Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
14. okt 2010

Dobré ránko......cikytka kamka má pravdu, to se proste pri hre stane, tak neboj a Silvinka dnes ráno už o tom nebude ani vedet a také nechápu gelové nehty,ale to je jeich vec, tech maminek, máme v rodine také jednu a nerozumím tomu 🙂
kamka a jaké prekvapení Te čeká v nemocnici dnes?

surviver
14. okt 2010

dobre ranko 🙂
@kamka17 tak to su dobre spravičky,že možeš mat Paulinku,tak blizunko,musi to byt užasny pocit konečne si ju môct pomojkat,tak si to pekne uživaj 🙂 😵 🙂 a tie stresy s kupanim to ja asi normalne ,ja som mala stresy aj pri 3kg babatku,tak sa Ti vôbec nečudujem,to je fakt jak babika malička,len je to žive 😉 ,

kamka17
14. okt 2010

@denis19 no dnes ma čakalo len potvrdenie, že dnes dostane malá krvičku, čiže poobede ani zajtra ráno sa klokankovanie nekoná, ale aspoň už bude bublina "dokrvená" a možno sa bude mať viac k svetu...teda mne sa zdá akčná až dosť, ale podľa dokyho potrebuje doplniť tú krv, tak nech len pekne robia, čo treba, však oni sú doktori, tak musia vedieť 😅
a kuk album, je tam Paulínkine fáro, zatiaľ len športová verzia, vaničku sa mi nechcelo nandávať, vyzerá to komplikovane 😕 😕

a dnes idem na obed s kolegynkou, tak sa teším 🙂 🙂 ...vyprážaný syr by som asi nemala jesť, že?? tak neva, palacinky to istia 😀 😀

cikyta
autor
14. okt 2010

AHOJTE.........
No ano.Dnes ráno už Sisa ani netuší,ako chudiatko vizerá ! 😀 Chrastička cez pol nošteka,ako po bitke 😀 Moja malá 😅

@kamka17 Kočiček je super ! A syrček si kludne daj. Ja som ho jedla hned,ako sme prišli z pôrodnice domkov. Raz za 100 rokov to neuškodí nijako....Ved to je zdrave....možno len to,že je to vyprážane-ale to nevadí tak moc 😉 Daj si kopec zeleninky,zemiačkov a napapaj sa ! 🙂
Paulinke držíme palceky s krvičkou 😵

denis19
14. okt 2010

@cikyta no vidíš, tak je fajn a aspoň je ted Siska zajímavejší 🙂

@kamka17 tak držím palec na krvičce, také to má naše slečna za sebou, jen jsem tehdy kápla na krávu sestričku a ta mne zavolala ať jdu malou krmit, neboť už mela hlad a ten pohled na to byl hrozný! Ale to se tobe nestane.... 🙂

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 😀 😀 😀 to je teda.Zajtra nám príde ocko zo služobky tak už vidím,ako bude:
-joj moja malá....to ťa musela maminka takto dobiť? 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
14. okt 2010

@denis19 no dúfam, že večer keď za ňou pojdeme už to bude mať za sebou, lebo fakt nemusím vidieť všetko, čo sa s ňou deje 😅 😅
no konečene slniečko vylieza spoza hmly, tak ja valím na ten obed...a fakt neviem, na čo mám chuť, akási som "znechutená"...aj vy ste mali po také pocity, že vám nechutí jesť a tak???
@cikyta ďakujeme za pochvalu kočíka, dúfam, že aj Paulínke sa bude páčiť 😅 😕

cikyta
autor
14. okt 2010

@kamka17 to nič.Stane sa,že neni chuť.
Ked som chodila bruškatá tak som priam ŽRALA všetko....a po porode,ked som mala skrz kojenie tiež vela papať mi zrazu nechutilo a často som nasilu jedla 😝 už to bolo zase iné 😝

denis19
14. okt 2010

@kamka17 já je mám doted, po porodu mi nic jiné nechutná jen sladké a to je hruza co ho sním, nerozumím tomu....jinak si na ničem extra nepochutnám a ješte jedna vec se mi po porodu stala, už asi 6 let nekourím a po porodu strašná chuť ncigaretu!!!!Hruza!!!

@cikyta no to si to tatínek vychutná umím si predstavit...my se ted vrátili od paní dr, píchali nám uši na naušničky, malá brečela, ucho trochu krvácelo a mne manžel nadal, jestli to muselo být!!! 😲

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 Povedz mu,že MUSELO ! Raz sa museli prepichnuť a ver,že čim skôr,tým lepšie pre Karolínku ! Nedaj sa ! Ved je dievčatko a bez náušničiek by bola chlapček ☹ Aj my dokial neukážeme náušničky sme na ihrisku za fagana. Zle robíme ,ako chaloši,oblečené zelené tepláky,tak kto by vedel,že je to holčina? 😀
Zajtra bude Karolínka uplne fit a na nejaké BO si ani nespomenie.Viem o čom hovorím. 😀 😀 😀
Riadne vytieraj liehom a natieraj framikoinom-užastná zázračná vec na rýchle zahojenie ! Tiež sme to tak robili.Sisa mala náušničky ako 5 dnová. 😉

A inak.....tiež som prestala fajčiť pred hm...3 rokmi.....a veru kludne by som si zapálila zas ! Chuť mám stále,len absťák už našťastie nie 😉 Takže tak 😉

denis19
14. okt 2010

@cikyta jé to jsem ráda, že v tom nejsem sama, myslela jsem ,že je už vše zažehnané a hele není, když vidím tátu s cigárem,hm...jsem v pokušení a když ješte dáme vínko...co ti budu povídat.
On mnž ví, že musela mít naušničky, to je jen chlapský zpusob obrany, já uronila slzičku a bylo,ale oni....

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 Viem presne,ako to tí muži cítia !
Vravím: okup ju....
A muž:
-Ale ona plače,ked ju idem vyzliekať,je to nutne?
Vravím: prebal ju....
-Ale ona bude plakať,je to nutne?
Vravím: nakrm ju....
-Ale ona nechce,bude plakať potom,je to nutne?
Daj jej papučky....
-Ale ona ich nechce,je to nutne?
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Urobili by všetko na svete,len nech NEPLACU !!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ziadna povinnosť,nič.... 😅

denis19
14. okt 2010

@cikyta 😀 😀 😀 😀 😀 presne...jdeme od dr s tema propíchnutma ouškama.....a jak ji ted budu brát do náruče? se ptá muj inteligent???? no já nevím, žeriavom?????

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denis19
14. okt 2010

@cikyta chystáte se ven? u nás se spí a hraje na strídačku , tak ji asi dnes nechám v klidu a zítra se vyvenčíme porádne....

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 Zatial spí.........ale pôjdeme. 🙂 Inak by som zošedivela doma.Furt len CECKY doma pýta a ked nedám,že ved mám už len také dohryzené vechte.tak revyyyyyyy.............no dakujem pekne.To radčej pojdem von mrznuť. 🙂

denis19
14. okt 2010

@cikyta nechci vrtat, nemela by se už odnaučovat...stále se ti tvorí mléko, to je ale zase na druhou stranu super!!!
Ale kámoška na tom byla stž jednoho dne rekla, že není ,byl rev jako blázen,ale dodvou týdnu už si ani malý nevzpomel...ale také mel už dva roky!

cikyta
autor
14. okt 2010

@denis19 Vieš,s mliečkom je to tak,že čím viac bábo pije,tým ho aj viac je...
No a to,že by som už chcela pokoj a vyriešilo by sa aj nočné spanie vieme....len horšie je PRESTAT.
Prax je ťažšia ☹ Teraz jej aj zubky idu viacere naraz a kedže nemá cumel,tak jej robí dobre len tak hryzkať do cicíku....ani nemusí ťahať 🙂

kamka17
14. okt 2010

hihi, ste ma pobavili s tými chlapmi, lebo ten moj zázrak je asi rovnaký...včera sestrička hovorila, že aj ocino može klokankovať, ak chce a keď som to povedala drahému, tak sa vyjadril, že on si radšej počká, kým bude malá doma 😀 😀 však on má paniku len čo zamrkná alebo skriví ústa, nieto že ešte na ruky ju brať...som zvedavá, ako bude reagovať, keď začne malá doma revať...bude sranda ešte s ním 🙂 🙂

no a nakoniec som si dala na obed tie palacinky, fajné boli, len hneď po sladkom ma chytí chuť na slané...je to veru strach s tými chuťami...raz nemám chuť absolútne na nič, potom zas neviem, čo by som zjedla...ešte že mám v kuse prázdnu chladničku 😀 😀 😀

a ešte ma napadlo s tým prepichovaním ušiek...to robí obvoďák alebo treba nejakého dokyho špeciálne požiadať???

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denis19
14. okt 2010

@kamka17 nám to delala všobecná paní dr a myslím, že to delá asi každý všeobecný dr, si myslím 😕
a s tím mrnkáním malé a tatínkovským chování...no t si ješte doma užiješ,ale je to milé, jsou takoví uzkoprsí ti tatínkové....jen to zamrnká a už letí...a to si jen povídá malá s hračkou 😝

@katarina33 s tím ti neporadím, zatím ťukťuk otvírá naše pusinku na každou lžičku,delám ji sice ze sebe šaška pri jídle, ne sice pravidelne,ale jde nám to.....ale rešení, riedšia zelenina a lahvička se mi zdá rozumné!

cikyta
autor
14. okt 2010

@kamka17 U nás v MT prepichuju ušká priamo v pôrodnici.Treba ma 24hod.namočené náušničky v liehu a potom v den odchodu ich prepichnu a nahodia náušničky.

@katarina33 Sisa a (nielen ona) maju také obdobia,že chvílu prestane papať a myslím,že to bude tým,že idu zubky.........nechutenstvo može byť aj pri nachladnutí,bolesti hrdielka atd....Chvílu počkaj.Možno sa budete trápiť ešte týžden a potom bude zase krásne papať 😉 Uvidíš. 😉Zrejme jej lyžička pripomenie,že dasienko zabolelo,ked ju spapala a tak nechce,nech je na nej čokolvek. ☹

janicca
14. okt 2010

kukuk no ideme sa sem trošku porozhliadnuť,zoznámiť sa s novým prostredím čaká nás další level 😀 🙂 🙂 🙂 šak už sem skoro budem patriť 🙂 🙂 )))))))

fopardi
14. okt 2010

@cikyta z gelovkami by si ju neuškrabla lebo su hrube 😉 a ti poviem ja tiež momentalne nechty na kratko a tiež sa mi minule podarilo maleho uškrabnuť na nose tiež to bol plač akoby som ho z kože drala no ale dnes mu to už ani nevidno

joj včera bol taky zly že som myslela že ho zbijem ake som mala nervy tak mi vlasy trhal až ma koža na hlave bolela uplne cela hlava ma pichala no už som mala včera dosť 😠

@kamka17 tak verím že ju ešte presvedčiš na cicu

fopardi
14. okt 2010

a inač ked som bola ja tehotna tiež mi nič moc na cht nešlo a ked sa maly narodil tak som mala taku chuť na čokoladu že až nevedela som sa jej dojesť 😒

cikyta
autor
14. okt 2010

@janicca ty Ďuro,ved sem už patríš.ved si tehula,len to tak plesklo ! 😀 😀 😀

@fopardi tak pri mojom šťastí by som jej vylupla očko s gelovkami 😒 Vrav mi niečo o tých vlasoch....aj mna ťahá,piští,štípe mi bradavky,vytláča oči a ja mám chuť ju zahodiť 😠 😅

fopardi
14. okt 2010

@cikyta ved to ale dnes rano ked som zase videla ten usmes tak som sa hnevala na seba prečo som bola včera taka zla ja na neho ☹ no ale čo už bude ešte vela takych dní

cikyta
autor
14. okt 2010

@fopardi 😉 neda sa byť 24 hod.denne celý rok vysmiata ako lečo 😀 a sladká ako cukrík 😝

fopardi
14. okt 2010

@cikyta ved to 🙂

lucula73
14. okt 2010

no ja tu tu dnes zavriem,skor som sa sem nedostala 🙂

babenky,to je úplne normálne,že by ste drobcov niekedy aj vybili najradšej.....presne ako ciky napísala,nedá sa byť furt vysmiaty a sladký 🙂

mne dnes malý padol,teda som ho nezachytila dobre,tak si buchol hlavičku o koberec,pretým sedel,takže to nebolo zvysoka..no to boli revy,som si vyčítala,aká som nešika.....ale on sa tak nečakane rozhodol zmeniť polohu,že ja v mojom pokročilom veku ,kým zareagujem... 😀 😝

nestíham koňa,ale musím sa pochváliť,umyla som 7 okien z 10.....taká som vytešená...lebo už som sa nemohla na ne dívať 😠 🙂 ..len ešte tie tri nejak ..ale musím to stihnúť,kým je pekne...

tak dobrú nocku všetkým 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre