Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
29. nov 2010

@kamka17 Som potom zvedava na fotečky 😉 No a hádam by si nechcela v noci spať ?! 😀 To si kde videla?! 😀

chorale1
29. nov 2010

@cikyta donesieš seba a silvinku 😉

cikyta
autor
29. nov 2010

@chorale1 inak ja už ani neviem,čo sa takým polročním deťom nosí 😅 Nemám ani šajnu 😅

chorale1
29. nov 2010

@cikyta môžeš si doniesť okuliare cez ktoré nebude vidno neporiadok 😀

cikyta
autor
29. nov 2010

@chorale1 😀

denis19
29. nov 2010

Jéjda, tu se dohaduje super rande, moc vám do devčata preji a dej si relax 🙂

kamka17
29. nov 2010

@cikyta no ale tak zas nie všetky deti sú také akčné ako tvoja Silvinka... 😀 naša bubinka je zatiaľ uvedomelá a za normálnych okolností spí fajne...ale šaj ja viem, z čoho asi bola taká čulá...pila som kávu...teda nesku...no tak mi treba, viac experimentovať nebudem 😅
mytiež tento týždeň čakáme návštevu...mala by prísť kolegyňa z práce, fest sa teším, lebo ona mi teda chýba..to je to jediné, čo mi z práce chýba 🙂 😅

cikyta
autor
29. nov 2010

@denis19 Dakujeme 🙂

@kamka17 Myslíš,že je z kávičky? Hm....možno aj ano.

(Ja už teraz jem všetko.Pijem všetko + aj vaječný konak,či pivko. Už nehladím....)
Ale Paulínka je drobátko,to sa musí ešte pozerať na to,čo maminka spapá 😉

Teraz mi spí Sisa už 2,5 hodiny.............................................Bud zamrzla,alebo mi bude chorá. To neni proste normálne! Bojím sa ☹ ( 😀 )

denis19
29. nov 2010

@cikyta tak toto znám.....jakmile slečinka spí více jako 30min, je nto podezrelé......asi jako včera, spala sž 44 minutek a hned byl duvod, v noci byl flám 😀

cikyta
autor
29. nov 2010

@denis19 😀 😀 😀 že flám 😀 😀 😀

cikyta
autor
29. nov 2010

FOPARDI-už si piekla s tým perníkovým korením??? 🙂

chorale1
29. nov 2010

@kamka17jednu kávičku si kľudne môžeš dať, ved ich za jeden deň nevypiješ 4. proste sa jej nechcelo spinkať. ja ked sa náhodou malý v noci zobudí že sa mu nechce spať, nechám zhasnuté a sme ticho, aby vedel že je noc.nebojkaj dnes bude spinkať ukážkovo.

chorale1
29. nov 2010

@cikyta myslím to vážne aby si nič nenosila, ja pre silvinku tiež nič nemám ☹

kamka17
29. nov 2010

@chorale1 hm...no my máme zhasnuté stále a tiež sme potichu, ale ona sa pučí a také rozne zvuky vydáva a prejde to do plaču...takže tento postup nehrozí...a ešte robí takú vec, že keď po kŕmení zaspí v obyvke v košíku, tak tam je ticho ako myška...a akonálhe ju preložím do spálne do postielky, tak spustí tie svoje zvuky...a potom neviem, či je hore alebo čo, tak pobehujem okolo...ale tak hádam to bola len výnimka, uvidíme 😅
a chcela som sa ešte vás skúsených maminiek opýtať, že do akého veku bábatká grckajú??

chorale1
29. nov 2010

@kamka17 to my niečo hovorí to spinkanie v košíku. my sme nášho zasa nosili vo vajíčku a presne ako paulínka, kým bol vo vajci dobre dali sme do postieľky zle. a takto sme fungovali asi mesiac a pol. a s tým grckaním - náš si vygrcne aj teraz. ale nie je to pravidlo, možno je to vtedy ked viac spapá alebo mu to nesadne - neviem.

fopardi
29. nov 2010

@cikyta všetko jalepšie k narodeninam ti prajem vela zdravíčka laaaaasky a tak všetkeho čo si praješ
a kolkože to kolko ???? 18 ????? 😉

ciky nepiekla som ešte furt čakam na orechy ale snad už čoskoro budem teda do konca týždna idem piecť ešte tortu tak potom už asi buduci týžden budem aj toto piecť

no baby ku snehu ---- s mm som odhadzovala cely dvor a veru neviem či sa zajtra pohnem a to mam isť ešte hrať wolejbal no snad nebude taka strašna svalovica -uvidim dam vedieť zajtra - mm dal auto až dozadu na dvor a rano ked to videl kolko snehu tak vzal radšej druhe a teraz sme pratali ten sneh a ešte tak ,,dobre,, odhrnaju sneh na našej ulici že ak mi takot odhrnu aj v stredu ak by bolo treba tak zavolam na obecny urad nech ma pridu vyhrabať lebo mi treba isť k lekarovi ako fakt odhrnačom prejdu po sruhej strane ulice a dost a my mame pred branou pol metra snehu 😠 + si prataj cely dvor samozrejme

fopardi
29. nov 2010

u nas napadlo za noc asi 40cm snehu

cikyta
autor
29. nov 2010

@fopardi U nás napadlo 4 cm snehu 😀

A dík za gratulku. Ako vieš,že mám okoteninky? 😅
A je krásne mať zase 20................................................................ 😵 😅

@kamka17 Neviem...myslím definitývne prestala pogckávať nejak v 8 mesiaci-zhruba 😒 Ale také to každodenne gckanie nám prešlo asi v 4-5 mesiaci.

@chorale1 No s prázdnou rukou neprídem. Aspon nejaký keks ku kafíčku. V jednej ruke bude Sisa,v druhej keksíky 😀 OK?

fopardi
29. nov 2010

@cikyta ja som agent 😀

chorale1
29. nov 2010

@cikyta ty máš dnes narodeniny? veľa šťastia zdravia, veľa šťastia zdravia, veľa šťastia naaša ciky veľa šťastia zdravia 😲

chorale1
29. nov 2010

@cikyta keksíky schválené 😉

cikyta
autor
29. nov 2010

@chorale1 dakujeeem 😵

jennys
29. nov 2010

Ahojte kočky, prosím ak môžete dajte nám svoj hlas v súťaži na Juraja a Pavla: : http://dunlop.soliter.com/dunlop_sksk/gallery.p...
ďakujem)

Aďa

P.S.:ja sa ešte ozvem len nestíham čítať a samko mi ešte nespí potvora jedna ale usmievať sa bude... 😀

lienika
29. nov 2010

@cikyta všetko naj naj naj k narodkááám

zefa
29. nov 2010

@cikyta tak aj ja sa pripájam ku gratuláci......u teba skôr pevné nervy treba okrem zdravia....škoda,že nie som ešte na RD,ste mohli k nám prísť všetci ☹
a do perníka ja stále používam iba to perníkové korenie...no kto by sa serinkal s každým korením zvlášť...aj kypriaci prášok do perníka dostať 😉 ...ja tiež čakám na orechy z Michaloviec od rodiny,bo ja si robievam aj Ružomberský perník
@kamka17 neboj to prejde ako píše ciky...detičky proste majú ešte "krátke všetky trubičky" a oni pijú ako pumpičky 😀 ...ja som pri našich prišla na to ,že ak ich po krmení nechám ešte chvíličku ležať a až potom zodvihnem,grckali menej a menšie množstvá...proste im to tam muselo sadnúť..presne ako tebe 😉
zajtra idem šiť flisové polodupky či celé dupky teraz neviem a okrem toho ideme šiť 1000ks košielok pre nedonosené detičky tzn.menšia veľkosť ako 56.xííí sa teším,dnes sme oi.došili čiapočky malinké....mne je tak potom clivo,že sú už taký veľkáči 😢

lucula73
29. nov 2010

@cikyta ciky ty máš sviatoček?tak sa aj ja pripajam,srdečne gratulujem a veľa zdravička a sily prajem 🙂

cikyta
autor
29. nov 2010

Dakujem všetkým...........................ach jo. Mé díte ešte nespí....................mna už porazí 😠

chorale1
30. nov 2010

dobre ránko,
my sme od rána umrňaný, lebo som si ho dovolila dať do kresielka kým sa naraňajkujem a on už chce len a len štvornožkovať ☹ musím porozmýšľať čo s kvetmi.
vonku nám troška prituhlo, ale to biele sa mi páči, mne by uplne stačilo takto bielo na vianoce.

lucula73
30. nov 2010

@chorale1 ani my nehovor,ja som ho nechcela dať do ohradky,lebo tam reve a kým som sa prezliekla z pyžama...a to už bolo 9 hodín..tak si stihol dva razy naburať hlavu 😠 ...sú to čertíci,tieto naše deťúrence 🙂

kamka17
30. nov 2010

@zefa ja viem, že to grckanie aj všetky beduhy prejdú, však nemáme to až také zlé...a presne som prišla na to, na čo aj ty, že ju treba dlhšie držať hore hlavou až potom položiť...a ešte som vymyslela podložiť ju vankúšom, nech je tak došikma aj keď je v košíku...no som dobrá proste 😎 😎 😀
len neviem, ako zajtra zvládneme cestu do nemocjy na rehabilitáciu v tomto počasí 😒 😕
@cikyta kedy včera Silvinka zaspala?? a dúfam, že ťa neporazilo 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre