Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

janicca
18. dec 2010

@cikyta bratm neboj ako náhle Sisa nabehne na svoj režim určite sa bude dat niečo zorganizovat 😉 aj ja čítam a rozumiem možno aj ja to raz budem potrebovat ale bola by som radšej keby nie 😉 a o ktorej si ju dala teraz spat ?
@chorale1 no ved to ja ked tu zabludim tak vačšinou všetky zduchnete asi smrdím alebo čo 😀 😀 😀 😀 😝 tak ja som dnes konečene bola doma a trochen som upratala čo sa týka pečenie tak niečo už máme ja som piekla s maminlou ešte v týždni ale chcela by som ešte medové ježe v pondelok už som ich robila asi tri krát ale nikdy nie su take podla mojich predstav cesto je ok len neviem dobre tu polevu vždy su suche a polevy zostáva vela tak ak viete poradit ta radte babule 😉

cikyta
autor
18. dec 2010

@chorale1 Vraj naučila všetky deti spinkať o 6,alebo 17:30 hod. No to je jedno. U nás by bol uspech už 19:00,tak uvidíme 😉

Ale už ozaj idem na ten stromec.Teda-aspon ho urobiť,lebo ozdoby mám v izbe,kde sa teraz HLBOKO SPINKA...takže NESMIEM RUSIT.

cikyta
autor
18. dec 2010

@janicca No o 19:00 som ju kupala a ona mi začala na stole zívať,ako keby chcela spať 😅 Potom som jej v obyvke pre TV dala cecok,lebo ho pýtala.Bolo pol 8. Myslela som,že cucne a prchne robiť lotroviny a ju normálne - čuduj sa svete ODPALILO.Tak som dala do vaku a už "klokankuje" v postielke.

Práve zisťujem,že má medzi hračkami vo svojom koši môj šampon,mužov sprch.gel a špongiu 😀 Kedy toto stihla....nechápem 😀 😀 😀

chorale1
18. dec 2010

@janicca nepoznám ježe tak asi neporadím, ale sú tu baby cukrárky fopi, lucul... tie určite budú vedieť 😉
@cikyta vieš len neviem si predstaviť v lete detičky o 17,30 na piesku a Sisa bude spať tvrdým spánkom 🙂 preto vravím že aspoň pozrieť večerníček a spinkať. a mala by to vlastne taký rituál.
babule odchádzam aj ja tam kde je sisinka, adamko...čiže do postieľky papa

zefa
18. dec 2010

@cikyta v podstate je to to čo som ti napísala..tzv.rituály...ani u nás to nefungovalo hneď na 1 šup....a presne to vystihla s tým spánkom,že vystriehnuť kedy majú dosť...naši by spali aj viac,ale ked som ich nechávala spať cez obed 3-3,5 h.to bol potom des s nimi...kým spinkajú som tu dosť potichúčku ale ak sa za 2 hod.nezobudia sami,tak pustím na telke zvuk(vždy ho stišujem) alebo začnem tak jemne šramotiť po byte a oni sa pomaly zobudia....a do škôlky ich mm budí o pol hodinu včašie aby si ešte tak poležkali v postielke a tak sa prebrali 😉

janicca
18. dec 2010

@cikyta no super tak sa budem potichučky tešit s tebou možno to nebude trvat dlho a sisa bude mat režim ako vojak 😀 😀 ...išla som ti okomentovat foto a že pridaj do kolekcie to čo su za novoty to ako mám teraz komentovat tvoj album ??😝 😅

lucula73
18. dec 2010

@zefa 🙂 moja reč 😉
a tvoja holčička ešte vnoci pýta mliečko? 🙂

cikyta
autor
18. dec 2010

@lucula73 Ano,ved bola mrchavá celý den z násilneho zobudenia.......................................a ja som tiež len človek............ked som s nou sama,som rada,že sa hráme,jeme a neplačeme,no ked má ešte zuriť a vrieskať-DIKY......... 😠
Teraz je muž doma,tak sme ju zobudili. Pomáhal mi s nou cez den. Hrali sa atd....zvládali zlosť.....
A kedže sme boli na nu dvaja-dalo sa to zvládnuť. Vždy ked jeden omdlieval,tak druhý ho vystriedal.

Všetko sa dá,ked je okolo dieťaťa viac ludí-viac pomoci. Stačí len chvíločka s druhým človekom,kým si ten prvý oddýchne z uplakaneho dieťa.

cikyta
autor
18. dec 2010

@zefa Hej bolo to podobne,čo si mi písala,len s tým rozdielom,že ty si nebola s dvojičkami SAMA celý den a neuspávala si ich kojením do 2 rokov !

lucula73
18. dec 2010

@cikyta ano,to je pravda.ja som tiež rada,keď mi mm vezme malého,hoc aj na polhodinku....ale dnes sa bavili skoro celý deň,tak som od malého celkom oddýchnutá 🙂

fopardi
19. dec 2010

ahojte ja nič nestiham teda prečítam vas ale na odpísanei nieje čas maly je čo den akčnejši a väčšinou ked zaspi doobedu idem spať s nim aby som bola svieža
včera som tu niečo chcela písať no dnes už neviem čo 😅 tak sa idem vratiť par stran dozadu aby som bola v obraze

fopardi
19. dec 2010

jaj no ohriavače a kupanie ja odmalička našho drobca kupem v normalne vykurenej izbe momentalne mame doma 18 stopnov a takto ho kupavam tych 18-20st. neprikurujem a našťastie klop klop ešte mu nič nebolo ja som za to že dieťatko treba otužovať a nie ho babušiť ako matriošku aj ked ideme von tak mu davam len o jednu vrstvu viac ako mam ja a ked prideme domov tak ma stale teple bruško ked ho vyzlečiem čiže zima mu nieje inač doma sa od jeho narodenia riadim tym či ma zimny noc -nie ruky ako si všetci okolo mna myslia a na noc mu davam len plienku pyžamo a do vaku ak sa mi zda že mu je v noci chladno tak ho ešte prikryjem takym tenkym ani nie paplonikom ale len takou hracou dekou - je to bavlnene a vnutri je asi 1cm vatelin takže je to uplne tenke tak tym ho ešte ale žiadne babušenie a ked ho rano vyberam z vaku tak je teplučky takžťe sa nebojim žeby mu bola zima 😉

fopardi
19. dec 2010

@kamka17 ja som drobca kupala každy den dosť dlho lebo som si to chcela vychutnať ale nieje to vraj potrebne potom asi ked mal 5 mesiacov som ho začala každy druhy den kupať takže jeden den kupem a v druhy ho len namočenou plienkou umyvam

zefa
19. dec 2010

ahojte

@lucula73 áno pýta..tiež sa toho nevieme zbaviť 😠 ...ale chvalabohu ona vypije a spí ďalej(no ja kým zas zaspím to trvá 😠 )
@cikyta sorry som sa ťa nechcela dotknúť!...........3 mesiace tu bývala mama,ale potom som bola s deťmi sama...len keď trebalo ísť von prišla,pokočíkovala pomohla vyniesť hore a v momente odišla...pár x sa stalo,že som ju práve vtedy najviac potrebovala a nebola ochotná tu ostať ani o sek.dlhšie...občas som kôli bolestiam pri krámoch odpadla a bola s deťmi sama,takže aj takto som sa ja mala

kamka17
19. dec 2010

pekný deň po napoly prebdenej noci prajem 😒 moja dcéra sa rozhodla, že nebude spať, tak v noci skoro tri hodiny sme buntošili, ja som zaspávala miesto nej a keď konečne zaspala, tak po pol hodine sa samozrjeme zobudila, lebo už zas bola hladná 😠 no a teraz ráno sa o 7.30 najedla a odvtedy asi len 15 min prespala, zase má oči otvorené a hladí ledva, nevie ako by zaspala...no teším sa z nej, lebo takto sa asi ani ja veľmi nevyspím a budem nervná 😅 😅
ciky...ako ste zvládli dnešnú noc???

cikyta
autor
19. dec 2010

@kamka17 Spala do 9 rána ! 😉 Boli "ceckove"prestavky,ale nezobudila sa na hrajkanie,žeby nechcela spať. Dokonca ráno som ju musela nasilne budiť 😀

cikyta
autor
19. dec 2010

@kamka17 Ja som vdaka večernej káve zaspala o 4 ráno 😀 😝

chorale1
19. dec 2010

@cikyta tak super. ciky porad niečo čo chytro zaberie. malý už dnes soplí, kýcha chytil to odomňa. dala som mu homeopatika a odsávame noštek

cikyta
autor
19. dec 2010

@chorale1 homeopatiká su fajn preventívne,no ked už soplík príde,tak najučinnejšie su kvapky.........................nejaké mastne,mentolove. Nam pekne zabera olinth. Ale su aj ine.
No a super vec je tá,ked budeš potierať malému hrudníček 3 krát denne eukaliptovou mastičkou. Maju v lekárni kadejaké druhy. My máme za 2 eurá jednu dobru. A táto eukalipt.masť je dobra za malu lyžičku do litra vriacej vody dať do miestnosti na noc,kde malý spinká. Vzduch je svieži,mentolový..............+daj mu vyššie madrac,nech mu soplíky nestekaju do priedušiek a vela piť,nech sa soplíky skvapalnuju a lahšie idu von.

kamka17
19. dec 2010

@cikyta no načo piješ večer kávu??? vidíš mohla si využiť šancu, ktorá sa možno zas tak skoro nenaskytne a mohla si sa pekne vyspať...no šak nabudúce budeš múdrejšia...a strom je už aspoň postavený??? a ozaj, čo Silvinka dostane od ježiška ?? a Michalovi držím palce na tú operáciu, nech všetko dopadne dobre a bez komplikácií 😉

lucula73
19. dec 2010

kuk 🙂

@cikyta ciky,tak silvinka si krásne pospala,na rozdiel od teba 🙂 .takže radím kávu večer vysadiť 😀

mne spí malý už 2,5 hodiny,ale dnes nemám silu ho budiť,lebo celý deň bol mrzutý a uplakaný,tak nech radšej spí 😀 .ale čo budeme robiť večer,netuším 😝

janicca
19. dec 2010

ahojte kočeny tak ako dopadol dnešný deň 😉 a čo darčeky nakupené ,zabalené ?
@cikyta tak to ti musím dat za pravdu je rozdiel ked si na dieta vačšinou sama ako ked vás je viacej ja som to videla u mojej sestry ked mala prvého vajčáka ten bol strašne na nej závislý......a to chalan z toho vyrástol asi tak v 6 rokoch som ta potešila čoooo ??? 😀 😀 😀 tak dnes bez kávy ale niekom to nerobí ništ niekto može kávu aj o 8:00 vypit a spí ako drevo ... 😉 je fajn že Sisa tak ukážkovo spala 😉
@kamka17 tak sa pripravuješ na nočné zmeny možno Paulínka len skuša že kolko si može dovoliť 😵 😉
@lucula73 večer budete hrat karty 😉

surviver
19. dec 2010

ahojte 🙂 ..tak pozeram,že Paulinka si so Silvinkou zamenila nočne služby 😉
no a byt na drobca sama je riadna fuška ,možem potvrdit z vlastnej skusenosti,teda nie som sama ,ale aj s mužičkom,no cela rodina daaaleko,takže viem o čom to je.....

@janicca no darčeky už pobalene ešte jeden drahemu musim dokupit ,ale inak už mam všetko a Ty ako? tehulkovanie uteka čo? a citiš sa dobre ,nič neboli,nič netlači?

@lucula73 že 2,5 hodiny spi...no niekto sa ma 😉

janicca
19. dec 2010

@surviver ahoj moja aj ja už mám dá sa povedat všetko čo sa týka vianoc akurát také kozmetické úpravy a je to hotovo 😵 😉 ja sa cítim celkom fajn sem tam nejaké slinky do ust sa mi tlačia , sem tam ma pichne ale to všetko asi patrí k tehuhu ináč celkovo sa cítim fakt dobre akurát večer sa mi zdá že mám vačšie brucho ako ráno 😀 😉

surviver
19. dec 2010

@janicca joj,tak to som rada,že to maš take relativne bezproblemove tehuhu a to bruško aj ja som mavala cez tehu večer ovela väčšie ako rano,tak to bude asi normalne 😉 ...už som zvedava čo to bude,ale typujem chlapčeka 😉 a už aj niečo nakupuješ,či ešte počkaš kym budeš vediet či chlapček alebo dievka?

janicca
19. dec 2010

@surviver no tak s tým bruchom to je fakt sranda večer je podstatne vačšie ráno vstávam s pocitom že som nie tehu 😀 😉 a čo sa týka vecičiek tak ja už mám hádam celu výbavu samozrejme su použité ale skoro ako nové po sestre ,po švagrine atd sme sa smiali s drahým že budeme kupovat asi len kočík a hygienu pre mimi no ved za tie roky čo som celej rodine pre mimina kupovala sa to hádam aj vráti 😉 😉 samozrejme som to nečakala že mi každý bude teraz davat keby nedali ja nepýtam 😉 a ja som si kupila akurát v sekáči rifličky ,mikinu a taku červenu teplakovku za super cenu 😉 no ved musím hodit foto už konečne aj mojho bandžura 😀 😀

brmbolcek
19. dec 2010

wau ale ste toho tu popisali, nestiham ani docitat , ale ved aj zajtra je den , ideme papat nastal cas na mnam mnam , 😉 😉 😉

@cikyta- posielame dhocizny zimny spanok do skoreho ranka pre Sisu 😉 😉 😉
@kamka- mi kupeme kazdy den a ked som k.o nak obden, 😉 😉 😉 nic tym nepokazim, ved mimino nam stale vonia 😵

dobru nocku a sladke snicky 🙂 🙂 🙂

surviver
19. dec 2010

@janicca no tak to maš super,lebo ten prvy rok aj tak babo zo všetkeho strašne rychlo vyrastie...no a na tie fotečky sa už fakt tešim,už by bolo na čase sem čosi hodit,nech sa pokochame tehulkou 🙂 ..

janicca
19. dec 2010

idem ja od vás ved aj zajtra je den prajem dobru noc a krásne sny 😉 😵

surviver
19. dec 2010

@janicca aj Teba paaa..no idem aj ja preč šak tu nebudem sama strašit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre