Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
9. jan 2010

no wolfi zdalo sa mi že mi to leti ale teraz do stredy to bude hadam trvať 100 rokov
ale tebe to tiež ide si z najhoršieho vonku a vitaj v druhom trimestri 😉

domika9
10. jan 2010

halo kočky dkeže ste všetky ja som len teraz nedavno vstala lebo som včera pozerala fajny film -už davnejšie som čítala knihy biela masajka a včera išiel film tak aj ked to bolo dosť neskoro tak ale musela som si to pozrieť a tak som drichmala doteraz 🙂

romy01
10. jan 2010

ahojte kocky

domka uz je lepsie? Inak ja chodim poslednu dobu na wc a tiez si len crknem - teda par kvapiek nic moc a tiez mi vadi ze mam furt vlhku intomku. Neviem ci mam nejaky vytok alebo si neovladam mechur - no je to otrava. No musim vydrzat do poradne - tu mam az 20 teho a pokusim sa nenechat sa odbit a trvat na stere, lebo sa bojim aby bolo vsetko OK. Inak sa citim fajn. Uz ma tak tie klby nevolia - klop, klop klop - ale asi aj preto ze sme s mm teraz boli castejsie vonku na ture.

Idem pokukat vase fotecky

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
10. jan 2010

No Katka-super,že si si zaplávala.
Ja som bola plávať v 1.trimestry,ale potom ma ešte v ten večer hrozne bolelo brucho,tak som to vzdala.A chcela som chodiť plávať,no mne to nerobilo dobre 😒

domika9
10. jan 2010

ja som tiež chcela chodiť plavať ale radšej som sa tejto myšlienky vzdala 😒
romy - no lepšie aj hej ale nieje to dobre občas sa mi objavi taky hnedkasty vytok ale je ho malo a picha ma v podbrušku tak to poviem v stredu na poradni a uvidím čo mi povie ale to cikanie sa zlepšilo tak neviem či to bude tym ale ja fakt neviem , len aby už bola streda

romy01
11. jan 2010

dobre ranko tehulky a mamicky

zuzka veru mam krasnu fialovu fit loptu a uz sa tesim ked zacnem cvicit. Uz len cakam kedy mi mm napali na DVDcka tie cvicenia co mam v pc. Inak aj ja sa chyctam na plavanie len musim zohnat plavky. Do mojich sa nevmestim, ale u dokiny bola reklama na obchod s takymi vecami vratane plaviek pre tehulky, tak sa koncom tyzdna chystam ze si kupim.
Baby v noci z piatku na sobotu som sa zobudila na strasne silnu bodavu bolest na pravej strane bruska - akoby sa mi trhala koza a aj vo vnutri. Bolo to pri otacani z boka na druhy bok, ale ta bolest bola taka silna ze som sa nemohla ani pohnut. Trvalo to len par sekund ale od vtedy stale citim pri pohybe miernu boliestku a ked si tak pritlacim rukou tak to boli. Myslite ze by to mohlo byt roztahovanie maternice, alebo som si nieco natiahla? Mne sa to nezda normalne, skor akoby som si nieco natiahla alebo mozno aj natrhla ale nemam tam ziadnu modrinu, nic. Stalo sa to niektorej?

cikyta
autor
11. jan 2010

Romy,neviem,či ti poradím,ale ked som bola tehotná,tak v prvej polovici tehotenstva sa mi často stávalo,že ma pichlo-v panve zozadu a bolelo to aj týžden.Po schodoch som šlapala s vystretou nohou.
A dalšia bolesť od polovici tehotenstva bola v predu v bruchu na pravo dolu.Tam niečo tlačilo a velmi bolelo.
Dr.sa mi k tomu nevyjadrili nijak a ked som kukala po nete,tak to mohol byť zaseknutý nerv,cieva(v mojom prípade dosť možne,kedže mám cievne problémy),a v predu tá bolesť mohlo byť aj to,že ked mi dr.robil sono,všimla som si,že tam,kde to bolí ma malá nôžky a tie boli zaborene v placente.To povedal dr.(Možno preto ich mala po narodení vytočene a museli sme cvičiť s nimi.)
Takže ktovie...ale uvidíš,že ti to za pár dní prejde 😉

romy01
11. jan 2010

ved hej ciky, uz aby bolo toho 20teho ale myslim ze mi tiez dokina nic nepovie, lebo na bolesti v klboch tiez nepovedala nic, no nastastie to ako tak preslo

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuspitka
11. jan 2010

Ahojte dievcata.
tak ako sa mate?

romy01
11. jan 2010

ahoj kuspitka, coze my , ty sa pochval, ako Kamilka?

kuspitka
11. jan 2010

tak ja nemam scim.kojenie nam ide hrozne.zacne papat a potom sa znicoho nic na prsniku rozplace neviem co to ma znamenat.uz mam chut aj skojenim prestat.
este aj tie moje bolave bradavky su hrozne.

cikyta
autor
11. jan 2010

Kuspitka-mesiac vydrž s bradavkami a potom si zvyknu a ani nebudeš vedieť,že kojíš.Len vydržať ten blbý začiatok-bolavý....... ☹

kuspitka
11. jan 2010

cikyta len preco place na prsniku

maska1
11. jan 2010

ahojte babenky 😉
prišla som vás pozrieť....píšem jednou rukou, lebo druhou vozím Kubka v kočiku, aby zaspal, ale asi z toho nič zasa nebude 😠
kuspi asi preto, že máš možno málo mliečka, aj môj mi to začal robiť na začiatku šiesteho týždňa a tiež som nevedela prečo, tak ho sem tam dokŕmim a je spokojný
ten náš šinter vôbec nespí cez deň, nechápem ako tak dlho vydrží byť hore, taký malý 😠 iba keď s ním idem von, tak zaspí ako dudok, ale za to v noci spí super, väčšinou prespí celú noc a zobudí sa až ráno, minule zaspal o polnoci od štvrtej poobede, ale zobudil sa až ráno o 7,45, takže super 😀

cikyta
autor
11. jan 2010

Skus tej Annag napísať.Dobre ti poradí.To bude možno zlým tokom mliečka,ale aj iná vec...nechcem trepať.Spolu to vyriešite.Aj mne 2 krát velmi pomohla.A mám mliečka doteraz.

cikyta
autor
11. jan 2010

A možno Kamilka hltá moc vzduchu,lebo pije zle.Zltak sa jej to z bruška vracia a bolí počas pitia.e je prisatá....atd....

kuspitka
11. jan 2010

maska ja mam zas dost mlieka.
neviem preco to robi nemam sajnu a robi to 2-3krat denne a nerobi to stale.

cikyta napisala som jej a ona mi odpisala mam vela mlieka a to bolo vsetko.
a mam sa obratit na laktacnu proadkynu u nas ,kde byvam.

este rozmyslam zavolat sestricke co mame lekara detskeho

cikyta
autor
11. jan 2010

A môžeš mať aj nadprodukciu mliečka a silno tečie.

maska1
11. jan 2010

no dobre musím končiť, mladému pánovi sa niečo nepáči, tak mi tu nerváči 😠 zatiaľ pa a opatrujte sa 😵

cikyta
autor
11. jan 2010

Maska-nejako si rýchlo 😀 Jakubko nemá rad konikovanie? 😀

kuspitka
11. jan 2010

toto mi robi mala
pri kojeni hneva, mrnci, odtahuje sa od bradavky. Papa asi tak 4-5 min. z jedneho prsnika, mliecko jej tecie, pocujem ako dost prehlta a potom sa odtiahne a zacne mrncat, potom znova hlada prsnik, potiahne par sekund a pusti a mrnci, mlieko tecie. Ked vymenim prsnik, papa 1 min. a znova to iste dokola. Moze ju boliet brusko uz pocas kojenia, alebo prco mi to robi? Som z toho velmi nervozna, a vobec si kojenie nemozem uzit. Robi to uz od narodenia

cikyta
autor
11. jan 2010

Tak si odsavaj Kuspitka.

kuspitka
11. jan 2010

len jej nechcem dat flasku,lebo uz nebude chciet moj prsnik

cikyta
autor
11. jan 2010

Ale bude.Tiež som to tak robila,ked som musela miešať do mliečka probiotiká+vigantol.

cikyta
autor
11. jan 2010

Ale myslela som: odsavaj a mraz.

kuspitka
11. jan 2010

aj mrazim mlieko.
ale musi to mat nejaku pricinu preco robi toto stale.

cikyta
autor
11. jan 2010

Tak to bude tá nadprodukcia,čo je na začiatku normálne+trochu reflux.To prejde.Uvidíš.Samo sa to upraví za chvílu.Malá sa skludní a prsia sa tiež skludnia.

kuspitka
11. jan 2010

cikyta bodaj by si mala pravdu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre