Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
9. feb 2010

ciky mala je užastna ja stale ukazujem mm že ake to je šidielko a tie vlasky nemaju chybu , nechaj jej ichnarast aspon na pol metra abudete mať doma majstra ,,N,, 😉

cikyta
autor
9. feb 2010

Domi-tak to fakt majster N 😀 😀 😀

lienika
9. feb 2010

ciky.... 😀 😀 😀 je strašne bohováááááááá

cikyta
autor
9. feb 2010

Lienika-no veru.Teraz kontroluje šrobiky na dvierkach a pchá tam pršteky do každeho šrobiku 😖 Ona aj na postielke kontroluje šrobiky.Všade.A fakt neviem,čo je na nich také zaujímave 😅 Aj hračky-ak su na baterky,je to super,lebo budu mať určite zo zadu šrobiky,čo je fajn!!!Inak ich nechce 😝

lienika
9. feb 2010

😀 tak jej daj do ruky ešte šrobovák a nech ich riadne popriťahuje....

cikyta
autor
9. feb 2010

Alebo mi ho vrazí do hlavy.S oblubou ma bije.To je iná radosť 😅

zefa
9. feb 2010

niekomu na záhu pomáha mlieko,fatra,prášok bystrinka,soda bic.,..a čo je to záha? 😀 😀 chvalabohu mňa to nechalo napokoji

ciky..ona je PAT a treba jej ešte MATA 😉 😀 😀 😀 ak máte čo dajte si ho rozmraziť 😅

cikyta
autor
9. feb 2010

Zefa ahoj.Len soda bic.vraj škodí v tehotenstve,aj ked.............volakedy bolo len to,pilo sa a žijeme 😉
Nemáme nič na rozmrazenie.Ani ťuk.Sisa je jedináčik.
Mali sme 27 embrijok (obe IVF dokopy) a zostala len Silvinka.Takže mi je jasne,že s kade má tolko energie-zobrala bráchovcom 😀

domika9
9. feb 2010

ciky tiež ma napadlo že ona všetkych ostatnych ,,odpratala,, 😅 😀

zefa
9. feb 2010

ciky..v dvojičkove sme viaceré po um.op. a babám sa zadarilo 3 prirodzene..proste motyka vystrelila..aj Pročko hovoril NIKDY NEHOVOR NIKDY 😉

domi trefne si to vystihla 😀 😀 😀

domika9
9. feb 2010

jaj žienky ide ma vystreť ako som už písala pred vianocami nam prišiel ostatok linky a dnes mi prišiel kamarat to dať dokopy , trebalo mi tam prerobiť ešte jednu skrinku a take blbosti aby sme mohli dovešať ostatok linky no a poviem vam mam po radosti ten chu... čo nam dorabal linku sa netrafil do hlbky , vyšky ani do farby skrinky ☹

dodnes lutujem že sme si tu linku dali robiť u neho a lutujem aj to že sme si to nedali spraviť naraz škoda tych penazí
no čo už nabuduce budeme mudrejší

cikyta
autor
9. feb 2010

No Zefa...Uvidíme...Ale už som aj stará 😅
Domika-tiež sme to tak mali s linkou.A napokon sme si našli ineho,čo nám urobil Siskin pultik a skrinku a super!!!!!!!Takže už budeme verní len tomu druhemu.

wolfskinka
9. feb 2010

ahojte, zajtra mam tu genetiku v martine tak si na mna spomente, hned ako pridem ozvem sa ... dobru noc

cikyta
autor
10. feb 2010

Wolfi,juuuuuuj zabudla som....nesnaž sa tej dr.tam niečo hovoriť,že si "myslíš" atd...Nemá to rada,ak sa budeš snažiť hovoriť nejaký svoj názor na vec.Musíš nechať hovoriť len ju a prikivovať...Neviem,či som to zrozumitelne vysvetlila,ale aj tak už je neskoro.Ved som zvedavá,ako pochodíš.
Inak sestrička je tam neskutočne milá. 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
10. feb 2010

ahojte,
katka,no ty to už máš za chvílku....tak sa drž,nech ešte vydržíte,inak tá zaha trápila aj mňa,ani fatra mi už nepomohla,asi viac zabralo mlieko.

ciky - nevieš mi poradiť,ako sa užívajú tie kvapky Kanavit?lebo doktorka mi včera povedala,že dve kvapky raz za týždeň...a sestrička mi dala taký papier a tam bolo napísané,že po prvom mesiaci sa užívajú dve kvapky len raz za mesiac....tak som z toho jeleň...lebo on už mal mesiac....
a tá pusa sa má natierať viac krát,či stačí raz?my sme to nikdy nemali,ani Veronika,tak neviem.

wolfi - aj tebe to pekne pribúda ..... 🙂
a domika pojde zachvílu aj rodiť 😀 .

cikyta
autor
10. feb 2010

Lucul-Kanavit? Také nepoznám........fakt neviem vobec čo myslíš ☹
No a tá pusa tak 2-3 krát denne.Podla toho,ako mu to vydrži.(Ja osobne som jej to dala raz za den a kým jej to zišlo,išli sme von ... potom poprípade zas večer.A stačilo.)Všetko bolo od toho špinave.A vraj som si mala dávať aj na bradavky,ale to som tiež nerobila.Malá mi ich zafarbila aj sama.Len ide o to,že ja som jej tam žiadnu žabu v puske nevidela a naša dr.to dávala skoro detom-nejaká závisláčka 😒

lucula73
10. feb 2010

ciky - všetky deti,ktoré pijú len materské mliečko,musia užívať ten Kanavit..ty si to nedávala silvinke?to je vitamín K...ale opýtam sa švagrinej,tá ma tri deti,čo kojila,mala by vedieť...
a tú pusu natrieme asi až večer,lebo je to babračka riadna..

cikyta
autor
10. feb 2010

Lucul-dávam kvapky vigantol.Je to na kosti.A čo si píšem s aprílovkami,všetky dávaju vigantol. ☹
(Najprv 2 kvapky,ale začala som 3,lebo mala zležanu hlavičku.)

cikyta
autor
10. feb 2010

A mám to dávať 2 roky.

domika9
10. feb 2010

ahojte tak ja som doma hematologia vybavena mm mal už take nervy že ako dlho im to trva
ja som tam chcela otvoriť okno že sa kus vzduch vymení bolo otvorene asi 30 sekund hned všetci vyskočili že aky je tam prievam neviem odkial by tam bol prievan ked inde ono nebolo otvorene asi zacitili čerstvy vzduch a sa ho zlakli a nie prievan stary vstal šiel okno zavrieť a otvoril ventilačku na okienku 30x30cm stara generacia boh chran otvoriť cele okno na 5 minut radšej nech je otvorena ventilačka 30minut , samozrejme vzduch sa nevymenil ja som nevedela už ako mam dychať žuvačku som žuvala ako kravička , no užas

cikyta
autor
10. feb 2010

Lucul,tak vraj kanavid je vit.K a vigantol D.Vigantol musia všetky deti a kanavid len tie,čo maju problém so zrážanlivostou krvy.

cikyta
autor
10. feb 2010

Domika a to kde u vás? V Poprade?

domika9
10. feb 2010

ciky na hematologiu chodím do kežmarku to je od nas vyše 40km

romy01
10. feb 2010

ahojte tehulky. To som paf z toho ze treba detom nieco pridavat, ved mne mama nikdy nespomenula zeby nam niekedy nieco davala a ani svagrina to nespominala a amalu kojila pknych 6 mesiacov

cikyta
autor
10. feb 2010

Vigantol sa dáva dlhoooooooooooo a my sme miesto vigantolu hltali rybací olej 😀 Ten vigantol je vlastne miesto toho. 😉
A vigantol nemá s kojením nič spoločne.
Len ten kanavid sa dáva kojeným deťom preto,že materske mlieko ten vit.K neobsahuje a je to preventívne,aby nedostalo nejaké krvácanie do mozgu atd...Takže zrejme to Luculkinmu Matuskovi aj preto preventívne prepísali,kedže už mal chudiatko nejaké problémiky ☹

romy01
10. feb 2010

jaj a ciky to ten vigantol beru vsetky deti ? Uplne vsetky ?

cikyta
autor
10. feb 2010

Ano Romy.Všetky.2 kvapky do mliečka.(Ja dávam na lyžičku a do nej nakvapkám mliečko+vigantol,lebo kojim)

cikyta
autor
10. feb 2010

No a niektore dr.potom zvyšuju dávkovanie na 3-4 kvapky,podla toho,ako uznaju za vhodne,či už skrz zležanu hlavičku,či zlé klbiky nožičky atd...

romy01
10. feb 2010

tak to som fakt prekvapena, lebo my ako deti sme to urcite nemuseli - nie je to zas nejaka propaganda? Ci myslis ze je to potrebne? Myslis ze to nejak malej pomohlo ? Je nieco viditelne na malej ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre