Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zuzanka7834
17. jan 2011

@cikyta to je na detoch to najkrajsie 😵 Moj mm ma malu sesternicu (v septembri bude mat 5 rokov) a ked mala asi 3 tak sme sa hrali, ze kazdy z rodiny je nejake zvieratko. Ja som povedala ake a ona to zopakovala. A vymyslala som rozne zvieratka, nie len klasiku a medzi inymi som povedala "A Peto je zrebec". Peto je moj mm. Mala zopakovala Peto je Jebec. A co cert nechcel, ani o klokanovi potom nerozpravala, ani o kengure, ani o morke, len o Jebcovi 😉 Tak sa mi potom tazko vysvetlovalo, ze sme sa hrali milu hru so zvieratkami 😀 😀 😀 Deti si vzdy zapamataju hlavne to, co nechceme 😎

cikyta
autor
17. jan 2011

@zuzanka7834 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@fopardi Idem robiť na cievne !!!! 😉 😀

fopardi
17. jan 2011

@cikyta no stači chirurgia 😀

cikyta
autor
17. jan 2011

@fopardi A stačí 20 minut denne a isť domov 😀

fopardi
17. jan 2011

@cikyta ved hej taky zarbok jak lusk 🙂

fopardi
17. jan 2011

dobre no idem ja spať bo som hladana tak nech nato aspon nemyslím 🙂))
v sobotu idem na oslavu tak sa chystam porušiť dietu -už mi začína vrtať taky červik že sa odvažim ale asi ešte počkam 🙂

lucula73
17. jan 2011

no dievčatá,vy ste toho dnes popísali,uf 🙂

@denis19 vy prejdete z dudlíka na palček 😀
a k tým cicíkom...mojej kamošky dcéra to mala tiež,že zvačšené prsia,to som počula prvý raz v živote,detský lekár jej povedal na to,že to má malá z kuracieho masa,teda z tých hormonov,čo dávajú kurčatám vo výkrme,že aby skúsila vysadiť kuracinu a dávala domáce zajace alebo telacie masko....a o pol roka boli na kontrole a že sa to zlepšilo... 😕 🙂 .a ja tomu verím,že to može byť tým,naozaj dnes kvoli prachom krmia všeličím 😒

@cikyta že sisa školkarka,ja odpadnem...ale letí to neskutočne..... 🙂 ......vačšina detí miluje chodiť do školky,horšie je to s chorobami,aspoň zo začiatku,kým si dieťa vytvorí akotakú imunitu 🙂
@liviaf14 no ja by som takisto nedávala kravské mlieko....veď práve dnes to vačšina doktorov neodporúča....aspoň do dvoch rokov by som krmila umelým,však je taký výber,naozaj je z čoho vyberať 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@fopardi pápá...........................................................................

lucula73
17. jan 2011

@fopardi a akú dietu to máš?ja som ešte nezačala,ale budem musieť,hneď ,ako pojeme zásoby v chladničke 😀

cikyta
autor
17. jan 2011

@lucula73 O tých cicíkoch som počula,ale nevedela som,z čoho to je. Na nete som si to čitala kedysy...

A inak u nás a v našej rodine,či okolí je to práve naopak. Deti nechceli školku. Plakali. Grcali každe ráno od strachu a bolo to hrozne........ ☹

Ja z kravskeho mlieka varím už dávno a piť jej ho dávam tiež v kakavku,či cerealiami,ale to maximálne 30ml.Viac nevypije.Samozrejme ho prevaram,aj ked muž jej už dal asi 3 krát neprevarené 😠

cikyta
autor
17. jan 2011

@lucula73 muž mi dietuje odo dnes 😉

fopardi
17. jan 2011

@lucula73 aj ja viem o tom že ked sa dava len kuracie tak rastu cicíky detičkam
a držim 90dnovu dietu dnes mam 8den 🙂

tak ešte som hodila aj ja fotky nejake a už idem papa 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@fopardi Tak od dnes dam Sise už len kuracinku a može sa kojiť sama 😀

(Ale nie. Som hlupa 😅 Ale nemyslím to doslova smrtelne 😉 )

lucula73
17. jan 2011

@cikyta 😀
a to mlieko som začala už aj ja používať,do pudingu,do varenia,ale ja som myslela hlavne na pitie...........no veľa ľudí ho dáva deťom od roku ,záleží od toho,či máte predispozíciu na alergie alebo nie 😉

cikyta
autor
17. jan 2011

@lucula73 Umelé mlieka som kupila a vyhodila každe jedno.................tak som to vzdala a ked,tak dám kravské,ktore ako-tak znesie. Teda MM je no.1 !!! 😀 😀 😀

Dobru nocku...................

lucula73
17. jan 2011

@cikyta ani bratove deti nechceli umeliny 😀
dobrú nocku aj vám.

zefa
17. jan 2011

ahojte...nestíham čitať
oslávencom všetko naj 😵 😵

liviaf14
18. jan 2011

dobré ránečko 🙂
idem vás dočítať, popoludní včera náš čertík vyvádzal, už som sa sem nedostala. 😉
@lucula73 no náš detský dr. sa ma pýtal, či ja a mm nemáme na kravské mlieko alergiu, a keďže nie, že ho môžem skúsiť dať. no uvidíme teda, či ho vôbec bude piť, myslím, že to odstavenie od MM bude riadny boj.

denis19
18. jan 2011

Dobré ránko!
takže holky, vidím,že se tu frčí na dietách, tak to já dopredu vzdávám, u mne žádná nikdy nemela pozitivní výsledek a zrovinka včera jsem se bavila s kamarádkou a smály jsem se, že když ty naše tela chtejí být po porodu takovéto, tak proč jim to nedoprát........no nezbláznim se 50kg nebudu mít asi nikdy, tak co 😀
@lucula73 jen já ji kurecí kupované maso nedávám ☹ ale také bych tomu dosti verila!!!!!!Oni fakt krmí ty kurata čím koliv pro prychy 🙄
@fopardi držím Ti palec s dietkou a dej časem vedet výsledek, moje mamča s tím zhubla, to uznávám...jakou máš métu..kolik chceš kg zhubnout????
@cikyta od kdy dáváš Siske cereálie? A od kdy mohu malé doma varit puding???

liviaf14
18. jan 2011

@denis19 dobrá otázka s tým pudingom, to zaujíma aj mňa. 😉

denis19
18. jan 2011

@liviaf14 🙂 hezké ráno!!! Jaká byla noc?

liviaf14
18. jan 2011

@denis19 no už lepšia, sme sa viac vyspali, vďakabohu 😵 síce sme dosť kojili v noci, ale aspoň vždy pri tom zaspal. včera mal uplakaný deň a dnešné ráno tomu zasa nasvedčuje ☹ ale nejak prežijeme 😉

denis19
18. jan 2011

@liviaf14 jéje tak to moc nezávidím uplakané dny.....to já zažila jen dvakrát a byla jsem na pokraji nervového zhroucení...to je neskutečne unavující ☹ co vás trápí,zoubky????

liviaf14
18. jan 2011

@denis19 no presne, včera poobede už som na tom pokraji...... bola 😲 😝 asi zúbky, asi má boľavé ďasienka, príšerne si ich šúfa rukou, dudlíkom, čímkoľvek, ale zúbok nemáme zatiaľ žiadny ešte. máva takéto sa opakujúce obdobia s tými ďasienkami, tak stále čakám prvý zúbok a stále nič 😅
tebe ako spáva Karolínka? a kojíte, či UM?

denis19
18. jan 2011

@liviaf14 my jsme na UM, já nemela mléko po narkoze a tak byla nejdrív na darovaném mléčku a po dvou týdnech ji začali trénovat na UM a na tom jsme dodnes.taže spí celou noc bez jídla až na tu dudlíkovou podávanou,ale tato noc byla super, jen 3x a to je nic. Máme dva zuby a vyšly relativne v pohodičce, byla v noci neklidná a plakala trochu,ale za dva týdny byly oba venku a ted už dva mesíce nic...tak uvidíme, kdy to vypukne......
Vy nemáte ješte žádný? No to už není až tak dobre....mne naše pani zubarka ríkla,aže když do 12 mesíce nevyjde žádný zoubek, že je to treba rešit, jak to nevím....ale že rešit...tak ať vám nejaký vyroste 😕
Já má velké štestí v tom,že Karolínka má stále dobrou náladu, pkud se ji nechce hodne spát, to potom než najde místo tak trucuje,ale jinak super.....a na to jaká byla malinká pri narození je z ní hezké číslo, roste nám tu tuším druhá Silvinka...jak jsem už i ríkala ciky 🙂

brmbolcek
18. jan 2011

pekne utorkove ranecko 🙂 🙂 🙂

@denis19- povzbudim ta , radsej mat cacorku 🙂 🙂 🙂 krasnu a zdravu ako 50kg...... 😵 😵 😵

@fopardi- tak zelam pevnu volu na uspesnu dietu 😉 😉 😉

...inak aj ja som uz poúcula o tych kuracinkach 🙂 🙂 🙂

@liviaf14- to som rada, ze uz tato noc bola lepsia 😉 😉 😉 a to ze je maly rano mrzuty sa da lepsie zniest ked je clovek trosilinku na tom lepsie 🙂 🙂 🙂 uz tie rana uplakane vzdy lepsie clovek znesie ako v hlbokej dlhej noci tisit miminko na ukludnenie, ale clovek si nevyberie 😉 😉 😉a verim ze ty to zvladas bravurne 😉 😉 😉

@cikyta- som zvedava ako zvladne prvy den ci tyzden mala v skolke ked budes od nej odchadzat z toho mam akusi hruzu ako to bude u nas 😒 😒 😒

a co mate dnes v plane ?

ja idem dnes robit z listkoveho cesta slane pecivo , sezamove tycinky a urobim par naplnenych sunkou a syrom taku mlsnotecku 😉 😉 😉

liviaf14
18. jan 2011

@denis19 hej hej, po narkóze sa to často stáva s MM, poznám viac takýchto prípadov. to je super, že ti tak pekne prespí, čo by som ja za to dala 😲
no dúfam, že okolo toho 12teho mes. už konečne nejaký vylezie. ja som ako malá tiež mala takto neskôr zúbky, asi je po mne v tomto 😅 o mm detstve neviem nič, lebo svokra si to nepamätá, no škoda hovoriť 😀 na jej osobu sa vyjadrujem iba v súkromnej téme, to je ťažký prípad 😀

liviaf14
18. jan 2011

@brmbolcek jej diky za povzbudenia 🙂 no ako zvládam? no raz lepšie, inokedy trošku horšie, včera poobede už som bola fakt zúfalá z neho. teraz mi spinká, ohlásil mi plačom únavu a za chvíľku zaspal, chlápätko naše 😉
teda robíš mi tu zrána chúťky 😀 ja idem variť borokolicovú polievku a zemiačkovú živánsku s klobáskou, lečom, mňamka je to.

denis19
18. jan 2011

@brmbolcek čekáte návštevu,že tak pečeš???? 🙂 Jojo radejí usmevavá cácorka,jak vyhublá maminka 😀 😀 😀 😀
My jdeme dnes plavat s cácorkou,ale mela by si trochu pospat, jinak bude nevrlá 😝

@liviaf14 tak pokud to máte v rodine,že zoubky pozdeji, tak to je pohodička....a o svokrejen dobré..no ne, tamoje také na nic nepamatuje 🙂

liviaf14
18. jan 2011

@denis19 ja mám usmievavého čertíka a som "vyhublá" maminka 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre