Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
7. jan 2011

@cikyta Tvé perličky jsou mementem,ale i super zábavné 😲

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka Ako jete polievočky,jogurty atd...? Zvláštne. Dočasne deti odmietaju lyžičku skrz zubky,ale stále...hm ☹

@domcek Ved to. Už si nesmiem dovoliť ju hrešiť 😀 lebo ešte ma zbije 😅
Sisa mala dlho žltačku+reflux,takže do 6 mesiaca jej bolo kadejak. Dni boli hrozne,ale vnoci spala aj 6 hodín v kuse.Takže to bolo fajn. No a po 6 mesiaci,ked uplne vyzdravela...........začali tieto šoky,kedy mi nespí ani 3 hod.v kuse v noci ! 😀

Ale pozor-táto noc bola užas! Zrejme uradoval sirup. Spala v kuse od pol 2 do 5 hod. ! 2 krát som sa pozerala na hodiny,či dobre vidím 😅

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta všetko jej dávame zaradom.ona sa nevie tak najesť s lyžičky ako s cumla a tak odmieta ju.
je to u nás zložité veľmi...

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka Ale ako jete tie polievočky,či jogurtíky ???

cikyta
autor
7. jan 2011

@denis19 Aj včera ocko stisol Sisu a vraví jej ako velmi ju lubi a Sisa ho odsotila že:
-Nono ocko ! To je moja Sisa ! 😠
(A samu seba oblapila ručičkami) 😀

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta activiu a pribinacik nemoze.vývar a zeleninovú.ked jej to dáš do cumla tak všetko spapá...

denis19
7. jan 2011

@cikyta 😀 😀 😀 to dám prečíst manželovi!!!!!
Holky, neprodáváte nekteré už overal na zimu? Nám Karolínka z toho co jsem ji koupila začátkem zimy už vyrostla a nenarvu ji do nej!!!!! Je z tesca velikost 9-12month, tak neco vetšího na zbytek zimy v rozumné cene ješte potrebujeme 😕

fopardi
7. jan 2011

@denis19 oooo tak to mate taku dlhanu, my prae tiež toto riešime ale nam je maly overal z tesca 6-9 mesiacov ale ešte mam doma dalšie dva väčšie tkaže ja to mam v suchu teda dufam 🙂

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka Ale može smotanove jogurty (zdrave kvalitne naše zvolenské,či bánovecké !)
Takže polievočky papa z flašky?

@denis19 Ja som všetko predala ☹ Hned ako nám je niečo malé,šupnem to sem na bazar,alebo babybazar. Po overaloch sa len tak zaprášilo 😉

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta papa cez lyžičku ,ale nie dlho a potom si da nato puding.
zvolenske nemôže lebo sú jej ťažké na žalúdok tak jej nedávame...

denis19
7. jan 2011

@fopardi no má kolem 71cm,ale mám pocit, že na tom overalku si popletli číslování, ikdyž bodýčka z tesca nosíme 9-12 a jsou nám ok,ale tento overl mi nejde do hlavy, jsou ji tam krátké nožičky,možná proto byl v akce, že je nepomerne ušitý 😀
@cikyta to verím,že se jen zaprášilo 🙂

kamka17
7. jan 2011

@cikyta veď ja som to s tým spánkom myslela zo srandy 😉 😉 lebo dúfam, že nám sa spanie nepokazí po 6.mesiaci 😉
pozdravujem Silvinku s jej hláškami 😀 😀 😀
inak teraz som jej dala zas jesť a zas odpadla..ja fakt neviem, čo je s ňou... 😕 😕 ale šak nech len spí
zimný overal...my sme pomaly dorástli do toho, čo sme v ňom boli stratené...ale hádam ešte do konca zimy tiež nejako ju do neho narvem a musím popozerať vo väčších veciach, čo sme podostávali, že čo všetko tam vlastne je

fopardi
7. jan 2011

@denis19 no to aj my asi mame ten overal nohy kratke a ruky dlhe ale to by mi až tak nevadilo v podstate sme ho vynosili do teraz a to ešte by ho obliekol ale už je fakt len tak tak
taky flisovy a ma teku kožušinu okolo kapucne ?

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka Skušala si zmeniť typy lyžičiek? Nedavala si malej s lyžičkou liečiky? Niekedy može vadiť málo...Skus jej dať len trošičku jedla na konček lyžičky a do pusky tak,že jej to obtrieš o horne dasienko. Tak,aby si to sama vzala jazýčkom.
Nie plnu lažičku hlboko do ust.
Držím Kamilke palce,nech už maminku netrápi s týmto ☹

@kamka17 😉 Ved ja viem 😉
Paulínka dostala makový odvar? 😅

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta ach moja mame doma asi 10lyžičiek ,ale ani jedna dobrá prenu...
už dufam,ze nejako to dobojujem

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka Zvláštne.Lebo skusila som trošku presnoriť net s vašim problémom,ale nikde nič nepíšu o ročních deťoch,čo nechcu lyžičku......Zväčša je tento problém len na začiatku so začínajucimi príkrmami,nie v roku ☹

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta tak ved uvidím čo urobíme.nejako to zvladneme.ale inak dakujem

lucula73
7. jan 2011

@denis19 ja mám jeden dvojdielny komplet ešte po veronike,odložený v krabici,nohavice a vetrovku...ak chceš odfotím ti,pomeriam a ak by si chcela,tak ti ho darujem,nám je nanič.....základ je žltá farba 🙂 .nika je májová a v zime jej bol dobrý,bola tiež dlhaňa 😉

chorale1
7. jan 2011

vy ste sa dnes rozpísali 😉 ja tu mám maminu a robíme parené buchty tak nemám moc času. večer ked malý zadrichme tak potom nakuknem. malý je ešte nejaký udriemaný, ale doobeda spal ani nie polhodinu tak asi preto teraz odpadol. len to ho budem ešte musieť dať zdriemnuť. no ved uvidíme ako bude spať.

domcek
7. jan 2011

@cikyta tak reflux poznam dokonale
. Simonko sa snim trapil az kym uplne nevymizol v5rokoch.
Stellka tiez asi do 6mesiacov.
Si neviem ani predstavit ze by spala 6hodin v kuse vsak to by som uz bola asi moc prespata... 😅
Cez den sa jej asi 2y podarilo spat 3-4h vkuse ale aj to vykriky zo spania alebo sa prebrala musela som ju ist znovu uspat. No aj to bolo spanie zo zufalstva koli prebdenym nociam a dnom. Ale v noci eeeee. Teda nie klamala by som...ked mala 10t tak 3noci za sebou prespala a to sme si uz asi nadspali min. do 2-3rokov.. 😀
@kuspitka skus malej dat lyzicku do rucicky nech skusa sama papat ...mozno ju to trochu zaujme.

kuspitka
7. jan 2011

@domcek ach moja .už som skusila vsetko.ja si uz neviem dat rady snov.

cikyta
autor
7. jan 2011

@domcek Ked som bola tehotná na PN-ke tak som spala celu noc až do 11 obeda! Vyvenčila psa a poobede som zase spala.
Susedám som vysvetlovala,že si nadspávam,lebo budem mať bábätko....Ked sa narodilo,neverili,že mi v noci tak pekne spí a ja som bola celá pyšná a hlavne CELA VYSPATA.
No ako vravím,po 6 mesiaci mi spadol hrebienok 😅

(Ale sa smejem,že to ma pánbožko potrestal,lebo ja som bola vychýrený spachtoš. Kde sa dalo,tam som spala. Stačilo,že som prechádzala popri postely,už ma aj klátilo do nej) 😀
Mama ma volala šípová ruženka 😀

kamka17
7. jan 2011

no tak my už sme aj poradení aj naočkovaní...3990g, 54,5cm a dve injekcie v nožičkách...obligátny rev asi 3O sekúnd a teraz hádam prespíme zvyšok dňa...lebo vraj môže byť buď umrnkaná alebo apatická, tak ja som za tú druhú možnosť, hádam bude bublinka súhlasiť 😅 😅 a máme nutrilon...to len pre prípad, že by teda už ozaj nemala čo papať...
bože baby, tak mi odľahlo, lebo sa priznám, že asi som z toho mala taký nejaký utajený stres, že očkovať...šak mi aj slzička vybehla tam 😢

zefa
7. jan 2011

@zubrienocka no presne tak,ale ja som sa nikdy nechcela dať opiť iba tým,že je to o psych.
jasné,že čím dlhšie to trvalo,tak tam psycho už hralo aj svoju úlohu......ja som sa nasr. a šla do knižnice,požičala si knihy ,z ktorých sa učia gyndoši a sama študovala,prečo nemôžem mať deti.........ja mám gyndoša,ktorý bol kedysi naším susedom a keď som sa narodila bola som asi ako Siska(furt hore cez deň aj v noci) tak ma občas kočíkoval aby si moja mama aspoň na chvíľu oddýchla od môjho bľakotu a popritom sa učil gynekologiu 😀 😀 😀 😀 a on ma potom poslal na laparku,do kúpeľov,anjelovi aj čertovi.......ja som zo začiatku chodila do centra v BA a keď som si raz mala zas ísť dať tam robiť tehu test sa mi nechcelo len kôli tomu tam trepať,už mi tu pod oknom stál Helios,tak som šla tam ,že či by mi neurobili test oni,otvorím dvere a tam všetci známi z nemocnice(teda iba z videnia som ich poznala)ochotne vzali(síce som si to vtedy platila,no vyšlo ma to lacnejšie ako cesta do BA a späť) test bol negat a hneď sme sa dohodli na ďalšej návšteve u nich....musím podotknúť,že keď sme si s Krajkom podávali ruky a predstavovali on mi hneď prvú vetu povedal......pani xy ak sa neukľudníte bábo nebude ani keď sa tu všetci budeme o 106 snažiť.....a mňa presvedčili takto....budova,ktorá je "prilepená" k Heliosu patrí jednej dokine čo tam ordinuje..jedného dňa som len videla ako všetci v plášťoch pobehujú po dvore(reku niekto tam prišiel na návštevu...to v začiatkoch furt tam niekto vysokopostavený chodil) a prd....tá "PANI DOKTORKA" dala Helios exekútorovi,že vraj si neplnia záväzky zo zmluvy,ktorú majú medzi sebou...normálne prišla SBS a vytrhávala káble zo stien,obrali im počítače(naštastie jeden záložný mal doki doma),chceli likvidovať embrijká,no embriol.sa postavili do dverí a vlastnými telami chránili mraziačikov,no cirkus

cikyta
autor
7. jan 2011

@kamka17 Ti verím. Presne viem,ako si sa pri "včeličkách" cítila. Ale Paulínka je bojovníčka už od narodenia a teraz bude už len krásne spinkať. 😉 Je to naša Malá velká hrdinka. 😉

zefa
7. jan 2011

tak mi hned v ten deň volali,že končím so stimulkov a pokračovať budem až ked sa to vyrieši...som si poplakala,ponadávala na celý svet a navrhla im,že som ochotná napísať na "MUDR" trestné oznámenie...takže som si večer nepichla inj.,ráno mi doki volá,že pokračujeme a všetko čo bude treba mi urobia v Brnenskom Heliose na ich náklady ma tam odvezú,prestravujú,dovezú až pred dom......no kým som ja skončila,tak sa to nejako upravilo,takže sme to absolvovali tu,ale na utz som chodila cez okno,pretože inm vymenili zámky a embriol.tam nocovávali a strážili mraziačiky,takže všetci návštevníci aj personál sme chodili cez okno do budovy............a toto bol ten moment,ktorý mne pomohol.....vedela a videla som,že nám všetci naozaj chcú pomôcť a ,že ak sa mám stať biologickou matkou,tak sa ňou vďaka ich obetavosti stanem,"spadla so mňa nervozita a strach" a po tomto som ostala tehu...nebola to len psych.,ale mne sa nie moc kvalitne vystielala mater.,aspoň si to myslím ja,pretože podľa utz som si to všimla a keď som sa na to pýtala Krajka mi povedal aby som to už neriešila...nikdy mi to nepotvrdil ani nevivrátil...môj príbeh za deťmi 😔

cikyta
autor
7. jan 2011

@zefa 😲

cikyta
autor
7. jan 2011

@zefa proste...........................uf 😨

tija28
7. jan 2011

tak ahojte bambulky 😀 ................preskakujem k vam 😀 😀 😀
@kamka17 - aj my sme boli dneska na prvej vcelicke (ako cikyta povedala) a maly ju celu prespal a ja som trpla ako ho to bude boliet 😉 😉 😉

cikyta
autor
7. jan 2011

@tija28 Vitaj !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre