Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
10. nov 2010

Ahojte..........

@zefa fíha,že vianočne pečivo........bože ved už budu vianoce,pomoooc ☹

@denis19 Karolínke želáme skore zotavenie po očkovaní a nech jej rýchlo klesne teplotka chudiatko ☹

@romy01 Cmučka odovzdaná a máš uplnu pravdu : Ona mi spadne tak krkolomne,že ja obeliem a pomaly klesám k zemi zo šoku........................
A ona sa otrasie,povie BOŽE a letí dalej svetom 😀

denis19
10. nov 2010

@cikyta dikas,dleáme proto vše co se dá,ale ona je statečná, vubec mi tu nekňourá a nic, jen si hraje a ted usíná..zlatíčko....Silvinka je už ok? 🙂

@romy01 a bud ráda otáčení,hele jaké já mám, teda mela jsem , depky z toho, no co nadeláme.....jeden je šikovnejší druhý v daném čase méne 🙂

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 len nech sa dobre vyspinká bambulka 😉
Silvinka je ok.Každý den urobí niečo,s čím mi vyrazí dych-učí sa všetko a to takou rýchlosťou,že nestíham reagovať 😅
Napríklad práve teraz skončila rozprávka v tv a ked išli titulky,tak Sisa kričala:
-KONEC !
No a ja fakt neviem,s kade to vie ? 😅

denis19
10. nov 2010

@cikyta no máš inteligentní dítko,má to vše už jako vzor nakoukané a už to i aplikuje do života, to je úplne super, bud ráda.....je moc šikovná!!!!! To tak podle mne bylo i s tím slovem pozor! Ty jsi ji párkrát upozornovala a ona to hned aplikovala,dokonalé!!

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 hej,to máš pravdu......človek si niečo zašomre raz,dva krát popod nos a dieťatko si to hned zapamätá.

romy01
10. nov 2010

veru denis, hlavne aby boli drobci zdravi. moj krpec mi teraz slinta na ruku a hadze rukou len trafit a trafit klavesnicu alebo smarit o zem mys

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 zhruba pred 8 mesiacmi sa mi podarilo uspešne prestať hrešiť a Sisa začala teraz posledné dni hovoriť (ked jej niečo nejde,alebo spadne) že:
-Piči ☹
Robím sa,že to nepočujem,ale nejako to nezabera a veselo to slovko používa 😅 😠

cikyta
autor
10. nov 2010

@romy01 😀 Timko musí byť podarený 😀 4 mesačné dietka su už pekne vnímave 😉

denis19
10. nov 2010

@cikyta no to deláš dobre, proste na to nereaguj...kámoška,co ji tu stále spomínám, má dvouletého neposedného klučinu, stále se ho snaží jemne upozornovat a ono to nezabírá, svete div se 🙂 , minule si mne vybral jako obed..že jde se mnou a kámoška vzala mujkočárek, on mne chňapl za ruku a hned první kaluž...podíval se na mne, na kaluž a tak do ní flákl nohou,že ta voda byla všude a já mu ríkám, ty jo to jsi ale nádherne skáknul do té kaluže to bla paráda...on byl tak v šoku,že více to neudelal 🙂

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 😀 Hm...na Sisu zaberá pochvala. 😉
Práve sme vysavali spolu a dali prať prádlo do práčky.Ona mi ho tam natlačila,povedala,koho je čo...a vysypala som trošku prášku po zemi,tak vravím:
-čo keby si mi doniesla handru ?
A ona napochodovala z handrou v ruke a dáva mi:
-Maminka páči sa... 😅
Dalšia vec,čo som nečakala...

Ked som vysavala tak som zbadala,že ide pchať pršteky do zástrčky a tak som zakričala:
-Sisa nono ! 😠
A ona vyletela a vraví:
-Maminka kričala....Poď... (a objala ma 😀 okolo nôh)

Lebo to pozná,že ked kričí ona,tak ju stískam 😅

denis19
10. nov 2010

@cikyta super !!!!!

zefa
10. nov 2010

ahojte
no ja vždy pečiem v predstihu...jasné,že niečo sa zje,ale ja zvyšok odkladám do mraziaku a tesne pred Vianocami už len niečo dopečiem.....ja neznášam Vianoce bohužiaľ a ten stres okolo toho už dupľom,takže to roky riešim takto 😉 ....ale čo deti sú na svete,tak aspoň z nich sa teším ako im žiaria očká 😵 😵
a toto je celkom dobré
http://www.predeti.sk/index.php?idmenu=971

fopardi
10. nov 2010

@denis19 no toto velmi často píšu v mudrom časopise kd povieš dieťatu NE-skač NE-rob to skratka ked použiješ to ne tak to urobi naschval ale ked použiješ inu vetu nato aby si ho upozornla na danu vec tak ho to nebude tak pritahovať len sa treba vyhnuť tomu NE tak nemam to zatial odskušane ale uvidíme ako nam to pojde o rok 🙂

@cikyta vidíš Siska je velmi šikovne dievčatko a začínaš zbierať ovocie za svoju vyše ročnu pracu 😉

@zefa ja som mala už pred mesiacom chuť na medovniky len som ešte nemala orechy ale inač to zbožnujem darčeky už ako tak mam nakupene ale ešte treba čo todokupiť no a vianoce možu prisť a ešte jedna velka povinnosť musim si kupiť nove ozdoby na stromček kedže doteraz som ho mavala v kuchyni tak tento rok to už nebude možne a musi byť v obyvačke a kuchyna je do modra tak bol modry a terza by to riadne bilo dooči že modry stromček v oranžovej obyvačke ta musim nakuiť niečo medeno oranžove 🙂

cikyta
autor
10. nov 2010

@fopardi Bohovo si to napísala 😀 Len keby mi chcelo nejaké ovocie aj v noci "padnuť" 😀
Veru aj my špekulujeme,ako postavíme stromček a ktorý (máme try) 😀

cikyta
autor
10. nov 2010

@zefa Nám by sa zišla podložka do vane,na ktorej sa nešmýka..........................nieže by také nevyrábali,ale všetky Sisa vydriape spod nožičiek a vyšmarí von 😀

denis19
10. nov 2010

@cikyta raz darmo je ta Siska šika, musíme napsat výrobcum, že co to vyrábí za šmejdy, když ani ne dvou leté devčátko to prečúrá 😀 😀 😀
@fopardi tak já už se asi preladuji na výchovné metody 🙂

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 Nerozumiem 😅
Ja som myslela , že taku protišmykovu podložku do vane,ked sa sprchuješ,aby si nespadla... (teda nie ty,ale skákajuce dieťatko) No a Sisa mi tu podložku vyhadzuje spopod nožičiek von z vane 😉

zefa
10. nov 2010

@cikyta ja som mala také nalepovacie protišmykové zvieratká vo vani,to som mala síce z USA poslané,ale snáď sa to dá už aj tu niekde kúpiť....skús isť do Demra

cikyta
autor
10. nov 2010

@zefa no hádam raz sa mi tam podarí dostať 😉

denis19
10. nov 2010

@cikyta já to myslela tak,že co to je za podložky, kdž je iska vyhodí ven 😀

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 Jáj 😀 😀 😀 ja že si myslela plienky 😀 😀 😀 😀 😀
Bože môj..................
Všetcia ste Slováci? Igen ! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Už som to pochopila-pardon 😅

denis19
10. nov 2010

@cikyta pohoda,nejsem v tom sama 😀 jsi už dýl na materské 😀

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 Krásne ospravedlnenie 😵 Len nie vždy sa budem môcť vyhovárať na tu matersku. 😀 čo potom?

zefa
10. nov 2010

@cikyta veď aj u vás bola taká dobrá kuchynka

cikyta
autor
10. nov 2010

@zefa hej,aj je,no ked som tam bola naposledy kupovať škrabku na zemiaky,tak tam Sisa pobrala umelé krhly z výkladu a natlačila do smetných košov....................Sem tam maju niečo zo skla a fakt to boli tesnotky,aby to ten moj diablik nerozbil.Tak musím vystriehnuť niektorý den,kedy bude doma muž z roboty ešte pred piatou-čo je málokedy.............(Ale od 17.12.bude PN skrz tu ruku,tak to by šlo 😉 ) Dík za typ.Nevedela som,že to maju v kuchynkách 😅

denis19
10. nov 2010

@cikyta no už jen slova, víte já BYLA na materské 😀 😀

cikyta
autor
10. nov 2010

@denis19 😀 no super.

denis19
10. nov 2010

@cikyta stačí se jen na mne obrátit s radou a hned je tu výsledek 😀 😀 😀

cikyta
autor
10. nov 2010

Viete nejaký dobry a hlavne odskušaný recept na dobre medovníčky,ktore nemusia stáť,aby zmäkli ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre