Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
22. jan 2010

Romy-veru viac.Mám ich možno 50 ks 😀 A dobre su nie s viazaním,ale na cvok zapínanie.

cikyta
autor
22. jan 2010

Luculka-ako? Myslím na vás stále... ☹

domika9
22. jan 2010

ahojte
luculja si stale píšem zoznam aj ked ideme na dovolenku tak aspon dva týždne vopred si presne napíšem čo mi treba zbaliť kolko kusov a čo treba dokupiť v den ked odchadzame si ešte zakružkujem aby sme si nezabudli take ako kefky atd 😀 😀 😀
asi som uchyl ale aspon nestresujem že som isto niečo zabudla

domika9
22. jan 2010

či tam malo byť romy
tiež myslím na lucul tak aj píšem

romy01
22. jan 2010

ciky 50 podbradnickov? To fakt treba tak moc?

no nic baby idem aj ja robit nejaky zoznam, lebo tiez sa chystame do polska zaciatkom februara, tak asi bude fakt lepsie na nic nezabudnut

domika9
22. jan 2010

romy akde do polska idete?

cikyta
autor
22. jan 2010

Romy,možno sme extrem,ale Sisa stále slintá a grckala-skrz reflux atd...Casto mi bolo luto nejaké tričko,či body s pekným obrázkom na hrudi,lebo obrázok sme mali stále zakrytý podbradníkom 😒

domika9
22. jan 2010

ciky tu je lahke riešenie mala si obliecť body naopak a obrazok by bol na chrbte a ty si vklude mohla davať podbradniky 😀 😀 😀

cikyta
autor
22. jan 2010

domi fakt! 🙂

domika9
22. jan 2010

🙂 a ešte keby si ju nosila na rukach tak celemu svete by si ukazala ake ma kraaaase body - ja to budem takto robiť 😀 😀 😀
ciky ty si malu kojila v perinke ? alebo si si ju vždy odbalila? a čo je pravdy na tom že ked sa koji v perinke netreba nechavať male odgrgnuť?

domika9
22. jan 2010

podla mna je to blud ,alebo?

cikyta
autor
22. jan 2010

Mne osobne sa bezpečne držala len v perinke-prve dni.Ja som ju nevedela poriadne držať taku malilinku.Kojila som ju v perinke.Lepšie mi "sadla do ruk na dlhe minuty 🙂 Aj jej bolo lepšie určite.Odgrgnuť treba nechať vždy,aj ked niektore deti grgaju menej,nie vždy,alebo vôbec.Záleží,ako piju atd...Sisa mi málo grgala.
Neskôr som už kojila bez perinky v lete-v horučavách a tak som si zvykla ju mať už odbalenu.Aj muž bol radčej,ked ju držal v perinke zo začiatku.
Ved uvidíš sama,ako ti bude dobre...Každá maminka to cíti inak a dieťatko tiež 😉
A grganie nezávisí od toho v čom je....ale ako pije.Či hltavo,s prestávkami,vypadáva jej bradavka často z pusy,alebo pije pomaličky a kludne-vtedy málo grgne.

romy01
22. jan 2010

domka este neviem isto kam pojdeme. My sme zvykli chodit do bielsko biala - tam su perfektne hypermarkety a mnozstvo butikov a podobne, no nikdy som tam nenatrafila na nejaky vacsi obchod s detskymi vecami - ono je ale pravda ze som po takych obchodoch ani nepozerala, lebo som nevedela ze kedy uz konecne otehotniem. No a navrhla som muzovi skocit do Targu - to si tusim ty pred par mesiacmi spropagovala, ze je tam ten babyboo, tak sa este rozhodneme.

No ciky ono je fakt ze aj ta moja neter co ma 7 mesiacov stale slinta hlavne teraz ked jej idu zubky, Ja mam tych 10 podbradnikov takych obycajnych bielych - znacka tesco - to budem menit kazdu chvilku a ked s malym pojdem vonku alebo lekarovi tak zoberiem nejake pekne s obrazkami

domika9
22. jan 2010

ked mate navigaciu alebo aj tak ti možem dať presnu adresu aby ste to tam našli , mm vravel že okolo toho prešli ani si to nevšimli takže to asi bude kus zašite

domika9
22. jan 2010

a v tagru je ešte jeden obchod a vola sa baby city tam sa tiež chystam jojo už aby to bolo

domika9
22. jan 2010

prave mi prišla ta sada do postielky - je to krasne

romy01
22. jan 2010

domi tak hod tie adresy. Navigaciu mame a asi by sme to nasli na nete ale pre istotu to posli. A nafot co ti prislo , som zvedava

domika9
22. jan 2010

romy adresu mam iba na ten baby boo je to oproti kinu tatry ul Harczerska 7 , na rynku a ten baby city je vidieť od kruhoveho objazdu takže len očka na stopke
sadu hodím do albumu za chvílku 😉

domika9
22. jan 2010

romy už to je v albume 😉

cikyta
autor
23. jan 2010

Domika-krásne bejvaníčko pre maličkého 😉

domika9
23. jan 2010

dik 😉

lucula73
23. jan 2010

ahojte,
ďakujem vám všetkým že na nás myslíte,je to veľmi ťažké,ale malý sa má lepšie,lieky zabrali,dúfam,že aj zaberú do konca,verím že sa z toho dostane,len sa strašne bojím následkov,to ti nik nepovie,to ukáže len čas.Dnes sme ho boli pozrieť,tak mám trošku lepšiu náladu,ale plač ma chytá na každom kroku.Aspoň pekne papá a priberá,to ma teší.A kde to chytil,netuším,ani to mi nik nepovie....ale mal zavedenú kanylu v hlavičke,kadiaľ mu dávali výživu,tak jeden zdroj by aj bol...ale dokázať sa to nedá...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
23. jan 2010

lucul treba fakt len veriť že to odhalili včas , keby si ho mala doma tak by vam to tak skoro nezistili myslím na vas a držím vam palce
katarinka a neskušala si sa naparovať nad harmančekom?

domika9
23. jan 2010

zaujimave , vidim že to čo treba vybaviť pred porodom je len zlomok všetkeho a my sa trapime s vybavou aby sme na nič nezabudli 😀

romy01
23. jan 2010

ahojky

lucul, to znie dobre, je fajn ze mu liecby zabera, a neboj sa, urcite bude OK treba verit.

domka to e tak kraaaasne - to si si objednala na nete ? co to stalo ?

cikyta
autor
23. jan 2010

Luculka-juj moja.Máte to ťažke,ale verím , že už to dlho trvať nebude a budete mať Matuska domka v zdravíčku.
Viem si predstaviť ten strach. ☹ Bože radčej nemyslieť...Ale stále si opakuj:
-Musím sa vzchopiť,byť plná energie a tu prenesiem na malého.Toto funguje.Ci už dobre veci,či zle,všetko to malinke bábo od mamičky cíti.
A som rada,že Matusko papá.Je to velmi velmi dôležite!TFUJ TFUJ..........posielame vela fyz.+psych.síl. 😉

Katka ty chorobka! Zalez do perín a ani nos nevystrč!
(A inak,však krásne vonia to mydielko?Tak jemne,zvláštne.A ked s tým umyješ bábo a ovoniaš...hm...Teda ja osobne som poskušala vela,ale toto je NO.1 a už ho nikdy nezmením.)

Domika-No veru 😉

cikyta
autor
23. jan 2010

Romy ahoj aj ty...

Inak na mna nejaká choroba lezie.Hrdlo bolí tak,že ma to budí.Akoby mi nestačilo Siskine budenie 😠 Dnes už kašlem a cítim priedušky 🙄 A to kojím,takže nesmiem žiadne normálne lieky 😠

domika9
23. jan 2010

romy myslíš tu sadu do postielky? to som objednala od jednej kočky tu z konika je to nove a je to 8dielna sada vankušik,paplonik, obliečka na vankušik, obliečka na paplonik, plachta , baldachyn, stojan na baldachyn, a hniezdo , a stalo to 49eur je to slovensky vyrobok
a ta baba ma nick kristina11 vklude jej napíš ip je velmi ochotna , len mi vravela že tie slovenske sady už asi nebude objednavať lebo ma v ponuke aj polske a pri tych je ešte aj vrackar a je to drahšie len o euro tak že väčšinou chcu ludia to polske

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre