Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
19. feb 2011

@fopardi ja to robím tak isto ako ty.....a zajtra mám maso....ale mamina ide robiť kuracie stehná s rýžou,to si rozkázala moja drnda,čo tam od včera víkenduje,tak zajtra si dám asi to stehno zo zeleninovým šalátom a v pondelok ryžu tak isto 🙂

fopardi
19. feb 2011

@lucula73 aj ale taky gulaš s knedlikom by so si dala juuuj aj tri taniere a 12 knedli by som teraz zjedla 🙂 nič to chlipnem si z čaju apozrem na hodinky trošku s aumyjem zimnou vodou a pekne budem myslieť na niečo normalne napriklad na to čo si dam zajtra na ranajky jablko alebo pomaranč🙂))

cikyta
autor
19. feb 2011

@chorale1 Pondelok možno zavítam do vašich končin ... na 50 % 😉 Ešte uvidím......ako mi hlavne bude,lebo som dostala mrchu a som na brufene+v gatiach vláčim horucu termo flašu..... ☹

Inak uraz....Sisa mi pred hodinkou spadla zo stola a šuchla si bradičku o hranu.....kožtička zodratá,z pusy krv 😢 fňuk...

lucula73
19. feb 2011

@fopardi no veru,už je skoro hotový,dala som to do kuchty,len to budem musieť dochutiť a tým pádom ochutnať 😀
@cikyta ☹ .máte to pestré,nezávidím...ale snáď sa jej to pekne zahojí 🙂

cikyta
autor
19. feb 2011

@lucula73 Už mi zaspala a po pol hodinke rev...hádam ju to nebolí ☹ lebo si chytala bradičku a neviem,čo by som jej na škrabanec dala. Nič 😒
A to sa chceme pondelok fotiť s kamaratkou,čo máme stretko 😀 Bude vyzerať,ako malé deculo s vyštípanou bradou z dudla 😀

fopardi
19. feb 2011

@cikyta :( au au au viem si predstaviť my sme mali uraz kde tiekla krv iba raz a dakujem stačilo maly sa nevedel nadychnuť my s mm hotovi no fuj ani nechcme myslieť a pritom to nebolo nič hrozne
ale aj tak teraz mame take buch buch obdobie že niekedy aj tri krat za den plače čo nam nevyjdu kroky a ešte k tomu je maly bez paučiek lebo ma taku super nožku že mu nevieme žiadne kupiť všetky su mu uzke vobec tam nohu nevopcha a jedny čo som mu kupila do nich sa mu noha na širku zmesti ale na dlžku su mu ešte velek a sandalky v tych je ako keby mal tva tanky na nohach a zakopava hrozi väčšie riziko padu ako bez nich ešteže mame podlahovekurenie že mu nieje zima a musime nejako ešte chvilu takto vydržat kym mu nožka dorastie do tych čo som mu kupila

fopardi
19. feb 2011

tak dobru noc idem do postele

cikyta
autor
19. feb 2011

Dobru 🙂

lucula73
19. feb 2011

dobrú nocku.

brmbolcek
20. feb 2011

pekne ranecko 🙂 🙂 🙂

@cikyta- aky hnev, ved nemam dovod 😉 😉 😉 to je v poho 🙂 🙂 🙂
to bude sranda ked ju skor odnaucis od plienok ako od kojenia .....
citis nejaky postup od odstavovania po tych homeo ???
aka bola noc ?

@fopardi - hm..... citit tu oregano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@lucula- uz sa vari gulasik ?
@denis19- dokedy vcera cacorka spala vo velkej postilce ?

brmbolcek
20. feb 2011

no vy ste sikovnice, az teraz citam, ze @lucula , gulasik navareny,@fopardi by hned zjedla 12knedlikov, hm.. neni sama 😀 😀 😀

@cikyta- ako po uraze ? daj foto ci sa to hoji Sisinke 😉 , verim, ze si vcera dobre osetrila a dnes uz mame iba take pozostatky 😉

denis19
20. feb 2011

Dobré dopoledne..tak teda chudnúca nálada tu pretrvávala do večerných hodín.....
@lucula73 a ty zasa čo robíš ,že chudneš????? já nemám ani odvahu sa postaviť na váhu!!!!
dnes k nám prídu moji rodičia, tak bude veselo, už mám navarené, upečené, manžel je s cácorkou vonku a já teda popíjam kávičku a pozerám,kde je kto....a tu nikto.... 😲

denis19
20. feb 2011

@brmbolcek celúúú noc, pokial sa spánok do pol štvrtej dá nazvať ,že celú noc!!! 😲

lucula73
20. feb 2011

pekný dník 🙂

@denis19 no keby nebolo z čoho,tak určite dietu nedržím..je to pre mňa veľmo ťažké 😠
ja mám veget,navarené,sčasti upratané,malý spí,mm spí.... 😀

@brmbolcek ako? malá už spinká? 😕 😀

cikyta
autor
20. feb 2011

Ahojte kočky......
joj mne je 😝 z mrchy. Som schopná maximálne sedieť s horucou flašou na bruchu 🙄

@brmbolcek no veru......máme velký problém zliezať z wc. Sise sa ohromne na wc páči a už ju aj klepe zimou,je schopná tam troniť aj pol hodinu !!! 😀 takže odplienkovanie bude fajn,len keby sa už dáma pýtala 😀

Noc bola ok....spala som s nou sama na manž.postely a muž v obyvke. Samozrejme,že občas cucula,ale skor pekne spala. Kdežto ja som behala po tabletku,na wc a furt dookola 🙄
Zmeny po homeo? hm....neviem....mliečko mám , ked stlačím,ale už dávno som nemala plné tvrde prsia plné hrč....takže uvidíme...

Ked sa mi podarí,odfotím Sisu.(bradičku) Ona sa nechce fotiť. Akonáhle mi vidí foťák,tak uteká preč.

fopardi
20. feb 2011

@cikyta ja už nekojim daaavno a ked si stlačim tak mi ide mlieko aj z jednehoa j z druheho takže toho sa asi ešte dllllho nezbaviš

zefa
20. feb 2011

ahojte žienky
ja som tiež ako zdochnutý pes.........chrípka jak vyšitá..........deti mi vzali naši a mm odcestoval na školenie do Nemecka,príde v stredu,takže by som teoreticky mohla a mala ležať,no to by som ja najprv musela pochopiť čo je to ležať a potiť sa....to dokážem iba v takom stave akom je teraz ciky..bo ja detto to isté mám pri mrche 😠 😝 ...už som povysávala ,periem druhú práčku a idem si po deti 😉

cikyta
autor
20. feb 2011

@brmbolcek Ešte to má dosť čerstve "mokvavé",no od zajtra jej to už bude tmavnúť chrastičkou...

brmbolcek
20. feb 2011

@denis19-vaaaaaaaaaaaaau ty brdo 🙂 🙂 🙂 🙂do pol stvrtej a vy ste sa ako vyspali??? , inak to poznam 🙂 🙂 🙂 ako ste sa vyspali s manzelom ???

@lucula- mi sa zobudime napapame a pohrame a takto stale dokoliecka, zacina nam obdobie zubkov , tak mame hryzatko trosku si pohundreme a je to ok 🙂 🙂 🙂

@cikyta- skus si kupit liek NIMED je super od bolesti menzesu 😉 😉 😉 staci ti uzit jednu ci dve naraz a ani nevies ze ho mas 😉 😉 😉 . Inak po tych tabletkach to nepride hned , je to postupne ubudanie mliecka .....
...ty brdo , uhaaaaaaaaaaaaaa 😲 😲 😲 😲 aka je uz velka sisi , bud si ju tak zblyska odfotila , ale asi to bude ze nam slecna rastie do krasy 😉 😉 😉 ma krasne olne licka 🙂 🙂 🙂 klobuk dolu mamina dobre sa staras 😵 😵 😵

, zelam pekny zvysok vecera 🙂 🙂 🙂

cikyta
autor
20. feb 2011

@brmbolcek môžem iba ibalgin,kedže kojim.Nič iné nemôžem.
A to,že o mlieko neprídem hned,viem...zvlášť po homeo. To som ti len odpovedala na ozázku 🙂 Tie homeo mi dokonca ani nemusia vôbec zabrať 😉

Ked som ju odfotila,musela som nájsť ten správny uhol,aby bolo vidieť bradičku 😀

Nápodobne pekný večer... 🙂

jennys
20. feb 2011

@cikyta a nebolo by lepšie postupne uberať dojčenia aby ti ostali napríklad len ráno a večer a potom už len večer pred spaním? Či dojčíš ešte v noci? Možno by stačil aj čaj v noci

cikyta
autor
20. feb 2011

@jennys Ja nejdem končiť nárazovo,ale postupne. Cez den ak ju zaujmem,tak nemusím kojiť vobec. Len ju musim na cecku uspať na obed. No a v noci tiež ju musím uspať a potom čo zobudenie a tích je neurekom,ju musim uspať ceckom 🙄
Caj vypije,vodu vypije,kakavo vypije...............no zaspí len na cecku,aj ked z neho netečie..............inak je schopná sa urevať k smrti,pretože inak nezaspí,ako s ceckom v ustach.

cikyta
autor
20. feb 2011

@jennys čiže opakujem ešte raz................tu nejde o to,aby pila mlieko,ale o to,aby mala prsník v puse. To je celé.

brmbolcek
21. feb 2011

pekne ranko vsetkym 🙂 🙂 🙂

tak ako po vikende , dievcence ? 🙂 🙂 🙂
aku ste mali noc ?
mi sme vstavali kazde 3hodky na papanie ako vzdy.... 😉 😉 😉

@cikyta- a mas aj ine riesenie , ked nezaberie homeo ?

liviaf14
21. feb 2011

ahojte, dobré ránko, postupne vás dočítavam. ja som včera vôbec nebola na nete, boli sme preč....
ale dneska to doženiem. 🙂
inak vonku máme riadnu kosu -5´C a totálny vetrisko, brrrr, kosa je tam.

denis19
21. feb 2011

Dobré ráno devčata a detičky...tak jak jste se všichni vbuvinkali?
A jedna otázečka na maminky co mají straší dítko než já 🙂 mohu cácorce už dávat i nejaký sýr k chlebu?

fopardi
21. feb 2011

@denis19 presne toto riešim aj ja dala som mu raz ale potom som čitala že syr obsahuje vela soli tak mu davam maslo alebo ako lucula poradila nejaky syr kde nieje tolko soli pohladať a ked natreš natenko tak myslím že to nieje žiadna tragedia ja mu davam teraz maslo 😉 ale ked nam vyjde že o 6tej rano pije mliečko tak by anm nevychadzala desiata -jogurt tak mu dam na ranajky tot mlieko vypije ho v posteli a ranajyka ko tak enereišim ale dnes nam vyšlo tak že pil mlieko o 5tej tak som mu o osmej dala chlebik s maslom

brmbolcek
21. feb 2011

teda , tak to som aj ja zvedava ako to bude u nas s prikrmmi , @denis dobra otazka na chlebik a masielko , u nas je to este skoro ale rada si i ja necham poradit 🙂

..dnes som myslela ze sa dam na umyvanie okiewn ale kdezeeeeeeeeeee, tu je taka kosa ze az az , brrrrrrrrrrrrr , uplne ze studeny vzduch 🙂

denis19
21. feb 2011

@fopardi a dávaš mu akože oválik chlebíka potretý maslom a on to samostatne spapaá???alebo to dávš po kúskoch do pusinky? 🙂
@brmbolcek ted okna??? holka ty se fakt nudíš!!!! no ja dávam masielko tak cca dva týždne a postupne si zvyká,ale len tak postraším vianočku 🙂

brmbolcek
21. feb 2011

@denis19- ziadna nuda, ale oddych a relaxik 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre