Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
21. feb 2011

ja som čítala tu na koni, že syr typu Lučina alebo také podobné sa môže dávať, mne samej to ale nevoňalo, nie som veľký mliečny typ, takže do roka som dávala iba maslo a po roku trošičku taveného syra apetito napr.

liviaf14
21. feb 2011

@denis19 ja nakrájam chlebík na kocky, rožtek natrhám rukou striedku a trošičku masla na vrch a ham 😉

cikyta
autor
21. feb 2011

Ahojte.

@brmbolcek Iné riešenie nemám. 🙂

@denis19 My sme začínali syrom čedar podla jednej kuch.knižky,kde to bolo odporučané ako prvý detský syr bez soli.

denis19
21. feb 2011

@brmbolcek nepodpichuj...... 🙂
@liviaf14 no mne se zdá lučina dosti tučná pro malé deti..tak asi také zustanu u másla a postupne to rozvineme do nejakého sýru 🙂

denis19
21. feb 2011

@cikyta a to je tavený sýr?

denis19
21. feb 2011

@liviaf14 tak to delám i já...nemusím teda stresovat, že nejí sama???

brmbolcek
21. feb 2011

...boze uz teraz budem mat strach ci to dieta bude vediet prehltnut 😖 😖 😖

liviaf14
21. feb 2011

@denis19 nie nestresuj, môj malý si nič ešte nechce držať a papať sám , iba fľašku s čajom si drží sám.

cikyta
autor
21. feb 2011

@denis19 Tavené su také ako kravička,že? Takže nie. Tento čedar je krájaný,neda sa natierať.Je v plátkoch a dá sa aj roztopiť samozrejme. Nieje moc tvrdý,ale ani taký natieratelný ako kravička. Teda aspon u nás predavali len takýto,ako píšem....neviem,či je aj viac druhov.

fopardi
21. feb 2011

@denis19 no vidiš vianočku by som mu mohla kupiť
no natrem chlebik nakrajam na vojačikov a davam mu prevažne bez korky a on si to vybere z pusy popozera da si naspäť a tak spapa asi polku krajca chleba
ale inač chlebik mu davam aj tak že mu dam kusok chleba alebo rožka a on sa s nim bavi neíekedy kusok odje a tak

chorale1
21. feb 2011

pekný deň,
my dávame už aj syr. na raňajky mu dám do ručičky kúsok rožteka alebo chlebíka aby som sa mohla v kľude najesť aj ja, a pomedzi to kým sa hrá s rožkom mu dávam natretú striedku s maslom alebo syrokrémom. papávala sme aj vianočku a lupačky ale zrazu to nechce tak ho nenútim. a v knižke od nestlé píše jeden receptík pre deti že rizoto so syrom tak ja som mu dala už aj syr. podľa mňa sa nič nestane ved to má raz za čas a nie pravidelne a tam píše 1 polievková lyžica a ja dávam lyžičku. píše tam že to má byť eidam tak som kúpila eidam 🙂

denis19
21. feb 2011

Tak a ted jsem spokojená...koupím dnes teda sýr, mrknu i ten čedara pustíme se na večeri do toho...... 😀

liviaf14
21. feb 2011

baby hodím vám sem foto narodeninovej torty nášho drobca, ako som vám tu sľúbila, už mám svoj pc, takže tu je :
výborne chutila aj krásne voňala 🙂 a drobec si ju po vrchu ručičkou celú ocapkal 😀 a tie biele guľôčky sme mali za sekundu po stole 😀

brmbolcek
21. feb 2011

@cikyta- uz ste po foteni ???

@denis - hm.... dnes to zavana dobrou vecerou 🙂 🙂 🙂

brmbolcek
21. feb 2011

@liviaf14- nadherna , to si viem zivo predstavit tie gulicky .... 😀 😀 😀 😀

liviaf14
21. feb 2011

@brmbolcek diky 😉

denis19
21. feb 2011

@liviaf14 to jsi pekla ty?????

brmbolcek
21. feb 2011

@liviaf14- cim ste obdarovali drobca ?

liviaf14
21. feb 2011

@denis19 nie, to sme si dali robiť. od nás s mm dostal tortu a takú menšiu hračku, ešte dostane trojkolku, tú mu chceme kúpiť na jar, aby ju rovno mohol vonku vyskúšať. nechceli sme ju tu obchádzať vnútri ešte teraz v zime, chystáme sa trocha prerábať, budeme prehadzovať izby a 1 najskôr dať ešte do poriadku, steny, podlaha, nechceli sme to tu ešte viac zapratávať teraz....... inak dostal kopec hračiek, autíčko, plyšákov, hudobné hračky........

cikyta
autor
21. feb 2011

@liviaf14 Užastná tortička !!!! Krásna a mnamky 😉

@brmbolcek Ved včera som fotila Sisu a dala sem foto 😅 Dnes má už chrastu. Ideme von a ludia si budu myslieť,že má bradu od čokolády,také to má 😀

romy01
21. feb 2011

ahojte

dala som si zavazok ze precitam vsetko od mojej posl navstevy tu na teme no popisali ste tu toho az az.
fopardi a my este nemame ani naznak zubka a vy uz 8 - ale aj tak Timko vsetko rozžuje akoby mal zubky. 😀
Inak zacal mi vecer odmietat kasicky asi mu uz lezu na nervy tak som mu dala jogurt s piskotkami a malinovym domacim dzemom a isiel sa za tym " zadrhnut " nestihala som bagrovat 😀 😀 😀

brmbolcek
21. feb 2011

@cikyta- a ja som ta vcera chapala , ze dnes sa idete fotit ......ze bude mat chrasticku na foto ..... tak sory , omyl z mojej strany, ospravedlnujem sa 😉 😉 😉

@romy01- ahoj, pekne od teba ze si prisla kuknut 😉 😉 😉 pozdravujeme Timka 😉 😉 😉 a mnam taka maskrtka z domacim dzemikom.... 😉 😉 😉 a dzem robievate sladky ?

cikyta
autor
21. feb 2011

@brmbolcek Jaj ano,máš pravdu......máme sa poobede s niekym stretnuť a možno sa odfotiť.....ano 🙂 Len so stretka asi nič nebude,lebo mi je dosť blbo na to,aby som behala 3 hodiny po meste ☹ Možno zajtra,pozajtra...
Takže moja chyba ! 😀 Ja som to zle napísala,pardon 😀

@romy01 Ahojky.........juj to sa máte,že Timnko lubi piškotky a džemík.......Sisa vôbec. Normálne ju nadrapuje a veru až grcne,ked jej zamaskujem do jedla piškotik,či džemík ☹ A som z toho smutná,lebo je to zdravučké 😉
No zato mäsko.............Piatok mi zjedla hrču hovädzinky z polievočky......normálne si pýtala,hladala,liezla na kredenc.... 😅 A sobotu zjedla snád pol kuraťa !!! Stále pýtala !!! Celý den len mäsko mäsko mäsko !!!! Ale palacinky,či iné sladké veci ee 😝

denis19
21. feb 2011

@cikyta že akého masožravca ty máš doma.....
a máme za sebou prvú dávku chlebíka so syrom....len zasa neviem koľko toho chlebíka by mala zhjesť??? hm 🙂

cikyta
autor
21. feb 2011

@denis19 Kolko chutí,nech tolko spapá 😉 Ved ak jej chutí teraz,za týžden už nemusí. Chute sa často menia...

denis19
21. feb 2011

@cikyta no ale ona snedla celý ovál chleba se sýrem...teda len tu striedku...není to moc?

zefa
21. feb 2011

@cikyta nič si z toho nerob...ani Neny nemusí sladké jedlá,zato Sam áno...Neny má najradšej kolbásu a suchý rožok(klobásu rozumej Bratislavkú salámu)+ paradajky 😅 a slížikovú polievku 😉 ...ak jej Sisi O-ka krvná skupina sa nediv...my sme mäsožravci(ale na mňa to akosi neplatí moc 😉 )

cikyta
autor
21. feb 2011

@zefa Hej hej.Má moju nulku krv 😉

Inak práve sa smejem.......Sisa sa mi dnes sama prebalila 😀 😀 😀

cikyta
autor
21. feb 2011

@denis19 Super 😉 Nebojkaj. Bud rada. Nieje to moc 😉 To je skvelé 😉

denis19
21. feb 2011

@cikyta no zdálo se mi to fakticky moc,ale verím ti...ale jsem ráda, enboť na obed delala takové brikule, že jem to vzdala a dala kousek brumíka!!!! katastrofa, kam jsem to dopracovala....
no tak co se divíš, máš doma nulku...my jsem všichni doma áčko a frčíme na testovinách 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre