Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

romy01
4. mar 2010

ahojte tehulky a mamicky.

Teda ja som mala poslednych par dni na prd - akoze nic nestiham, Na utorok si mm zmyslel návštevu - teda akoze u nas oficialne jeho sef so zenou tak soim dva dni gruntovala byt. Trpne mi v noci ruka az ma to boli a sotva si nieco pospim a potom som doobeda ako oplieskana lopatou - nejak mi to ubralo na energii. Navyse zaciname riesim pb s byvanim. Musime sa dost narychlo rozhodnut ako dalej - ci budeme v buducnosti stavat dom - lebo pozemok mame, alebo sa na to vykasleme a vymenime byt za vacsi. Ide o to ze akurat nas sused predava veliky byt co sa nam paci , je na dobrom mieste a aj zrekonstruovany a ak by sme predali nas a kupili jeho a doplatili rizdiel, na dom by sme museli zabudnut. Tak som z toho v strese, ze co by bolo lepsie

lucula73
4. mar 2010

Ahojte babenky,

no my máme na 99% tiež reflux,moj malý už tri dni strašne grcká,mám pocit,že viac z neho vyjde,ako vypije..je to možné,že sa to až teraz prejavilo?potom furt plače,zvýja sa,krúti...no dokolečka celý deň....v pondelok ideme doktorke,tak sa opýtam...

ciky - ten gastrotuss je len na záhu alebo pomáha aj pri refluxe?neviem sa z toho vysomáriť,ešte rozmýšlam nad nutritonom.... ☹

lucula73
4. mar 2010

romy - no to ti nezávidím,rýchlo sa rozhodnúť....záleží však na tom,či chceš mať aj kúsok záhradky pri dome,alebo trávnika,aby si mala kde s prckom vybehnúť....alebo ti stačí priestranný bytík....

cikyta
autor
4. mar 2010

Katka ako poradna?
Romy-mojko.Teraz zahod stresy za hlavu.Určite patria k životu,ale nie teraz.Teraz mysli len na seba a bábätko......takže klidek.Sme s tebou 😉
Lucul-Reflux spôsobuje pálenie záhy.Keby nebol,nepálila by záha.Gastrotus má za ulohu urobiť na žaludku taký štuplík,nech jedlo nejde hore do pažeráčika.Je to neškodne a ak sa podá správne na 100% bude plniť svoj učinok a zmierni bábätku pálenie a umožni pokojne spinkať atd...Samozrejme,zmierni aj grckanie tým pádom. 😉
Romy-ešte niečo....dnes som sa s mužom škaredo pohádala skrz byt a to je len začiatok,takže viem o čom píšeš. ☹

zefa
4. mar 2010

ahojte...romy moja skúsenosť s deťmi hovorí jednoznačne za dom,,,suseda pod nami vkuse búcha a chodí nám nadávať,ž deti behajú...a oni sú naučený byť stále von...aj ked boli v kočíku...som tu nemusela krúžiť ako pako a mohla to šupnúť von pod okno a mohla si robiť svoje...teraz už ani nevravím ako by bolo fajn...ked sme na dolniakoch ani neviem,že mám deti..ráno vybehnú na dvor a celý deň sú von maximálne spokojné,že nik nebúcha a ja po nich nekričím neskáč,nebúchaj....ak sa mi zadarí robota už aj kupujeme dom..už sme ho skoro mali,ale sa niečo stalo,tak sa to muselo nechať z čoho mi je smutno....

romy01
4. mar 2010

no baby, my mame aj zahradku na kolonke takze mame kam s drobcom chodit. Obvykle tam travime cele leto a casto grilujeme a tak, no toto je prilezitost predat byt aj zahradu a postavit dom. Problem je ze by sme museli samozrejme zobrat aj nejaky uver a kedze teraz budem par rokov doma bez normalneho prijmu tak je to stresujuce rozhodnutie. A ten velky byt by riesil byvanie a ani by sme sa nezadlzili. A urcite nebude dlho v ponuke. Navyse nasi su nestastni že keby sme stavali bolo by to mimo mesta a takto to maju k nam 15 min peso. Poviem vam ze najlepsie je ked clovek nema na vyber. Vtedy nic neriesi a takto len spekulujeme.
ciky mas IP

domika9
4. mar 2010

romy ja myslím že rozhodne dom 😉 predsa len byt je vždy len byt a kralikaren
byvala som v byte 20rokov 😉

domika9
4. mar 2010

ciky akože slovne spojenie materska dovolenka beriem ale iba do momentu narodenia dieťaťa potom už len materska 😀
bože od zajtra som na materskej nemožem tomu uveriť doteraz som sa velmi cez víkendy neflakala tak ani neviem či si na to teraz zvyknem aby som sa stale nekontrolovala či mi nepríde kontrola zo socialky 😅
tak idem si pohladať pomaly všetky papiere ktore mi treba na zajtra že ked budem stíhať pojdem vybaviť aj socialku

wolfskinka
4. mar 2010

ahojte tak som prisla zo sona, takze definitívne chlapcek a vsetko je v poriadku tak ako ma byt, tak sa vytesujeme ... gulko je presne tak velky ako ma byt , presne na den 😵 a zase sa vrtel hyperaktivny, cela mamina 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wolfskinka
4. mar 2010

kati no niekto auto a niekto malovanie ... xixi my chceme tento mesiac vymalovat cely byt

domika9
4. mar 2010

wolfi super velmi sa s vami teším
jaj katka ešta pokial si tu tak som ako tak kludna že ešte mam čas ja mam zajtra poradnu tak sim zvedava nedavno som dobrala tablety a dnes sa mi zda že ma zase čosi začína svrbieť asi ma už porazí 😠
všetko sa snažím si užívať si cele tehotenstvo vníimať každy pohyb a reakcie maleho ale toto je velmi otravne ale čo už musíme vydržať

domika9
4. mar 2010

romy kedy idete do toho polska?

wolfskinka
4. mar 2010

domika ake ste vybrali meno?

domika9
4. mar 2010

😀 ne-po-viem
prísne tajne až do narodenia 😉

domika9
4. mar 2010

ale poviem vam že jedno drobatku heliosacke už take meno nosí viec nepoviem 🙂 🙂 🙂

zefa
4. mar 2010

domi ...je to Samkoooo 😉 😉 si robím srandu...aj keby sa volal XY len nech je zdravý...my sme mali Nancy ako prekvapenie 😀 😀 celé tehu sa schovávala resp. Samko sa rozvaľoval a ona bola ukrčená

katka...vydrrrž...ja by som sa veľmi tešila keby boli naše deti v jeden deň 😵 😵

wolfskinka
4. mar 2010

ty tajnostkarka ... dnes som pozerala v helisoe silvinku ... ciky ma cestne miesto navrchu tabule

domika9
4. mar 2010

zefa 🙂

domika9
4. mar 2010

wolfi ty stale chodíš do heliosu?

domika9
4. mar 2010

baby mne od zajtra nabehne 35tt to fakt asi nepatrí ku mne
zajtra ofotím novy domček aby bolo aktualizovane lebo fakt rastie rastie každym dnom

domika9
4. mar 2010

som zvedava kolko bude zajtra drobec važiť

wolfskinka
5. mar 2010

domika bola som v heliose na kontrolne geneticke sono v 12tt a potom v 20tt a uz nepojdem az ked budeme chciet surodenca 😀

neodvazil ho, metal sa v kuse nedal sa ani odmerat ... skratka hyperaktiven dieta, inac poradna vsetko ok, az na tlak ten som mala nizky 100/60 tak som si teraz dala kavicku a dr. mi kazal viac jest, vraj malo priberam, zacinam zajtra 21tt a pribrala som iba 0,5kg ... tak sa asi pred dalsou poradnou poriadne navalim bnech aspon na vahe sa cosi ukaze 😀 😀 😀 😀

domika9
5. mar 2010

ahojte tak ja som doma od dnes som oficialne na materskej DOVOLENKE 😀 😀 😀
idem šupnuť nejake fotečky do albumu nech vidite čo vas čaka 😀 😀 😀

domika9
5. mar 2010

no dnes mal drobec v poradni vyše 1800g
všetko ok dalšiu poradnu mam 2 týždne takže zatial ok a aj dnes mi pan dochtor povedal že bude chlapčiatko

domika9
5. mar 2010

inač ja dnes od dr taka vychystana že si idem vybavovať na socialnu matersku a prídem samozrejme pracovna doba do 14.00 tak som sa otočila a možem tam ísť zase v pondelok 😠

domika9
5. mar 2010

a čože dnes som tu zase sama ?
tak nič no idem si uvariť čajík

cikyta
autor
5. mar 2010

Ahojte.No tak po dnešku posielam do Heliosu ešte jednu fotku Silvinka (rozumej-chlapčeka,ako vyšiteho 😀 )KUK album.

cikyta
autor
5. mar 2010

A chválim sa:
Dnes som sa zoznámila s dvoma super žienkami: Zefou a Romy
Jedna ukecaná kočka s dvoma roztomilými čertíkmi a druhá fešanda s nádherným obrovským bruškom.UF! Skoro som odpadla! Ja že taký 35 tt Romy 😅 A ty len 25tt 😅

lucula73
5. mar 2010

ahojte,

nemám nejak čas,ale len čo otvorím pc...kukám....že Silvinko 😕 ciky,čo ste mali kombajn doma? 😀 ale svedčí jej to.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre