Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

maska1
4. jan 2010

ahojte drndy 😉 tak nová témička? 😵
ako sa mi máte? my celkom ok 😎 malý rastie ako z vody, už sa pekne na nás usmieva a snaží sa už aj niečo blabotať, ale ešte mu to moc nejde 😀

survi držím päste, aby si to mala čím skôr za sebou a neprenášala ako ja 😉

ciky si zlatá, že si ma upozornila, kde vás mám hľadať 😎 Sisi je zlatučká a už je riadne veľká, teda 😉 a tá modrinka na kolienku....skús jej kúpiť také kolenačky-návleky, to by jej pomohlo a nemala by také zodraté kolienka 😉

pridala som nejaké foto malého ďublika...kuk album 😉

domika, domček, luculka, katarina, wolfi ale vám utekajú tie tt 😉

všetky vás zdravím a neviete niečo o orsulke čo je s ňou a ako je na tom momentálne?? 😨

lucula73
4. jan 2010

maska ahoj,akurát som napísala babám do heliosu,že máš nové fotky-krásny chlapček...poslúcha?

orsul je v temičke teraz...ale čo plánuje ďalej,netuším...

lucula73
4. jan 2010

maska - ty máš ten monitor dychu?

wolfskinka
4. jan 2010

ahojte

maska kubko je krasne dieta

no tie tt utekaju, mas pravdu akurat na ko niku tt ukazuje tyzden popredu 😀 😀 ja 12tt podla heliku zacinam az zajtra 😀 😀 😀 , buduci tyzden sa chystam do heliku v utorok na sono v 13tt a potom 18.1. idem k mojmu dokimu na 4D geneticke sono

maska1
4. jan 2010

lucul poslúcha ako kedy 😀 ale nevadí, hlavne, že je zdravučký 😉
áno mám monitor dychu nanny a som rada, že ho mám, lebo keď malý spí v postieľke, tak kľudne spím a vôbec sa nebudím, či dýcha 😎 oplatí sa investovať do takej veci 😉
wolfi veru utekajú, tak držím pästičky, aby všetko išlo tak ako má 😉

no ak sa malý nezobudí, tak kuknem ešte do snažilkovskej témy, čo babenky porábajú 😎 zatiaľ pa

maska1
4. jan 2010

no nič asi ich nestihnem ani pozdraviť, malý sa práve zobudil, tak utekám.. 😉
prajem vám pekný dník aj keď je veľká zima 😎

domika9
4. jan 2010

ahojte tak už sme doma idem hodiť fotečky do albumu tak sme skonštatovali že ustočka ma drobec po tatikovi a noštek po mne 🙂

wolfskinka
4. jan 2010

maska dakujem ... musi ist vsetko tak ako ma

surviver
4. jan 2010

Ahojte 🙂

maska,maly je zlatučky 😵 a ďakujem za držanie palcov 😉

domika,tak sa pekne otočil a bolo vidiet....tak šup sem s fotečkou

ja som už tiež doma od Dr. a v piatok nastupujem do nemocky....

wolfskinka
4. jan 2010

survi tak v piatok uz ides .... no len aby to nebolo skor ... xixi, tiez ti to utieklo

surviver
4. jan 2010

wolfi,no dufam,že do piatku vydržime 🙂

wolfskinka
4. jan 2010

o ved uvidis, ved uz je to v podstate jedno 40tt, drobec uz je velky

cikyta
autor
4. jan 2010

Maska-Jakubko je už riadne velký a krásny chlapček.
Noooo návleky.Tá nemôže mať ani normálne ponožky.Všetko si vyzlieka a najradčej by bola stále holá.Už mi šibe niekedy z toho.Nič jej poriadne neoblečiem,neobujem.Stále su to boje u nás vtedy.Nech už je leto.Prehodím cez nu suknu a nech si ide 😀

domika9
4. jan 2010

tak fotečky su v albume 🙂

domika9
4. jan 2010

maska Jakubko je krásny

cikyta
autor
4. jan 2010

Domi-aké krásne pery.To bude fešáčik ten váš krpček.Strašne krásne.Som nanho zvedavá,ked sa narodí.Ved už teraz je dokonalý 🙂

lucula73
4. jan 2010

survi ahoj,tak už v piatok?ideš na ten cisársky či ako???

domika - no veru,pusinku má na spapanie....

maska - dík za odpoveď....

ciky - no bude frajer pre tvoju fešandu... 🙂

inak mňa dnes tak vytočil moj starý,že som si aj poplakala,normálne mám deň,že mi je úplne jedno,ako to všetko dopadne...vobec sa neteším,chytajú ma depky...prepáčte za negatívne slová,ale niekde to musím vyklopiť..

domika9
4. jan 2010

juj ciky ani nevieš aka som ja zvedava ake je to užstne niečo take vidieť tak dlho pred porodom taky je chutnučky a líčkaty 🙂

domika9
4. jan 2010

lucul v pohode ved sme tu nato 😉

lucula73
4. jan 2010

inak domi líčka má fakt bacuľaté,aspoň na fotočke teda,bábenká bývajú ešte chudučké v tomto tt...

domika9
4. jan 2010

tak lička budu asi po mamičke 😀 ja som taka líčkata , je to krasny zažitok

wolfskinka
4. jan 2010

akurat mi dosli vysledky zo steru z krcka, vraj mam nejaky bacil, ale ze si mam prist po masticku a vraj to pomoze

domika9
4. jan 2010

wolfa ja mam zas niečo tiež nachytane už aby bol pondelok že mi nato niečo lekar dá

domika9
4. jan 2010

to malo byť wolfi 🙂

cikyta
autor
4. jan 2010

Lucul-aj ja som mávala take depky a mám furt.Je to uplne normálne u každeho.Len nie každý o tom dokáže hovoriť.

Do P... už to začína.Ledva uspím Sisu a už tu susedia zbýjaju,rúbu,buchaju 😠 Hluk nevadí,ale nárazove buchnáty ano.A to mi chudiatko zvykla o takomto čase 3.-4. zaspať na 20 minut od rána.Teraz spí horko ťažko 2.krát 🙄

domika9
4. jan 2010

ciky ked sa ti mala narodil v apríli tak si potrebovala aj niečo hrubšie nejaku mikinku alebo svetrík predsa niekedy je chladno aj v maji ešte alebo len nejaku kombinezku flísovu si kupiť ?

cikyta
autor
4. jan 2010

Domika-Tento apríl bol velmi teplý.Ja som bola celý čas v pôrodnici,aj po ceste domov v krátkom tričku(a to som zmrzlina)No a čo sa týka melej-mala som vopred nachystane 2 overalíky také : jeden flísový,druhý vatový.Vôbec som ich v apríly nevyužila,ale skôr až v septembry potom-boli kusok väčšie.A super,že nám ešte sadli.
Čo som v apríly mala (bolo možno 20°),tak to bola v kočíku perinka,alebo flísová bundička,svetrík.Nožičky boli v perinke,tak stačili na nôžkach len dupačky,alebo tak.Ale skro vždy som ju obliekla a vonku v kočíku pomaly vyzliekala,odopínala.Radčej v taške svetrík,ako by mal chýbať ☹
Takže overalík som v apríly nevyužila,ale svetrík a flís.bundičku ano.Bola v perinke a cez perinku deka.Ak zostalo zimšie (nepredvídatelný apríl) tak aj ten kryt cez kočík.

cikyta
autor
4. jan 2010

Potom som videla,že malá je spotená,mala potničky na hlavičke,tak to bolo znamenie,že to prehánam a postupne som jej dala už len body s krátkym rukávom a polodupky.Ono je blbe,že ked zaspinkala na chrbátiku,tak ten bol mokrý spotený,ale predok sa mi zdal normálny.
Potom som niekde čítala,že horšie je pre bábo prehriatie,ako zima.Tak som sa toho trošku držala,lebo Silvia sa extremne potila po mužovi-srdiečko jej rýchlejšie bilo.
Každe bábo je ine.

cikyta
autor
4. jan 2010

A ešte Domika-tie overaly som kupila tuším v marci-to bola kosa.No a zrazu BUM horučava v apríly.Vieš ako to byva: Zo zimy-BUM leto.Ani jar už nebýva 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre