Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
17. jan 2010

Vytekali svrbeli ma tie čípky 😉
Katka-juj skore uzdravenie želám.Je to teraz ťažke.Tak len čajíkuj a hádam dr.pomôže 😉

romy01
17. jan 2010

ahojte kočky

Ciky kukla som fotečky - Siska je ako maly anjelik. Moooc krasne dievčatko. A zda sa mi ze ten svetrik - biely čo má na sebe na par fotkach mam aj ja - - inak dnes sme kupili par veci - teda moj mm vybral krasny kozusok - dala som to do albumu.

Domka - neviem čo by som robila ja, len ti drzim palce aby to prešlo.

Baby uz druhy den mam taku malu hrcku na pere - ako horucka, ale len velmi mala no a nie a nie sa zahojit. Neviete co na to ? Dokina mi v 6 tt vyhresila ked som si dala zovirax, vraj v ziadnom pripade si nemam davat antivirotika, lenze nepoznam ziadne babske recepty na to.

cikyta
autor
17. jan 2010

Romy skus zubnu pastu-niekomu pomôže. 😒 A svetrík nosíme už pomaly 5 mesiac.Rastie s nami.Len pás je nejaký krátky.Ale to je všade na bundách.Pás krátky a rukávy ako Saxana dlhéééééé 😀

cikyta
autor
17. jan 2010

A ten kožušok,čo máte je nádherný.Taký ňuňuňu 😵

domika9
17. jan 2010

ciky ale ja sa prave bojim toho že je horšie nechať nejakeho stretokoka alebo zapal aby posobil na babo može to važne poškodiť plod a to mam pevne v hlave keby šlo len o vytok tak na to kašlem a nič neberiem ☹

romy01
17. jan 2010

nno ten svetrik sme vzali ze od 6 - 8 mesiacov a kozusok piasali ze 9 az 12 mesiacov - takze az do jari na buduci rok - neviem sa nan vynadivat. MM bol z neho nadseny.
dik za radu skusim to s tou pastou

domika9
17. jan 2010

romy mate krasne vecičky nakupene nejake mikinky si musim aj ja ešte nazhanať
mm to prave takto neberie s tymi vecami prave naopak ma brzdí že už toho mame dosť a načo obzeram veci na pol roka že dovtedy 100x kupim no neviem kde sa pohnem s malym ked mesto je 20km od nas

cikyta
autor
17. jan 2010

Domika-máš pravdu s tým výtokom atd... 😔
Sisa nosí teraz veci 9-12 mesiac! Nejako je to blbo číslovane.To nieje nejako moc dlhá a tučnučká.Ked ju porovnám s rovesníkmi,je akurát,poprípade trošku menšia.

lienika
17. jan 2010

ciky...a ty co este nespis 🙂)

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
18. jan 2010

Lienika-za 1.čo je to "spať?"
A za 2.Ty žijeeeeeeeeeš?! Jupiky.Už nechod preč.Čo budeš doma? Zostan tu s nami. 🙂

zefa
18. jan 2010

wolfi..v novom č.Dieťaťa sa trošku všeobecne píše o epilep.a tehotenstve...ale na záver je tam toto:
niektoré antiepileptiká zvyšujú riziko krvácania u plodu.Preto sa v poslednom mes.tehu odporúča tehotným,ktoré sú liečené takýmito liekmi užívať vitamín K na zníženie krvácania....to je len info ak si to nevedela 😉

zefa
18. jan 2010

wolfi a ešte si kúp Dieťa aj na druhý mesiac..bude o utz a amnio...že čo je to" zvýšené riziko" a "falošná pozitivita" a prečo sa deti s dawnom rodia väčšinou mladším ako 35r

lienika
18. jan 2010

ciky...jasné, že žijem...čo iné by som robila???Mala som trochu bláznivý víkend, v sobotu o pol noci som bola na pohotovosti, lebo som mala taký hnedý výtok, tak som sa zlakla..nakoniec som mala v pošve voláky polyp a pri vyšetrení doktorovi odpadol, tak mi to vydenzifikoval a už som ok..chvalabohu..som sa ale fest zlakla, že čo sa deje....fuuuu

domika9
18. jan 2010

ciky a teraz čo mi dal tie tablety tak to su niečo ako na prírodnej baze lebo obsahuju tu ,,dobru bakteriu ,,
a s číslovanim detskych veci som si všila aj ja že su nejake divne napr veci ktore som kupovala v tescu tak tie ktore su označene 3-6m su väčšie ako tie kt. su označene 6-9

romy01
18. jan 2010

cafte kocky. Dik za rady. Ten B komplex poctivo papam uz dva tyzdne, lebo je to prevencia na tieto problemy a vcera som este potierala medom a dnes je to uz kvazi OK. No zas ma cely den boli hlava ako pri chripke no nemam teplotu nic, tak som cely den preventivne odbavila v posteli s citronovym cajom. Inak ja uz kupujem len vacsie vexi - hlavne 9 - 12 ale zas nemam roho tak moc, to len ked sem tam natrafim na nieco zlavnene - ved skrina jest nepyta a je lepsie to mat doma ako v novembri kupovat raz tak drahe, no nie ?
Nany drzte mi palce na stredu, idem mat poradnu a mala by som mat vyslledky tripple testov. Normalne myslim ze by malo byt vsetko OK no vela bab tvrdi ze pri IVFku su tie hodnoty mimo tolerancii a vychadza casto falosne zle vysledky. No ak to vyjde zle tak nemam odvahu odmietnut amnio - no zas ked na amnio pomyslim je mi zle od strachu. Fakt neviem co urobim ak to vyjde nejak blbo.

romy01
18. jan 2010

A este poslusne hlasim ze ziadne pohyby necitim ani zoadne mravencenie ani nic. Nemala by som maleho zacat citit?

domika9
18. jan 2010

romy ja som si bola ista pohybami koncom 20 alebo v 21tt

cikyta
autor
18. jan 2010

Lienika-neplaš!!!!Uf!!!! Asi sa (čo to čítam????)LUCINKA???? nudí.Prečo nie Rebecka?
Romy-pohoda....ono to príde coby dup už každu chvílku.Mna tak poriadne kopla v 20 týždni na pohrebe 😔
Romy.Som po IVF a tripple testy boli v poriadku.Takže to bude tak aj u teba.Ved v 12tt to tak bolo,nie? Takže teraz už pohodička 😉

cikyta
autor
18. jan 2010

A Lienika-Lucinke povedz,že ešte raz ťa takto naplaší,dostane po riti.Ja si tu námahu dám a vyškriabem sa ku vám tu dialku 😝

lienika
19. jan 2010

Ciky....veď som jej to pekne vysvetlila, tak už je kľud 🙂 a Lucinka je to už preto,lebo ma to tak zrazu napadlo a zdá sa mi to krajšie .....no ale kludne sa k nám vyškriab, až takú diaľku to nemáš 😀
Romy, ja som tiež po IVF KET a tripply boli v uplnom poriadku takže sa ničoho neboj

cikyta
autor
19. jan 2010

Lucinka je milšie,Rebecka vznešenejčie 😀

cikyta
autor
19. jan 2010

Zase tlačová chyba 😠 To mi Sisa už stojí na hlave pomaly,tak pardon,

cikyta
autor
19. jan 2010

Lienika-v apríly prídeme.teraz nemáme šancu ☹ Nechce byť v kočíku ☹

lienika
19. jan 2010

CIky v pohode kedykoľvek....do aprila už bude aj sama chodiť...len ja sa budem už asi guľať 😀

romy01
19. jan 2010

ahojky kocky, ja len na skok lebo o dve hodinky letim na pisomku z angliny.. No ja sa uz neviem dockat tych pohybov, niekde som citala ze by som uz mala citit take mravencenie, ale ja stale nic. Asi ze mam dost velku pneumatiku na bruchu a male ak aj kope tak ma dost hruby mantinel na tlmenie 😀 😀 😀

ono baby ja viem ze som taka nejaka poserinkana, ale sa bojim , lebo aj komarik mala ok NT a aj tripple testy a az na utz jej zistili v 23 tt ze mala nie je ok, tak ja preto stresujem, lebo pri IVF som mala 20 folikov, z toho 11 vajicok, no z toho len 1 vhodne na oplodnenie, tie ostatne boli prazdne vajickove obaly, co zistili az po ocisteni tak sa bojim ze ci to jedno moje chudatko tiez nebolo nejak vadne. No na druhej strane sa ukludnujem ze sa delilo ukazkovo - najskor na 4 bunky potom na 8 buniek a v 7 tt bol krpec presne velky ako podla tabulky, tak ma to trosku utesuje. Viem ze najvacsia istota by bola ta amnio, no tej sa tak bojim, ze by som o male prisla.

cikyta
autor
19. jan 2010

Romy ja mám z 27 folíkov len jednu Sisu-inak nič!
Lienika-Budeme ťa gulať so Sisi pred nami 😉

zefa
19. jan 2010

romy ja presne viem ako sa bojíš,ale ver mi,že tvoja úzkosť sa prenáša na dieťa..ja som si tým tiež prešla,takže sa ukľudni a užívaj si tehu,hladkaj si bruško,prihováraj sa drobcovi a jednoducho ver,že všetko je ok lebo to ok je a basta 😉

domika9
19. jan 2010

romy a meria ti dr. na poradni časti telíčka lebo mne to robi stale a to ti hlavne musí cca sedieť nadanny týžden tak ked maš toto v pohode tak sa menaš čoho bať a ked chceš mať istotu tak sa objednaj do heliku na 4D- čko aj tam stoji 65eur a tam ti všetko určite pomeria

romy01
19. jan 2010

ved prave domka ze nic nemeria. Ja som bola na sone v 8 tt v heliku kde mi potvrdili srdiecko a potom v 12tt na NT. A teraz idem do poradne zajtra ale nasa dokina nerobi sona - teda ma tam ten pristroj a tak ale ona preferuje co najmenej sona - iba tie tri razy za tehotenstvo ako je predpisane, takze ratam ze ma posle na sono v 20 tt podla predpisu a potom asi v 30 tt. Urcite v tom 20tt sa chystam do heliosu - myslim ze to 3D sono je vlastne morfologicky utz ze ? Kdesi som citala ze sa robi take sono, kde skontroluju aj vnutorne organy babatka, mozog a vsetko a na zaklade toho by sa tiez dalo vyjadrit pripadne podozrenie na nejaku poruchu, alebo sa tym aj da dost spolahlivo vylucit poskodenie, ze ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre