Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
9. jan 2011

@fopardi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ja som toto mala dvojmo 😝 😀 😀 😀 😀 som sa bežne potila aj tam kde sa nepotíme 😅 ....a najviac ich to bavilo keď trebalo napr.do poradne 😅 😝
a ja ako malá som si vraj bežne dávala hovnové masky na tvár(ale to ked som bola na nočníku)...ked mi deti niečo vyparatia,pokričím ale hned si spomeniem na seba ,tak sa smejem...gény sa nezaprú
snažilky cvičte..ono sú to fajn cviky...ked mám čas aj dnes si to zacvičím...ono to tak príjemne ponaťahuje telo,uvoľní,určite to má niečo do seba...držkajte sa 😵

cikyta
autor
9. jan 2011

@fopardi 😀 Pozerám,že už to začína byť veselé 😀
No mamička,teraz už len zapnuť fantáziu na plné obrátky a vždy...pri každučkom prebalovaní...treba niečo NOVE vymyslieť,čím zaujmeš drobca. Vždycku mu daj do ruky niečo,čo ho 100% zaujme. (A urob to prv,ako ho odbalíš) Naším najväčším lákadlom bolo pri prebalovaní nejaký kremik,teglik,hrebienok...niečo,čo dlho,alebo ešte nikdy nevidela. 🙂 Málokedy ZABRALA hračka. Vždy to musela byť "blbbosť",ktorá ohuri 😀 (veru už aj kluče,či narýchlo mobil padli za obeť 😀 )

brmbolcek
10. jan 2011

prajememe krasne ranecko a prijemny vstup do noveho tyzdna 🙂 🙂 🙂

mi ideme dnes na nozicky 🙂

liviaf14
10. jan 2011

dobré ránečko 🙂
@fopardi no prebaľovanie? to isté ako vy...... ja tiež dávam do rúk malému rôzne veci, ale nie vždy ho to zaujíma a najradšej si aj tak naťahuje pipíka 😀

@zefa že dvojmo, to by som asi nezvládla.... alebo možno hej, keby som musela, že? klobúk dolu pred maminami dvojičiek/trojičiek........ 😉

zuzanka7834
10. jan 2011

@zubrienocka dnes ju hadam niekde vytiahnem, lebo k tomu mojmu pozitivnemu pristupu potrebujem este aj pohnut svalmi 🙂 Boze, ja som taka lenivaaaaa! 🙂 🙂 🙂 Zubrienocka Vy sa ako dlho snazite? Co vsetko uz mate v Heliose za sebou?

cikyta
autor
10. jan 2011

Ahojte všetky.
Bolí ma zub 🙄

cikyta
autor
10. jan 2011

@brmbolcek Držím palčeky čučoriedke na klbikoch 😉

cikyta
autor
10. jan 2011

@liviaf14 Gratulujem k 11 mesiačikom !!!!!!!!! 🙂

liviaf14
10. jan 2011

@cikyta dakujeme velmi pekne 😵
júj ten zub, au, to poznám, nech ti to rýchlo prejde 🙂

cikyta
autor
10. jan 2011

Večer som spievala Sise pesničku "maličká som,husky pasiem,tancovala by som,až sa trasiem ..." A dnes ráno mi ju začala nôtiť sama 😀
Ešte som aj kýchla a Sisa že:
-Na zdravíčko !
Skoro som odpadla 😀

liviaf14
10. jan 2011

@cikyta no zlatá Sisa, aká vychovaná, vidíš mamina 🙂 😵 😀

chorale1
10. jan 2011

@lucula73
@fopardi babule tak vám držím palce s tým chudnutím. ja mám ešte na sebe 5 kg ale zatiaľ to išlo pekne dole tak dúfam že to ešte pôjde. ale ked ja mám tak všetko rada, ja by som si všetko dala 🙂 a k tomu prebaľovaniu, tak v kakaničkách sa ešte nehráme ale cestovať cestujeme po celej posteli. tiež som dala prebaľovaciu podložku preč lebo bolo to nebezpečné. nás najnovšie zaujal pri prebaľovaní vrchnák z kremu. tiež musím vymýšľať hluposti a niekedy dochádzajú nervy aj fantázia 😒
@cikyta zasa tie zúbky ☹ daj si nejakú tabletku alebo neviem. nech ti to rýchlo prejde.
ja si idem trošku zdriemnuť lebo tri noci za sebou boli hrozné a ja už nevládzem tak idem trošku nabrať síl. pa

liviaf14
10. jan 2011

@chorale1 len si pospi, ja som driemala celý posledný víkend cez deň, konečne som si oddýchla, po drobcových niekoľkých šialených nociach. posledné 2 spal dobre, klop klop klop , nech mu to dlho vydrží 😵

@cikyta si mi narobila chúťky s tou kávou, ja pijem poobede len bez kofeinu, opíjam telo rožkom 😀 😀 😀 ale aspoň mi to vonia ako káva 🙂 keď už kofeín nedodá.

cikyta
autor
10. jan 2011

@liviaf14 Dnes mám ale den..................Ved ja nemám do tej kávy mlieko ! 😠 Kurňa!
(Mlieko v aute,auto s mužom kdesy v ZA 😠 )

liviaf14
10. jan 2011

@cikyta 😀 😀 😀 ach jo, keby sa dalo, hneď ti pošlem, prišlo by ti tak za hodinu a pol do MT k vám 😀 ja ho mám plnú špajzu 😅 😵

cikyta
autor
10. jan 2011

@liviaf14 To do kávy si aj odstriekam 😀

(vtip 😉 )

liviaf14
10. jan 2011

@cikyta no to ja by som z vlastného asi grcla 😀
to odstavenie od kojenia ste ešte odložili?

cikyta
autor
10. jan 2011

@liviaf14 😀 ved aj ja. Mám dosť ked ju nakojím a potom mi ide dať pusu...ako to cítiť 😀
Ešte trochen kašle a má sople,takže musíme počkať s odstavením+muž mi ide na týžden het a sama ju neodstavím 😠

zubrienocka
10. jan 2011

@cikyta Ked som bola mala, tak mi mama nakvapkala trosku rumu na vatu a dala na zub, aby ma prestal boliet. Ale nie som si ista, ci to pomohlo alebo to bolo len take "opitie rozkom" 🙂 🙂 🙂.

cikyta
autor
10. jan 2011

@zubrienocka 😉 Díky.Rum nemám doma. Iba medovinu a nejaký fernet. 😅 Len medovinu ked otvorím,musím ju vypiť celu,lebo sa mi pokazí 😀
Kradnem potajme Sise gelik na zubky 😅

brmbolcek
10. jan 2011

@cikyta - tak ako s odstavenim mliecka , ako pokracujes ? a Sisinka ma silnu imunitu, tu len tak hoc -co nezdola 😀 😀 😀 tu je tuhy korienok 🙂 🙂 🙂

cikyta
autor
10. jan 2011

@brmbolcek Kusok vyššie píšem o odstavení..............
Ked vyzdravie a budem mať doma muža,ideme na to 😉

zubrienocka
10. jan 2011

@zuzanka7834 Ahoj moja, v Heliose sme zatial absolvovali iba dva spermiogramy. V piatok ideme na prvu konzultaciu, tak som zvedava, co nam povedia. Moj drahy vcera za mnou prisiel so psimi ocami, aby sme to este skusili prirodzene, ze on sa toho umeleho boji. Neviem kde cital, alebo odkial ma taky nazor, ze by babätko nebolo v poriadku a toho sa strasne obava. Spolieham na pana doktora/doktorku, ze nam vsetko vysvetli a zmeni nazor. Snazime sa cca 3/4 roka. A vy?

cikyta
autor
10. jan 2011

@zubrienocka Presne tohto sa bál aj môj muž. A ver,že je to KRAVINA. Práve to,že pôjde o umelé oplodnenie je záruka výberu najkvalitnejšieho vajíčka s najkvalitnejšou spermiou a tým pádom krásnym zdravým bábom. (pri normálnom oplodnení sa spojí "kadejake vajíčko s kadejakou spermiou!")
Pri umelom plodnení je len jedno mierne riziko potratu,ale to je zanedbatelné.

zubrienocka
10. jan 2011

@cikyta Hned mu to idem povedat. Ale opytam sa to aj lekara....nie preto,ze by som Ti neverila, ale aby to ten moj muzik pocul aj od neho. Dakujem :-*

cikyta
autor
10. jan 2011

@zubrienocka Opýtaj,aj my sme sa ho pýtali... 😉

lucula73
10. jan 2011

ahojte

no som rada,že aj vašu chlapci si naťahujú pindúra,už som myslela,že moj je uchylák 😀
a my dnes máme jeden ročik,ale oslava bude až cez víkend 🙂

no idem počítať trošku 😉

liviaf14
10. jan 2011

@lucula73 úchylák 😀 😀 😀 😀 ty si prípad 🙂
gratulujeme k rôčiku, my máme za mesiac. 😵

zefa
10. jan 2011

@liviaf14 no musela by si.nič iné ti neostáva,ale mne to nevadilo a nevadí,pretože ja som vždy túžila po dvojičkách a prirodzene by asi nehrozilo keďže v rodine nikdy dvojky neboli

@lucula73 že velikúúúúú pusinku mu daj 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre