Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
19. dec 2010

Ahojte.....
Tak dnes máme celý den čižmičkový 😉
Doobeda som bola reklamovať čižmičky Sise.Vrátili mi eura za ne a poobede sme chodili kade tade a za toho pána boha nikde č.23 nemali. Všetko len velké ☹ Napokon v tescu,aj ked nie extra kožušinove.Je v nich taká krátka,ale zase su uplne užastné ! Také vysoke,akoby opätoček,kvietky,motyliky a su kožené hnedo-ružove...........Ved aj tak Sisa nejako extra nemá rada sniežik a nechodíme velmi sánkovať,tak to jej už na zbytok zimy stačí..... ☹

Ale zato ma strašne vytočila jedna predavačka u baťu............Hovorím DOBRY DEN,ona nič 😠 Gánila ako krava po nás......akoby to bol môj nápad,že musí robiť v nedelu 😠 Pýtam si čižmy č.23-24 a ona že:
-To pre malu?
Vravím:
-Ano.
A ona vybrala zo šuflíka také gumáky so slovami:
-Jej stačia aj č.22 !
A skoro ich po mne šmarila.....................
Tak sme išli preč 😠

A už máme komplet stromček !!! Jupí

cikyta
autor
19. dec 2010

Ozaj..................dieťa mi už spí. Ked lietame cez den a ked je doma muž,vobec nepýta cecok. Z 20 krát som jej ho dnes dala 3 krát !!! A možno trošku aj preto,že vždy 2-3 dni,ked mám dosťať krámy jej "ako keby"nechutí ! Som si to už dávno všimla. Preto má lepšie spanie. Viac zjedla cez den NORMALNEJ stravy 😉 a cecok nemá tolko v pamäti. Zrejme má inu chuť teraz......

kuspitka
20. dec 2010

ahojte dievcata.
co mate nove?
my sme v sobotu oslavili 1rok

cikyta
autor
20. dec 2010

Kto nieje mojim priatelom a chce byť,nech sa prihlási,lebo od dnes dávam fotky a robím album len pre priatelov,aby to cudzí nemohli vidieť..................Sisa prichádza do veku,kedy sa začína páčim rôznym "pedofilom" a takuto vec nesmiem riskovať 😉

denis19
20. dec 2010

@cikyta ahoooj tu je prítel.dekuji 🙂 a sisu chráníme to je jasné!!! my musíme k dr...mimo kontroly u neurologičky má cácorka moje teplotu ☹

cikyta
autor
20. dec 2010

@denis19 Ale jaj ☹ Karolínke skore uzdravenie želám !!!! Nech ju to rýchlo prejde. ☹

surviver
20. dec 2010

pekne ranko 🙂

@denis19 tak skore uzdravenie Karolinke

kuspitka
20. dec 2010

uz som dala fotky

brmbolcek
20. dec 2010

pekne ranko

..toto tu niekto hladal , mozno som nasla tu piesen http://www.youtube.com/- tu je ta piesen KRISTINA . nalada ....

@kuspitka- vsetko najlepsie nasej krasnej Kamilke 🙂 🙂 🙂a cim ze ste ju obdaruvali ??? uz je z nej slecna velika 😵 😵 😵

@surviver- tak ako stromcek hotovy ? darceky pokupene ?

@denis19- posielame boztek pre cacorku , nech jej rychlucko klesne teplotka, dufam, ze to neni noc vazne 😉

no a mi sme vcera zacali strojit stromcek ale nedostrojili sme bo nam trebalo kupkat maleho mrnuska 😀 😀 😀 tak dnes pokracujeme , a dnes mame aj poradnu tak sme zvedavy kolko sme pribrali 😉 😉 😉

... a dnes mame krst naseho zlatuckeho 3-mesacneho cloviecika 🙂 🙂 🙂

tak va, zelame krasny dnik, dopiste jeziskovi list co vas este napadne, bacha aby vam neprihoreli kolaciky 😀 😀 😀

surviver
20. dec 2010

@brmbolcek brmbi tak my už mame stromček dááávno,už z neho utierame prach 😀 a darčeky už tiež skoro kompletne 😉 ...prajem krasny krst a plno peknych zažitkov 🙂 😵 🙂

cikyta
autor
20. dec 2010

Ahojte.......................budem tu menej. Muž má vlastne 1 ruku,aj to lavu,tak sa musím teraz viac starať onho....Prišiel biely ako stena.Ranu má cez dlan,po zápästie a hrozne ho to bolí. Pápá.........

(všetky kolekcie,čo Sisa dočiahla,tak strhla,odbalila a zjedla. Všetko je lepkavé okolo stromu 😠 Boli s náplnou 😀 )

denis19
20. dec 2010

@cikyta držím palec, vám všem.......nestihla jsem zatím poštu, tak se nediv,že nekterý ježíšek nestíhá 😀 ale má toho hodne 😀

kuspitka
20. dec 2010

@brmbolcek kupili sme jej kocky ,aby sme sa snov mohli hrat

chorale1
20. dec 2010

@cikyta dakujem za rady, vieš čo nemala som nič tak som mu do horucej vody naliala lyžicu alpy. ale nepomohlo, boli sme každú hodinu hore ale aspoň sme odsávali sople. matrac som dala vyššie a mladý pán sa rozhodol spať dolu hlavou tak som ho musela stále naprávať. ja len dúfam že to nepôjde zasa na priedušky. ozaj aj ja chcem byť priateľ 🙂
@denis19 vidím že aj karolínka je choručká tak skoré uzdravenie, sme na tom podobne akurát nemáme teploty iba sople
@kuspitka gratulujem k 1 ročiku

janicca
20. dec 2010

ahojte dievčence tak som konečne dorazila domov posledné predvianočné nákupy a vianoce môžu začať juuuuj tešíííím ved vlastne tieto vianoce budú jedny z najkrajších v mojom živote 😵 😵 😵 😵 😵
@cikyta tak Michalovi prajem skoré uzdravenie a hlavne nech s tým hned od začiatku cvičí nemyslím hned že skrčit dlan kde má stehy ale nech tu ruku aspon dvíha pokial sa dá ja viem to je bolest ako s vina ja som bola operovaná s kolenom a hned po operacíí ma nutili vstať a dvíhať nohu.....ja som s nou poctivo cvičila a pomohlo to 😉
@denis19 Karolínke prajem skoré uzdravenie 😉
@chorale1 a samozrejme aj Adamkovi prajem skoré uzdravenie 😉 nech ste čím skor fit 😉

cikyta
autor
20. dec 2010

@chorale1 zlatinko,to hned nezaberie nič.........ani antibiotiká.Musíš vydržať...
@denis19
@janicca že akoby moja dcera povedala:
-dikés !

chorale1
20. dec 2010

@janicca
@cikyta dakujeme, bojujeme ale dnes sa mi zda o kusok lepšie ako včera.teda dufam že ma moje oči neklamú 😒

denis19
20. dec 2010

@chorale1 je to naprd, já ted musela cácorkce dát poprvé nurofen 😢 ale spinká a ani nedutá,je to fakt poklad!
@cikyta že Siske odkazujem aj nabudúce 😲 neboť ten dikés stojí za to!

chorale1
20. dec 2010

@denis19 bože ked človek vidí ako im je radšej by 4krát trpel on ako to malé stvorenie. my sme dnes už podstatne menej kýchali, aj sopliky trošičku menej tiekli. ja som mu dala homeopatiká coryzália alebo tak nejak sa volajú vraj sú výborné na nádchu. ozaj a poznáš homeopatické čípky, vraj sú tiež výborné či pri zúbkoch či pri očkovaní či pri teplotách. sesterka ich veľmi chválila tak som ich kúpila a dala som mu vo štvrtok ked nám išla tá stolička.

surviver
20. dec 2010

@chorale1 kolko zubkov už mate? a fakt už vam vyšla stolička? nejako skoro sa mi zda...

chorale1
20. dec 2010

@surviver vieš čo nám vyšiel prvý zúbok na konci štvrtého mesiaca, za dva týždne druhý a potom v septembri nám vyšli 4 naraz - horné takže máme 8 zúbkov. a myslím že stolička mu ide vpravo dole ale nechce si tam dať ani len dotknuť, ani gelik dať nič. včera sa mi podarilo ale len rýchlosťou blesku mu vopchať prštek a mal to tam také kadejaké.

romy01
20. dec 2010

ahojte

jej kuspitka ale to leti len nedavno sme spolu kukali na kociky.
denis nestiham citat dozadu ale sned to nemate nic vazne. Idu Karolinke zuby ci je chora, ked ma teploty ?

Baby neviem kedy sem nakuknem tak vam želám vesele vianoce a hoodne usmevov od drobcov.

Inak my sa mame dobre. Timko je taky maly smejo, furt sa smeje a chechta, niekedy lamentuje ze " jajajaj " a ked k nemu pridem tak sa pyta na ruky. Uz sa naucil to gesto ked natiahne ku mne ruky. A ucim ho nech uz konecne povie " mama" ale zatial len ked horekuje tak povie mimi alebo ehma 😀 😀 😀

surviver
20. dec 2010

@chorale1 teda,tak vy ste riadny zubalkovia 😅 ,nam prvy zubok vyšiel ,ked mal drobec 7 mesiacov a 7 dni 😉

fopardi
20. dec 2010

ahojte akurat som sa vas chcela pytať na zuby je možne aby našmu šli očne zuby ???? dole ma jednotky oba von a teraz mu vidno hore viele celkom pod dasnom (chapeme sa) očny zub , neviem či to može byť ono alebo či si len niečo nevopchal do ust a nahodou či sa mu tam neurobil vačok ale ved uvidime

lucula73
20. dec 2010

ahojte
tak ja to tu uzavriem 🙂

@kuspitka ja som na teba myslela posledný týždeň viackrát,že sa ani neukážeš 😉 ..............krásne fotočky máte,kamilka je riadna parádnica a šikulka..už behá sama? 😉

@chorale1 tak vy máte riadne veľa zúbkov....aj mu ich niečím umývaš?moj si veru nechce dať,robíme mu to nasilu,čo nie je dobre,ale neviem,ako na neho 😒 🙂

@cikyta ciky..kedy zaspávate?je to lepšie? 😉

tak dobrú nocku aj vám 😔

denis19
21. dec 2010

@chorale1 pokud myslíš viburcol čípky, tak na ty nedám dopustit, paráda...aspoň u nás zabírají!!!
Jinak dobré ránko!

@fopardi a co se zubu týče...z toho jsem už magor, neboť mám pocit, že nám také leze oční a není to žádná sranda a jak nechce cácorka otevrít pusu,t ak tam toho ani moc nevidím a nai dr toho moc nevidela 😀
Ale dnes to vše vypadá už dobre, očička usmevavá a mám pocit,že teplota je fuč!

surviver
21. dec 2010

pekne ranko babulky 🙂

@fopardi
@denis19 ..tak k tym zubkom,normalne by mali prerezavat v takom poradi---

mliečne jednotky..................6-8 mesiac
mliečne dvojky......................7-10 mesiac
prve stoličky...........................12-16 mesiac
očne zubky.............................16-20 mesiac
druhe stoličky..........................20-30 mesiac

ale je to asi velmi individualne,ved vidite ako skoro vyšli chorale,takže....ale fopardy myslim ,že Matuškovi ešte nejde ten očny, skor tam ma nejaku ranku...

denis19
21. dec 2010

Tak holky já fakt nevím co to je, neboť už má slečinka zase 38 teplotu, dala jsem ji nurofen, tak otyčkovala celý pokojíček a tak jsemji práskla čípek paralen, s tím mám nej zkušenost a jestli to nepovolí ,jdu zítra znovu k dr!

liviaf14
21. dec 2010

ahojte helinky, ja tu tak sporadicky nakúkam, tiež sme chodili do helíku , v marci bude tomu 2 roky už.

@surviver no my teda so zúbkami pekne meškáme, ešte nemáme žiadny 😀

surviver
21. dec 2010

@liviaf14 to nevadi ešte dobehnete,do 12 mesiaca ak vam nejake vyjdu tak je to ok,ale ak by ste ešte nemali ani jeden zubok v 14-15 mesiaci,tak by som to už začala riešit,že kde je pričina oneskoreneho prerezavania,ale verim ,že už onedlho sa ozubite aj vy 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre