze su velke...
zas nam treba kupit jeden termo obal na flasu len neviem ci tam mozem dat tu co mam doma.
je to hroza....kopu topanok doma a nic nenosime....

denis19
11. okt 2010

@kuspitka a proč by jsi do toho termo obalu nemohla dát flašku co máš doma, to se tam nemuže dávat každa?

cikyta
autor
11. okt 2010

@zefa tak to su ozaj dvojičky,ako sa patrí 😀

@denis19 nie do každeho termo obalu pasuje každá flaška.Tiež som raz kupila obal a zistila,že sa mi tam avent flaša nevmestí,tak som musela kupiť ešte aj inu flašu 😀 😀 😀
No odvtedy som bola poučená a povedala som si,že už si dám pozor........no už som viac nekupovala tieto vec.Nebolo nám treba.
Teraz skôr pozerám na zimu také termosky so sosáčikom.Co už dnes nevymyslia 😅 je to super vec pre takéto väčšie deti.

denis19
11. okt 2010

@cikyta jé a já si myslela, že to není, neboť mne napadlo, že by se mi neco takového hodilo, nemáš link?

cikyta
autor
11. okt 2010

@denis19 aha,čo som našla........som nevedela,že bývaju termoflašky s cumlíkom. 😅
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kojenecke-flase...

cikyta
autor
11. okt 2010

Taketo čosy,ale pre deti a su šnurkou na krk maju tu u nás v športovom obchode.....................a kadejaké obrázkove detské..............(na nete neviem rýchlo nájsť nič detské,ale aj tak by som ju kupila tu u nás v ochode,nech si ju obzriem atd...)

cikyta
autor
11. okt 2010
fopardi
11. okt 2010

no ahojte nejako neni čas no kuchyna dopadla asi tak že mm usudil že linku odtiahnuť nebude take jednoduche kedže je do L-ka a to ešte v rohu nemame pravy uhol ale tak skoseny no neviem či si to viete predstaviť ale to by trebalo celu linku nieže odťiahn uť ale rozobrať takže sme vybili sololit zozadu tej skrinky a poutierali sme čo sa dalo a zvyšok sa uvidí no polička v śkrinke je tochu rozpuchnuta po bokoch ale funkčnosť splna tak kašlem nato a nebol, to ventil na zimnu ale na teplu vodu tak to mm odstavil že ked pride svokor (onje vodar) že to opravi že zatial nebudem mocť používať teplu vodu iba zimnu tak si vklude pušťam zimnu pozeram a voda čuri a ono aj ked je zavraty ventil tak tam niečo pretlača cez bateriu a tak sa vracia do toho poškodeneho ventilu no takže nemožem vobec používať drez v kuchyni a tym padom ani myčku no a všetko teraz umyvam vo vani tak chrbat boli a samozrejme cez den nieje čas krčiť sa nad vanou a tak večer umyvam jak blba no ale snad to bude čoskor spravene a budem mocť variť a robiť všetko ostatne ako v kuchyni nie ako v garaži 😒

dnes som bola už rano o 8-mej v meste lebo som bola zaviasť stareho otca k lekarovi a tak som pochodila aj detske obchody a kupila som malemu capačky zajtra odfotím ake su zlate len su nam trochu velke ale kedže su to capačky tak to nevadi hlavne aby mal ked ho šupnem do športiaka teple nožky su take fajne ako čižmičky 😉

fopardi
11. okt 2010

jj a ešte dnes si kračam na poštu do pol dediny a pridem a posšta zavreta hlaven že rozhlas každy den hlasi že sukromny podnikatel z polska predava ........ ale že pošta bude zvrata som v rozhlase napočula no ale možno som to prehliadla ja aj a ja ti ostatni ktorí pred poštou nadavli takže skor to nehlasili ako hlasili a to som maleho zobudila kao som ho vyberala z kočiara a pridem na poschodie a toto ma tam čakalo 😒
no ale šak nič ved sme boli na prechadzke

cikyta
autor
11. okt 2010

@fopardi Skus fenom vyfenovať zozadu linku a všetko.....
A som zvedavá na capáčky.
Ja som minulý rok kupovala Sise čižmičky u činana č.24 s kožušinkou len tak na nôžky do kočika,lebo som ju prenašala 50m po vonku do kočika,kedže sme ho mali v cukrárni.Tak reku,aby jej nebola zima.Vošli mi tam aj dvoje hrube punčocháče 😀 A teraz ich kukám....ved oni nám budu dobre na chodenie 😅 Absolutne nič im neni,len to,že niesu z kvalitnej ortopedickej predajne.No ale na zopár výletov postačia do suchej zimy 😉 Ved jej kupim aj riadne s klenbou,no aj tak som bola rada,že mám tieto jedny čižmičky k dobru......lebo su strašne krásne 😉 Také lakove,fialove s kožušinkou a pekným obrázkom.

Dobru nocku..........už mám otlačené štvorčeky na čele z klávesnice................ 😔 ako mi lebka pada..............

denis19
12. okt 2010

@fopardi ani jsem radeji tu vašikatastrofu nečetla celou...stačilo mi pár rádku a cesta na poštu.....no je to katastrofa,mne by trefilo a to z té pošty možná ješte i víc...neboť jak ríkáš, hlaven,že víte, kdo a kde a kdy co u vás prodává 😠
@cikyta dobré ránko...jasanm,že vám budou čižmičky stačit na Kriváň v nich nepujde, tak to je pohoda a stejne jsou tyto botky v číne šité ve stejné dílne, jako ty značkové a ortopedické 🙂

zefa
12. okt 2010

ahojte

@fopardi no s tou poštou si to predstav dve deti naraz....niečo podobné sa stalo mamine z dvojičkova,čo žije v Taliansku...na 3 poschodie bez výťahu,len tak tak kočík sedenie vedľa seba na šírku schodov 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre