Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
14. feb 2011

@cikyta ďakujeme 😵

chorale1
14. feb 2011

@liviaf14 všetko najlepšie prajeme 🙂

liviaf14
14. feb 2011

@chorale1 ďakujeme pekne 😵
dneska je tu akosi mŕtvo, a ja mám práve čas na písanie, ako naschváľ 😀 drobček ešte sladko spinká na vzdúšiku 😵 keby aj v noci takto chcel 😉

lucula73
14. feb 2011

ahojte dievčatá
tak my sme boli na dovolenke ani nie 24 hodín ☹ ,hneď ako sme včera prišli,malý mal teplotu,do večera až nad 39,celú noc 38-39...tak sme ráno po dohode,že nám nebudú účtovať celý pobyt,ale iba jednu noc sa rozhodli,že ideme domov 😠 ...čo už.

denis19
14. feb 2011

@lucula73 fíha, to ma mrzí,zákon schválnosti..hlavne sa uzdravte.... 🙂

fopardi
14. feb 2011

@lucula73 ☹ skoro sa uzdravte -škoda že vam nevyšlo

kamka17
14. feb 2011

@lucula73 ☹ ☹ ☹ a to som dnes na vás myslela, ako si idete užívať...no moja, tak nech sa Matuldo rýchlo vyzdravie...uzdravovací božtek na noštek posielam 🙂 🙂
baby...v stredu ideme na druhé očkovanie k obvodnej dokyne a ja mám už teraz z toho taký stres, že až....strašne sa bojím, že nebudem vedieť bublinke pomôcť, ak ju to bude bolieť alebo ak jej vyskočí teplota...nemáte nejaké overené tipy na záchranu????

fopardi
14. feb 2011

@kamka17 ja mam take informacie -v den očkovania nekupať , na miesto vpichu nedavať obklydy,v den očkovania neisť na prechadzku , ked je teplota alebo sa ti zda bublinka nejaka nervozna a tak vklude jej daj čipok alebo sirup od teploty 😉
verim že to prežijete v pohode

kamka17
14. feb 2011

@fopardi ok, dik, tiež dúfam, že to zvládneme, ale zo skúsenosti sa radšej sa budem stresovať dopredu a dopadne to snáď dobre...a však sa ešte popýtam doktorky...a asi nejdem zbytočne nič študovať, lebo už som našla zopár negatívnych článkov o očkovaní a mám chrobáka v hlave 😖 😖
riskovali by ste to, že by ste dieťa nedali zaočkovať??? lebo mne to príde také divné...však zaočkovaná je celá naša generácia, aj naši rodičia a myslím, že všetci sme to prežili 😕 😅

fopardi
14. feb 2011

@kamka17 poviem ti že ani mne to nieje jedno tiež som čo to čitala ale nechcem nato myslieť ja myslím že keby to bolo take škodlive tak by to snad stiahli z trhu ved aku komediu urobili koli vigantolu a nieto taku zavažnu vec ako je ohozovanie malych deti v takom množstve ja som maleho dala zaočkovať aj na rotavirus aj na kiahne sa ho chystam dať zaočkovať a zle myšlienky z hlavy von 😉

zefa
14. feb 2011

ahojte
nemám čas dočítať....iba budem reagovať na kamku....ad. čokovanie....suseda oproti má jednovaječné dievčatká a bohužiaľ jednému dvojčaťu po očkovaní vybehol nádor na obličke...tak sa jej zblbli bunky....mesiac bola s ňou v kuse na onkologii a o druhé dvojča sa jej starala mama 😔 ...bohužiaľ aj toto sa stáva síce málokedy
ja som vždy pred očkovaním si ráno nachystala mokrú vreckovku do ľadničky a rovno po príchode ju deťom držala na pichu....nikdy sa im to nezapálilo ani nemali teploty(chvalabohu)..ak bývaš ďalej od doktorky daj si tú vreckovku do mraziaku a zober za sebou...v čakárni pricapni aspoň na chvíľočku( nie všetci doktori to radi vidia studené obklady 😉 ) a pre istotu maj doma niečo od teploty 😉

lucula73
14. feb 2011

@kamka17 no jedine neočkovať 😝

ďakujem vám babenky....asi pojdeme zajtra doktorke,spí chudáčik skoro celý deň,večer mal zas 39,1..ale nemá ani kašeľ,ani sopel,tak uvidíme.
A že sme sa museli vrátiť,mi vobec nevadí,najviac je smutná Veronika,nahnevaná na Matúša aj celý svet 😠 ..ale to sú deti,zajtra bude dobre 😉

cikyta
autor
15. feb 2011

@lucula73 juj to je škoda,no želám skore uzdravenie ☹

@kamka17 to,že sa nemá v den očkovania kupať a neisť na priame slnko som sa dozvedela daleko po očkovani. Nedala som žiadny obklad,nebola horučka a skoro mi neplakala ani pri pichaní.
Píšem si s desiatkami mamičkami medzi aprílovkami a nikto nemal žiadne než.učinky z očkovania a myslím,že ak sa aj niečo niekde vyskytne tak je to len tak,že zhodou okolností po očkovaní,takže najchytrejšie je všetku vinu hodiť na očkovanie.....nuž,najjednoduchšie riešenie,všakže?

kuspitka
15. feb 2011

Ahojte,ako sa mate dievčata a co mate nove?

surviver
15. feb 2011

čaute babulky,tak ja som tu par dni nebola,tak vas idem dočitat,nech som v obraze 😉 ...inač pekny den prajem 😵

kuspitka
15. feb 2011

dievcata neviete poradit nejaku knihu,ako vymyslat hry pre taketo deti,a ako ich vsetko ucit?

brmbolcek
15. feb 2011

pekne zdravime medulienky 🙂 🙂 🙂

@kamka17- pocula som ze sa este dava alpa teda das si na tampon trochu alpy a potries, ale bublinka bude taka silna ze nebude potrebovat okrem pohladenia a nosenia na ruckach nic 😉 😉 😉

@lucula- veru ze su to deti 😉 😉 😉 , zelame skore uzdravenie 😉 😉 😉

@surviver - ako sa mas tehulka mamulka ? a co Timurko ? kde si sa nam flakala ?

@cikyta- ako spava spuntik Sisi ?

surviver
15. feb 2011

no tak som vas konečne dočitala,tak už som " in"....ale sa mi aj drobec zobudil,tak napišem až večer 😉

@brmbolcek mam sa celkom fajn a bola som sa v piatok a a sobotu troška školit ,nech nie som total zhlupnuta z toho domaceho sedenia a aj dnes idem, ale to len tak kratko poobede,tak tatino si uživa drobca naplno 😉 a čo Dianka,ešte vam tak pekne spinka 🙂 ...no idem bo drobec tu plače 😀

cikyta
autor
15. feb 2011

@kuspitka Občas kuknem sem a vela sa mi ich vynára z detstva.......a ked som si našla česku riekanku,tak som si ju preložila napr.:
-Paci , paci pacičky (ťapkaj)
upečieme placočky (šuchaj dlane)
dáme do nich hrozienka (ukáž posypanie do dlane)
aj oriešok maličký (ukáž ho ako štipku do dlane)
zamiešame do nich med (miešaj)
dobru chuť,papajte hned (urob z ruk misku a daj papať Kamilke)

Je to ohromná zábava,ked to deti skušaju recitovať a ukazovať. Sisa to už vie celé a je užastná srandovná !

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/riekanky-uspavanky-a-pesnicky-pre-nase-deticky-2/

kuspitka
15. feb 2011

@cikyta akujem.aj mame kihu riekaniek.skusali sme ju uciti tap tap tapušky a varila mysicka kašičku...

cikyta
autor
15. feb 2011

@kuspitka Kadečo sa dá.....S každej riekanky sme si urobili taku,čo sa ukazuje 😉 (okrem prší prší....tu ked mi nôti moje malô tak stojí sťaby pionier a spieva celu odušu tak rýchlo,že nestíham... 😅 )

brmbolcek
15. feb 2011

@surviver - este nas spinkanicko drzi 🙂 🙂 🙂 a cim sa zdokonalujes , aky obor ? ak to neni tajne 😉 😉 😉

chorale1
15. feb 2011

ahojte,
ako sa máte? ja som dnes dostala mrchu tak som taka ee ale našťastie je slniečko a to mňa vždy nabije energiou 🙂 malý mi už normálne že hodinu spí som z toho vyvalená, lebo my doobeda 35 min a sme hore. ale chcem mu trochu posunúť jedenie aj spanie lebo už zasa dve noci hrozné. takže uvidíme či pomôže.
my sme po očkovaní vždy dali mokrú vreckovku na celý deň a bolo fajn 🙂 na budúci týždeň ideme na očkovanie akurát tak sa neteším ☹

kamka17
15. feb 2011

servuste bambulky 😎 😎
ďakujem za všetky rady a tipy, však zajtra sa prihlásime, ako sme to zvládli 🙂
dnes sme boli už aj na neurológii na kontrole, tak sa Paulínka porozprávala s tetou doktorkou, aj sa škerila ako divá...no a aj vonku konečne na slniečku sme sa poprechádzali, už by veru mohlo ostať takto slniečkovo stále 😎 😎 😎
@cikyta pozdravujem malú pionierku 😉 😉

cikyta
autor
15. feb 2011

@kamka17 dakujeme...nápodobne 🙂

surviver
15. feb 2011

juuj tak to mi je luto s tou rukou,musi to byt tažke sa starat o drobca,dufam,že Ta to aspon neboli 😕
@fopardi

surviver
15. feb 2011

@kuspitka my tiež spievame rozne riekanky,aj teraz som Lidli kupila take reporela s porekadlami,mali ich v akcii...ale obsedime pri tom maximalne 3 minutky viac nie 😠 ...lebo nas bavi všetko a nič,ale šak hadam z toho vyrastieme 😅

fopardi
15. feb 2011

@surviver nie vobec ma to neboli -no sice ked po celom dni dam ruku do kludu tak trochu citim ale nieje to nič strašne asi by mi bolo lepšie aj bez tej sadry tak neviem ale včera som bola na kontrolu a kedže som mala isť v piatok na kontroliu zo žilami a v pondelok s rukou tak som si to spojila ašla v pondeolk aj aj a dr. nema čas na žiloy tak mam prisť zajtra ale zajtra nemožem tak si musim zavolať na štvrtok tak som zvedva ako dopadnem že ako rozhodne dr.

fopardi
15. feb 2011

naš maly už vie ťap tap tapušky išli mačky na hrušky podriapali kožušky povešali na vrata pride drotar poplata a nato ťapka ručkami
potom vie papa tak všetkym mava potom ked mu poviem kde je krtko tak sa rozbehne ku nemu ale riekanky až natu ťap ťap zatial nevie až tak reagovať ale je šikovny radosť na neho (ako aj na ostatne detičky pozerať) ako sa to všetko učia
jj a indiana robi -no beťar teraz ho učim poslať pusu a aky bude velky

@surviver aj ja som mu kupila tia v liedli

@kuspitka ked vieš stiahni si z netu od marie podhradskej a richarda čanakyho oni maju take detske ja to srobcovi puštam a mu spievam

surviver
15. feb 2011

@fopardi takže maš teraz doktorske dni 😉 ...no hej zlati su drobci,ked sa učia nove veci,a my mame väčšiu radost ako oni 😉 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre