Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
10. feb 2010

Viditelne nič,ale jej pevnie hlavne tá kostička hore v lebke,ktoru ešte bábätká nemaju,ked sa narodia.Takže na pevne kostičky je to fajn.A nieje to nič ťažke na organizmus.Len trolinku olejčeka do papania.
Viem,že niekde dávali aj injekcie na to,ale väčšinou je najlepší tento vigantol.

domika9
10. feb 2010

hej a ešte som sa pytala na epidural a nemožem 🙂 že sa to nedava lebo je to pri mieche a mohla by som zakrvacať

zefa
10. feb 2010

vigantol+kanavit brali aj naši a boli kojený+krmený a nebrali to koli zrážaniu krvi 🙄 to počujem 1x..potom sme mali maltofer,pretože boli chudokrvný po mne a dvojky aj tak zvyknú byť chudokrvné..ked som po 6 mes.začala prikrmovať dostali ešte tie fluoridové tabletky čo sme ako deti dostávali v škole na zúbky ak si pamatate 😉

cikyta
autor
10. feb 2010

Domika-hlavne že mne hematologička EPI povolila.
Aj ked mi ju nedali 😠 Ale to už je druhá vec.

lucula73
10. feb 2010

ciky - našla som tu na nete v jednej poradni,že všetky deti kojené by mali brať ten Kanavit,ja teda nechápem,prečo ste ho nemali vy,lebo ja som ho dávala pred 7 rokmi aj mojej dcére,len si nepamatám ako....
aj moja švagriná ho dávala všetkým trom deťom a nemali žiadne problémy.. 😒
no neva,to len na doplnenie.

moj drobec bol dnes prvý raz hore skoro 4 hodiny,rýchlo teda zistil,že na rukách je lepšie ako v postielke....uf,pekne sme si ho naučili 😠 😀

dobrú nocku,idem aj ja spať. 😔

cikyta
autor
11. feb 2010

Lucul-u nás ho nikto nedával.Ani v rod.ani medzi známimi.Dokonca si píšem s aprílovkami,kde nás je možno do 50-ky žien s bábätkami a nieje tam jediná,čo to dávala.
Ale to je fuk.
Hlavne,že sa bábätkám darí a pekne rastu,priberaju a robia nám radosť. 😉 To je prvorade 🙂

Dnes som vysávala a Sisa pchala (ako inač) hlavičku do vysávača,kde vyfukuje.Vizerala,akoby šla na motorke.Tak jej vialo to páparie a tie xichtíky 😀 😀 😀 A to ešte horuce! ☹ Bože reku hybaj sem dieťa,šak ťa obarí ako sliepočku a budeš plačkať!!!

Ráno kontrolovala radiátor a tak jemne skušala,či páli.Sa poučila minule,že páli a to bolí 😀 Tak dnes tak jemnučko k nemu pristupovala.Som sa nasmiala na nej. 🙂

cikyta
autor
11. feb 2010

Baby!!!!!!!!!!Kto sa ide opiiiiiiiiiiiiť?????????????Máme zubok!!!!!!!!!!!!!!!!Huraaaaaaaaaaa

cikyta
autor
11. feb 2010

Naši rovesníci maju aj 8 ks,no my prvý!!!!!!!!!!!!

lienika
11. feb 2010

ciky...gratulujem k zúbku... 😀

cikyta
autor
11. feb 2010

Dík Lienika-Už ťa môžme uhryznuť!

zefa
11. feb 2010

jéééj ciky..to už môžte aj rezne 😀 😀 😀 😀
ináč pediatri sú fakt jednotný 😖 mne to povedali ešte v nemocke,že v mat.mlieku je málo tohto vit.a treba ho takto pridávať ,ked pijú UM je to v tom namiešané

lienika
11. feb 2010

😀 😀 😀 ....len moc nehryzte, aby sa jej aj ten jeden čo má nezlomil 😀 😀 😀

romy01
11. feb 2010

ahojte kocky

ja som taky negativista co sa tyka tych kadejakych doplnkov a pod. Urcite budem potrebovat riadne argumenty od lekarky inak som schopna sa na to vykaslat. A inak pamatam si ze nam ako detom davali v skolke tie biele tabletky akoze na zubky a do pol roka som mala polovicu mliecakov von - lebo sa pokazili - boli take s ciernymi dierami, tak mama zakazala ucitelke mi to davat

domika9
11. feb 2010

jej ciky gratulujem 😉

domika9
11. feb 2010

romy tie tabletky si pamätam ja som ich mala feest rada a nemala som pokazene zuby

zefa
11. feb 2010

romy...ja mám niekoľko zubárov známych(síce už na dochodku)ale všetci jednoznačne potvrdili,že tie tabletky boli a sú dobrá vec..práve oni urgovali u pediatrov aby to zas deťom dávali...som min.rok chcela ísť s deťmi už k zubárovi a jeho prvá otázka bola"dávate deťom fluor?tie maličké tabletky?....zuby sa jednoznačne kazia z niečoho iného...mne ako decku odišli zo železa 😉 ..mala som ich celé čierne a rozpadali sa mi..ani sladkosti som ja nemohla vôbec jesť...boli radi ak som sa najedla normálnej stravy

wolfi...ako na genetike?

romy01
11. feb 2010

domka aj mne chutili, dodnes si dokazem vybavit ich chut. No fakt je ze nasi nam sladkosti nedavali a ani v strave sa nam nic nezmenilo a ako som ich zacala brat - tak sa mi naraz pokazilo v priebehu par mesiacov vacsina zubov. Potom mama zakazala davat aj bratom a oni nikdy nemali pb so zubami ( ani ja uz potom ) a dodnes braskovia uz ako dospeli nemaju kazy

domika9
11. feb 2010

zefa a mala si malo alebo vela železa?

domika9
11. feb 2010

ja som si ich potajomky chodila brať aj sama čo som zo srdca neznašala boli tie hromadne čistenia zubov v škole ked nam davali do pohara fluor a sme si stym museli čistiť zuby - tabletky mali fajnu chuť

romy01
11. feb 2010

vidis na to si vobec nespominam - asi nam nic take do poharov nedavali, ale je fakt že niektore zazitky zo skolky som si odniesla dodnes - kedze robili krupicu s hrcami a kakao s kozou na vrchu tak uz 30 rokov nemozem pit mlieko 🙂

domika9
11. feb 2010

romy 😀
ja si zase pamätam už zo školky že mi chutili tie pomazanky kadejake

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucula73
12. feb 2010

ahoj katka,
no my máme dve postielky,ale jednu na poschodí v spálni a druhú na prízemí....
ja neviem,ale v dvojizbovom byte sa mi vidia dve veľa....však ked bude spinkať,bude v spálni,to budeš počuť,ked sa ozve..a do obývačky by som asi dala radšej nejajé kresielko alebo čo,,,,.............zatiaľ može byť aj na gauči...ale to je moj názor 😉

cikyta
autor
12. feb 2010

Katka-možno by si mala do izby lepšiu ohrádku.Dlhšie využiješ aj pre väčšie batoliace sa bábo.A lehátko...hm...to už ako-kto.Nám v tom Sisa síce spinkavala,ale ked bola hore,nevydržala tam ležať a kukať na hračky nikdy.(len skrz foto pár krát- inak nie.Hned preeeeč) 😀

cikyta
autor
12. feb 2010

Alebo si Katka budeš presuvať postielku z izby do izby,ak máš na kolieskach 😉 (Alebo aj bez.Ved to nieje ťažke.No neviem,aku máš.)

zefa
12. feb 2010

ahojte kočky

domka ..moji rodičia boli otec rh+ a mama rh- ...a to znamená ,že ked som sa narodila museli mi komplet meniť 3x krv(už som to tu písala) a vlastne od narodenia som sledovaná na hematologii kôli veľkej chudokrvnosti....sú obdobia ked som v poho...no v tehu býva veľa žien chudokrvné a s dvojkami zvlášť..teraz zas stále beriem železo,ale to je aj kôli tomu,že mám véééľmi bolestivú a silnú menzes..stratím dosť krvi a za tých 28 dní sa mi to nestihne obnoviť a viež,že len stravou to nedoženieš,takže preto tabletky..a železo potrebuješ na zásobovanie všetkých žíl,žilek vlásočníc..ked všetko nieje prekrvené je prúser 😉

kati..no nie je veľa miesta..najideálnejšie je mať postieľku na kolieskach..neviem akú máte..ak nie tak sa to dá spraviť..ved potrebujete iba na dve nohy to primontovať..a takto by si si ju premiestňovala kam potrebuješ..a ked bude väčšie vyberieš aj madrac a máš to ako ohradku..síce malú,lae na chvíľku by stačila a nemusela by si kupovať ohrádku samostatne 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
12. feb 2010

ahojte ..

tak dnes prisli vysledky na skríning nervovej trubice a down syndromu .. je tam napisane ze skrining negativny
viete mi to niekto vysvetlit ?

riziko down ... 1v 86000 ( v termine)
riziko NTD 1v 7000

a potom je tam napisana poznamka ..... aj ked je ocakavane riziko down syndromu vypocitane podla veku matky vyssie 1 v 390, riziko je fakticky nizsie pre hladinu MS AFP, uE3, Thcg,PAPP -A a NT, odhad rizika pre down syndrom berie do vypoctu fakt ze toto je gravidita po IVF

zefa
12. feb 2010

wolfi..ked je tam NEGATYVNY,tak je negatývny..podľa mňa 😉

wolfskinka
12. feb 2010

zefa no dufam, ze to bude dobre, dalsie vysledky budu v pondelok .. teda vlastne tie iste ale tie mi robili v martine, tak dufam, ze sa tej amnio nakoniec vyhnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre