Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
25. jan 2011

@cikyta diky ciky, no ja asi nedám drobcovi soľ do jedla hneď po roku, po tom 15.tom mes. asi až skúsim po troške. a variť mu budem väčšinou zvlášť, poprípade odoberiem z nášho, predtým ako to osolím.

cikyta
autor
25. jan 2011

@liviaf14 Tiež som si vravela,že sol až od 2 rokov,ale ked ti príde ku tanieru,namočí si ti tam špičku nošteka a kukne tými čiernymi očkami na teba a povie:
-Mamička,daj papaničku,tak neodolám 😀
(Alebo na ihrisku,ked jej niekto strčil do ruky tyčinku so solu 😉 )

cikyta
autor
25. jan 2011

@kuspitka A inak teba poteším. To,čo som tu včera písala,že poznám jedno dieťa bez plienok skoro od roku,len žije v Spanielsku a blabla......tak dnes som čítala na FB,že plienky má. Ona len tu na MK písala,že už nie,takže tak 😉

denis19
25. jan 2011

Teda devčata,človek tu není tri hodinku a tu se toho popíše!!!!!

@liviaf14 také mám predstavu solit od 15tého mesíce,ale jak to dopadne sam nevím 😲
@cikyta nečetla jsem vše. Co to plánuješ za cicikové blues????
@kamka17 hezku procházku, naše spí po plavání konečne jako normální dítko i pul hodinky,tak jsem postavila ten prívarok a uvidíme co bude dál,ale určo pujdeme ven.... 🙂
@lucula73 tak kapustová.....no držím palec......devčata na diete akolik chcete zhubnout v KG???? Máte métu 🙂

cikyta
autor
25. jan 2011

@denis19 To akože odučať od cicíku 😉

A kto chce pribrať ? 😅

denis19
25. jan 2011

@cikyta klub na pribírání budeš asi hledat težko, já mít silnejší vuli pridám se na dietu,ale nemá to u mne cenu, stejne to nevydržím 😀

cikyta
autor
25. jan 2011

@denis19 😀

Inak,moj muž dietuje od pondelku. Chce byť v lete na kupku so Sisou ako "človek" 😀

denis19
25. jan 2011

@cikyta no tak to já na kupko asi radeji ani nevyrazím,aby nevolali greenpísákou 😲

cikyta
autor
25. jan 2011

@denis19 😀
Ale jaj. Ved chodite plávať 😅
To už ked som ja odhodlala v lete isť,tak to už može isť každý 😀
Mám neskutočné krčove žily po celých nohách a ked som neni opálená,su také,že ludí až napína na zvracanie-vážne ☹ No a kedže pri Sise som sa nemala ako a kde opalovať,vyrazili sme na kupko aj tak...........čiže biela,žilnatá,chudá... 😝

zefa
25. jan 2011

ahojte
tu je -7,som bola s deťmi na kontrole , Samko je od min.týž.chorí a strašne sa mu lámu nechtíky tak nám zas napísala vigantol kvapky
ad.varenie...........od včera trochu segedínu a v ľadničke ostalo: 2 broskyne z kompotu,tvaroh od soboty celá vianočka=žemľovka
ostali 2 párky z raňajok a od nedele vývar=pridám zemiaky,cesnak=cesnačka.......a ľadnička uprataná a navarené,deti zaspali,takže idem niečo robiť...páááááááááááá

denis19
25. jan 2011

@cikyta jo chodíme plavat,ale to mám pres sebe hozenou Karolínku 😀 😀 😀
@zefa jsi neuveritelná!!!!!!!!! Beru si z tvé matematikypríklad a jdu mrknout co skýtá naše lednice, pokud mi rovnice nevýjde...tak ti píšu o radu 🙂

cikyta
autor
25. jan 2011

@zefa ty si opica 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@denis19 a aj ty ! že "to mám cez seba prehodenu Karolinku" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ale máš pravdu.Tiež som chodila na kupalisku najradčej tak,že mám na rukách Sisu. Akonáhle mi ju šmajzol muž,už som chamtala iním deťom nafukovacie kolesa a veslá,len nech mám niečo v ruke pricapené na pupku 😀

lucula73
25. jan 2011

@liviaf14 ja som začala teraz po roku trošičku soli dávať,myslím,že to nemože uškodiť 😉
@denis19 no ja mám cieľ aspoň 10 kg,ale chcela by som až 15 😀 ......je z čoho,takže... 😕 🙂

denis19
25. jan 2011

@lucula73 ty kokšo,že 10!!!!Byla bych vdečná i za tri!!!!!!!! 😀

zefa
25. jan 2011

a čo si nenarobíte jedlo do zásoby.?.teda tie,ktoré len zavádzate........ja som ked bol čas(najčastejšie v noci ked spali) robila nad parou zeleninu,takto mám dole vývar,hore zachovalá zelenina=pokrájala narp. mrkvu s trochou toho vývaru a do tej misky čo sa dáva mraziť ľadové kocky som si to naporcovala,keď ostal vývar tak aj ten som si samostatný takto zmrazila a potom už len vyťahovala potrebné množstvo...aspoň trochu času som získala,mäso doteraz krájam na drobné kocky a tak dávam zmraziť a také drobné sa aj rýchlejšie uvarí,takže ďalší získaný čas 😉

liviaf14
25. jan 2011

@cikyta ciky, aj ja som biela, chudá a presvitajú mi mierne kŕčovky na nohách , posledné dve letá som bola originál biela, jedno leto som bola tehu a bolo mi non stop zle a posledné leto bol drobec ešte malý, aby som mala čas byť na slnku 😉 a opaľovať sa....

@lucula73 ok 😉

cikyta
autor
25. jan 2011

@liviaf14 Ked som otehotnela,bol august a ja som vtedy chodila od jary do solárka+uzivala si leto. A ked potom v TO leto otehotnela,tak na sonách u dr.obdivovali,že aká hneda tehulka.Až som "rástla".A potom to už len bledlo 😀 ...
Ale toto leto sa vycapím so Sisou a bazenom na balkon. Minule leto mi nechcela vydržať v bazene a utekala z neho preč,tak uvidíme,čo to bude teraz 😀 Aj ked....ku nám svieti len chvýlu slnko+už máme zasklený balkon.

liviaf14
25. jan 2011

@cikyta jaj ciky robíš "chúťky" s tým letom a slnkom, hneď by som toto hnusné mrazivé počko vymenila za leto 😀 😀 😀
aj ja sa tak chystám, že v lete bazén na dvore, s drobcom prvé kúpanie 😉

cikyta
autor
25. jan 2011

@liviaf14 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 hm... 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

denis19
25. jan 2011

@cikyta
@liviaf14 no devčata, já si snad skočím koupit samoopalovací krémik či co?????? 😲 😲 😲

liviaf14
25. jan 2011

@denis19 😀 😀 😀 😎

denis19
25. jan 2011

@liviaf14 a tu snežíííííííí a snežíííííí

zefa
25. jan 2011

a to ste ešte nevideli moje dotrhané brucho...to keby som šla na kupko,tak aj voda z bazéna utečie
u nás to istí záhrada 😉

liviaf14
25. jan 2011

@denis19 aj u nás poletuje sneh celý deň a bol mráz , brrrr, nech ide tá zima už kade ľahšie. ☹

@zefa moja bývala kolegyňa hovorieva "slanina na bruchu hneď lepšie vyzerá, keď je opálená" 😀 😀 😀 mne zostalo trošku brucho po malom, tak poctivo budem opaľovať v lete 😀 😎 a tiež na dvore pri bazéne, ja kúpaliská veľmi nemusím 😉

fopardi
25. jan 2011

ahojte tak u nas chorobne 😒 dnes sme všetci vstali chori a tak sme presedeli pol dna v čakarni u dr. ja mam anginu mm detto a drobec ma chripku tak a to som si hovorila ako dobre to zatial zvladame ☹

o vareni mi ani nevravte lebo dnes mam sice ovocno zeleninovy den čo clkok v pohode zvladam ale dnes som sa naranajkovala asi 10minut pred 12tou takže žaludok som už mala taky stiahnuty že až
no takže dieta nedieta-neviem či by sa to malo ale dala som si vyvar ved aj v tom su vitaminy tak čo potom na mna už dolahla teplota a tak som 1x spala s drobcom potom som si člq lahnuť sama potom už priniesol mm maleho že už chce aj on spať a tak sme sa s mm vymenili a teraz spi s drobcom on

liviaf14
25. jan 2011

@fopardi skoré uzdravenie 😉

domcek
25. jan 2011

Ahojte, tak ja chvylku klud, mm zobral deticky trosku k starkym vsak nech si ich uziju a ze mamina si ma hodit trosku relax.
Inac mne asi ten ples baby nieje sudeny...herpes stale na pere, vyzera to strasne, vyraska medzi ocami, aby sa mi ratalo tak od vcera akasi mikoza na mna prisla. Tak bol dnes mm v lekarni po lieky.A hlavne garderoba stale ziadna. Ja tam pojdem takato dobojovana a v teplakoch. 😅
Co riesite slaniny vsak do leta daleho to sa zhodi. 😉

brmbolcek
25. jan 2011

pekny podvecer

tak mi tak chorobne ,od nedele.... manzel horucky tak sa staram aj o malu aj o manzelika , 😉 😉 😉 Malicka je klop-klop, .... Ja sa drzim , ved musim 😀 😀 😀
...ach tie vyrusi, teraz take obdobie ..hm... dnes sme mali ist na prve ockovanie tak som to preobjednala bud.tyzden .

a co sa tyka chudnutia tak ja som zhodila krasnych 10kg a ani neviem ako 😉 😉 😉 uz som na povodnej vahe 54kg a viac mi netreba , staci mi co mam 😉 😉 😉

pekne vsetky zdravime a zelame pekny zvysok vecera 🙂 🙂 🙂

zefa
25. jan 2011

@liviaf14 ja nemám slaninu na bruchu....mne sa tehotenstvom veľmi roztiahlo a popraskala mi brušná stena...to nespevníš ani cvičením,na to pomôže iba plastika brucha...to ti narežú ako pri cisárskom,natiahnu to dole ,domodelujú pupok a zašijú...ja mám navyše ten pupok vo veľmi zlom stave,pretože moji rodičia boli -matka negatívna,otec pozitívny-pred 37 rokmi to ani netušili,že sa vytvárajú v tele matky protilátky...teraz už dopredu dostávaš injekcie...takže mne museli 3x kompletne vymeniť krv aby ma zachránili...to sa podáva cez pupok,takže ja nemám "uzol" ale priečne cez pupok som zošitá....a v tehu mi vystúpil dopredu,takže to aj bolí,aj to desne celé vyzerá

liviaf14
25. jan 2011

@domcek 😀 😀 😀 dobojovaná v teplákoch 😀 😀 😀 ja mám zasa stále vyrážky, v 2. polke tehu sa mi to ako tak na tvári ukľudnilo, ale začatím kojenia sa mi vyrážky zasa "rozbehli" a stále vyzerám ako muchotrávka 😅

@brmbolcek ja som chudá, len to bruško trochu mám, inak pohoda, 10 kg za celé tehu čo som pribrala, išlo dolu veľmi rýchlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre