Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
25. nov 2010

aa dunde gratulujem ku Dianke 🙂 nech jej robi radosť

surviver
25. nov 2010

ahojte 🙂

kamka som rada,že ste to pekne zvladli,a presne ako vravi fopardi,nič si z Dr. nerob,Paulinka je šikovna ona všetko dobehne,ešte sa všetci budu čudovat 🙂

a dunde blahoželam k Dianke a prajem vela zdravička 🙂 😵 🙂

lucula73
25. nov 2010

@kamka17 no po správnosti by jej mala doktorka tie dva mesiace odpočítať,teda ešte máte kooopec času 😉 ..ale poznám to,aj mňa to vytáčalo,ale už som voči tým poznámkam vcelku odolná 😀

cikyta
autor
25. nov 2010

Dunde gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kamka-nebud smutná. Dievčence maju pravdu. Doktory vidia denne kopec detí a veru často nepozeraju na to,že detičky su velmi rozdielne a vek proste nepustí. Paulínka urobila obrovský pokrok !!!!!!!!!!! Už len tým,že nádherne papa a priberá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A to že je večer nepokojná,je znakom toho,že je zdravučká. Všetky detičky cez den zachytávaju všetko nove a večer to nevedia spracovať,lebo su ukrutne unavené........to som kdesi čítala a je to tak 😉

chorale1
26. nov 2010

@kamka17 ty sa prosím ťa vykašli na doktorov. náš adamko sa narodil presne v termíne ale za to že bol operovaný tiež musíme chodiť po kadejakých kravinách. a milujem zrovna neurologiu, kde na prvom vyšetrení adamko spal a ked sme prišli dnu tak ho trenovala dr a povedala že je taký ťapko ale v iných slovách už si to nepamätám. a v minule ná m povedala no že on je v poriadku len je trocha pomalý. drobec má 7 mesiacov a tri týždne a vie štvornožkovať, stavia sa na nohy a deti čo bývajú okolo a sú staršie tak jedno sa ani neprevaľuje na bruško a druhý sa prevalí ale len leží ako puk. tak mi teraz povedz ako je pomalý. poviem ti pravdu že ja som ju naposledy ani nepočúvala tú dr čo mi povedala. lebo mi je to jedno čo vraví. proste je šikuľka a tak isto bude aj paulínka neboj sa. dávaj ju často na bruško a raz dva bude pevná. a na dr sa vyprdni.
inak všetkým dobré ránko

denis19
26. nov 2010

Dobré ránko!
@cikyta nevím kam Ty na to vše chodíš, kde se to v Tobe bere,ale Tvá slova mají neskutečnou sílu.........mela by jsi s tím neco delat....jako v dobrém...nejakou terapii nebo neco....... 🙂 Co nevím..... vím, je to dar z nebes a Ty ho hezky rozvíjíš..... 🙂
@kamka17 jen klid, nemám Ti co jiného poradit.......dá se ríct, že jsem na tom stejne jako Ty a to hlavne po poslední návšteve neurologie. Ale holky hlavne tu mi moc pomohly.....Deti dríve narozené mají hlavní úkol nabrat na váze, neco narust do délky a nabrat na obvode hlavičky, soustredují veškeré své nasazení sem a to je teda spousta energie a na to ostatní už jim moc nezbívá ani času ani sil,ale co já eviduji, tak jak naše prehoupla tretí mesíc, šlo to rapidne dobredu...tento vývoj svalový a emoční, tak fakt nebud smutná, neboť techto chvil bude ješte hodnea ti prckové to potom z nás cítí. A to, že je živší či nepokojná, tak presne tak jako píše cikytka...detičky večer zpracují co zažijí behem dne a to fakt není vždy ružové, zkus sledovat ,kdy je více a kdy méne nepokojná a najdeš souvis...i treba s fázemi mesíce či zmenou tlaku....já byla hodne prekvapená, že hodne nepokojnosti ji vytvárím sama, teda vytvárela jsem ...doufám, že to už nedelám 🙂
Tak nakoupila jsem si ingredience na pečení, tak jsem na zítrek zvedavá, jen ještemusím skočit vyreklamovat telefon ☹ prestal mi fungovat zničeho nic mrška!!!!Nesnáším reklamace, dívají se na mne jako kdybych to pokazila sama!!!!! 😠

denis19
26. nov 2010

@chorale1 a presne tak to je , i já když nenápadne sleduji deti naokolo, tak nemám pocit, že by naše v nečem zaostávala a nekdy ba naopak 🙂 Ale to jsem asi namyšlená matky,co??? 😀

chorale1
26. nov 2010

@denis19 vôbec nie sme namyslené, ale dívame sa na to reálne ako to je 😉 naše detičky sú šikovné a hotovo 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
26. nov 2010

🙂 🙂 🙂 kuk 🙂 🙂 🙂

zelame pekny vikendik 😵 😵 😵 😵

denis19
26. nov 2010

@brmbolcek ahoj holky jak se máte?

cikyta
autor
26. nov 2010

Ahojte...

@denis19 Ježiš aké slová chvály 😅 Sa tu teraz hambím,lebo mna teda ozaj dávno nikto tak krásne nepochválil-aj ked Absolutne si to nezaslužim. Nič výnimočné nerobím,len píšem občas veci,ktore som už niekde preštudovala,čítala,veci,čo su pravdive,lebo som sa presvedčila o ich pravdivosti už X krát a tak sa snažím sem tam ich napísať ludom,ktorích mám rada,pretože sama dobre viem,ako sa cítia. Sama som tie veci prežívala a sama viem,ako padne dobre si prečítať pár povzbudivých slov. Len odovzdávam dalej to,čo kedysi dávno pomohlo od niekoho mne 😉
Ale každopádne ti Denis velmi dakujem. Normálne mi začal krajšie den,ked som si to od teba tu čítala 😉
A to som sa dozvedela,že budem zase sama so Sisou na druhý týžden. Zase celý týžden bude náš ocko preč 😢 No čo. Prežili sme 2 týždne,prežijeme aj tretí. 🙂

@chorale1 A ja namyslená som. 😀 Ale tak ZDRAVO samozrejme.
Každá jedna mamka vidí v tom svojom dieťatku to uplne najkrajšie,najlepšie na svete 😉 A každá jedna je vo svojom vnutry hrozne moc pyšná na ten svoj zázrak.
A vobec nezáleží na tom,či je to dieťatko s vysokým IQ,či je to dieťatko s nejakou obrnou. Každe dieťatko je pre svoju mamku tým jediným a naužastnejším na svete !!! 😉
Jednej mamke vyhrknu slzičky , ked jej dieťatko naráta do 5.......................A druhej mamke vyhrknu slzičky , ked jej dieťatko zdvihne ku nej hlávku ................... Všetky detičky su jedinečné a každe má svoj osud,svoje tempo napredovania a o tom ten zázrak života predsa je 😉

liviaf14
26. nov 2010

ahojte helinky
@cikyta pekne si to tu napísala 😵 mne sa zrovna včera tisli slzy do očí pri pohľade na nášho vysmiateho drobčeka, dlho sme si mysleli, že kvôli mojej endo žiadne bábo nebude, a ono predsa je a robí nám veľkú radosť 😵

cikyta
autor
26. nov 2010

@liviaf14 😵

chorale1
26. nov 2010

@cikyta plne súhlasím, krásne napísané 🙂

chorale1
26. nov 2010

tak dievčence kinder bueno upečené a podarilo sa. mňaaaaaaaaaaaaam ale je to riadna kalorická bomba 😀

cikyta
autor
26. nov 2010

@chorale1 gazdinka gratulujem ku kinderku 😉

fopardi
26. nov 2010

ahojte dnes mi prišlo nove číslo mama a ja a je tam niečo aj pre kamku aj pre ciky 😉
je tam o predčasne narodenych babätkach a o odstavovani ale ešte som tonestihla prečítať tak neviem do akej mieri je to tam rozobrate 😉

chorale1
26. nov 2010

@cikyta ani som si nemyslela že som taká šikovná 😀

cikyta
autor
26. nov 2010

@fopardi pokukáme 😉
Mne by teoria odstavovania išla na jednotku,no horšie je to s praxou................ ☹

@chorale1 😉

fopardi
26. nov 2010

@cikyta ja som zase mala prefektne naštudovanu teotiu kojenia a aha akko som dopadla teoria 1 prax 5 😅 ☹

cikyta
autor
26. nov 2010

@fopardi 😀 😀 😀

cikyta
autor
26. nov 2010

Skušame urobiť nejaku normálnu fotku Sisinej tváričky foťákom na pohladnice................no ani jedna sa zatial nepodarila. Už druhý týžden ju fotíme a prd z toho. 😒 Hádam to vianoc nejak zvládneme 🙄

chorale1
26. nov 2010

@cikyta nápodobne s tým fotením 😀

kamka17
26. nov 2010

pekný večer prajem 😉
a ďakujem vám všetkým z povzbudenie, lebo ma tie doktorksé drískty celkom dosť znechutili a zneistili a aj mám trochu obavy, či bude bublinka v poriadku...a na druhej strane kým som na tej neurologii a rehabilitácii nebola, nič ma netrápilo, proste si tiež myslím, že keď sa Paulínke bude chcieť, tak bude robiť to čo treba, však pre všetky deti je prirodzené, že postupne robia to čo treba a netreba riešiť, či to urobia v troch alebo v štyroch mesiacoch...nejdem nad tým premýšľať a hotovo, proste si budem tak ako doteraz užívať bublinku a tešiť sa z nej, nech sa vyvíja podľa toho, ako ona uzná za vhodné...a s tým večerným buntošením...je mi jasné, že do veľkej miery to závisí aj odo mňa, lebo večer som zväčša najviac unavená a ona jak to cíti, tak je najust "protivná"...aj to je úplne prirodzená reakcia normálneho bábätka si myslím, takže sa budem snažiť sa ovládať a hádam bude dobre... 😉

@cikyta...tiež je pravda aj to čo píšeš ty, že spracováva zážitky z celého dňa...len nechápem, čo môže spracovávať tento môj zázrak, keď celý deň len spí, občas ju prebalím a nakŕmim...to je teda zážitkov až až 😀 ...ja viem, že pre ňu je únavné aj to papanie, ale pobavilo ma to... 🙂
jo a dnes sme boli vonku s Timurkom...no krásavec že až, o toho sa baby pobijú jedna radosť 😉 😉

kamka17
26. nov 2010

@chorale1 @cikyta tiež som uvažovala nad nejakými originálnymi pohľadnicami, len Paulínka v kuse spí, to by bol riadne zaspatý mikuláš
😀 😀 😀

chorale1
26. nov 2010

@kamka17 😀 😀 😀

cikyta
autor
26. nov 2010

@kamka17 By si sa čudovala,ako Paulínka vníma prechádzky,vzduch,cestu kočíkom,autom, návštevy u lekára,či návštevy doma.Ona spinká,ale spánok cez den je iný ako ten nočný 😉 To neznamená,že ked má zavreté očká,tak nič nevníma.
No a ku fotkám.....................Len ju pekne foť...........vieš aké je krásna pohladnica so spiacim bábätkom na obláčiku medzi hviezdičkami a vozíkom,na ktorom uhána santa............
Alebo spiace bábätko vo vianočnej gule zavesenej na stromčeku? 😉

lucula73
26. nov 2010

@kamka17 a cvičíte?lebo aspoň u nás,všetky predčasne narodené detičky,aj keď len mesiac,posielajú povinne na rehabilitáciu..akože preventívne...takže ak váss aaj pošlú ,nič si z toho nerob,to je normálka 🙂
@chorale1 to ano,riadna kalorická bomba... 🙂
ja som nestihla tie medovničky ani zarobiť,nieto ešte upiecť 😠

moj má dnes teplotu,tak do 38,ale nemá sople,ani kašeľ,tak neviem,čo z toho bude...bol celý deň taký teplý dajaký,tak som šupla teplomer a bum..no uvidíme 😒

kamka17
26. nov 2010

@lucula73 ahoj...no dúfam, že Matúško zas nebude chorý, však ten sa chúďa tiež stále trápi nejakými chorobami 😅
a cvičíme vojtovku, teda zatiaľ jeden cvik, čo nás ešte v nemocke naučili, len samozrejme pri tom robí všetko možné len nie to, čo by mala...a na rehabke už sme boli u primárky a budeme chodiť na kontroly a cvičenia, 1.12.ideme prvýkrát...takže to viem, že to musíme absolvovať...
no a dnes som sa tešila, že sa vyspím...nevyspím, lebo od nejakej 18.00 je bambula hore a nie a nie spať, teraz som jej po hodine dávala zase jesť, čo sa tvárila hladná, tak čakám že konečne zaspí...do toho mám nervy z drahého, lebo potreboval sa zrelaxovať, tak išiel do sauny a na pivo...čiže sa tu trápim sama a on akosi neuzná, že aj ja môžem byť z celého týždňa unavená a dobre by mi padlo, keby ma aspoň doma psychicky podržal...no chlap 😒 ☹

surviver
26. nov 2010

čaute 🙂

už asi všetci spinkate...tak sladke sničky 😵 a pekny vikend prajem....

luculka,možno je len prepracovany z tolkeho lozenia,držim palce nech je už zajtra Matuško bez teplotky 😉

kamka dakujeme za kompliment,ale mu to nejdem hovorit,lebo už by sme s nim nevydržali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre