Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
9. mar 2011

ahojte dnes sa ukazuje zase pekny dniček tak super až mam viacej energie ked takto slnko vykuka na nas

ked vas tu tak čitam čo sa spanku tyka tak ja mam uplne užastne dieťa večer ked ho uložim tak pokial ja nejdem spať tak na neho iba očas ideme s mm zakuknuť či je všetko ok ale vstava až okolo polnoci alebo po polnoci ale dnes bol napr prvy krat hore o 3.30 alebo tak nejako 😅

chorale1
9. mar 2011

ahojte,
jáááj aký krásny dník konečne 🙂 my sme dnes spali do 6,50 tak som si to užila lebo to zasa dlho nebude 🙂 dnes mám toľko energie ked je takto slniečkovo 🙂
@kamka17 ja som včera tiež prezliekala periny a už aj poschli ked je takto krásne 🙂
dievčatá chcela som sa opýtať raz ste tu spomínali že ste deťom už aj do roka robili prívarky s kravským mliekom. napíšte mi prosím podrobne ako debilkovi ako ste to robili lebo ja mu do prívarkov dávam bebu ale už by som chcela prejsť na kravské aspoň v prívarkoch potom sem tam kakao.

lucula73
9. mar 2011

@chorale1 neviem čo chceš počuť,ale však namiesto beby daj kravské mliečko 😉
Napr. dám variť tekvicu,potom keď je uvarená pridám trošku mliečka,ja som ho trochu aj zahusťovala múkou,lebo to mlieko sa ti oddelí od tekvice a budeš mať na tanieri kopec vody s mliekom a v strede tekvicu 😕 ,teda aspoň mne sa to vždy spravilo,keď som to nezahustila.A nechaj to s tým mliekom prevrieť a máš hotovo 😉

cikyta
autor
9. mar 2011

@kamka17 Ja by som brala aj to vstávanie o pol 6,len keby spala normálne v noci a večer zalomila pred 22:00.

@zefa Tu je zase iné čislovanie a dosť rozdielne :
http://www.babybazar.sk/Ihned-2021-aj-objednat-...

cikyta
autor
9. mar 2011

@chorale1 Ja robím od oka mlieko+polohrubu muku rozhabarkujem a vlejem do polievky,kým nezhustne.

No mám tu teraz po ruke jeden receptík tak na 2-3 porcie pre dieťatko a to na kôprovu omačku:

3 dcl mlieka (samozrejme kravskeho)
20 g polohr.muky
1 lyžička kôpru
štipka cukru
sol
biely jogurt
maslo
cit.kôra
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mlieko,muku,cukor,sol a jogurt necháme zovrieť. Pridame trošku masla+kôpor+cit.kôru a je to ! Podávame so zemiačikmi.

Je to mňamka a hlavne rýchla 😉 (Robila som to bez cit,kôry,lebo som ju nemala,ale bolo to fajn)

domcek
9. mar 2011

Ja som dnes zbodla zeleninovu polievocku s mrvenickou a penne so smotanovo spenatovou omackou.
Stellka bola cela zelena a vravela mnam mnam. TAk asi chutilo a aj Simonko si dal duplu.
Uvidime co povie polovicka ten nieje spenatovy. 😀

zefa
9. mar 2011

@cikyta no však sa vyznaj v tom číslovaní 😠
ja najčastejšie zahusťujem solamylom 😉 ...a keď múkou,tak hladkou......a deťom som solamylom dovtedy,kým nemohli lepok,čo bolo u nás po 1 roku 😉

liviaf14
9. mar 2011

@domcek my flaškujeme od narodenia /dávala som čajík/, mlieko tiež už pijeme z fľaše a cumel nechce drobec od 11teho mesiaca, normálne mi ho zahadzoval a nechce už vôbec. za to mňa dudlíkuje celé noci, a už mám toho fakt že dosť! 😝 😕
inak práve spí vonku na terase, ja som upratala kúpeľku a dáko ma to zmohlo. ešte som si chystala kvetináče na presádzanie kvetiniek vnútri, ak sa oteplí, hor sa do toho! lebo ich mám všetky chúdence také zanedbané, ledva stíham polievať 😉

jennys
9. mar 2011

Ahojte, pozdravujem všetky!!!!!!!!!!!
Ako sa všetky máte? Dúfam, že dobre, keď bude viac času tak si prečítam dozadu aby som aspoň trochu bola v obraze. Chlapci mi spia, nešla som s nimi von lebo fúka a obaja kašlú, keby nefúkalo tak idem lebo pekne svieti slniečko. Novinky u nás tak v skratke: Samkovi asi ide zub, nie som si istá, ale nemajú ešte ani jeden. Noci sa nám zhoršili, včera som musela ísť spať do ich izby lebo už som fakt nemohla, spať pol hodinu alebo hodinu to je o ničom a spala som 4 hodiny v kuse čo je rekord, uvidím ako dnes. Ja neviem ale akonáhle si idem večer ľahnúť tak za 5 minút je už niektorý hore, ja neviem či to cítia alebo čo, tak som zaľahla o jednej lebo nechceli spať. Lucku sme dali do novej škôlky, tak som nakoniec aj rada, lebo keĎ som ju odhlásila zo starej až vtedy som sa kadečo podozvedala, takže som rada, že sme ju dali preč. Pôvodne kvôli učkám. teraz je spokojná a my zatiaľ tiež.
Baby, už nech je jar!!! 🙂 Krásny zvyšok slnečného dňa...

chorale1
9. mar 2011

@lucula73
@cikyta dakujem ste zlaté ja som chcela vedieť či to mlieko napr. v krabici polotučné alebo plnotučné aj prevárate. urobím presne ako ste napísali a dakujem za kôprovú to si odpíšem 😉
ja som bola dnes drobcovi vymeniť papučky lebo som kupila veľké a potom som 2 1/2 hod kočíkovala tak som akosi unavená a aj opálená 🙂

cikyta
autor
9. mar 2011

@chorale1 to mlieko nechám prejsť varom chvíločku. A zistila som,že Sise chutí len polotučne. Plnotučné vôbec ☹

kamka17
10. mar 2011

pekné ránko prajem...trošku sa nám primračilo a padá nám tu sneh, ale nenecháme si pokaziť deň nejakým počasím 😎 😎 😎
my sa dnes chystáme k našim, ale ešte predtým musím niečo navariť, asi len francúzske zemiaky v panvici, pokiaľ mi bublinka dovolí...zatiaľ je kľudná a aj dnes v noci pekne spala, dokonca skoro celú noc vo svojej postieľke...podarilo sa mi pri kŕmení nezaspať a 2x preložiť 😀 😀 😀

zefa
10. mar 2011

ahojte..ja umývam okná čo som včera nestihla všetky 😝

jennys
10. mar 2011

Ahojte, ja uspávam a tiež sa chystám umyť okná, aspoň na detskej izbe aby som stihla.

liviaf14
10. mar 2011

ránečko, 😵
ale @zefa , že sa na to nevykašleš 😉 , ja budem umývať tak v apríli, keď bude teplejšie 😵

@kamka17 aj u nás sneží a celkom kosa je vonku ☹

@jennys ja som práve drobca uspala, idem asi žehliť trochu, mäsko sa mi už varí........ ale láka ma aj posteľ, ešte si na chvíľku zdriemnuť 😝 😅

cikyta
autor
10. mar 2011

Ahojte.....

@zefa no veru,ja by som tiež chcela umyť,no to by som sa mohla už so Sisou rozlúčiť 😝 Hned by letela von... 😝 Nemožem normálne otvoriť okná. Len vetračky-teda pokial som s nou sama a nemá mi ju kto zabaviť 😉
Dnes chodí,tancuje,papá,spieva spolu s bábikou....Boskáva ju,spolu sedkaju na gauči a hraju sa,že kukaju tv.....proste mi je do plaču z toho,ako moc by som jej priala do života surodenca......zvlášť ked vidím,ako sa hrá z "mrtvou" bábou bez duše 😒

liviaf14
10. mar 2011

@cikyta ale ciky, neber to tak tragicky 😉 ber to z pozitívnej stránky, že máš aspoň SISU, je skvelá 😵 ja som sa strašne bála, že žiadne bábo mať nebudeme.................

zefa
10. mar 2011

@liviaf14 súhlasím s tebou...ako veľmi som túžila mať aspoň jedno jediné,len aby bolo

liviaf14
10. mar 2011

@zefa mňa primár u nás v nemocke tak hrozne vystrašil..... takú depku som z toho mala pol roka a potom som sa z toho nejak dostala a keď sme začali chodiť do Helíku, tak sa zrazu prirodzene zadarilo 😀 stačilo mi 5 návštev Helíka 😀

cikyta
autor
10. mar 2011

@liviaf14 ja to neberiem tragicky......ja osobne som spokojná,ale ked mám jedno bábo,chcem mu dať všetko len to najlepšie na svete a medzi príma veci (zvlášť,ked nemá velku rodinu) patrí aj surodenček.....
Ja už druhe velmi netužim mať. Všetko okolo toho je hrozné,ale LEN PRE SISU by som chcela.

cikyta
autor
10. mar 2011

@liviaf14 Ty máš ešte drobca maličkého (uvidíš neskôr ako som to myslela) a
@zefa ty ich máš dve.......................
Preto je smutné,ked sa mi tu motká Sisa s tužbou po "niekom" a veru častokrát od nudy mi zabrzdí pod tričkom,aj ked nechce mliečko......................len ked tu nikto nieje,mám ju trištvrte dna na cecku,ak sme doma a nie vonku.
No ked tu niekto je,vôbec ho nepýta. Absolutne.

zefa
10. mar 2011

@cikyta ale čo strachu som si vytrpela zakaždým aby sa aspoň jedno ujalo.... a celé tehu som trpla aby tam to druhé ostalo.....ja ťa chápem

liviaf14
10. mar 2011

@cikyta no ja zatiaľ nemám ani pomyslenie na druhé bábo, nemám na to energiu, ale počítam, že za nejaký čas ma to ešte chytí, ale či sa nám zadarí znovu, to je otázne 😕

cikyta
autor
10. mar 2011

Rozumiem,že mať dvojky je ťažké. Ja by ich nechcela......ani sama o sebe netužim po tehotenstve atd.....
Ja sa len snažím povedať,že teraz ked vidím Silvinku,tak len skrz NU by som TO chcela. Len preto,aby NEBOLA SAMA.

liviaf14
10. mar 2011

@cikyta ja keď si predstavím byť zasa tehu, až ma poty oblievajú 😝 a presne, tiež mi nie je jedno, keby mal náš malý zostať jedináčik, neviem sa z toho sama vymotať 😖

zefa
10. mar 2011

ale ja presne viem ako si to myslela 😉 ...ja to napíšem aj takto....čakali sme na deti 10 rokov a v prestávke sme už boli rozhodnutý ísť do adopcie,zmierený ,teoreticky pripravený ísť do boja s byrokraciou....potom som šla do Heliosu a adopciu nechala ako zálohu(papiere som zaniesla na úrad)...známa právnička prisľúbila pomoc pri rýchlejšom jednaní( ona mala prípad aj z hniezda záchrany,tak sme dieťatku pomohli vybrať "papierové" meno).....adopcia je veľmi ťažká,ale ak by sa nám to nebolo zadarilo,tak máme snáď také dieťa...viem,že nie každý má na to nervy a žalúdok
ber to s humorom....príď si občas zobrať moje a bude ti lepšie....škoda,že tu nie je možnosť "náhradnej" matky na vynosenie 😔

zefa
10. mar 2011

no a vďaka Heliosu majú naše deti "súrodencov" požehnane všade na slovensku 😉 😀 😀

cikyta
autor
10. mar 2011

@zefa My by sme adoptované nikdy nechceli. Nemáme na to tie správne vlohy a zvlášť,ked máme v našom okolí adoptované deti.

chorale1
10. mar 2011

ahote,
tak vidím že dnes som asi neni sama tak nostalgicky naladená. som bez nálady, bez úsmevu je mi skôr do plaču, mám depky no proste otras. ešteže mám doma drobca a ten sa na mňa tak krásne usmeje, aj ked dnes je ako z divých vajec, strašne zlý 😒 ale to patrí k tomu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre