Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
19. nov 2010

@lucula73 mi povídej já jsem mimo a ona se tu hemlesí na psacím stole vedle mne 😀
@cikyta no tak to není nic moc takové sánky,co?

cikyta
autor
19. nov 2010

@lucula73 mám dobrý foťák 😀

cikyta
autor
19. nov 2010

@denis19 Ale nevadí. Hlavne,že su 🙂

lucula73
19. nov 2010

@cikyta radosť určite urobia 🙂
my máme sánky 7 ročnéa vyzerajú super,nič im nie je..tak som rada,ale koľko stáli,netuším 😀
















chorale1
19. nov 2010

@cikyta možno je to smola ale ja mám zatiaľ dobré skusenosti s vecami z poľska. a kopec vecí sa sem dováža práve z poľska a pýtaju za to dvakrát toľko. ved uvidíme ako tie naše potom dám info 🙂

fopardi
19. nov 2010

@cikyta no prave to že my mame blizko tak nemame problem isť vec aj reklamovať a da sa aj na trhu ti vymenia ti poliaci su v tomto ustretovi takže ja som vždy spokojna napriklad ked sme si zariadovali kuchynu tak som tam pri jednom nakupila vela veci ako chlebnik , potom taku tu tyč pod linku čo tam možeš navešať naberačky a su tam aj take poličky na koreničky no a ešte neviem čo všetko ale bolo toho dosť tak nieto že to pod linku u nas stalo vtedy 1000 korun tak tam ma to vyšlo 350sk no ešte že sme brali tolko veci pri nom tak dal zlavu a ešte sa pomylil pri preratavani tak sme mali ušetrene 😀 fakt som bola spokojna

cikyta
autor
19. nov 2010

@lucula73 Ved to,že tieto sánky by sa 7 rokov nedožili 😀 My sme boli traja surodenci a celý život sme mali jedny sánky plne využite 😉 A vyzerali uplne ináč. Super opracované drevo...nie toto 😝

@chorale1 Nevravím,že všetko lacné je zlé......ale občas sa také niečo nájde. Mám sveter,ktorý má 10 rokov.Nosim ho jar,jesen,zima a nič mu nieje ! Je kupený na Polskom trhu 😉 Aj kočík máme z Polska (predavaný tu,ale z Polska) a som spokojná-teda až na tašku 😠

cikyta
autor
19. nov 2010

Teda-s kočikom neni spokojná Sisa ja ano 😀

fopardi
19. nov 2010

@cikyta no sveter som mala aj ja super z polska nosila som ho dlho ale ja som z neho vyrastla teda aby sme sa pochopili 😀 pribrala som 25kg 😀 😀 😀
ale bol bez žmolkov a krasny ako ked som ho kupovala 🙂

ale je to tak ono poliaci dokažu niečo tak domrdať a niečo maju super 🙂

jaj baby mna maly tak niči posledne dni ma problem zaspať dnes som si s nim lahla do postele doobedu ked mal akože spať kedže lehatko neučinkovalo tak som ho vzala do postele že nejako zaspi tak vystrajal že bol cely mokry ja nervy na krajičku no tak som vzala masť na zuby a bol za 10minut klud tak neviem či ho toto čertilo alebo iba nahoda ale mala som dosť

nepozerate farmar hlada ženu -ja z nich šiknem čo to tam su za ženy 😀 jedna lepšia ako druha radosť popzerať a ta z martina je fakt kus 😀 😀 😀

cikyta
autor
19. nov 2010

@fopardi Pozeram farmára. Veru tá z MT je ESO no ani tá Zuzka nymfomanka neni zlá 😀 (škoda že tu blískavicu z MT-matku roka už vyhodili) ☹

lucula73
19. nov 2010

@fopardi
@cikyta no vy sa máte...ja som sice ešte hore,ale telka dávno vypnutá,teraz som dovarila obed na zajtra 😝 nemám inú možnosť,ja pri ňom proste variť nestihnem... 😠

chorale1
20. nov 2010

@cikyta ja tu martinčanku z videnia poznám. musím to dnes pozrieť na nete som na ňu zvedavá. a my sme tiež kupili termosku v poľsku a tá je na h.... to môžem mať teraz ku kočíku dám horucičaj a kým budem kočíkovať bude akurát 😀
včera som bola v tom meste tak už mám viac ako polovicu darčekov, som spokojná.

fopardi
20. nov 2010

@chorale1 termosku možem potvrdiť o ničom -no ako vravim niečo je dobre a niečo zle

@cikyta no ta čo tam už tretieho bali , myslíš? no tak ta je uuužastna tiež inteligencia hojdaci konik nič 🙂)) 🙂

zefa
20. nov 2010

ahojte
tak dnes som si bola v Lidli zobrať ešte stravné lístky čo som tam mala a rovno urobila za ne nákup a mm bol so mnou,tak videl akú pakáreň som tam mala 😝 ...som rada,že som z kola von 😉
ak poznáte detské oblečenie zn. Antony,tak v tej firme tie veci šijem 😉
a na nákupy do Poľska chodíme roky rokúce,takže viem porovnať.....ked sme tam pred 15 timi rok .niečo kúpili nie vždy to bolo dobré,ale hodne sa polepšili...........ja som vážne uvažovala podnikať v Poľsku s toaletami....kokos by som za chvíľu mala prachov 😉 🙂 🙂 ...doviesť tam zopár tých prenosných a máš vystarané....toto im tam stále chýba.....my sme mali kočíky na trhu kúpené a boli eňo ňuňo....som mala problém komu skôr ich predať

lucula73
20. nov 2010

@zefa ahoj..a odkedy si zmenila robotu?ani som nevedela.....a u nás zrušili predajňu Antony,som tam často nakupovala.....no budeš nám dohadzovať oblečko 😀

cikyta
autor
20. nov 2010

@zefa jéj to fakt? Tak v antony mi drž miesto. Tam robia iba ráno že? Vážne uvažujem nad týmto...
Kolko tam zarobia? (možeš IP,ak nechceš o tomto verejne hovoriť)
Mne ide o to,robiť iba na 1 doobednu zmenu 😉 Poobedné a nočné sa mi nedaju.
A v tom Lidli to bola prečo pakáren? Buzerácia? Zlý šef? Kopec roboty a dlhé šichty? ☹

janicca
20. nov 2010

ahojte moje krásne prajem fajn večer 🙂 🙂 🙂
ako sa mi mávate ??? 😉 ja celkom fajn až na to že akosi nestíham ale prečítať vás stihnem vždy tak že som skoro v obraze 🙂
@lucula73 aha ho malý pecník Matúško do teraz ani prevaliť sa a za chvílu sa chalanisko ženiť bude no zlatý bol v tom oblečiku 😉 a čo noštek už je lepšie ??? 😉
@fopardi a ten sveter určite perieš v zlom prášku keď sa zbehol 😀 😀 😀 😀 neboj za pár mesiacov oblečieš čo to je 25 kg to dáš dole ľavou zadnou 😉 😝
baby a čo sa týka šou farmár..... tak to je iná káva kolko krát sa čudujem že čo to vôbec pozerám bože tie ženské sú tak primitívne až to bolí no normálna by sa tam asi neprihlásila 😀 😝 😀 😝

tinkaza
20. nov 2010

ahojte všetky kočky,
veľmi pekne ďakujem všetkým za gratulácie aj smsky, bolo to síce ťažké, ale malá nám robí radosť a sme šťastní, že je zatiaľ všetko v poriadku, len toho času je akosi málo a dni mi bežia ako šialené, ešte som sa ani riadne nespamätala, a malá má už 9 dní, neuveriteľné 😅 😅
s kojením sa trošku stále trápime, prekonala som už aj zápal, tak je to také všelijaké komplikované, ale snažím sa ju stále prikladať, hoci mám obavy, či mám dosť mlieka, zatiaľ nedokrmujem
baby, ktoré máte skúsenosti, poraďte nejaké domáce recepty na zvýšenie laktácie, malá mi už narieka, nestíham toho moc na nete naštudovať 😒

tak ešte raz všetkým veľká vďaka, keď budem mať stiahnuté nejaké foto, podelím sa čo najskôr, majte sa krásne a dúfam, že si čoskoro nájdem čas aj poštudovať, čo je tu nového

a držme všetky teraz palce našej Dunde, ktorá to má už za pár 😉

cikyta
autor
20. nov 2010

@janicca čávo ! 😀

@tinkaza Vitaj...neboj.Nájdete si svoj system a bude to lepšie s časom. Každá maminka tak začína,že vážne je všetko pre nu nove a nič nestíha.Karinka si zvykne na vás,vy na nu a bude to fajn 😉
K laktácii: papaj zapražené polievočky,pi vela tekutín, daj si vineu, čajíky pre kojacie matky (mne robil dobre ten žltý babylove z DM drogerie), pi acidko, salco,vela prikladaj,aj ked je zápal,aj odsavaj.....po čase sa začne tvoriť tolko mliečka,kolko si malá pýta.Ani vela-ani málo.Pred kojením sa osprchuj v horucej vode-tak si Karinka riadne vytiahne aj to zadne mliečko "od hladu",nielen to "predne"od smädu. 😉

fopardi
20. nov 2010

@zefa ja som ani nepostrehla že si zmenila robotu 🙂

@janicca no keby zly prašok ale ešte k tomu som ho vyprala na 90-tke no bodaj by sa nezrazil 😀

@tinkaza super že ste doma no na začiatku je to tak že niet vela času ale neboj prideš do toho no škoda že sa pasuješ z kojenim vela rad ti neviem dať lebo všetka moja teoria stroskotala v 5 mesiaci ale asi by som to pri dalšom robila tak že po napapani z jedneho prsnika by som ho ešte skusila doodsavať aby tam nebolo vobec mliečko aby bol prsnik dokonale prazdny a na podporu tvorby mlieka som pila čaj pre kojace matky ale asi každemu ine zabera aj jablkovy džus som pila no či to zaberalo neviem 😉

cikyta
autor
20. nov 2010

@tinkaza Ešte mi napadla melta a v lekárni poradia aj homeopatiká-no bacha....(suseda si kupila na tvorbu mliečka a oni jej predali na zastavenie.Ona si to neprečítala a za pár dní on prišla) 😒

Na každu žena zaberie iná vec a je fajn,ked skusiš všetko. A ešte niečo: Never velmi povere o čiernom pive-urobí viac škody,ako užitku.

janicca
20. nov 2010

@tinkaza vitaj domka ja teda nemám skusenosti ale čo sa týka kojenia ale každá rada dobrá 😵 viem že segre babka robievala vtačie mlieko že vraj pomôže a dokonca je to velmi chutné 😉 my sme sa celá rodina pri nej priživili 😀
@cikyta zase som o niečo mudrejšia píšem do deníčka že čo je dobré na kojenie ....ináč ja budem mať takýmto tempom tehulkovania hádam aj 100 kg 😝 😝 ja teda zjem toho požehnane a ináč už som si kúpila aj tehu gate na baby bazare za super cenu a ako nové 🙂 tak sa teším 😵

janicca
20. nov 2010

@fopardi jáááj tak tam je pes zakopaný a nie 25 kg navyše 😀 😀 😀

lucula73
20. nov 2010

@janicca ahoj,že sa aj ukážeš 😀
veru "pecník" je už minulosť 😀 ...až sa nestačím čudovať..stále v pohybe uf 😝 .....
a tebe tó tiež parádne nabieha,že 11tt....ani sa nenazdáš a budete domka traja 😉
@tinkaza vitaj doma..neboj,systém si nájdete,jasné,že to chce všetko čas....nech sa Karinkie dobre darí a pekne priberá 🙂
@cikyta ahoj 😉

janicca
20. nov 2010

@lucula73 no moja veď nestíham ta vieš doma deti z pece padajú 😀 😀 😀 😀 samozrejme srandujem som zvedavá čo budem potom robiť keď to príde naozaj ale pravdu poviem už sa začínam tešiť 🙂 😵 to je fajn že Matuško si tiež už našiel svoj systém a maminke robí len radosť 🙂

cikyta
autor
20. nov 2010

@tinkaza Inak-Karinka je krásne meno a keby ho už nemala neterka,tak sa tak volá Sisa 😀

@lucula73 Ahoj 😉 Ako sa má Matusko s noštekom? ☹

@janicca Aj ja som mala dvoje tehu gate z bazaru.Jedny nosené,druhe vraj tiež,ale boli uplne nove aj s vestou.Také riflove 😉 Tieto veci sa neoplatí kupovať nove a drahe 😉 aj ked-aj maminka sa chce páčiť 😉 a to vždycky ! 😉
A kašli na 100kg ! Aj keby ich bolo 200kg ! 😀 Ja som pribrala 20kg a schudla 25kg. Momentálne by mi pomohlo dalšie tehotenstvo,lebo vizerám ako opuchnutá cverna 😖

lucula73
20. nov 2010

@janicca radosť aj starosť....starosť o to,aby sa zase niekde nebuchol..noštek sa už hojí,modrinku už skoro ani nevidieť 😉
tak sa pekne tešákuj a užívaj si 🙂 ..a bruško ešte nemáš?

lucula73
20. nov 2010

@cikyta už som odpísala vyššie 🙂 ..ale on je strašne neposedný,to sa nedá ustrážiť 😝
a viete čo robíme celý deň?perieme 😀 😀 ..mm práve vyhlásil,že taký prázdny koš sme ešte ani nemali....a Matúš chodí z obývačky v kuse do kúpelne kukať na práčku 😀 ,aj naprazdno už šla,len akože žmýkala,10minútový program,no sila 😀

cikyta
autor
20. nov 2010

@lucula73 taká práčka je lepšia,ako TV 😀

janicca
20. nov 2010

@cikyta no investovať do tehu oblečenia fakt nemiením a ozaj su tam fakt dobré veci a hlavne super ceny ešte som si uložila do zápisníčka dve trička ale kým sa ja rozhýbem tak už mi jedno vyfukli 😠 😉 no ešte jedny skusim kupit a budem oblečená na celé tehulkovanie....joooj ty opuchnutá cverna tie tvoje prirovnania su fakt dobré ... 😀 😀 a tie kg sa teraz asi fakt nedaju riešiť aj keď sa mi zdá že to s tým jedlom niekedy preháńam ale to sa mi asi fakt len zdá 😀 😀 😀 😀 sa ukludňujem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre