Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
15. feb 2010

Katka-len v ponožkách nedám ani teraz Sisu,ked je väčšia,nie ešte bábätko 🙂 Nám sa osvedčil overal ,taký celý s celou nožičkou.Proste v páse nič netlačí a je v pohodlí v noci.Ci je leto,či je zima.Ci tenší,či frote teplejší. 😉
Inak v perinke spávala dlho v noci,aj ked už cez den nie.V perinke to bolo super,lebo nadránom zima,bábo už ani neprebalujem,nech ju nezobudim,tak som hned obliekla perinku-čiže hrubšie.

zefa
15. feb 2010

katka..presne overal je super+čiapočka(pretože cez hlavičku je najväčší únik tepla)+ do perinky(aj sa ti to bude lepšie v noci brať na ruky ku krmeniu) 😉

tak som sa dnes dozvedela o dalších heliosákoch..1 pár bude mať dvojičky a 2 pár trojičky(dala si vložiť 2 embr.!)..všetkým moc držím palčeky 😵

cikyta
autor
15. feb 2010

Fíha Zefa-trojičky-až mám mrákoty pred očami 😀 Už dvojky by bolo nad moje sily.
Je to krásne ale...

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
15. feb 2010

Katka-ja osobne som pre istotu prala v lovele tek.prášku pre deti a aj aviváž lovela (aj ked-aviváž by sa nemala dávať hned-ja som to riskla) Neskor som už aviváž zmenila na Silan biely bábätkovský a to prádlo bola senzácia!
Lenže samozrejme,že Lovela neperie uplne že super,tak pomalyčky prechádzam na normálny prášok-náš (persil) aby som vyprala flaky z papania 🙂

cikyta
autor
15. feb 2010

Inak som bola spokojná s lovelou maximálne.

domika9
15. feb 2010

ja som všetky veci vyprala normalne v persile a dala som aj avivaž silan ale nedavala som vela prašku aby bolo dobre vyplachnute

domika9
15. feb 2010

ale tiež rozmyšlam či by som nemala kupiť tu lovelu

cikyta
autor
15. feb 2010

Lovela nevonia tak krásne ako silan a persil,ale práve preto je pre najmenšie bábätká...tie nesmu cítiť velmi vône.Len maminkine telo a olivový olejček 😉

romy01
15. feb 2010

ahojte kocky

teda domka to tak rychlo rastie brusko v tychto tt ? Boze ved ja tam budem hned za tebou . Ale poviem ti pristane ti 🙂 Vypadas tam tak spokojne 😀 😀 😀

cikyta
autor
15. feb 2010

Veru Domika-taká normálna spokojná tehulka,ako z časopisu 😉

domika9
15. feb 2010

😀 jaj len mi tolko nelichotte lebo sa budem červenať 😀
no romy veru zachvílu budeš vo faze že si nebudeš vedieť ostrihať nechty na nohach 🙂
mna chytaju nejake bolesti že sa mi neda vystrieť ale nemam pocit žeby mi tvrdlo brucho

romy01
15. feb 2010

domka , ja mam problem si viazat snurky a aj nohy uz sa mi nejako nedaju prekrizit v tureckom sede, no musime to dotiahnut do konca.
Zacala si uz s nejakou predporodnou pripravou ? Ja idem v stredu do poradne tak sa chcem na to popytat

romy01
15. feb 2010

ciky ty si niekam chodila v MT na nejake cvicenia alebo na nejaku pripravu ?

cikyta
autor
15. feb 2010

Romy-nie.Jednak som nevládala nechcelo sa mi po snehu v buse terigať kade tade medzi ludí.Najlepšie mi bolo doma v zdraví,bez chrípky a bolavých nôh.A do 4 mesiaca som v kuse 😝grcala a to uplne všade.Ešte aj po ceste do obchodu 200m vzdialeneho!!!
😅 (Ale prvotný zápal bol.To hej.No potom sa to s pribudajucimi tt vytratilo a bola som rada,že som rada.Aj tak jednu a dôležitu vec mi povedala sestrička na pôrodnom stole: Dýchajte ako pes!
A to bolo to najdôležitejšie)

Ked som tam ležala a v bolestiach preklínala celý svet,tak sa ma sestrička pýtala na meno dieťatka dievčaťa,chlapca,choroby moje,v rodine...atd a nakoniec,kedže mi chcel byť muž pri pôrode,vraj,či chodil na predpôr.prípravu!?Tak som povedala,že nie.Ani on,ani ja.A tá sestrička vraj: A to teraz ako? Ved nevie do čoho ide! Ako to!
Tak som jej povedala,že máme dosť informácií z netu a knižiek! 😠 A už stíchla!!!!
Potom sa dozvedela,že som po IVF a že v helise jej robí rodina a hned bola ako MED! 😀

domika9
15. feb 2010

romy u nas v poprade sa robí predporodna príprava od 20tt je to vlastne cvičenie a vždy je aj nejaka teoria ja som cvičiť nemohla , tak načo by som si to platila ked by som z toho skoro nič nemohla robiť , a okrem toho do popradu mam 20km a neviem si predstaviť ako by som sa do toho popradu dostala , už teraz ma mm plne zuby ked treba niekam somnou chodiť a samu ma nechce pušťat ani budom ani auto mi nedovolí šoferovať a už ked tak autobus chodí z našej dedinky do mesta asi ta 5x za den (isto viac krat ale nie v takom čase aby mi to vyhovovalo ) a to ešte by nebolo poriešene že od stanice do nemocnice by mi trebalo kračať dobru polhodinu ak nie viac
ciky a tvoj mm bol pri porode?

domika9
15. feb 2010

budom malo byť busom 😉

domika9
15. feb 2010

no dobru noc papa

cikyta
autor
16. feb 2010

Ahojte.Domi,ano,bol mi muž pri pôrode 😉

wolfskinka
16. feb 2010

ahojte, tak dopadla som takto na tej genetike

bola tam taka mila zlata doktorka, vsetko mi vysvetlila a povedala, ze vysledky su velmi dobre, ze ona by do toho nerypala, tak sme sa dohodli ze by som pockala na to geneticke sono v 20tt a ak by nieco nebolo ok tak az potom amnio, ale ze nepredpoklada, ze by nieco bolo a ze indikacia na amnio sa posunula vekova hranica z 35 na 38 rokov a ja mam 34 takze uz ani do tejto hranice nespadam ... dufam, ze som sa rozhodla spravne

romy01
16. feb 2010

no vidis wolfka - ked ti to tu hovorime my, tak nepocuvas. Som rada ze si das aspon od lekarky povedat . Pekne si zacni uzivat tehulkovanie a priprav sa na zdrave pekne babatko.

Domka, ciky ja len tak uvazujem, ze ci sa na nieco take dat. Ale bude to asi zavisiet od peniažkov. Ked tak vidim co vsetko kolko stoji tak si dobre rozmyslim, či budem vyhadzovat na to peniaze. V podstate mam doma DVDčka podla ktorych mozem cvicit a o porode som uz pozrela tolko clankov v knihach a casakoch a na nete, ze mam pocit, ze som uz rodila 4 deti. Urcite sa ale budem max vypytovat pred porodom pri navstevach nemocnice - to je jasne. rada by som zistila ako je to tu s porodnym planom, ako ho doktori akceptuju a ci nemaju k tomu averziu podobne. To je ale asi vsetko co ma zaujima. No a zatial neplanujeme ze by sa mm zucastnil porodu. Mne by to osobne nevadilo a asi by som bola aj kludnejsia, ze je pri mne, ale on sa netvari ze by mal na to odvahu a ja ho ziadat nemienom. Tiez uvazujem nad tym ze ci predsa len nie je lepsie ked muz nevidi zenu ukricanu, upotenu ubolenu a uplne rozstrapatenu v krvi a s nastrojmi okolo. To sa romantika uplne straca.

wolfskinka
16. feb 2010

romy dik za podporu, hej uz si to idem uzivat

cikyta
autor
16. feb 2010

Romy-moj chcel ist a vraj,ked sme začali spolu bojovať,tak aj spolu dobojujeme.A nebyť jeho,ležím tam cela zagrcaná.Aspon sa staral s grcátkovou misou.(to je iná romantika)

domika9
16. feb 2010

romy v prvom rade sa na to musíš citiť ty aby bol mm pri tebe , a určite by si ho tam neťahala nasilu aby tam nedajbože odpadol

romy a unas stojí ten kurz 800sk takže to nieje tak vela a baby si ho chvalia ked som tak čítala čo všetko tam preberaju od kojenia , cez navštevu saly a všetko možne tak to cvičenie mi prišlo v ten moment iba ako doplnok a pritom ide hlavne o to cvičenie , myslím že to nieje vela tých 800sk - samozrejme u vas netuším kolko to stojí

dnes ma tak brutalne bolela panva že som si myslela že sa ani do obchodu nevychystam ale už som to rozchodila

domika9
16. feb 2010

My sme dnes mali na kurze exurziu po novorodeneckom oddelení....Chceli nám ukázať na pôrodnej sále na živo ošetrenie novorodenca....práve jedna mamička rodila na sále...ale nepodarilo sa jej porodiť kým sme tam boli...takze sme sa nedočkali....chuderka tam fučala s manželom...Ale držala sa dobre...vedela ze sme tam a že ju počujeme...tak jej to išlo celkom fajn...
Potom nás zobrali ku bábatkám na novorodenecké....Boli maličké...plakali v perinke...a tam nám ukazali...kde ich vkladajú ked maju novorodeneckú žltačku...Ktorí den aké vyšetrenia podstúpi...
Ale teraz som naozaj presvedčená že všetky sestričky sú velmi velmi zlaté...milé neskutočne.....

Takze hlavu hore...nesmieme sa bát..to je podstatné...a všetko pojde fajn...musíme si veriť...zvládneme to....


romy tolko kratka ukažka z temy porod v pp alebo kk 😉

domika9
16. feb 2010

Ja chodim na tu predpôrodnu pripravu,,,,tiež nám všetky sály ukázali...Su velmi zlaté, ochotné a naozaj sa netreba ničoho bát...Nadštandardné izby sú pri operačnej sále....Tiez sú velmi pekné...
Tiež idem prvý krát rodiť, tiež neviem čo ma čaká...ale tie kurzy nám velmi všetkým pomáhajú čo chodíme...
Aj sestričky vravia, že vidno ktorá z nás chodí na gymnastiku a kurz....vedia krásne predýchavať a nemajú taký ťažký pôrod ako ostatné ktoré robia také veci a kričia že až...

aj toto

cikyta
autor
16. feb 2010

Len aj prah citlivosti má každá iný.To máš ako s krámamy-niekto ich prežíva,niekto nie!Niekto má zrasty,tak to bolí krváca týžden,niekto to má 3 dni a použije 3 vložky.
Ja vydržím velku bolesť bez pípnutia a pri pôrode som revala na cele hrdlo od bolesti.A to som vedela dýchať,lebo ma chválili!!!
Dnes mám blbý den . pa

zefa
16. feb 2010

ahojte
v prvom rade to tu pochválim ako pribúdajú stránky 😉

katka..moje deti ešte aj teraz spia v tých overaloch bo oni sa v kuse odkopávajú 😝

ad prášok..ja som tiež zo začiatku prala v Lovele ,ale to je fakt prášok dosť oničom,takže ked som ho minula už som prešla na Ariel,Persil detský asi od pol roka aj aviv.málinko 😉

ciky 😀 😀 😀 a ty si si sa nezamyslela nad tým,že aj tebe sa to jedno môže ešte v brušku rozdeliť? 😨
ja sa priznám ,že mne tohned pri total prvej inseminácii napadlo...ja som sa bála fakt ins. viac ako ivf..ale dobrovoľne sa pirznám,že hoci som vždy tajne dúfala,že budem mať dvojky,tak ked mi Krajko na 15 deň po ivf robil sono a povedal že "fíha,nás je tu akosi veľa" skoro som umrela,pretože som mala zavreté oči(akosi som dostala strašný strach,že tam uvidím iba jednu bodku namiesto dvoch čo mi tam vložili..ja som ich tak strašne chcela obe 😢 )v momente ma po jeho slovách napadlo že sa "zmutovali" min. na 4 😀 😀 😀 😀 a tie oči som otvorila až na jeho rehot 😝 😀 😀
dá sa to v pohode zvládnuť,len niekedy by sa fakt zišlo mať rúk ako chobotnica a oči mať ako chameleon 😀 😀 😀

domika9
16. feb 2010

ciky a čože maš dnes naladu pod psíka

zefa no to by bolo keby si mala naraz 4-čata to by si sa naučila aj nohy ovladať a používať ich ako ruky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre