Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
15. mar 2011

dnes ma drobček velmi pekne prekvapil prvy krat sa vycikal do nočnika juj ale bolo radosti 🙂

liviaf14
16. mar 2011

čaute 😵
my sme hore od 6-tej, mám umyté podlahy, dve práčky opraté, drobec uspatý, polievka sa varí...... 😎 len dokedy mi takéto tempo vydrží? 😝

@chorale1 aj ja tak líham večer s drobcom, málokedy vstanem ešte hore 😀 hlavne, keď sa zobudí zakaždým, keď sa ja pohnem 😝

@fopardi gratulko k prvému razu 😵

fopardi
16. mar 2011

@liviaf14 hmmmmmmmmmmmm tak tebe ide dobre u mna sa prave perie druha pračka 🙂 varim tak akurat drobcovi prave pre nas som vybrala mlete mäso a večer urobim faširky a zemiaky na kyslo

kamka17
16. mar 2011

no aké ste akčné 😕 😕 nám nejde dnes od rána vôbec žiadna voda, takže sa tu len tak poflakujem, čakám, kým malá sa zobudí a idem k našim...šak čo tu budem...ani riady umyť, ani na wc ani nič sa nedá...ehm...teda dalo by sa ale no šak načo...dnes teda relax... 😎 😎 😎
a poobede konečne do tej sauny idem, hádam to malá zvládne s mojou maminou na prechádzke 😅

no a na denis som aj ja myslela, že kde sa fláka...a brmbolcek takisto tu dlho nebola, tak hádam je s nimi všecko ok 😅

lucula73
16. mar 2011

ahojte

@liviaf14 ty si nejaká akčná 🙂
a my sme hore o 5.15..ja neviem,ale každý deň vstaváva skor a skor 😠

@fopardi no my sme tak akože skákali od radosti,keď sa drobec vykandil do nočníka a na druhý raz neurobil vobec nič,ale sa postavil,kukol do nočníka a začal sa tešiť a poskakovať 😀 .sme sa smiali,že aj keď nič nerobil,tak sa teší 🙂

fopardi
16. mar 2011

@lucula73 🙂 no ale zato včera ake to malo u nas pokračovanie ... boli sme sa ešte podvečer prejsť a drobec si zdriemol v kočiari to bolo nieo po 17tej a ked sme prišli domov tak idem ho budiť (okolo18tej) lebo aby potom šiel večer spať ale ked som ho preniesla z kočiar aiba na mna pozrel zavrel oči a spal dalej rozopínam ho -spi , budim ho on nič-tak som ho nechala spať že ved ked vstane tak ho prezlečieme a dame ho rovno spať nech sa neprebudi uplne tak sm aj urobili - a ako som ho prezliekala tak sa mi vycikala na postel -ešteže mam chranič madraca lebo inač by bolo všetko v nom
no a .... 00.32 sa drobec zobudil a hodinu a pol bol hore -nikdy viac ho nenecham takto spať ako včera 😅

liviaf14
16. mar 2011

babule, tie čo máte detičky staršie ako rok, už vám papajú samé? ja dnes skúšam dávať obed malému na lyžičku a on si pekne dáva do pusky sám. zatiaľ trafil 😀

surviver
16. mar 2011

ahojte 🙂

@liviaf14 nie moj nepapa sam ,to by vyzeralo 😀 ,len rohlik,keks alebo jablko ,to si papa sam ,ale s lyžičkou nie ,len si ju drži a cmula a snaži sa akože naberat sam, ale vždy to spadne ,kym pride do ust ma prazdnu lyžičku 😠 ,tak ho radšej krmim ja....a kolko presne ma Tvoj drobec? no je šikovny 😉 🙂

lucula73
16. mar 2011

@liviaf14 noooo,tak to ste ozaj šikovný 🙂 ,u nás by to tiež vyzeralo,keby jedol sám......eee,len rožtek,keksík a také jednoduché 😉

@surviver ahoj,ako mamina?prečo nespíš? 😀

liviaf14
16. mar 2011

no ja neviem, podľa mňa to bola náhoda dnes, to prvýkrát sme skúšali. naberať na lyžičku som ho nenechala, bála som sa , čo by bolo všade okolo 😀 aj som ho fotila, hodím foto do blogu potom. rožok si držal pred pár dňami prvýkrát, doteraz nechcel, tak sa učíme pomaly.

surviver
16. mar 2011

@lucula73 lebo som ho uspavala asi 60 minut ☹ a mna normalne prešiel spanok a ešte som nejedla,tak ked som ho dala do postielky tak som si šla zobrat jest,tak tu zobkam pri PC a surfujem a rozmyšlam nad novou sedačkou...len to musim ešte mužovi povedat 😀 a vy spite?

surviver
16. mar 2011

@liviaf14 ale prečo nahoda?? nebud skromna,ked je šikovny,tak je šikovny a basta 😉 🙂

lucula73
16. mar 2011

@surviver teraz som ho vyhodila na balkon 😕 🙂
ty sa máš,aj ja chcem novú sedačku,myslíš do izby,či?naša má 5 rokov,ale vyzerá tak na 20 😠 ,sme sa však zhodli,že kým je malý malý 😀 ,tak stačí aj táto.

lucula73
16. mar 2011

@liviaf14 jaj,no keď mu na lyžičku naberiem ja,tak do úst trafí,to hej 😀 ,ale nabrať ho nenechám 😝 .
Inak my nemožme pri ňom vobec jesť,on ako taký hladný psík knučí pri stole a žobre...od každého všetko,a vezmem ho do izby,tak revy a revy 😠

surviver
16. mar 2011

@lucula73 no aj naš by len jedol,nehrozi ,aby sme pri nom jedli a jemu nedali 😠

lucula73
16. mar 2011

@surviver takže nie sme sami 🙂

chorale1
16. mar 2011

ahojte,
@fopardi tak to si neviem predstaviť kedy by išiel náš spať keby spal tak ako tvoj drobec 🙂
@lucula73 tak ja sedačku neriešim, na novú nemám ale táto je v podstate zachovalá aj ked má svoje roky 😒
@liviaf14 ja som tiež dnes bola za šikovnú, babka bola u nás takže ja som bola na nákupe a potom som upratovala celý byt 🙂

liviaf14
16. mar 2011

@chorale1 no ja som upratať moc nestihla, okrem tých podláh ráno. by sa zišlo prach zotrieť. drobec bol výnimočne dobrý cez deň, tak som aj koláč piekla-perník. teraz už spí, som zvedavá dokedy. počítam, že do hoďky je hore. tak pekný večer všetkým 😵

liviaf14
16. mar 2011

@lucula73
@surviver no my tiež jeme zásadne spolu s malým, to by sa inak jedošil nedať mu papať 😀

fopardi
16. mar 2011

@surviver ved vy mate novu sedačku či sa mi to len zda ???? ved vyzera celkom ako najnovšie modely

@lucula73 a vy tiež ....
my tiež riešime sedačku lebo naša tiež nieje nejaka stara ale ked sme ju kupovali planovali sme obyvačku do inej izby ao ju mame dnes a tak by naš vyber bol uuuplne iny ako sme nakoniec kupili a aj tak nam vobec nevyhovuje ale tiež pokial budu deti male nech sa tato doruntuje....

surviver
16. mar 2011

@fopardi no v obyvačke mame novu,tu bielu asi mysliš 😉 ..ale ja by som do hostovskej chcela novu,lebo to mame ešte z predošleho bytu..no ale mužiček ma dnes pekne zrušil 😠 ,že až ked deti vyrastu,tak potom sa možme o tom porozpravat ☹ ...no,takže nič,ale asi ma pravdu 😔

komarik
17. mar 2011

Ahojte baby, prosím o radu. Túto noc mala naša malá soplíky a občas aj pokašlievala. Akú odsávačku odporúčate? Na vysávač alebo ústnu? Idem ešte zavolať doktorke či máme prísť. Horúčku nemala. Asi to chytila odo mňa lebo ja som takto soplila a bolelo ma hrdlo cez víkend. Celú noc sme s mužom nespali lebo sme sa o ňu báli.

kamka17
17. mar 2011

@komarik ahoj...no viem si predstaviť váš stres, ja som si aj poplakala, keď bola malá chorá a to teda mala tiež "len" soplíky a kašeľ...ja mám odsávačku ústnu, mne vyhovuje a myslím, že nič nepokazíš, keď ju kúpiš, stojí pár korún a keď nebude vyhovovať, tak kúpiš vysávačovú za viac koruniek 😉 😉
no a čo povedala dokyna? máš prísť?? nám dala vtedy dokyna kvapky do nošteka, solmucol od kašlu a fyziologický roztok na zvlhčenie nošteka...tak dúfam, že vám to rýchlo prejde, cmuk posielam malej 🙂

lucula73
17. mar 2011

@komarik kúp si na vysávač,mali by mať v každej lekárni,sú super 😉 .a prajem skoré uzdravenie 🙂

brmbolcek
17. mar 2011

ahojte 😉 😉 😉

hlasim sa po dlhsej dobe , 3 dni som v horuckach ☹ ☹ ☹ , - zapal prsnikov , ☹ ☹ ☹ ☹ dnes uz je to lepsie , noc co noc prepotim 5 pyzam .... ale uz sa to zlepsuje 😉 😉 😉

... neviem co tu noveho ale budem sa snazit docitat ....

zelam vsetko dobre a vsetky pozdravujeme ....

P.S do kedy ste nosili postolkove nohavicky ?

Dnes mame krasnych 6.Mesiacikov 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

komarik
17. mar 2011

No baby, ste mi teda poradili 😀 . Dva názory a každý iný. 😀
Skúsime teda asi najskôr tú ústnu a potom uvidíme. Dr. som volala a vravela že nemusíme chodiť. Odporučila nám tiež roztok na zvlhčenie nošteka a ak to nepomôže tak kvapky nasivin pre novorodencov s minimálnou hodnotou nejakej látky - neviem akej. A polohovať malú na bruško aby sa jej lepšie dýchalo. Hneď ako som ju dala na bruško zaspala a spí ako zabitá. Ani nechrčí a môžem pri nej aj bubnovať na bicích, aj tak ju nič nezobudí. Musí byť riadne unavená.

fopardi
17. mar 2011

@brmbolcek gratulujem tak dalšie male narodeniny 🙂
my sme poštolky nosili iba do 3mesiacov ako nam povedali že su klby v poriadku tak sme poštolky odložili

@komarik no ja mam sice na vysavač ale ešte nikdy som ju na vysavač nepoužila odsavam mu iba tak že ja potiahnem -ale my sme ešte soplíky nemali iba take obyčajne džuky

fopardi
17. mar 2011

no sprašila som tanier chrumieka a možeme pokračovať v dieťe dnes na obed faširka 🙂)))

@surviver aha lebo ta vaša fakt vidno že je nova my mse ibač kupovali tiež sedačku asi ako lucula cca 5 nrokov a tiež sme chceli presne tu čo ma lucula ale všade kde som prišla ma presviedčali že tento štyl sedačiek sa rozkladať neda -čo ja viem že sa da klik klakom a ked som konečne našla taku ktora sa dala takto rozkladať tak mi nechceli objednať taku farbu aku som chcela iba kombinovanu z bielou čo som nechcela a my sme si zakladali hlavne na tom aby sa nam sedačka dala rozťahovať takže sme brlai taku aka bola no ide nam obom s mm na nervy lebo je gauč kratky a mm ma skoro dva metre tak ked sa chce natiahnuť -neni šanca no ked motyka vystreli tak nam možno nejaky ježiško prinesie ale tak najskor na buduci rok 🙂))

komarik
17. mar 2011

vidím že riešite sedačky. Ja tiež už 2 roky uvažujem o novej ale muž ma presviedča že keď malá podrastie tak potom kúpime. A má pravdu. Chcem tiež rozťahovaciu lebo táto stará sa nerozťahuje a keď príde väčšia návšteva ktorá u nás spí tak musíme nafukovať madračku a ide mi to dobre na nervy.

fopardi
17. mar 2011

@komarik no , ale len tak okrajovo ja si tiež myslím že deti ešte toho vela zničia tak zatial sa nejdeme trhať to len tak do buducna ... tento rok mam ine plany ale či vyjdu .... je velmi otazne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre