Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

brmbolcek
14. jan 2011

@cikyta- ...ano prespi, ako kedy niekedy zaspinka okolo 9:00 do 13-14.00h, no nemozem si stazovat 😉
A co to citam, ze Sisinka bola vcera ukazkova 😵 😵 😵 😵 ved ona je vzd taka to len mamina vidi inymi ockami 😀 😀 😀 ,

@domcek- aky cas take pocasko , a tie hlavy si to najviac odserlinkaju 🙂 🙂 🙂 , krasne oslavte Stelkine narodky , dnes mala mamina krasny den takto pred rocikom 🙂 🙂 🙂

@livia14- juuuj ale kava ta veru musela nakopnut 🙂 🙂 🙂 aj ked bola studena 😀 😀 😀 , neboj tato noc uz bude lepsia 🙂 🙂 🙂

@lucula - taky dobry papkacik je z neho 😉 😉 😉

cikyta
autor
14. jan 2011

@surviver
@lucula73
@domcek
GRATULUJEM z celého srdiečka oslávencom. Nech su hlavne zdravučkí,nech ich maminky posluchaju a rastu nám do krásy !!!! CMUK! 🙂

@brmbolcek Tak tým sa vysvetluje tvoja každodenná veselosť 😀 Keby mi Sisa spala niekedy od 9 do 14:00,tak s nou utekám na pohotovosť od strachu ☹ že niečo sa jej asi stalo ☹

Keby boli všetky deti ako táto moja fešanda,tak by pomalyčky vymieral národ a v každej rodine by boli jedináčikovia 😀

surviver
14. jan 2011

@cikyta velmi pekne dakujeme 🙂 ...a brmbolčekova Dianka je fakt vynimočne dieta,juj tolko spanku....aj ja chcem 😉 😀

domcek
14. jan 2011

DAkujeme za gratulacie, Odkazala som oslavenkiny tak vam posiela uslintanu pusinku,,, 😝 😵 😵
Odmenila ma 20min. spankom a teraz si tapuskame.nhhjzujjkrtuiluáoô.l,zrmkhtgrfsdsaxyfghjkloikujzhgtrfeds
to pisala Stellka asi podakovanie.... 😅
No idem lebo ten pc rozbije..

kamka17
14. jan 2011

pekný deň prajeme...my dnes máme tiež také menšie narodky...4 mesiace...a tešila som sa, že mi Paulínka dá darček, že bude dobručká...no dnes toho naspala asi tak že hodinu, od 11.00 sa v kuse cicíkujeme, nosíme, reveme...ja na etepy obedujem...aj teraz si zo spálne vreští, ale musím si dať pauzu, lebo však nervózna mamina je zlá mamina 😕 😕
@domcek Stellke všetko najsamlepčie prajem aj ja a cmuk posielam

zefa
14. jan 2011

ahojte
všetkým detičkám oslávencom hlavne zdravíčko
a ja teda Sisu poznám iba ako milučké dievčatko 😉 😀 😀

cikyta
autor
14. jan 2011

@zefa to ju poznáš cez den. V noci sme u teba neboli 😀

cikyta
autor
14. jan 2011

@lucula73 Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem !!!!!!!!!!
Dnes mi prišla pošta a tam koj.tamponiky 😅

lucula73
14. jan 2011

@cikyta 🙂 🙂 .tak rýchlo?to som rada,aspoň som ich nevyhodila 😉

lucula73
14. jan 2011

bože baby péčiem tortu a sa mi nedaríííí,malý sa mi vešia po nohách,len čo ho mm vezme preč,do minúty je naspať v kuchyni,ak zavrie dvere,tak malý reve 😠 .........som myslela,že to využijem,že je mm doma,aby som nestrašila v noci a mám s tým viac roboty 😝

fopardi
14. jan 2011

ahojte baby tak ja nedem ani komentovať posledne dni čo sa spanku tyka - v noci je to v pohode ale nejako to ma cele rozhadzane ako keby sa nevedel rozhodnuť či sapť nči nespať dnes zaspal aj poobede ale s velkym plačom o pol piatej a teraz ešte brnka cumlom po postielke takže uvidime ake prekvapko nas zase čaka

idem sa vam pochvaliť dnes držím dietu 5den a mam zo seba veeelmi dobry pocit 🙂

cikyta
autor
14. jan 2011

@lucula73 Poznáme... ☹ Fakt je to o život v tej kuchyni a ešte ked robíš tortu....hm klobuk dolu moja ☹

@fopardi Nuž,zrejme sa začína meniť denný spánok. Z 3 spánkov budu 2 a zhruba v roku už len obedný,tak ho velmi nenuť.....musí si nabehnuť sam na to 😉 Aj ked......je to ťažke veru ☹

fopardi
14. jan 2011

@cikyta ved on už davnejšie spava iba 2x do dna okolo 9tej rano a potom na obed vonku a do večera nespaval iba občas ale to bola skor nahoda ale teraz rano je nervozny že chce spať a akonahle ho položim na chrbat tak začne plakať a už je problem na svete 😒 on chce byť na bruchu a hned ako sa dostane na bruchoi tak chce isť na nohy a takto sa velmi nevyspi ale ked pretrpim plač že ho nepustim na brucho tak po chvili takej kusok dlhšej chvili prestane a zaspi

cikyta
autor
14. jan 2011

@fopardi Skus ho dať spinkať ráno až po 4 hod.od zobudenia. On už asi je nervoznučký aj z toho,že ho to nebaví na vhrbátiku,či v sede. Chce vstávať a tak sa trenovať na státie a prvý krôčik. Prichádza to obdobie,že inak,ako v zpriamenej polohe nebude spokojný 😉

kamka17
14. jan 2011

no tak dnes čo bol za deň... 😖 😖 ale zato sme odpadli okolo 17.30 a spí herečka doteraz, tak dúfam, že jej to vydrží celú noc...ani kúpať sme sa nestihli, hihi...a môžem trochen relaxovať
tak aj vám všetkým pekný večer prajem 🙂 🙂

lucula73
15. jan 2011

ahojte

nemáte niekto poruke receptík na takú jednoduchú jablkovú nepečenú torttu s piškotkami?prosím..nemám čas tu snoriť..
@cikyta ciky,ty si takú nerobila?sa mi čosi marí.... 😕

zefa
15. jan 2011

@lucula73 daj mi nejaký link...pošlem ti nepečené torty..kopec receptov 😉

zefa
15. jan 2011
lucula73
15. jan 2011

@cikyta
@zefa ďakujem za radu,večer to spravím,lebo oslava je až zajtra,museli sme to preložiť..takže stíham 😀

kamka17
16. jan 2011

servuste babulky...čo porábate v takýto "krásny" deň???
ja si tu vegetím, navarila som si včera, bubulina konečne na chvíľu zaspala a drahý išiel zase do garáže...
včera sme boli s malou prvýkrát na nákupoch v tescu...som sa vytešila, nejaké to bodino a dukpky som jej kúpila...ale čo je najdôležitejšie, streli sme sa s janicou...ooojjj ale dobre vyzerá naša tehulka, taká spokojná, vyškerená, pristane jej to veru 🙂 🙂

liviaf14
16. jan 2011

ahojte 🙂
tak konečne svieti slniečko, aj teplo je celkom vonku, skoro ako jar 😵 už aby tu bola 😉

@kamka17 aj ja som varila včera, doobeda sme stihli nejaké nákupy, plienky a tak, teraz malý spí vonku na terase a mne sa nejak nedá pospať, aj keď by mi bolo treba, noc sme mali takú na etapy 😝 ale drobec aspoň pospal do 7.00 čo je úspech u neho 😅

zuzanka7834
16. jan 2011

@zubrienocka Co bolo na sone? Ako ste sa dohodli? Ja som bola tiez v piatok, u mojho gyndosa, najprv mi povedal, ze na oboch stranach mam po jednom dominantnom strnast milimetrovom foliku a ked som ho poprosila, aby mi to dal na papier aj s endometriom, aby som to nahodou nepoplietla ked budem volat do Helika, tak mi napisal, ze nalavo 1x14mm, napravo 1x15+14+ 12mm. Tak su nakoniec 4? 😕 A endometrium 5,4mm. On povedal, ze je to fajn, ale neviem, ci to nie je malo. Snad to este narastie😕 Krajkovič mi napokon tiez povedal, ze mam este pockat, ist na sono aj zajtra a potom crnknut, ale ze predpoklada IUI na stredu. Juj, taka som zvedava, co povedal Tebe, Ty to uz mas mozno aj za sebou, ved uz je nedela 🙂 Ja len dufam, ze sa do stredy vyliecim, lebo som dost chora. A dufam aj, ze to dovtedy nechyti moj drahy odo mna 😕
Inak o tej fytosoji som citala aj ja. Na tom fore baby pisali, ze je dobre pit cca 5 dni pred ovulkou dzus z cerveneho grepu, tak mi podstivo kazdy den zmykam 😉 Neviem, ci verim na taketo veci, ale ked budem musiet mat pauzu od clostilu, tak to tiez urcite vyskusam...

zuzanka7834
16. jan 2011

@surviver to je uplne skvele, ze sa Vam takto rychlo zadarilo 🙂 A hlavne bez lekarov 😉 Ja som sa uz viac menej rozhodla, ak Pan Boh da a nic nam do toho nevpadne (trebars chripka) a podari sa nam ist na iUI, tak urcite chcem ostat PN. Este sice neviem, ako to vysvetlim sefovi, ale on sa s tym musi zmierit 😉 😉 😉 Pre mna teraz nic nie je take dolezite ako toto🙂 Inak v praci sedim, ale mam dost stresu, takze ju chcem uplne vypustit z hlavy...

zubrienocka
16. jan 2011

@zuzanka7834 Ja som bola v piatok rano u mojho Dr.,ktory mi dal clostil na dalsi mesiac. V Heliose sa nas ujal MUDr. Galo, ktory mi dal pregnyl a duphaston. Predtym mi ho moj DR. vobec nedal. Kazal mi buduci mesiac vysadit clostil (opak mojho DR) a dat si urobit hormonalny profil na 3 a 14 DC. Tak teraz neviem,co robit :(. Drahemu vysiel druhy spermiogram lepsi ako prvy, takze mu kazal brat vitaminy a ak sa znova zlepsi spermiogram, tak pojdeme na IUI a ak nie, tak IVF.

zefa
16. jan 2011

ahojte
aj tu je teplo ako na jar....ja by som ju tiež už chcela bo s deťmi doma je na nervy 😝
ja idem do Heliosu 27.1. o 15.30 idete niekto v takú hodinu??(idem na preventívnu čo som mala tam byť už v septembri 😉 😝 )

domcek
16. jan 2011

Ahojte dievcata,
Tak my sme uz po oslavach. Slecna sa drzala usmevy rozdavala na vsetky strany.
Mama unavena ako kon. No hlavne, ze to mame za sebou a vsetko dobre dopadlo.
Pozdravujem Vas. A dakujeme za gratulacie.
lucula73 a u vas ako oslava? Vsetko naj aj vaaaam.

denis19
17. jan 2011

Dobré ránko holky!
Dýl jsem tu nebyla,ale meli jsme narvaný týden, stále samé kontroly u dr, plavání a nevím co ješte,ale už jsem tu.
kAROLíNKA je zdravá, oči ok, plíce ok a váží 8000gr a má celých 71cm, Jen na plicním se panu dr zdálo,že má malá zvetšené prsníky,tak ať to sledujeme a pkud se to nezlepší doporučuje endokrinologii......no ale zase, ta naše slečna má mít po kom ty prsa..tak nevím.Pediatrička si myslí,že to má dané konstitucí tela, teda po mne a tak uvidíme, budeme sledovat a potom se rozhodne co dál 😕
Jinak musím ríct,že se nám zlepšilo to noční spaní, už se tolikrát nebudí na dudlík..ufffff a dnes se chystáme do mesta..potrebuji dokoupit puzzle...slečinka si zvetšuje svuj životní prostor 🙂 ale ješte nelozí po čtyrech,ale p dr ríkala,že ješte ani nemusí, tak ji verím!!!!
Všem oslavencu či na plný rok, či jen na plné mesíce gratuluji 🙂

liviaf14
17. jan 2011

dobré ránečko 🙂
tak u nás bola totálne otrasná noc, som unavenejšia ako večer, ale hádam to nejak prežijem. aj drobec zíva, odkedy vstal, asi vie prečo, že? 😀 😅

@denis19 my štvornožkujeme tuším od 9 mesiaca, tak nejako, neboj Karolínka sa "rozbehne".
mojej mame vadí, že ešte nechodíme, ale vidím, že drobec robí pokroky, stavia sa na nožky, udrží sa na nich, tak verím, že chodenie tiež príde pekne samo a vtedy kedy má. kašlem na reči okolo mňa 😉

denis19
17. jan 2011

@liviaf14 no mne v okolí sice nikdo nekecá do ničeho,ale maminka z času na čas také hodí poznámku, jestli je vše ok a jestli nezaostává moc, když je nedonošená a tak ,má strach......,ale já nejak nabyla pocit,že detičky si to udelají ,když ony budou chtít a holky tu mi moc pomohly,když se nám malá nechtela otáčet a uklidnily mne a ted je mi jasné,že to bude delat,když pro ní nastane ten správný čas a to ,že Tvuj malý ješte nechodí, se mi nezdá problém, podle mne má čas a i naše neurologička ríká,že pokud díte začne chodit do 15 mesíce je vše ok...tak jen klid, on začne až bude chtít......a proste ty kostičky a svaly musí být takpevné,aby si byly jesté...váš na chození a naše na lezení no ne???? 🙂 A jinak tu noc Ti nezávidím, já mela tri po sobe,že jsem hráli dudlíkovou podávanou a byl to des..... 😲
Jo a ted se zasmejete....a tu dudlíkovou jsme hráli proto,že Karolínka mela hlad,ale maminka to nepochpila!!!!!!Proto byla tak neklidná!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre