Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

kamka17
17. mar 2011

no naša tiež 5-ročná sedačka asi neprežije veľmi dlho, lebo je to také Učko, tie boky sú ok, lebo na jednom sa nesedí vôbec a na druhom sedávam ja, len ten stred je už asi 5cm po úroveň bokov, lebo ten okupuje drahý a ešte teraz jak na nej spáva, tak jej veru dlhú životnosť nedávam... 😖 len to zas bude veľký boj, keď budem chcieť novú 😒 😒 lebo môjho chlapa na hocičo nové presvedčiť, to je iné umenie...ale tak asi tak ako aj vy, počkáme, kým malá vyrastie a asi by som tiež potom išla do nejakej rozkladacej, lebo táto nie je...
no a môj drobec má novú taktiku...keď sa pokadí, tak čuší ako päť peňazí, vôbec neprotestuje, nemrnčí, proste je kľudná...ale ja jej na to vždy prídem 😀 😀 😀 a nakoniec sa vždy teší, že je pekne v čistom
@brmbolcek gratulka k 6.mesiačikom, Dianke narodeninový cmučík posielame 😉 a ty sa prosím ťa rýchlo uzdrav...
PS: ja som tým poštolkám veru veľa nedala, lebo bublina v kuse potrebuje kopať a mala som pocit, že ju to dosť obmedzuje...nadobro som ich odložila niekedy v januári, tak dúfam, že budúci mesiac na kontrole bude všetko ok 😅

romy01
17. mar 2011

ahojte dievcata

fopardi aj ja gratulujem k nocnicku. Ja maleho davam uz asi mesiac a zatial sa mu podarilo uz 5 krat vycikat a kuka vzdy ze co to tam je 😀 😀 Ale nemyslim si ze tomu rozumie 😀 😀 😀

romy01
17. mar 2011

zefa akoby to bolo vcera co ste mali len 3 roky ten cas ale leti. Dufam ze je Nancy lepsie

nikde nevidim denis ani vierku, kam sa podeli ?

liviaf14
18. mar 2011

ahojte dobré ránko
včera som tu nestíhala ani čítať...... drobec mal svoj deň, pišťal často. sa mu nečudujem, otrasné počasko, mňa bolí hrozne hlava už druhý deň - au au .........
a už sa jeduje zasa, tak letím za ním, snáď sa sem ešte dostanem 😉

kamka17
18. mar 2011

pekné ránko prajem aj ja všetkým 🙂 🙂 s tým dažďom som to minule samozrejme nemyslela až takto, takže ma to mrzí, že je takto škaredo... 😅 😅 neviem, ako to zvládneme zase celý deň doma zavreté ☹

kamka17
18. mar 2011

aleluja...od rána konečne zaspala...som zvedavá, ako dlho vydrží...inak nebola že zlá, ale bolo na nej vidno, ako by spala a nevedela ako na to...a asi sa tu všetky venujeme drobcom na 300% keď je tu tak tichučko...

cikyta
autor
18. mar 2011

Ahojte............
Moc toho už nestiham,kedže naše obdobie vzdoru užastne vrcholí ☹
Táto prvá "puberta" je hrozná.
Cudzí ludia sa do vás staraju,ked vám dieťa leží vonku v blate a kope,škrieka,plače,zúri a vás ide minimálne iba rozthnuť z toho,no treba zachovať klud...nádych výdych...
Ja Silviu vôbec nepoznávam 😢 A bojujeme,ako sa len da... 😢

Ja len tomu,čo tu riešite sedačky..........neviem,ale ak bude dieťatko 1 ročne, 2 ročné a viac...tak chúďa sedačka dostane maximálne zabrať.
Verte či nie,bude v nej všetko jedlo sveta zaliate všetkymi tekutinami sveta,takže sedačku kupovať niekedy ked bude dieťatku 6 rokov a bude rozumne na školu 😉 To je len moj názor.
(Možno sa mýlim a len moje bambino je také divé....neviem....ale naša nová sedačka , ktoru máme 1 rok by vedela rozprávať) 😀

liviaf14
18. mar 2011

@kamka17 presne ako hovoríš, my sme sa uspávali vonku počas mrholenia, len nech už preboha spí 😀 😝

chorale1
18. mar 2011

ahojte,
ja tiež toho moc nestíham lebo náš si zasa hocikedy zmyslí že sa vyberie na "túru" po 4-5 krokoch sa rozhodne hodiť na zem alebo ho ťahá ako chlapa ked ide z krčmy 😀 takže som v plnom nasadení a striehnem každý pohyb. dnes som sa chytila ešte koláč robiť ale moc sa mi to cesto bud nepodarilo alebo to tak má byť a sa mi nepáči 😒 ale ved zje sa no nie 🙂 kamke sa splnilo prianie s počasím ale zajtra sa má už pomaly vyčasiť inak by som kamke asi nahádzala po zadku keby to trvalo dlhšie 🙂

fopardi
18. mar 2011

@romy01 ahoj teba som tu davno nevidela 🙂 nedavno som na teba myslela -no ani ja si nemyslím že tomu rozumel ale skušať treba aspon si zvykne aj dnes tam sedel 2x a tak tlačil akoby vedel že čo tam patri 🙂)))

fopardi
18. mar 2011

@cikyta presne tak ved preto sme asi všetky nepaísali že ked budu deti väčšie 😉

boooože to počasie je hrozne cely den je tkay škaredy ked je vonku takto

a u nas tiež začina asi prva puberta alebo minimalne obdobie vzdoru lebo cely den počuvam hhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm a ide mi hlava prasknuť ked to počujem hodinu vkuse ☹

ale u nas to bude pravdepodobne suvisieť so zubkami

cikyta
autor
18. mar 2011

@fopardi zlate krásne hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

To,čo mi vonku dorába na verejnosti je hrôza........Co som sa už ja naplakala tieto dni 😢
A navadila s cudzími ludmi..... 😢 .....

cikyta
autor
18. mar 2011

Včera dážď....ja v ruke dáždik, igelitku s koláčmi a nákupom, kvety, a metajuce sa dieťa,ktore plakalo len tak pre nič......ale tak že sa metalo,z celej sily chcelo isť na zem a tam sa válať,sople,slzy,blato,mokro a bez čiapky,lebo tu si už dávno zahodila.... ☹ Celá som bola špinavá......Položila som to všetko na zem,lebo som nevládala a Sisa si lahla na zem uplne celá a pršalo na nu a bola v hlbokej kaluži ....
Ja som stála,pozerám sa.........ruky až po zem a mala som 100 chutí utekať na koniec sveta,lebo ludia sa už zase začinali pri nás pristavovať a chceli mať zase sproste poznámky na našu adresu.............
Ani nič nejem z nervov ☹
Dnes to ale vizerá relatívne dobre,takže može byť,že nás trápia aj zuby,ktovie.... ☹

cikyta
autor
18. mar 2011

@brmbolcek Juj želám skore uzdravenie ☹ ................
Poštolky? 8 mesiacov,ale ak by som mala zdrave dieťatko so zdravými klbikmi,tak viac ako 3 mesiace by sme ich nenosili........ 😉

liviaf14
18. mar 2011

baby podľa mňa na tie naše "besné" deťúrence v tieto dni vplýva zajtrajší spln, vraj bude silný a vplýva už niekoľko dní pred ním. na nášho drobca toto máva vplyv, odkedy sa narodil. mne je tiež blbo od včera, hlava bolí, nízky tlak. ale čo, tak nejak fungujeme, hádam to vydržíme. ☹ a ešte aj ten sprostý dážď...........

kamka17
18. mar 2011

@cikyta no moja, veru neviem, ako by som to na tvojom mieste zvládla a riešila ja, takže ti ani trošku nezávidím a verím, že je to fakt len tým splnom a zúbkami a že herečku tieto maniere rýchlo prejdú 😔 dúfam, že aspoň tvoj drahý ti verí, keď mu to rozprávaš, že čo všetko musíš riešiť...a hlavne sa prosím ťa NAJEDZ...lebo chápem, že máš nerva, ale keď nebudeš papať, nebudeš mať energiu a potom to bude stále horšie a horšie, nebudeš fakt vládať niečo riešiť 😅
tak ti prajem veľa sily 🙂
a pekný večer všetkým, my už spíme, dnes to bolo tiež trochu akčnejšie, ale musíme zvládať, lebo však iné nám neostáva... 😉 😉

fopardi
18. mar 2011

@cikyta veru hocikedy ked mam nervy na krajičku si pomyslím na teba že si hocikedy sama na malu a pritom je ako za 5deti a potom sa na seba hnevam že aka som hnusna ☹

fopardi
18. mar 2011

baby mna už asi porazi z tych mojich kramov naskor nei a nie dostať a teraz mam už 15den v pondelok musim volať dr. či mi to dovtedy skonči alebo nie ale tu asi nieje všetko s kostolným poriadkom ☹

chorale1
19. mar 2011

ahojte,
pekný víkend prajem 🙂 čo robkáte v takýto síce nie upršaný ale ufúkaný deň? ja som už oprala, oddýchla si vo vani a malého si užíva ocinko 🙂 a neuveríte ale malý ide mať rok a mne konečne prvý krát od narodenia malého volala švagriná či môže ísť kočíkovať 😕 😕 😕 neuveriteľné, tak som neodmietla lebo náhodou sa už neozve a potom čo 😀 tak budem trochu oddychovať.

jennys
19. mar 2011

Ahojte kočky, dúfam, že máte všetky pekný víkend...

Počítala som si trochu dozadu ale nie všetko ale aj to je niečo, dnes večer nemám v pláne nič, včera sme kukali film a inak sme doma, deti choré, ale postupne sa to zlepšuje. Ja som tiež bola chorá, musela som ku doktorke, a tak, stále niečo takže sa nenudíme...

@fopardi ja byť tebou tak si zavolám, to máš už nejako dlho...

@cikyta no teda, Silvinka je riadny čertík, tá teda navystrája, ju by som veru rada spoznala, dúfam, že keď bude teplejšie že hodíme nejaké stretko... neboj, ja sa na teba krivo pozerať nebudem 😀

My sme tieto dva posledné dni mali šoky, minulú noc aj túto nám prvýkrát čo máme chlapcov doma pípal alarm na monitore dychu. Prvú noc Vilkovi, som vyskočila ako strela a muž to isté, mi až zle prišlo, schmatla som Vilka z postele, on bol na opačnej strane postele, ja som ho v prvom momente nevedela nájsť, prvá myšlienka že je pod perinkou ale bol na perine a spal, tak som tú platňu presunula trochu viac do stredu asi nebol dosah, no horory. A túto noc zasa Samko. On sa nepremiestňuje, tak som sa tak naplašila, že mi dlho trvalo kým som sa upokojila a znova zaspala. On tiež spal na konci postele, ale vyplašila som sa viac. Ja raz z tohto zinfarktujem.

fopardi
19. mar 2011

@jennys a ešte im davaš monitor ? ved po polroku sa to už velmi nestava (sids) ale viem si predstaviť my ked sme boli v nemocnici a som si neuvedomila že ma maly pod sebou posložku a som ho vzala na roky a začalo to pipať aj tak ma to tak rozrušilo že až a to som si bola vedoma prečo to pipalo

no ved sa chystam v pondelok volať ešte stale mam ... ☹

jennys
19. mar 2011

@fopardi dávam, lebo viem ako by to vyzeralo, každú chvíľu by som vstávala kontrolovať a ja potrebujem aj normálne spať aj keď už asi dva mesiace sa poriadne spať nedá pri nich, pri Lucke som si užila toho dosť a takto som pokojnejšia. Aj Lucku chodím kontrolovať v noci vždy keď som hore, ale to hlavne či je zakrytá a tak...

fopardi
19. mar 2011

@jennys ved jasne určite ked sa citiš bezpečnejšie tak to je lepšie ja som tak do polrok a v noici kontrolovala či dycha sice aj teraz niekedy kontrolujem al euž som pokojnejšia

jennys
19. mar 2011

@fopardi a pri dvojčatách je to o to horšie, že keby som vstávala a kontrolovala aj mimo dojčenia tak by som sa už vôbec nevyspala a ide aj o to, že boli predčasne narodení, ešte si dobre pamätám ako muž skákal k Lucke keď bola malá, mával aj zlé sny a každú noc vyskočil z postele, dlho trvalo kým ho to prešlo tak som si ešte v nemocnici povedala, že musíme mať monitory, inak by som pokojne nespávala. Kým boli malí v nemocnici tak som ich objednala takže keď prišli domov tak som sa nemusela stresovať.

fopardi
19. mar 2011

@jennys jasne je to lepšie my sme chceli kupiť snuzu ale nejako sme potom aj bez toho ostali

ja od kedy sa maly narodil som mala zle sny že je s nami na postely a že ho prilahnem a doteraz sa toho bojim minule som mala aj taky vypadok mm sa šiel prevratit na druhy bok v noci a ja som skočila na neho a začala som prehladavať jeho paplon a potom som sa uvedomila a na druyh den sa ma pytal že čo som to robila v noci -mne s azdalo že drobec ide spadnuť z postele a potom som ho nemohla najsť v paplone - a pritom spal v postielke ani ho nenechava, spať pri nas a vidiš vždy s atoho bojim
a to je super že ešte kojiš

jennys
19. mar 2011

@fopardi keď bola Lucka malá a muž praktizoval tie skoky z postele, tak ja som robila večer na počítači, on už spal a počujem zo spálne akýsi buchot, tak som tam vbehla že čo sa deje a on vyskočil z postele a spadol pred postel, keď som prišla tak tam sedel pri posteli pred skriňou, ja som sa tak na tom rehotala ešte aj teraz mi je to smiešne keď to píšem, to keby si ho videla tak máš dosť a ráno mi hovoril, že sa valil na Lucku nejaký kamión (ona tam mala postieľku pri skrini) tak preto tak vyskočil. A raz v noci zasa tak vyskočil, že zlomil na tej postieľke nohu, to doteraz neviem ako sa mu to podarilo ale opravil to.

fopardi
19. mar 2011

@jennys 🙂 ved mm sa zo m atiež smial že čo som v noci chela on myslel že chcem -tutu mutu 😀

kamka17
19. mar 2011

@fopardi
@jennys no fajn som sa pobavila 😀 😀 😀 inak my máme aj snuzu aj požičaný monitor, našťastie ak boli alarmy, tak len planý poplach, ale radšej to ešte chvíľu budeme používať
no a počasko dnes čo zas dokazovalo...teda aspoň u nás to bol strach,ale boli sme vonku,lebo však už tretí deň zavretá doma...asi by ma piclo...a mali sme zas defekt, už druhý, ale našťastie drahý je technický typ, tak opravil 😀 😀 😀
no a teda dobrú noc prajem všetkým

fopardi
20. mar 2011

ahojte tak dnes vyzera že by mohlo byť vonku celkom pekne 🙂 už keby to chcelo byť takto - včera nam nasnežilo tak nič moc ... no už len chvilku a bude teplo sa tešim tešim tešim 🙂 ja milujem leto slnko vodu .... až začinam žiť ked je vonku teplo

cikyta
autor
20. mar 2011

@jennys Juj ešteže my sme nemali ten monitor... ☹ Také šoky musia byť hrozné ☹

Juj to by bolo fajn také stretko. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre