Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

chorale1
17. feb 2011

@cikyta a prečo neprídeš ku nám? nie sme tak daleko a keby niečo za chvíľku si doma. dvere máš otvorené 😉

fopardi
17. feb 2011

ahojjte tak ja som dnes bola na kontrole tak sadru dali dole -sa smaiali že preboha to čo mi urobili že to akoby som mala zapästie zlomene nie iba maliček a maliček uplne na volno tak sa smiali že to mi vobec takto nemuseli tkau opachu davať tak mi to dali dole a dali mi iba taku mini hlinikovu dlahu ktoru si možem dať kedykolvek dole ked mi treba ale tak ma to dosť boli ale ved prejde to
no a žily dopichoval tak ešte 2t a možem prestať nosiť pančuchy

jennys
17. feb 2011

@fopardi a čo sa ti stalo? Malíček na nohe? NIe som v obraze lebo neviem či prečítam čo som zameškala. Za hodinu chcem ísť spať a veľa toho nestihnem....

fopardi
17. feb 2011

@jennys nie nie bola som si trochu zašportovať a zlomila som si maliček na ruke 🙂

jennys
17. feb 2011

@fopardi aha, no tak to si musela mať radosť teda. A malý sa má ako? Kukám, že už aj zúbok máte, my zatiaľ ani jeden ale možno už čoskoro.

jennys
17. feb 2011

@cikyta takže ty už ideš ukončiť to "trápenie"? No som fakt zvedavá čo na to tvoja kočka, možno ťa ešte ukecia. teraz si rozhodnutá ale keď na to príde tak ktovie... Pri deťoch je to väčšinou tak, si rozhodnutá nepovoliť a aj tak povolíš. Ale držím palce, bude to ťažké ale potom to už bude fajn, neboj.

romy01
17. feb 2011

ahojte

prepáčte že vás dievčence zanedbávam. no mám napilno. Fest si užívam s malým - robí pokroky každým dňom a dobre si rozumieme. Celé dni som s ním, hráme sa, chodíme von a k babkam a dedkom každý den. Aj ked mi zaspava skoro- vecer sa mi obvykle nechce brazdit po nete. Akosi som zlenivela. Dúfam že sa vam vsetkym dobre darí a detičky poslúchajú.

jennys
17. feb 2011

@romy01 nič si z toho nerob, ja to tu tiež dosť zanedbávam. A neviem či nejdem už spať lebo som tuším niektorého počula zo spálne, ach jaj už to začína....

romy01
17. feb 2011

jenny tak dobru noc 😀 Moj drobec sa ozve pocitam za pol hodku

kuspitka
18. feb 2011

@lucula73 tak my sme nemohli pribinacika,lebo mala mi zneho grckala.nam nutrilon mala nechce len puding,alebo hami hajaja to ma este rada.
nasa papa vsetko co sa len da.
inak papa sama s rukami kupila som jej podbradnik a nech sa sama napapa ak jej nieco zostane to uz jej dam ja

kuspitka
18. feb 2011

@lucula73 my nemozeme nic co je ochutene ani mlieko mala ma nato co je tam alergiu..

fopardi
18. feb 2011

@jennys už mame 6zubov 🙂
no palec teraz to sice boli dosť ale je to lepšie ako mať sadru

surviver
18. feb 2011

pekne ranko 🙂

kamka som rada,že Paulinka to očkovanie pekne zvladla 😉

@kuspitka a pijete čaj? alebo ani to nechce?...naš drobec zase nechce čaj vypije tak 70-80 ml za den aj to ho musime nutit a ponukat každu chvilku,som zvedava ako bude v lete,hadam vysmädne a zachuti mu aj čajik...

@fopardi ,a to fakt hroza ,že ta takto zabandažovali a maliček volny 😠 ...už aby Ti to prešlo 🙂

kuspitka
18. feb 2011

@surviver moja nasa pije dzus jablkový a denne staihne 1liter.ani nám caje nechce

surviver
18. feb 2011

@kuspitka juuj tak to je super,pitny režim ma dobry,tak ked nechce mlieko tak ju nenut 😉 🙂

kuspitka
18. feb 2011

@surviver puding spap cez flasu tak 500ml.este jej dzus riedim vodou ,aby nebolo to tak sladke.skus jablkový dzus mu dat mozno to mu bude chutit

fopardi
18. feb 2011

@kuspitka a riediš jej nejako ten džus alebo jej daš normalne z krabičky? lebo ja sa zatial ani nechystam ho na toto učiť ani nam nechcel piť čaj ani vodu ani nič čo nieje mlieko ale prestala som ho nutiť nedala som mu asi dva týždne a potom som zase vyskušala a už odvtedy nam čajik pije ale niekedy vypije iba 40ml za den a inokedy aj 200ml za den tak to beriem tak že asi nieje smädny

fopardi
18. feb 2011

@kuspitka aha až teraz som si všimla že si to pisala že riediš

fopardi
18. feb 2011

@romy01
@jennys v lete chystame stretko tak nakukajte častejšie aby sme sa vedeli aj s vami nejako spojiť a dohodnuť🙂

chorale1
18. feb 2011

ahojte,
dnes zasa deprimujúce počasie aspoň na mňa to tak pôsobí ☹
@surviver
@kuspitka
@fopardi ani náš nechcel čaj ale skúšala som mu sem tam ponúknuť a v noci ked sa prebral tak som mu dala rýchlo čajík a naučil sa. bála som sa čo bude v lete tak som ho chcela na čajík naučiť. a teraz niekedy stiahne 100ml niekedy 200ml. a mením mu čajíky aby nemal stále ten istý 😉 ale podľa mňa to chce čas treba im ho sem tam ponúknuť.
inak denis som tu zasa dávno nevidela a včera som myslela na romy že či aj žije a ona napísala 🙂 ved ja tiež nemám moc času ale som závislá na MK takže musím aspoň nakuknúť 🙂

kuspitka
18. feb 2011

@fopardi ano riedim ho,alebo odsavujem jablka a mrkvu a to jej davam.teraz ,ked papa ovocie napriklad narajbem mrkvu a jablko tak jej pit nedam.ale ona si sama zoberie dzus a pije.teraz uz vypila asi 400ml.
a kupujem jej aj jablkový čaj a to chce.ona tie ovocne velmi nema rada neviem preco.jej staci ,ze jej dam kus dzusu a zalejem vodou ,ked tam citi to co chce tak chce aj caj..

denis19
18. feb 2011

@chorale1 kuk tu som..já nejak nestíhám......ale je to asi výmluva....jsem sice za PC,ale nevím...neťukám, prolistuji bulvár a už je malá vzhuru, varím, peru, hraji si s ní a tak stále dokola.......ale snažím se eliminovat závislost na MK,ale nedarí se.....a co se pití týče...také s tím bojuji, je den, kdy vypije i 100ml tekutin a je den, že nechce nic...tak nevím
jinak vás devčata zdravím všechny.....včera jsme meli porad 8300/72 tak usper, jen nám predepsala paní dr rehabilitace, tak jsem zvedavá co to bude,ale já to čekala,ale stejne mne to prekvapilo!!!!!

kamka17
18. feb 2011

pekný zamračený deň prajem 😎 😎 😎 dnes to veru ani na prechádzku nevyzerá ☹ ☹ ☹
ja práve začínam študovať tému "príkrmy"...dokyna nám povedala, že tak od 7 mesiaca môžme začať...no mám z toho už teraz riadny hokej, ale tak za ten mesiac si hádam niečo naštudujem 😅 😅 zlaté časy cicíkovania sa mi skončia 😖
@surviver jj zvládla to super, ani včera neboli žiadne problémy a v noci spí ako zabitá 😀 😀 , teda na tie občasné prebudenia na cicík, ale však to je normálka...ja som inak dnes v noci spala katastrofálne...od pol druhej som po kŕmení asi hodinu nemohla zaspať a potom sa zas malá trochu mrvila...a o 5.20 už bola zase hore...ale tak hádam to dnes dobehnem 😕 Paulínka už od cca 9.00 dobieha...

liviaf14
18. feb 2011

ahojte 😵
ja samozrejme nestíham tu chodit, ale aspon sem-tam čosi dočítam. drobec mi práve zaspal, tak mám chvíľku veget. okrem toho varím a periem. žiadna nuda 😎
tiež neviem, či pojdeme von, je škaredo a mrholí, uvidíme ako bude poobede.

@kamka17 neboj, na varenie príkrmov si zvykneš, ja som tiež mala zo začiatku obavy, ale rýchlo sme sa zabehli, aj s papaním.

denis19
18. feb 2011

@kamka17 klid, také jsem mela v príkrmech hokej ,že kdy a co a kolik a ted je to už pohodička...desne to letí a nejednou mi malá jí vánočku...neuveritelné..jen škoda tech rehabilitacím,ale v zásade nám neublíží že ano......
@liviaf14 aké zauímavé činnosti máš..že perem, varím, žehlím....... 🙂

surviver
18. feb 2011

@kuspitka no myslim,že na sladke by sa dal určite zlákať 😉 ,ale kedže si nechce dat vyčistit zubky,tak ho nechcem učit na sladke napoje 😉 ,ale šak smäd ho prinuti aj na nesladeny čajik,aspon dufam 😉

kamka17
18. feb 2011

@denis19
@liviaf14 no dik z podporu
ja zas dnes pre zmenu nerobím nič 😎 😎 😎 malá sa akurát zobudila, tak idem kŕmiť, ale variť sa mi nechce, upratala som včera a prať sa bude zajtra 😀 😀 😀 ...len to počasko ma hnevá 😠

surviver
18. feb 2011

@kamka17 no Ty sa máš!.....ale ani je dnes nevarim,len ani nemam nič zo včera,tak obed bude asi jogurtovy,rano som len Timurkovi zemieky a privarok z cukety spravila a polievku ma odvčera 😉

surviver
18. feb 2011

@kamka17 no a počasie važne hrozne 😠

denis19
18. feb 2011

@surviver vidím,že prívarky frčí všude, i u nás hrají prim...a dáváš zemiaky ako samostatne ako prílohu, či mu to zakomponuješ do prívarku? s tímto mám malou dilemu....a jak se cítíš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre