Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
12. okt 2010

boli sme dnes v poradni,malý má 10,5 kg..to som nečakala...a hýbať sa mu nechce,len by sedel a sedel..... 😠

lucula73
12. okt 2010

no idem aj ja spať,sama si tu nebudem písať 😀 🙂

dobrú nocku 😔

cikyta
autor
12. okt 2010

@lucula73 Ked mala 7-8 mesiacov,tak bola iná gula...............to sa len teraz vytiahla.

cikyta
autor
12. okt 2010

No 10 kg nemala ani v roku poriadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Prestala priberať v 9 mes.ked sa mi rozbehla........

cikyta
autor
12. okt 2010
cikyta
autor
12. okt 2010

6 mesiacov tá fotka hore.

cikyta
autor
12. okt 2010

Do 8 mesiaca-čiže do konca decembra sme musei nosiť aj frajkovu perinku medzi nožkami na traky.A to bol taký kus "madracu" 😠 Takže to bolo otrasne obliekanie ☹

cikyta
autor
12. okt 2010

No fasa,tak teraz si tu píšem ja sama so sebou ☹ tak pa a dobru nôcku...........................................

(už fakt neviem,čo so Sisou robiť......boli sme si už 3 x umyť zubky a moja fantázia skončila.............DIETA SPI UZ 🙄 )

denis19
13. okt 2010

@cikyta ahoj samopisálku 🙂 co to musela Siska nosit?nejak sjem to nepochopila 😲
Preji krásné ránko!

kamka17
13. okt 2010

pekný deň prajem všetkým 🙂 🙂 😎 😎 ešte spíte??
ja sa idem pochváliť 😅 😅 dnes sme prvýkrát klokankovali, potom mi sestrička spravila stres, že oblečte si ju a vrchol všetkého bolo, že mám prísť dnes na 14.00, že budem bublinku kúpať... 😕 😕 😕 😕 no panika jak sviňa, lebo však 1600g máme asi, však to je menšie ako bábika a že manipulovať s takým drobcom...a že sa nemám dopredu stresovať a báť, aby mi neodišlo mlieko...no tej sestričke neska veru išla karta 😵 😵 😨 😨
ale bublina bola pri mne fest spokojná, tak možno najbližšie dni aj prikladať si ju budem na kojenie, lebo z flašky už ťahá pekne 🙂 🙂 ...tak som sa s vami potešila
dúfam, že aj vaše deťúšiky sú v pohode a poslúchajú, všetkým posielam veľké cmuky na líčka

a som trochen napálelná, lebo som chcela drahému urobiť radosť a navariť hubovej polievky a zas v lidli nemali šampiony 😠 😠 😠 tak bude paradajková 😒 ale aj tú máme radi...

denis19
13. okt 2010

@kamka17 jé tak to Ti moooc preji, klokánkovanie je super a neboj , to koupání zvládneš, to je jen o zvyku, potom ,když bude mít malá 4kg, tak si budeš ríkat jaká je velikánská a takové se deti i rodí 😀 😀

cikyta
autor
13. okt 2010

Ahojte.... 🙂

@denis19 mala zlé klbiky,tak sme balili na široko,chodili po ortopedii,na rtg,sono+predpísali nám traky (frakovu perinku),ktore musela furt nosiť ,aby mala nôžky od seba ☹

@kamka17 jéjda. No toto...........Mám v živej pamäti,ked mi v nemocke povedali,okupte si dieťa a ja spotená.......červená.......srdce v krku......plač na krajíčku........
no jasne,že ty to máš horšie,predsa len Paulinka je o dosť malinkatejšia 😉 ale aj tak.
Dokonca ked som sa narodila ja,tak som mala 2kg a moja mama ma odmietla kupať,tak chodila ku nám domov sestrička z nemocnice 😅

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 a klokánkovanie je super vec pre bábätko...........no neskor to nieje super vec pre maminku,lebo týmto sa naučí byť stále na rukách,ale to nevadí.Doležite je,aby ťa Paulinka citila a bolo spokojná.Všetko ostatné je vedlajšie a tak to má byť. 🙂

denis19
13. okt 2010

@cikyta presne, takto bude Paulínka rust jako z vody, když bude cítit maminku
@kamka17 jsem zvedavá jestli se chňapne na prso...naše se nechňapla 🙄

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 A ked ti ju dovolili klokánkovať,mohli ti ju dovoliť priložiť ku prsu,či??? ☹

denis19
13. okt 2010

@cikyta no treba u nás doporučují prikládát až když má miminko blíže k dvou kilum, aby to vládalo utáhnout, oni jak jsou malinkatí, tak nemájí sílu

kamka17
13. okt 2010

@cikyta prikladať skúsia tak o 2-3 dni, podľa toho, ako bude reagovať, ale neviem si to prakticky predstaviť, ale isto to bude pekný pocit, že ma niekto vysáva 😅 😅 😨 😨
no a kúpania by som sa tak nebála, keby mala fakt aspoň to kilo navyše, ale takto sa človek bojí, že to zlomí alebo čo...no šak poobede napíšem, ako som dopadla

inak práve mi to skoro vykypela tá polievka, čo sa tu zarážam na koňovi 😖 😖 ale len skoro 😀 😀 😀

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne dnes vykypela a to som ani na konovi nebola,lebo mi nešiel net,ani TV 😀 😀 😀 😀 😀 No vysávala som...........a tak to dopadlo 🙄

kamka17
13. okt 2010

prišlo nám práve nové fáro...tak keď ho zložím, hodím foto

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 Jéj.Sa tešákujem na fotečku 😉

kamka17
13. okt 2010

no tak som spať...uffff...to bol fakt iný stres, ešteže tam boli tie milé sestričky, čo ich mám asi najradšej...som tam paniku robila, aj som si slzičku vypustila, jak sa po mne rochnila, herečka malinká 🙂 🙂
no a kúpanie sme zvládli na prvýkrát asi celkom fajn, len mi to dlho trvalo, lebo chúďa už pri utieraní mala ruky studené...a snažili sme sa ju prinútiť aj na cicík, ale nepochopila, že čo od nej chceme 😅 😅 ale tak zas na jeden deň toľko stresu je aj pre dospelého dosť, takže zas nabudúce ekne postupne 🙂

no a dnes mám asi kuriéérovký deň, lebo aj drahému prišla akási zásielka (akési filtre do motorky 😖 😖 😒 ) a okrem fára príde ešte aj matrac do postielky...a na dnes tých vzruchov hádam aj stačilo, tak už nejdem robiť nič...už len v kľude počkám na drahého, kým príde z blavy 😕

lucula73
13. okt 2010

@kamka17 tak skutočne perný deň....myslím,že budeš dobre spinkať... 😉
a ten mail prišiel,veľmi pekne ti ´dakujem. 🙂

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 fuha.tak ste to zvládli kočeny 😉 nič neboj,doma do všetkého tak nabehneš,že Paulínka nestihne mať studené ručky.Doma už bude pohodička 😉 A verím,že cecôčik tiež chytí nabuduce 😉 Ste obe šikulky 🙂 🙂 🙂

fopardi
13. okt 2010

@kamka17 a malu ti ako krmia striekačkou alebo hadičkou či jej davaju flašu?
a na kvaše faro sa teším už sa neviem dočkať fotky

kamka17
13. okt 2010

@fopardi no dnes som ráno zistila, že už aj z fľašky jej dávajú papať...šak mne sa tam nič nepovie, si tam robia s malou čo chcú 😅 😅 😀 😀 ale z flašky jej to ide jedna radosť 😀 😀
@lucula73 no hádam nezaspím na odsávanie v nočých hodinách 😕 😕 veru by som si tak rada pospala aj viac ako 3 hodiny v kuse...že snívajte s nami, ja viem, ešte bude dlho trvať, kým sa ja zas riadne vyspím...ach...ale nech, šak ako hovorí cikyta...v truhle sa naspíme do aleluja 😵 😵

a baby, nemáte nejaký recept proti kútikom na ústach...?? sa mi urobili, v živote som to nemala a teraz už asi piaty deň ledva hubu otvorím ☹ 😒 ☹

cikyta
autor
13. okt 2010

@kamka17 veru neporadím ku kutikom....možno v lekárni vypýtať niečo dobre. 😉

a nech papá Paulínka z flaštičky...dôležite je,nech len papá 😉 drobátko naše milené...

cikyta
autor
13. okt 2010

Je to radené deťom,ale čo je pre deti,to je pre kojacie mamičky 😉 :
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/co-dat-dcere-na-kutiky-v-ustach/

chorale1
13. okt 2010

@kamka17 ja trpím tými kútikmi dodnes, a predtým som to nikdy nemala. iba po pôrode. dávam si b-komplex forte 1x denne, alebo sa snaž papať droždie ale zasa iba ždibinku aby ťa nezdúvalo. a už mrazíš mliečko?

cikyta
autor
13. okt 2010

Božinku ja som taká krava ! 😠
Práve som uspala Sisu,ale ešte predtým som jej urobila uraz,kde tiekla krvička a musela som jej to aspon liehom umyť,nech to netečie ☹
Totižto robila šašoviny a skočila cezomna z gauča a ja som ju zle zachytila v lufte a uškrabla som jej noštek.
Normálne som mala za nechtom jej kožtičku ☹
Samozrezje revyyyyyyy+krvyyyyyyy a ten Silvinkin pohlad že:
-Mami,prečo si mi to urobila,ved to volí........Tie očká na mna......... ☹ 😢

A to mám nechty dlhe 2mm. (už som ich ostrihala uplne do kožky 😠 teraz)
Si neviem predstaviť ženy s gelovými nechtami aj 5cm dlhými.... 😒

Dobru nocku............. 😢 😔

kamka17
14. okt 2010

pekné ránko prajem všetkým 😎 😎

@cikyta naschvál si to Silvinke neurobila, tak hádam to pochopí a ako ju poznám, dnes si už ani nespomenie, že mala nejaký úraz 😉 božtek na noštek jej posielam 😉 😉

a ďakujem za rady, lebo mňa by ani nenapadlo do lekárne ísť 😅 😅 , takže hádaam mi tam poradia
@chorale1 jj síce len jednu dávku zatiaľ tam mám, ale už som sa do toho dala, tak za chvíľu bude hádam plný 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre