Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
18. feb 2011

@lucula73 musime isť dalej ved sa budeme podporovať navzajom zajtra snad budemna tom lepšie

chorale1
19. feb 2011

dobré ránko,
@lucula73
@fopardi a ja som sa včera celkom držala vôbec som nemala cez deň sladké - nešlo mi na chuť čo býva neobvyklé u mňa a v noci som robila drobcovi papať a koláčiky 2 na mňa žmurkli v kuchyni 🙂
@cikyta ty si prípad 🙂 my sme dnes tiež pestro spali. bolo by to celkom fajn keby sa tak nemiesil,ja som hned hore ked sa začne mrviť 😒
my dnes pôjdeme k babke a pozerám že sa znova ochladzuje

brmbolcek
19. feb 2011

pekne vyspate ranecko 🙂 🙂 🙂

@cikyta- dik za link , ale neni treba 😉 😉 😉 prestudovala som si , no hyperaktivny sme , dokazeme sa prehrat aj 2hodky 🙂 🙂 🙂a plne si uzivame den ci pocas spanku a ci po nom 😉 😉 😉
.... asi dobieha moje nevyspate noci ked som robila nocne 😀 😀 😀
za noc sme boli 2krat hore napapali-prebalili ...... 😉 😉 😉

... uz si vcera uzila tie homeo na odstavenie mlieka ??? daas si rano na obed a vecer ?
potom daj info ako to zabera ?

@denis19- na co frcis , ked tak ficis ??? 😀 😀 😀

@surviver - viesco, nemozem si stazovat na noc , tu mame od narodenia 3 hodinkovu 😉 😉 😉ale cim sme starsi tym sa budime 2 krat za noc 😉 😉 😉

@fopardi - zase strajkuju kramuse ???

... baby inak vcera bol nejaky spaci den deti ..... nieco bolo v ovzdusi ,... komu drobci nespali tam bol vzduch ok 😀 😀 😀 @kamka- ako ste sa vybuvinkali ?

liviaf14
19. feb 2011

ahojte, dobré ránko, my dnes noc klasika 😉 stále cuckal drobec môj 😎
u nás je zamračené a trošku sneh poletuje, zima nie a nie odfrčať ☹

cikyta
autor
19. feb 2011

@brmbolcek Ja som nemyslela hyperaktivitu,ale anémiu ☹

Homeo beriem 2 krát denne 5 guličiek a k noci sa nejdem velmi vyjadrovať........
Hrôza a plač z oboch strán.........Kto nezažil,netuší o čom hovorím..........Nič horšie som ešte nezažila,čo sa psychiky týka. 😔

liviaf14
19. feb 2011

@cikyta júj ciky, tak sa teda "teším", čaká nás to o mesiac zhruba. držte sa 😉

fopardi
19. feb 2011

@cikyta :( verim že to už konečne prejde a ked malu odstaviš tak sa jej polepši aj spanok , ja som zažila len občas take naprd dni s malym a presne si vtedy spomeniem na teba že mne teču nervy ked sa to stane raz a ty to maš každy den klobuk dole

@chorale1 a tiež držiš 90dnovu alebo len obmedzuješ sladke ? už si niečo schudla?

fopardi
19. feb 2011

@cikyta a večer si ju nekojila či ako?

cikyta
autor
19. feb 2011

@fopardi uspala som ju kojením,ved inak by nezaspala....................................preto nemáme ani obedný spánok ☹

cikyta
autor
19. feb 2011

@fopardi len v noci sa ju raz podarilo uspať bez cecku,no druhý krát už nie...... 🙄 (ten prvý krát priam omdlela od revu) ☹

fopardi
19. feb 2011

@cikyta :( ja si vyčitam že som v kojeni zlyhala dodnes si to pripominam ale tako daleko by som asi nechcela zajsť :(

cikyta
autor
19. feb 2011

@fopardi Muž mi ochorel......už teplotuje,má soplíky,boli ho krk a má vyliatu horučku po pere 😠 Takže v obyvke spí dneska on ☹ .....ach jo.....tak nabuduce....
(Ale klop klop. Ešte si nepýtala sama od rana cecok ! 🙂 )

brmbolcek
19. feb 2011

@cikyta... hej hej pochopila som, ze myslis anemiu.... , pre ten nas spanok vytrvaly 😉 😉 😉 ale nas pripad to nie je 😉 😉 😉 ,
.... sa to nezda ale detska dusicka je citliva a Sisi ked je naucena na cici, tak to bude zaberak a to srdcervuci .....
.....a neskusala si ju nejako oklamat, ze p.dr, povedala to a to ? asi to Sisi sa tazko vysvetluje ona ma svoje cici a mi si mozme aj hlavu postavit ..

moja kamaratka kojila do 8r. a muzovi daj mlieko s cesnakom alebo ten paralen v prasku , super uvolnuje bolest 😉

cikyta
autor
19. feb 2011

@brmbolcek Ja som to nemyslela v zlom ten link 😉 Určite ste OK,len mi to brnklo do oči minule. Ospravedlnujem sa 🙂

No Sisa ešte nieje tak "rozumná",aby chápala,že dr.povedala to a to....Takto sa s nou ešte neda rozprávať. Nemá ani 2.r. 😉 (Samozrejme,že do 8 r.kojiť nebudem. Tuto jar to ukončime aj splienkami určite,len to bude KRUTE. 😔 a nesmiem jej spôsobiť traumy typu: Aby si myslela,že ju už nelubim.To nie. Na každe dieťatko zaberá niečo iné....)
Su deti,ktore v roku,či dvoch same povedali,že už nechcu mliečko,ale zväčša su to také,ktore niesu na cecku uspávané.

chorale1
19. feb 2011

@fopardi nie ja nedržím žiadnu dietu len sa snažím trošku menej a zdravšie papať a zumbu preto aby som vypadla medzi ľudí, nabila sa dobrou náladou a bola spokojná že niečo pre seba robím 🙂 ja potrebujem dať dole nejakých 5-6 kg aby som obliekla veci ktoré som nosiloa pred tehotenstvom.
@cikyta držím palce v odúčaní od mliečka nezažila som to ale viem si predstaviť že to musí byť ťažké 😕 ja som rada že som to dotiahla v odstriekavaní tak daleko a bola som rada ked vás tu čítam že odstriekavám. aj ked to bola makačka.

denis19
19. feb 2011

@cikyta neboj, to zvládnete.......podle mne to príjde vše tak samo postupne...kamarádka také byla na nervy, že malý stále na cicíku a tu už i na ulici.....byla už na nervy a najdenou zlom a malý nechtel..byla v šoku,ale ráda...neboj...i Siska s edostane do jiného stádia...jen klid..... 🙂
@chorale1 tak to držím palec......a moooc...chtela bych mít to odhodlání nejíst sladké.... ☹ ji

chorale1
19. feb 2011

@denis19 dnes som si dala "iba" 3 koláčiky, inokedy by to bolo viac 😀 krotím sa. aj tousty som robila na večeru a zjedla som iba jeden a pol inokedy 3 🙂 snažím sa a som pyšná na seba že sa dokážem ovládať, len dokedy 🙂 súhlasím s tebou s tým odúčaním od cicky - čo sa týka silvinky, to musí prísť samé.

denis19
19. feb 2011

@chorale1 no já dnes mela sladkou snídani, za obedem nejakou tu mandličku v čokoláde a to sem dobkala do ted...tak nevím,asi se neumímovládat....ale už to nereším radeji , jinak bych se zcvokla...vejdu se do vecí pred tehuhu tak co už nadelámtíhlejší mi není dáno osudem v tomt živote asi....... 😀 ale chtela bych to jednou zažít...cítit seštíhlá!!!! to je pravda..... 🙂

chorale1
19. feb 2011

@denis19 no lenže ja oblečiem ale nezapnem veci čo som nosila pred tehu 😒 asi sa zmenšili 😀

denis19
19. feb 2011

@chorale1 no jasan,že se zmenšily, seschly mršky jedny..... 😀 😀 jdu čučet na neco do bedny anebo i spát...Karolínka už hají, sice opet ve velké postely, už druhý týden má alergii na postýlku , tak nevím co s tím,ale asi také nebudu rešit...

chorale1
19. feb 2011

@denis19 ja idem tiež spať lebo túo noc som dokopy naspala možno 4 hodinky ale bola som u našich a tak som zdriemla tam 🙂 dobrú noc

fopardi
19. feb 2011

@chorale1 tak držim palce no ja som sa dnes važila a som prekvapena pretože posledne dni fakt žerem a ja som dala dole dalšie 2kg 😕 normalne ma to prekvapilo nechapem ako to je možne ved dietu dodržiavam minimalne

lucula73
19. feb 2011

@fopardi super,to poteší............aj ja som sa dnes odvážila,mi to nedalo....schudla som 5,8 kg 😕 🙂

fopardi
19. feb 2011

@lucula73 vidim že si tiež vygulena ako aj ja 🙂
tak som sa dnes odmenila 3 čokoladovymi vajičkami a viete čo ? idem si ešte po jedno ale to su take mini 🙂

fopardi
19. feb 2011

alebo radšej nie 🙂
dam si čajik a musim byť spokojna

fopardi
19. feb 2011

len ja mam dnes taku chuť na oregano neviem či mi šibe či čo ale normalne všade citim vonu oregana 😀 a teču mi slinky pri tom asi si najbližšie čiže v utorok urobim pizzu alebo niekam na nu pojdeme alebo čo

lucula73
19. feb 2011

@fopardi 😀 ..............som sa pobavila,že oregano.............. 🙂
jaa varím pre mm na zajtra obed a také vône sa mi tu šíria,že ma ide poraziť,tiež mi ostáva len pohár vody 😀 😝

fopardi
19. feb 2011

a čo fajne variš? mne už totalne dochadza fantazia
dala by som si niečo s pečenymi zemiakami ale zajtra možem mäso ale tak zemiačky by som si na pozajtra nechala

lucula73
19. feb 2011

@fopardi kúpila som dnes po dlhom čase hovadzinu,tak robím guláš a jemu dám k tomu knedlu. .tiež už neviem čo variť a zemiky sme mali tento týždeň ri razy,dnes placky,tak už ich nechcem ani vidieť 😠
Ale ja asi pojdem zajtra na obed k našim,lebo to čo varí mamina,sa mi lepšie hodí na dietu 😀 😀

fopardi
19. feb 2011

@lucula73 a aky maš zajtra den?
ja som kus taka leniva si niečo extra vyvarat na dietu tak v 1.den urobim mäso +zemiaky alebo ryžu ja zjem mäso +šalat toho jem na haldy 2.den si dam zase bud zemiaky alebo ryžu čo ostalo z predch. dna a dalši den bud pizza alebo urobim cestoviny s nejakou omačkou alebo dam kupovanu
takže ešteže mne nevadi že čista ryža alebo tak že len napr. upečene zemiaky lebo inač neviem neviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre