Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
15. dec 2009

ciky - no že si sa s tým číslom opravila 😀

a to vy idete tie vaše detičky dávať hneď do detských izieb? 😕 lebo moje bude s nami v spálni....len naša drnda spáva sama aj to len pol roka....my sme detskú zariadovali až tento rok...tak naozaj,provizorne bola zariadená od malička..

domika9
15. dec 2009

nie lucula male bude s nami v spalni ale treba nam dať podlahu do poslednej izby a vymalovať a chceme tu dať vstavanu skrinu ale to asi nebude tak skoro ale aspon ta podlaha aby bola a do tej izby chcem dať komodu s vecami lebo do spalne sa nam už nezmesti a aj vaničku zo stojanom tu budem mať a asi tak nejako všetky ,,čarachy,, potrebne

zefa
15. dec 2009

ahojte tehuľky a maminky

domika..gratulujem...ja som nemala možnosť ešte 4D..musí to byť pekné..ved nabudúce 😉 ..si mi pripomenula nášho samka..tiež mal pipíka na celú obrazovku vždy 😀 😀 a Nancy sme do narodenia nevedeli(len ja som to tušila)som vravela aj Krajkovi,že je to baba po mame hamblivá 😉 😀

k amniocentéze...aj ja som ju odmietla..ja som mala strach s potratu..som neako tušila,že sa nemám čoho báť,že v rodine nemáme postih...ale časom som pochopila veľa vecí a asi by som už taká frajerka nebola...moja mama si takýmto peklom prešla(moji rodičia majú krv +a mama -)určite viete čo to znamená..mne museli 3x komplet meniť hned krv,otec musel podpísať koho zachrániť(či mňa abo mamu) a po mne mama ešte 3x otehu..a to obchodili kôli možnemu postihu vtedy celé Československo kde všade to robili..všetkým vyšlo,že bude postihnuté(mama už vtedy mala cukrovku)..jej kámoška s takým istým problemom si to 3 nechala(je na vozíku a vôbec nevie o svete ☹ )...toto je moja skúsenosť..je to vec každej matky a nik okrem nej samej ju nemá právo za niečo súdiť..a práve pred 2 mes tu bola na genetike aj moja kámoška čo tiež nemôže akosi byť tehu..no zrazu ostala ale nevedela o tom a brala antibiot.4 dni...výsledok?veľmi ťažké poškodenie plodu..dala si to vziať

je to ťažké,ale myslite pozit.lebo bábiky všetko vnímajú..ja vám zo srdca želám iba zdravé detičky 🙂

k poštolkám...ja som balila pampers,latková znova pampers..tú vrchnú môžete viackrát použiť kým sa nepokazí zips..tak mi poradili v nemocke..deti mali klbiky ok
držkajte sa 😵

surviver
16. dec 2009

Pekne ranko 🙂

domika,tak to su same dobre spravičky,pomaly sa vam bytik skompletizuje 😉 a v aprili už to bude uplne kompletne 😉

luculka,my sme zariadovali detsku izbu,lebo žiadna dalšia komoda pre babetko by sa nam do spalne nevošla,tak sme museli spravit detsku,aby bolo kde vecičky ukladat,ale postielku mame v spalni,takže drobček bude spočiatku v spalni 🙂

domika9
16. dec 2009

ahojte tak konečne som premohla naš notebook a zistila som prečo sa mi neda prihlasiť tak mali sme vypnutu num.klavesnicu ja už najeťena od rana nad tym premýšlam no to je des ešte aj mm tu hodil nejaky iny prehliadač tak som kus vedla
zefa dakujem určite dam vedieť ake to bolo my sme mali aj z tohto zažitok ako nam ukazoval stehennu kosť a všetko bolo to pekne takže to 4D to ešte doplni a bude to istotne krasne len škoda že nemožeme cez sviatky ukazať v rodine video hlavne na to som sa tešila ale to nič
survi včera to vyzeralo nadejne ale dnes už viem že do vianoc si budem musieť vystačiť ešte takto a linka sa dorobí až po vianociach ale hlavne že je už všetko doma dnes lutujem že sme si nedali všetko naraz urobiť mohli sme mať už pokoj

domika9
16. dec 2009

zefa a s tou pamperskou je to dobry napad ak by sme nahodou mali všetky poštolky precikane tak to využijem ale ja budem mať dosť poštoliek idem kupiť 40kusov od ciky 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
16. dec 2009

Domi-tak čakaj balíčisko ako svet a dufam,že ti ho pôjde vybrať manželík. 😀

surviver
16. dec 2009

domika,tak nič,ale pozitivne na tom je,že nebudeš musiet špecialne upratovat,lebo sa nenarobi velky neporiadok 😉 ,ked sa nebude montovat...potom to zmaknete naraz aj s detskou a bude 🙂

cikyta
autor
16. dec 2009

Zefa,to je smutne a často velmi krute takéto veci.Svet býva aj zlý... ☹

zefa
16. dec 2009

domi..ja si aj dnes občas pustím uz a najlepší je z 10tt..také kotrmelce robili, mávali ručičkami,mne to pripomínalo takých pandrláčikov 😀 😀 že sme sa všetci v heliose smiali(čo tam robili na začiatku) a už vtedy mi povedali,že budú veľmo pohyblivý...no a mali pravdu 😀

ciky ..občas sme žartovali,že nie som ich bo mám krv od samých vojakov..dodnes mám ich adresy 🙂

domika9
16. dec 2009

ty maš klasicke sono nahrate na dvd, zefa?
ciky minule mi to poštarka priniesla domov ona je taka zlata že ked to nieje velmi velke tak to prinesie tak to poprípade daj do spacebagov a vycucni vzduch a ona mi to prinesie domov 😀 😀 😀 a ciky ešte ma napadlo že prišla stuhou previazana škatulka a v nej bola bola bola bola poštolka 😀 😀 😀

wolfskinka
16. dec 2009

ahojte dnes len na slovicko, od rana mi je dost zle, ani obed som nezvladla uvarit len maso som nakrajala

zefa
16. dec 2009

domi ...áno nám to Krajko hned ponúkol,že či to chceme nahrávať aj na klasickú videokazetu to vtedy nahrávali..neviem ako teraz robia...ani dvd sme si nemuseli nosiť..vtedy to celé + obrázok ako samozrejmosť stálo 200sk..ale tu to robia aj inde nie len v heliose 😉

wolf..hmmmm...ja som prvé 3 mes.total nič nemohla cítiť.ani jesť...som sa strašne musela premáhať dostať do seba niečo..však som 4kg schudla 😝 ..tehotenstvo je také 😉

domika9
16. dec 2009

zefa tak to maš dobre teraz stoji v heliose sono cca 500sk a bez nahravky 🙂

cikyta
autor
16. dec 2009

Wolfi-to je fajn 😉 že ti je zle.Ja som blila do 4 mesiaca furt a stále a všade-aj vonku. 😝

domika9
16. dec 2009

uf mna toto našťastie obišlo 🙂 len som grgala o 106 😉 😉 😉

romy01
16. dec 2009

ahojte kocky

dnes som mala svoju prvu poradnu 😀 Objednala ma 4.1 na krv - ten tripple test ale ked som to teraz pozerala to uz budem mat 16 plus 4 dni. Sice si mi domka vravela ze aj tebe to robili v 17 tt ale zas v tehu knizke je napisane ze by sa to malo robit do 15 plus 6 - tak dufam ze to k niecomu bude.

Baby inak ja som trosku blba - sa mi nesmejte ale co je to ta postolka ?

surviver
16. dec 2009

postolky su podla mna tie take latkove nohavičky,take čo sa ešte niekedy použivali,ked bolo treba upevnit tu klasicku plienku...to sa potom tak naširšie zabali dietatko a je to lepšie na klb...aspon dufam,že som netrepla capinu 😀

romy01
16. dec 2009

aha , takze sa da dietatku plienka a na nu ta postolka ?

surviver
16. dec 2009

pamperska,potom latkova plienka,len tak na pasik prehnuta a tak tie ortopedicke nohavičky//poštolka// 😉

lucula73
16. dec 2009

ahojte,
ja som sa dnes zase flákala,doobeda som bola pozrieť v práci,poobede v meste,teraz sme boli na vianočnej besiedke v škole...konečne som doma,moji pečú medovníky a ja koníkujem,dobré,čo? 🙂

lucula73
16. dec 2009

survi - presne tak ako si napísala...ale ja som ich neznášala,nejak mi to nešlo poriadne zaviazať..my sme to používali len tri mesiace,potom už len jednu pampersku....

romy01
16. dec 2009

a to sa dava vzdy alebo len ked ma dietatko problem s nozickami ? Lebo som teraz prekvapena, lebo svagrina to takto nerobila ani pri jednom dietati

lucula73
16. dec 2009

romy,neviem ako dnes,ale pred 6 rokmi sa chodilo na sono klbikov v troch mesiacoch a keď bolo všetko ok,tak už sa nemuselo baliť naširoko...

zefa
16. dec 2009

som sa pomýlila....stálo to 5OOsk..ale pri tých prachoch čo sme tam nechali bagatel
deťom robia sono klbikov hned ako sa narodia,potom v 6 týždni,(ak je to ok sa už nemusí naširoko ale doporučujú to všetci)potom v 3 mes.

cikyta
autor
16. dec 2009

Romy-balí tak najlepšie hned ako prídeš z nemocky.Potom v 6 týždni máš sono u ortopeda a ten povie,či je to OK,alebo treba baliť dalej,poprípade+2 látkove plienky miesto jednej atd...a chodík k ortopedovi,kým budu vytvorene jadierka.
Ano-paradox-kto to fláka,má to dobre.Kto sa snaží,má to zlé. ☹

cikyta
autor
16. dec 2009

A táto vec-zo zlými klbikmi je dedičná záležitosť na 90%.
(A pardon za tie chyby v predošlom príspevku,ale mala nervnu urevanu Sisu pod nohami 😠 )

domika9
16. dec 2009

tak vidíš ciky pekne postav malu nanožky nech chodka a pri najbližšej kontrole to budete mať super

ja som kupila take poštolky čo vyzeraju ako pamperska maju presne tak tvar okolo nožičiek všite gumičky a tam kde sa normalne pamperska lepí tak tam maju dva gombíky , nie take ako si pamätám ked bol moj brat maličky tak to bolo len take rovne s metrom šnurky a na druhej strane dva kolieska 😀 😀 😀

domika9
16. dec 2009

jaj ja som prave dopiekla linecke a mam dosť - brucho tvrde nejdem ani pratať popratam zajtra -kuchyna hore nohami 🙂
a medovničky upečiem zajtra

cikyta
autor
16. dec 2009

Domika-aj tie su OK-čo máš.Tieto moje maju v lekárnach,drogeriach a galanterkach.No ak je niečo zlé,dáva sa taká hrubá ortopedka,čo predavaju len v ortoprotetických lekárnach.
A inak-ved Sisa už chodí.Len sa drží stolíka a tak.Občas hodí "papulku" a keby vyrábali mini prilby-už ju máme ☹ A kontrolu už nemáme.Mám občas baliť len na noc a inak OK-už nemám chodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre