Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
16. sep 2008

No chceli mi brať krv aj druhý krát ked som prišla,ale to len recepčná povedala.Po sone mi DR.povedala,že nemusím ísť už na krv,ved som 100% tehotná,tak je to zbytočné.(Bože zase ma bolí tá riť riadne.Krče ako svina) 🙄

domcek1111
16. sep 2008

no najhoršie je na tom, že si poriadne ani nemôžeš dať tabletku..tuším mne povedala dr., že môžem len paralen.... 😠
tak čo tešíš sa zajtra na Krajka? 😀

cikyta
autor
16. sep 2008

no,čo sa týka toho zadku.Nepomôže mi nič.Jedna babula to mala tiež , čo ja a bola s tým v nemocke a nepomohli ani injekcie,ani lieky-nič.A rentgen sa tiež teraz nesmie robiť,tak ani boh nevie,čo to bolí.............Dúfam,že tam zajtra bude pri mne Krajko.Musí! 🙂 Spýtam sa ho na tú moju riť.Viem presne,čo mi povie.Už ho poznám. 😀

miroslava33
16. sep 2008

ahoj cikyyy... mne sa ten kalendar pačil... lebo je tam každy týžden osve ... ale zatial som don
nepisala svoje myšlienky, len vahu a obvod brucha ...
ciky, zajtra ideš do heliku aj s domcekom?

miroslava33
16. sep 2008

čo to mate s tými ritkami?

zuzla80
16. sep 2008

Cikytka zajtra držím palce na srdiečko 😉 🙂
Ahojte tehulky 🙂

miroslava33
16. sep 2008

ahoj zuzla ... kedy ideš na sono? zajtra ako aj ciky ?

evkastipka
16. sep 2008

Pekny dnik Vam prajem, mozem sa aj ja k Vam pridat? 🙂 Tiez nam Heliosaci pomohli k rastucemu brusku 🙂 .

miroslava33
16. sep 2008

kuk evkastipka .. jeeeej.. 19 týžden .. .. pekné

zuzla80
16. sep 2008

Mirka mi ideme až vo štvrtok a už sa neviem dočkať. Dúfam a modlím sa, aby bolo všetko v poriadku.
A tebe Mirka sa ako darí. Trošku som sledovala v snažilkách tvoj príbeh, ale už dlhšiu dobu nie som v obraze ako sa ti darí.

miroslava33
16. sep 2008

my ideme až po Tebe, v piatok ..
tiež som z toho už nervna ... sme totiť pozadu s rastom a vlastne čakam na definitivny zaver-
či sme podrastli alebo ide o MA ....
ale nekrvacam, citim sa dobre ... tak dufam , velmi dufam , že sme narastli
a ty? citiš sa dobre , či maš ako ciky nevolnosti? ja nič take zatial nemam .... 😵

cikyta
autor
16. sep 2008

ahoj Mirka.ja neviem,čo to mám s tým zadkom.Už ma bolí aj lavá riť.Nielen pravá.Nechcem ísť do nemocky.Nemal by sa mi kto o hafa postarať. ☹ Zuzla dakujem.Tak štvrtok nás informuj. 🙂 Evkastipka ahoj!A blahoželám aj tebe! 😉

miroslava33
16. sep 2008

aha .. už viem čo mysliš... vystreluje ti bolesť z chrbta až ku stehnam?

cikyta
autor
16. sep 2008

No nie z chrbta,ale zo zadku ku stehnám. 😢 Už som písala do tej knižky,ale je tam málo riadkov pre mna-čo je normálne. 😵

miroslava33
16. sep 2008

možno sa ti už uvolnuju spoje na panvovych kostiach ...?
ja zatial take ťažkosti nemam .. . ale jedna spolužiačka čo bola na škole tehu mala
akesi take ťažkosti, poslali ju na rehabliitaciu, tam jej ukazovali ako si ma uvolnovať svaly
a potom jej to prešlo.. ale ona to mala až ked bola dlhšie tehotna... či nie?
usmievam sa tym - malo riadkom- pre teba ...
u mna je to opačne .. bojim sa tam pisať, lebo mam stale len strach .. odkladam to na piatok

cikyta
autor
16. sep 2008

No ved dnes poviem drahému,nech mi kúpi fit loptu a uvidíme.Nikdy som necvičila,som športové drevo,tak zato teraz trpím.Tiež mi je divné,že to bolí a to ešte nemám ani velké brucho.Co bude potom?Už si domýšlam hlúposti-či mi to neťahá ten prirastený vaječník?Ci nemám niečo s črevom?atd...

miroslava33
16. sep 2008

ja mam už davno taku tenku knižku - joga pre tehotne - (ked som si ju kupovala, chcela som knihu o joge,
ale mali len tuto)
a cvičim podla nej .. ked ma boli chrbat - fakt to pomaha.. mala by som aj každy den, ale ja som lajdak
včera som umyla okna - tak som sa vyhovorila sama sebe - že ved to bol tiež telocvik
joga je taka zvlastna, su tam skôr take uvolnovacie a naťahovacie cviky , ale má to niečo do seba ...

miroslava33
16. sep 2008

inak teším sa že v snažilkach v heliku sa zasa zadarilo ... to je fajn...

zuzla80
16. sep 2008

Mirka ja nevoľnosti tiež nemám, sem tam taký žalúdok ako na vode, ale ešte som ani raz negrcaala, ale zvyknú ma chytiť také kŕče do podbruška 😉 Tak len dúfam, že sa len maternica rozťahuje.
A ty nestraš s tým najhorším, musíš veriť, že to dobre dopadne - veľmi ti držím palce. Je to inak smutné, keď sa po tak zložitej ceste dostaneš k tomu vytúženému cieľu a potom sa to opäť skomplikujem. Ale ja verím, že to nebude tvoj prípad 😉
Ciky teba bolí riťka 😀 😀 Ja som mala počas čakania na výsledok svalovku, ale do riťky mi to až nešlo 😀 😀

cikyta
autor
16. sep 2008

Ja neviem dievčatá.Vždy mám v živote všetko naopak ako normálni ludia.(Začalo to vlastne už mojím príchodom na svet.-nožičkou von)Uvidím čo mi na tú riťku zajtra povie dr. 😀 Sú to krče,akoby ma kopla elektrika do trtáča. 🙂

miroslava33
16. sep 2008

ciky - ved zajtra v heliku poradia .... potom daj vedieť.. držííím palce ..
musi to byť užasny pocit zasa ich vidieť..

cikyta
autor
16. sep 2008

Tak sa pre dnešok lúčim.Začínam sa na zajtra báť a to som sa doteraz tešila. 😉

evkastipka
16. sep 2008

cikyta...taku bolest mam aj ja, a v poslednych 2 mesiacoch sa to vystupnovalo tak, ze ma boli lava cas zadocku, stehienka az po koleno...zo zaciatku pomohlo ked som si sadla, ale v sobotu som az plakala ani stat, ani sadnut, ani lahnut...

gabika24
16. sep 2008

babulky, tak na zajtra vám držím palce...
zuzlik, tebe na štvrtok - ak si to nemýlim 😉

cikyta
autor
17. sep 2008

AHOJTE dievčatá!Tak nové foto mám v albume.Počuli sme srdiečko.Aj ked dr.+muž vedeli o čo ide,len mne to museli objasniť,že to,čo počujem je srdiečko. 😀 Máme 1,5cm,termín pôrodu 28.4. a akurát idem svojej gyn.pre teh.knižku.S Helíkom som sa rozlúčila.Tá alchemilka sa nesmie už piť a čo sa týka tej bolesti v zadku,to sa mi k tomu nevyjadril nijako. ☹ Celkovo bol dnes dr.nejaký divný.A ešte ma prekvapilo,že som platila za minulé sono+toto sono a 3 fotky 1120sk-šok! 😒 Ale hlavne,že je v poriadku drobec.To je dôležité.

zuzla80
17. sep 2008

Gabika ďakujem 😉
Ciky blahoželám k srdiečku. Sa teším, že to dnes dopadlo super. No som zvedavá ako zajtra dopadneme my. Už sa trošku začínam báť, ale to asi patrí k tomu.
Inak kde bol Krajko, v ktorej ambulancii v tej v predu alebo v zadu?

cikyta
autor
17. sep 2008

Kto už odišiel z Heliosu po IVF?Napísali vám dátum IVF a do zelenej marodky prestup PN?Lebo skrz toto musím zajtra letieť späť do heliosu.(hlavne že sk za sono si rýchlo pýtali-to nezabudli!) 😠

zuzla80
17. sep 2008

Inak som ešte chcela Ciky k tomu plateniu za sono - aj my sme predminule platili 500Sk za sono - vraj za prenátalne sono a minule sme sa zabudli opýtať, či niečo platíme. Tiež som ostala zaskočená, lebo to, že sme tam boli o 1xkrát viac nebola naša chyba, ale ich resp. labáku keď nám zle vyšli výsledky. No ale ako vravíš, hlavne, že je bábo v poriadku a tie peniaze boli aj budú 😉

hava77
17. sep 2008

cikyta oni ti musia dat este ciernu cast pn a s tou pojdes k tvojej dokine, ukoncit ti ju moze uz ona 😉

zuzla80
17. sep 2008

No Havka dobre vedieť. Mne minule zabudli dať ďalšiu PNku pre doplnkové poistenie. Keby mi dievčatá na nete nepovedali, že treba dve PNky, tak platím DNP zbytočne. Nehovorím, tiež som si to mohla zistiť predtým, že mi treba dve PNky, ale aspoň sa mohli opýtať, či si neplatím DNP. Veď určite nie som prvá ani posledná, kto to od nich potreboval

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre