Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
15. okt 2010

@lucula73 ja mam už asi dva tžťdne umyte 😉 tas sa vytešujem ale v obyvačke vyzeraju akoby handru nevideli no ale to vydržia do vianoc ale ja mam našastie iba 6+2 balkonove dvere

fopardi
15. okt 2010

a inač prajem pekne ranko 😉 my sme hore od 5.45 hod

kamka17
15. okt 2010

@lucula73 no šikovnica veľká z teba 😉 😉 🙂 🙂 ja neznášam špinavé okná a nám sa tu v kuse práši alebo lieta peľ, tak ja umývam dosť často, ale toľko naraz by sa mi asi nechcelo...tiež sa dnes chystám na kuchynské okno, kým ešte slnko svieti, nech sa možem vytešovať 😎 😎
a malý hádam z toho pásu nebude mať traumu a následky 😉 😉 ešte toľko razy popadajú, poškriabu sa a podboné veci a nakoniec si to aj tak nebudú pamatať...akurát človek má z tho stres 😕 😅

lucula73
15. okt 2010

ahojte 🙂
no u nás nesvieti veru,aj vykuklo a nič ☹ ...hlavne že mi doprala práčka a samé veľké kusy,čo som chcela vyhodiť na dvor sušiť 😝
a tie okná,ani mi nehovorte,taká som z nich ešte dolámamá..ale mne je lepšie takto naraz,mamina robila aupairku celý deň a ja som v klude umývala 😉
@kamka17 a maličká ako?menili jej tú krvičku?

chorale1
15. okt 2010

ahojte, no ja som okná neumývala aj ked sú hrozné ale navarila som malému, nám polievočku, urobila som fašírky a k tomu zemiačiky, oprala som. a to iba za hodinu a štvrť kým malý spal. musíme sa pochváliť jedna druhú ked nás už nikto nepochváli 😉

denis19
15. okt 2010

@chorale1 jé , to já varila včera tuším 😀

lucula73
15. okt 2010

@chorale1 🙂 ...to si stihla kus roboty veru 😉

chorale1
15. okt 2010

@lucula73 no nie je to 7 okien ale aspoň niečo som spravila 🙂 vieš čo ja najneradšej umývam okná na vianoce, to ťa vtedy pozývam ku nám a ušetríš ma od šedivých vlasov

lucula73
15. okt 2010

@chorale1 😀 ,no ja už na vianoce veru žiadne okná umývať nebudem,ani moje,ani tvoje 😀

kamka17
15. okt 2010

@lucula73 malá sa má super, krvičku jej nemenili ale doplňali...aj včera aj dnes, poobede som ju bola kuknúť, taká červenšia do tváričky sa mi zdala, uvidíme, aká akčná bude zajtra na klokankovanie, už sa teším, lebo už mi fest chýba, bublinka malinká ☹ ☹ 😢 😢 a dnes mala 1680g, tak sa teším, že čoskoro fakt bude domka

cikyta
autor
15. okt 2010

Ahojte.............

@kamka17 Tak Paulínka zachvílu prerastie aj nás ! Nádherne priberá do krásy bambulka malá 😅

cikyta
autor
15. okt 2010

@chorale1 Ej také faširočky by som si dala. Mnám!!! Dávno sme nemali. 🙂

cikyta
autor
15. okt 2010

@lucula73 že "v pokročilom veku,kým zareaguješ"- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no ja s teba nemôžem 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
15. okt 2010

@cikyta no len už mi je vždy do revu, keď ju vidím v tom inkubátore jak ju to tam už asi nebaví a nemožem ju odtiaľ zobrať preč, nemožem jej pomocť, keď sa snaží metať 😢 😢 ale veď bude dobre, ja viem, len teraz mi to príde také bezmocné

lucula73
15. okt 2010

@kamka17 ale už by si mohla byť pri nej,nie?veď pri tej rýchlosti priberania,ja sa nestačím čudovať...za týždeň,max.dva ste doma... 😉

@cikyta no je to tak 😀 😀

fopardi
15. okt 2010

@kamka17 Paulínka naozaj pribera ukažkovo myslím že čoskoro je naozaj doma ani sa nenazdaš už maš všetko nachystane ? a už si ju kupala ?

cikyta
autor
15. okt 2010

@kamka17 Ti verím.....tiež ked som videla Sisu pod UV svetlom.......A sestričky,ktore po mne zazerali so slovami:
-Riadne nakrmiť a hned ju tam položiť.Každá minutka je vzácna !!!
A Sisa mi na cecku spala,nepila............tak som si pár krát poplakala a stále som si myslela,že je hladná ☹ ☹ ☹

.viem,s Paulínkou to nemožem porovnávať.........len tá mamičkina bezmocnosť je rovnaká.......... 😢

Ale za chvílu budete spolu a všetko dobehnete !!!! Aj navyše 😉

jerryjanka
15. okt 2010

ahojte

@kamka17 teda Paulinka krasne priberá naozaj budete o chvilku doma

my sme boli v heliku ale nastalo sklamanie Krajko bol na kongrese tak nas vybavil resp. skôr odbavil dr. Galo 😒
tak vam sem šupnem fotos

zefa
15. okt 2010

ahojte
aj mne mama včera robila faširku....som prišla z roboty a s chuťou zjedla

@lucula73 a od akého veku sa ráta ten pokročilý?.......ja už som asi stará vražda s 36 timi 😝
ešte zajtra do práce 😠

jerryjanka
15. okt 2010
cikyta
autor
15. okt 2010

@jerryjanka Janka je užastná !!!!!! A konečne niekto s normálnym,slovenským menom 😉
A inak...........mne robil utz Gallo aj v Helíku ,aj v nemocke a bola som nadmieru spokojná..........A možno ešte viac,ako s Krajkom 🙂

@zefa ahojky pracantka 🙂

jerryjanka
15. okt 2010

@cikyta no pôvodne to mala byť Chiarka 😀 ale nebude
no Galo - neviem nie je taky osobny ako Krajko a dosť kratko to trvalo čo ma sklamalo za 50 eur teda
a na videu a fotos mame len tvaričku - teličko nie ☹

fopardi
15. okt 2010

@jerryjanka fotečky mate krasne mna toto tiež sklamalo že ked sme boli na 3D tak nam urobil fotky iba z tvare z telička nie ale my sme neboli v heliose ale aj tak som rada že som natom bola je to krasne

jerryjanka
15. okt 2010

@fopardi no jasne ja som happy bolo to hrozne emotívne a krásne... len som čakala že nam ukaže aj riťulu a tak 😅

cikyta
autor
15. okt 2010

@jerryjanka no ked mi robil posledný utz v helíku Gallo,tak som videla,že už toho moc na obrazovke neuvidíme,kedže sme mali bábo velké a tak som fotku nechcela.On ma ukecal aspon na fotku uška 😀 A bola z toho hrozná sranda+asi 15 minutová debata,ktorá mi vyhovovala viac,ako s Krajkom.Krajko na mna pôsobil tak prísne a Galo ako kamarát 😉

No a v nemocke po pôrode som bola hrozne pozašivaná a hrozne ma to pálilo,bolelo......denne som si tam musela napchať kopu čipok od bolesti,lebo som nemohla ani spať,sedieť,žiť...nič 😢 Bolo mi trápne furt chodiť žobrať čipky do sesterny,kedže mi vždy capli len jednu 🙄 No a už ma vypísali , že možem isť domov,no išla som len o poschodie nižšie do apartmanu pre kojacie matky a Sisa pod lampu na jisku.Už ma nemali na starosti a bolesti sa stupnovali ☹ Ako som tak kráčala po chodbe,poprosila som dr.Galla o prehliadku.Akurát mal tel.hovor,že ho niekde volaju,no on ma bez reptania vzal na utz a prehliadku,kde mi povedal,že je to ok,nech sa nebojím,nech si prikladam repík atd......... 🙂 Bola som mu k smrti vdačná a nielen to..............
Mala som si totižto pichať inj.fraxiparínu a práve po pôrode mi došli a dr.mi to nejak nemali k činu predpísať 😠 Niktorí !!!!! A čas mi bežal !!!!! Hlavne,že smradlave pančuchy mi nacapili 😝
A zase mi pomohol až dr.Gallo,ktorý vtedy ani nemal službu a povedal,nech vybehnem o poschodie vyššie za sestrami,že im volá,píše listok a mám im povedať,čo chcem,lebo zrejme ani oni nebudu vedieť...........A oni to mali,len som si to musela sama nájsť,lebo oni mi to chceli nejako namiešavať 😒
Proste nebyť tohto dr.tak tie inj.nemám,lebo každý len mykol plecom,že oni mi to nemaju s kade dať 😠
A tak ak by sa čokolvek stalo.............žeby sa stal boží zázrak a ja otehotniem.........chcem len jeho pri pôrode 😉

fopardi
15. okt 2010

@jerryjanka ved to som čakala aj ja ale tak potom som sa nato už vykašlala ked sa bližil čas kedy sa nam mal maly narodiť tak už som len to mala v hlave a pravdupovediac bola som rada že nam povedal že je všetko ok dokonca nam ukazoval mozog , obličky a taketo veci a taksom bola rada že aj takto skontroloval organy a že je to ok 😉

jerryjanka
15. okt 2010

@cikyta
@fopardi
baby mate pravdu - ja teda na neho nenadavam - nie je neprijemny alebo tak
len proste mi Krajko viac vyhovoval 😀
ale hlavne je že sme zdravučkí

cikyta
autor
15. okt 2010

@jerryjanka to je základ - ZDRAVICKO 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

fopardi
15. okt 2010

@jerryjanka maš pravdu v tom že si na niekoho zvyknuta a je pri tom dr. lepšie ako pri inom my sme napr. začali chodiť ku doktorke ale raz sme šli ku Krajkovi a mm sa pri nom lepšie citil možno preto že je to chlap a tak sme potom chodili na sono vždy ku Krajkovi niežeby sme neboli spokojní s doktorkou to bože chran ale mm viac pasoval Krajko tak som to neriešila a chodili sme ku nemu mne boli sympataci

a musim sa vam pochvaliť ked sme my chodili do heliosu tak šef mm o tom vedel kam chodíme a oni maju tiež asi nejaky problem a terza sa rozhodli že idu aj oni skusiť helios tak som rada lebo už sme viacerím ludom v našom okolí dali kontakt a verím že im pomožu rovnako ako nam

inač ciky si predstav že minule pozeram na to moje brucho a ja ti mam ešte stale modrinu po clexane 😒 to je čo a to už 4 mesiace nepicham

lucula73
15. okt 2010

@jerryjanka krásne slečinka...a nemala sa volať Tamarka?či som to poplietla? 😕

@zefa 😀 😀 . no ja ešte plus 1 😉 ...vy si z toho robíte prdel tu....no keby ste videli mojho mm,ten má čas na všeeetko.....minule vyhlásil,že čo od neho chcem,že on je už v pokročilom veku /má 42/ 😀 ..tak to som prebrala od neho 🙂
jemu keď zvoní mobil,tak kým sa k nemu z druhej izby dokýve,tak mu aj dozvoní 😠 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre