Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
20. okt 2010

@zefa aha tak... ☹

@kamka17 v lekárni skoro prd,lebo vigantol nemaju,zato som kupila dva čaje,veniec na hrob,kvety atd...Ten veniec a kvety v kvetinárstve 😀
Vianoce...hm...Každý rok sme kupovali darčeky celej rodine...Bolo to fajn,ja to robím rada,aj peniažky boli. (my sme ale nedostavali nič,alebo poprípade stupídny obraz na stenu z obchodu všetko po 39sk 😠 ,ktorý sme si nemali kam ani zavesiť,kedže sme ešte bývali v starom 1.izb.byte ☹ )
Tento rok bude zmena.Už máme komu darčeky kupovať,o koho sa starať (Silvinka 😵 ),takže tento rok kupime nanajvýš niečo detičkám v rodine,inak nikomu........už ani peniažkov tolko nemáme,kedže som na materskej,máme väčší byt,vyššie splátky hypoteky atd...
Co si želám,mať krásny stromček (tie máme aj 3 😀 ),mať sniežik,mať pod oknom snehuliaka,ktoreho ugulala Sisa s ockom,ktorý bude mať na hlave kýblik,ktorý som už minule zostrojila z obalu po zmrzline a teplý byt plný Sivinkinho smiechu 😵

pige
20. okt 2010

ahojte, ake vitaminy sa vam osvedcili po 12 tyzdni?

romy01
20. okt 2010

ciky, uz by si mala mat na album pristup

cikyta
autor
20. okt 2010

@pige V lekárni sa ma vždy pýtali na môj mesiac v tehotnosti a podla toho mi dali.
CALIBRUM MAMI
Lebo ine zloženie je na začiatku,iné ku koncu.....
To centrum materna si nekupuj,lebo ja som ho začala užívať a potom som ho išla kupiť a v kerarni mi povedali,že ho dočasne stiahli,lebo tam bolo čosi škodlivé.......no a od vtedy som prestupila na CALIBRUM MAMI.
V poslednom trimestry som už neuživala radčej nič,lebo malá bola už dosť velká a narodil by sa mi maco 😀

pige
20. okt 2010

@cikyta dakujem za radu, ja mam od lekara magnezium, ktore ale neberiem uplne pravidelne a zelezo kedze este pred tehu.som bola trochu malokrvna. Zase s tymi vitaminmi by som to tiez nerada prehanala, ani ja by som nechcela 5 kiloveho macka 😀 preto som bola zvedava s cim maju tehulky dobru skusenost.

pige
20. okt 2010

a kocky este nejaky domaci osvedceny recept na zapchu... 😒

cikyta
autor
20. okt 2010

@pige Zapchu pre teba? Nuž,zrejme to robí to železo...........ale vraj je dobre:
-zelený banán,harmančekový čajik,slivky (kompot,či sirup), vela piť, marhule atd...

pige
20. okt 2010

@cikyta joj si zlata, mas pravdu asi to potvorske zelezo, no ale vyskusam co si mi poradila 😉 a snad nieco zaberie

cikyta
autor
20. okt 2010

@pige Tento problém som mala aj ja. Kázali mi uživať vela železa a napokon som sa ledva "vytoto" a ked som si spomenula,že v tom bolavom brušku mám bábo a takto trápim aj jeho vnutry 😅 tak som s celým železom sekla.Teda,myslím to v tabletkách....a radčej viac jedla špenát,kel,a podobne......

pige
20. okt 2010

no ved to ja mam s tym travenim niekedy taky problem, ze som tak nafuknuta ako balon a ledva funim.. ☹ a k tomu zapcha a radosti kopec 🙄

cikyta
autor
20. okt 2010

@pige 😉 To nič.To prejde. Každý trimester prináša niečo iné 😉

zefa
20. okt 2010

@pige ja mám zo železom od narodenia problém( a zrejme až do konca života budem mať).....mne kôli zapekaniu Krajkovič poradil Tardyferon....ten naozaj tak nezapekal.......veľa vlákniny a vody 😉 ,pretože ak by som mala problémy,mne pri dvojičkách hrozilo vždy väčšie riziko prasknutia plod.vody ap.,ale ak ho nebudeš brať pravidelne,hodnoty budú zlé a plod tým pádom nemá dostatok okysl.krvi a nevyvíja sa 😉

fopardi
20. okt 2010

@pige a neskušala si espumisan to možu aj tehotne
no a ak ta zapeka zo železa tak neviem ale mne hematologička povedala že ak mi to bud robiť problem aby som ho nebrala ale ja som ho znašala dobre

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
20. okt 2010

@katarina33 gratulujem k "maminke" Je to krááááááááááásne! 🙂

romy01
21. okt 2010

ahoj kati - jeeej to muselo byt zlate, ja sa tak tesim ked zacne nieco zmysluplneho blabotat tento moj beťár. On zatial len huuuu, eeeee a pod. Jedine na com sme sa doteraz zhodli je " gee" to znamena ze chce papat. 😀

cikyta
autor
21. okt 2010

@romy01 No super ! Hlavne si rozumiete. Maminka to vie najlepšie,čo jej dieťatko hovorí 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
21. okt 2010

@katarina33 A už to začalo....Vitaj v klube parťáčka 😉 😢

liviaf14
21. okt 2010

ahojte, ja sem píšem len občas, ale po očku sem tam čítavam čo máte nové.

@katarina33 vitaj v klube nespáčikov, my takto fungujeme od asi polky 5-teho mesiaca (teraz máme 8), každučkú noc. všetci mi hovorili, že pôjdu zúbky, ale doteraz nič, ani jeden. ja som tiež už zúfalá z drobca, nepomáha nič. dávam mu kašu na noc, že či to nerobí od hladu, lebo sa po zobudení uspáva na prsku, keďže spávame spolu, inak by som nenaspala nič. ale ani kaša nezabrala. ja už neviem čo robiť 😔

cikyta
autor
21. okt 2010

@liviaf14 Kedže kojiš,hladom to určite nebude. Máme 1,5 roka a kojime-to znamená každu hodinu v noci vstať a ukludniť malu prsníkom....je to ako podať cumel.....len v sťaženejších podmienkach.Toto robia len kojené deti..pýtaju si mamu ☹

liviaf14
21. okt 2010

@cikyta diky, ja som už hotová z toho jeho spania, veru máloktorá mamina kojí takto dlhšie v mojom okolí, nikto mi nevedel poradiť. preto aj spíme spolu v noci, lebo vstávať, brať ho a dávať späť do postieľky takto často bolo nad moje sily.

cikyta
autor
21. okt 2010

@liviaf14 hm....malo by to prestať až ked sa prestane kojiť.....čo je uplne to najhoršie-ked sa zvykne na prsníku uspávať ☹
Jedna vec je teoria:
-prestan kojiť a vyspíš sa...
Ale druhá vec je prax:
-nezaspí bez cicíku.....bude plakať a zuriť,až kým sa nezajde od plaču a potom už ani cecok nepomože,ked nemože dýchať ☹
ACH JO......................... 🙄

liviaf14
21. okt 2010

@cikyta no to vidím na ňom už teraz, nedám cicík, konec sveta nastane. neviem ako ho zamením za fľašku, ja plánujem kojiť tak do 1 roka, lebo myslím, že čím dlhšie, tým horšie odstavovanie. ja to kojenie "naťahujem" takto do toho 1 roka hlavne kvôli drobcovi a potom aj kvôli sebe, keďže som mala pred tehu endom., teraz nemám menzes a dúfam,že endo pôjde "kade ľahšie"......

cikyta
autor
21. okt 2010

@liviaf14 aj ja mám endometriozu a menzes stále od pôrodu.... ☹
A tiež som najprv tvrdila,že budem kojiť pol roka,potom rok a teraz som v TOM uviazla... 😠 🙄

liviaf14
21. okt 2010

@cikyta no ja nemám men. nakoľko beriem antiku, tak som rada, čím dlhšie bez neho, tým lepšie. ja si ťa pamätám z témy o endo, že si tam sem tam písavala, v tej starej zostave ešte. no veď ja sama uvidím čo bude v roku, či predsa len nepotiahnem dlhšie, ja som taký nerozhodný typ niekedy v niečom 😀

cikyta
autor
21. okt 2010

@liviaf14 No a to ked berieš antik.tak nemáš menzes? Ja som mávala normálne.Ved ten musí byť...Teda,brala som za mládí antikonc.dokial mi neprišli na to,že to je zbytočné.....a že mám mutáciu laidenu trombozy,čo sa nesmie uživať antikoncepcia.............

No idem do obchodu trošku..............juj ako sa mi nechce.............
Sopel po pupok,nos červeny,horím, a je mi blbo 🙄 pápá

liviaf14
21. okt 2010

@cikyta no to je špéci antika, kt. sa berie pri kojení, pri nej môže a nemusí byť menzes. volá sa azalia. ja som menzes mala za 8. mes. iba dvakrát aj to taký slabý, skoro žiadny.
tak sa rýchlo vylieč, diky za rady. 😵

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre