Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
13. jan 2010

Zefa-ked prestali teraz vyrábať tie tesco fialove,kupujem babylove.A kozmetiku možme mať bars jaku-našťastie,ale mám jednu vonavu kremovu z lekárne a som moc spokojná.Aj ked je to moooc drahe.

cikyta
autor
13. jan 2010

Katka-gratulujem ku dievčatku-cmuk!!!!!!!! 🙂

domika9
13. jan 2010

žienky tie kočiare su strašne keby som s takym mala vyjsť na ulicu tak radšej použijem plachtu a budem sa tvariť že to je baby šatka 😀 😀 😀 a ta brutalna cena že 7800zl to ja cca 1950 eur no nemohli sme nechať kočiare odložene tie v kt. sme sa vozili my a za 20 rokov by to bola aka pecka dieťa by malo na študium 😅

domika9
13. jan 2010

dnes som bola v poradni tak nejaka pliaga je tam dostala som teblety na vkladanie tak snad ked ich doberiem bude konečne pokoj
ale inač drobec rastie ma už skoro 800gramov a pribrala som od poslednej poradne čo je asi 6týždnov neuveritelne 4kg takže od začiatku 4,5kg
katka to ty si doteraz nevedela pohlavie? ja som bola nedočkava od 14tt snad 😀 a moj doktor sa vlastne ku pohlaviu nevyjadril doteraz to som vysnorila ked sme boli na 4D
a potom ked ti pridu vecičky tak pofoť som zvedava 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maska1
13. jan 2010

ahojte drndy 😉 som tu len na chvíľku, využila som, že Kubko zaspal, určite zasa len na 20 minút 😀 ale nevadí, aj to je niečo
dnes sme boli s Kubkom na poradni a za necelý mesiac pribral skoro 1200 g a narástol o 2 cm, tak sa vytešujeme, že pekne rastie, teraz váži 5300 g a meria 58 cm. Už som začala pomaly tie najmenšie vecičky odkladať pre druhé bábo, ak nejaké bude 😒 ale hádam áno 😵

čítam, že aj domikin chlapček pekne rastie, len tak ďalej a s tým priberaním počas tehu ja som dlho vôbec nepriberala, len nejakých 2,5 kg a posledné tri mesiace som to dobehla na necelých 8 kg, čiže za tri mesiace som pribrala 5,5 kg, ale nebojte raz dva to po pôrode zhodíte ako ja 😀

držkajte sa mi, všetky vás pozdravujem

idem kuknúť katkine fotky bruška 🙂

domika9
13. jan 2010

katarinka pekny domček 🙂
maska tak to ste teda rychlo vyrastli z prvych vecičiek 😉

domika9
13. jan 2010

idem aj ja odfoit aktuality 🙂

romy01
14. jan 2010

dobre ranko kocandy

maska - krasne rastiete, len co je pravda, je to asi riadny papkač, že? 😀 😀 😀

Wolfka a nechces sii pockat na tripple testy pred amnio. Mozno ti vyjdu take vysledky ze by bola hlupost riskovat komplikacie, nie ?

ciky, zefa, domka, vy ste boli na amnio ?

cikyta
autor
14. jan 2010

Zdravím a kukám,že máte pekne domčeky+podaktorí krásne váhy(však maska?)
Na amnio sme neboli.Nebol dôvod.

Mám síce 30 a bolo to po IVF,ale to stále nebol dovod,kedže krv bola OK.
Aj ked-pýtali sa ma,či chcem z vlastnej vôle,ale ja som odpovedala,že určite nie.Už mi bolo dosť v nom rýpane,viac sonovane,ako ine deti + skumavka na začiatku-tak nech pekne nerušene hajká...............

Ale Wolfi má aj tie lieky na epilepsiu-tak to je asi ine... ☹

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
14. jan 2010

Katka-určite si jednu kup už teraz.Prsia ti už len trochu narastu a málokomu ešte rapídne.... 😀 Ale stane sa.
Ja som si asi 2 mes.pred pôrodom aj skušala a potom bola dobra.Praním sa aj tak trošku zmenšila.A aj vypchávky v nej budu-takže som si kupila taku,čo mi sedela a bola dobra aj po pôrode.Len musela som ju z nejakou meniť,tak po pôrode som si kupila dalšie dve 😉 Takže mám 3 ks a stačí. 🙂

cikyta
autor
14. jan 2010

A oplatí sa kupiť čo najdrahšiu-pre pohodlie.Tie lacne ma sklamali uplne.Režu,svrbia a vypchávky lietaju. 😒

zefa
14. jan 2010

romy ja som amnio odmietla kôli strachu..a mne by to museli však 2x,takže ešte väčšie riziko ..mne všetky výsledky a soná vychádzali predtým dobre,takže preto

ciky..ale oni tú farbu len nahradili zelenou..ináč sú to stále tie isté plienky,utierky,sáčky na plienky...

katka do pôrodnice ti stačí jedna..potom si kúp až dalšie lebo ešte stále nevieš ako ti bude sedieť po pôrode

romy01
14. jan 2010

baby ja som si dnes kupila prvu tehu podprsenku - ale ta nie je na dojcenie - iba ako tehulkovska so sirokymi ramienkami a je velmi pohodlna. Inak 33 eur je aj dost za nu. A predavacka mi povedala ze prvu na dojcenie sa doporucuje kupit v 8 mesiaci.

Ja cakam na vysledky tych tripple testov, doteraz som mala vsetko OK takze ak aj tripple bude OK potom este to morfologicke sono a ak aj to bude OK tam´k na amnio tiez nejdem. Samozrejme pri zlych vysledkoch by som sla. Ja viem ze wolfka berie lieky a napr aj denise lekar doporucil amnio kvoli veku, ale co ma zaraza ze este baby nemaju ani vysledky testov a uz idu na amnio - teda ta denisa - ta ma amnio uz buducu stredu a ´to jej brali krv na tripple len vcera, takze vysledky asi ani nebude mat. Podla mna je to zvytocne riskantne ak sa podozrenie nepotvrdi.

cikyta
autor
14. jan 2010

zefa-skušala som zelene aj s kamoškou a zdaju sa nám ine.

cikyta
autor
14. jan 2010

Romy-to máš ako s tými cisarskymi niekedy... 😒 ...

cikyta
autor
14. jan 2010

Práve som si pozerala plavky z minuleho roku a mám minimálne 2 krát väčšie kozy,ako som mala.Tie plavky už neoblečiem.A to som myslela,že rastu len velké didi a to narástli aj moje MINI 😀 Nejek sa mi to nezdalo,že by narastli , lebo som si na ne asi zvykla,ale teraz pri porovnávačke-že WaW 😅 Hádam budem kojiť aj v lete 😀

romy01
14. jan 2010

😀 😀 😀 v tom obchode reina shop som obzerala aj tehu plavky - celkom sa mi pacili, len neviem ci ich vyuzijem, nie som este rozhodnuta ci budem chodit plavat, lebo hodne bab ma varovalo ze pocas tehu mozem dostat nejake bakterie a tak, ale zas na druhej strane je to pre tehulku vraj najlepsi mozny sport,

cikyta
autor
14. jan 2010

No Romy-je to na tebe.Bolo by fajn,keby si vela plávala aj pred tehotenstvom,lebo zrazu začať plávať a to zrovna v tehotenstve nieje bohviečo 🙄 To je skôr na škodu,ako na osoh.

maska1
14. jan 2010

ahojte 😉 tak ja som tiež amniocentézu odmietla a to mi vyšli dokonca opakovane tripple testy pozitívne na downa. Riziko bolo 1:75 a 1:140. Proste som to tak cítila, že Kubko je zdravý a boli sme rozhodnutí si ho nechať v každom prípade, keď už sme na neho čakali dlhých 10 rokov. Podstúpila som len morfologický utz v BA u dr. Čunderlíka a ten ma upokojil, že vôbec tam nie sú príznaky na downa a že si mám užívať tehu, tak som ho poslúchla. Samozrejme po pôrode, prvé čo bolo, som sa spýtala, či je Kubko zdravý, či nie je downík. Takže ja tripple testom vôbec nedôverujem, však aj tak nepoukazujú, že žena bude mať na 100 % postihnuté dieťa, ale poukazuje len na možné riziko, že môže byť, ale nemusí 😉

takže toť vsio, držkajte sa, ja idem teraz s tým mojím nespáčom von a zabudla som vám napísať, že o polnoci sme mali pohotovosť aj s mangelom.....malý sa tak zasral po piatich dňoch, čo nekakal, že to mal až niekde na chrbte pri krku, takže sme ho museli o 00,15 pekne krásne okúpať, ale ten smrad, normálne ma až napínalo 😀 😀

zatiaľ pa pa už letím von

cikyta
autor
14. jan 2010

Maska-to už bude len takzvaná "vôňa domova" 😀

romy01
14. jan 2010

😀 😀 😀
maska ty si ozaj maska - ze zasral- hahahahahahaha sa rehocem ako kresleny konik - hahahahahaha

cikyta
autor
14. jan 2010

A počkaj maska,ked začne Jakubko papať aj príkrmy-to budete doma s mužom losovať-kto ho prebalí 😀

zefa
14. jan 2010

maska 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a si to predstav dvojmo..to sa občas stávalo aj 3x denne 😀 😀 😝 a najlepšie im to šlo v bežkách.ked som ich potrebovala na chvíľu tam šupnúť v tú ranu a obaja 😉

ciky ešte sa vrátim k plienkam..Samko je testovač na plienky..ked sme z núdze zmenili okamžite mal problém..len tescové mu sedia od narodenia,Nancy to nevadilo... hmmm a že dvojičky

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
14. jan 2010

Zefa,že dvojmo! Pomoooc.Tak to by bol koniec 😀
My sme zatial nemali vyrážky žiadne,aj pri zmene a testovaní kozmetiky zo začiatku 😀 Len potničky po hlavičke v lete 😀 To nam šlo.Stále je jej teplo.Ja to nechápem.

romy01
14. jan 2010

juj zefa - to si mala o zabavu postarane - 😀
kati ja ti mam plavky sice dvojdielne ale take moderne sportove, ze vrsok je skoro ako tricko na ramienkach a ide az k spodku takze to uz neobleciem a okrem toho rom pribrala vsade nielen na brusku ale aj na chrbate, pleciach, zadku a stehnach - som ako slon.

cikyta
autor
14. jan 2010

V tom prípade Romy-už len potápačsku výstroj,čo všetko zakryje 😀

cikyta
autor
14. jan 2010

Dufam,že som ťa neurazila 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre