Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
5. mar 2010

Lucul 😀 Kríza.Neni na šampon 😀

lucula73
5. mar 2010

ciky 😠 😀

wolfskinka
5. mar 2010

domika gratulujem k materskej 😀 😀 😀 😀 , domi neni to nejako málo 1800 ? moja segra je v 28 tyzdni a malý ma 1700g, to bude mat ineho cvalika 😀 😀 😀

domika9
5. mar 2010

wlolfi v poslednych tyždnoch pribera drobec 250g za týžden tak ked tak ratam tak do 40tt by malo mať 3050 čo je myslím celkom ok
mne sa zda prave na 28tt nejako vela 1700g ale čoja viem každe babo je ine ale ked sme boli na 4d v 24 tt tak mal okolo 500g tak neviem

ciky ved Siska ma až smutny pohlad z toho čo ste jej to spravili

wolfskinka
5. mar 2010

ja idem na 4D sono 31.3. ... ozaj domika kolko si kupila plienok ?

cikyta
autor
5. mar 2010

Domi-je dobra herečka.Hrá to 😉

wolfskinka
5. mar 2010

ciky kolko plienok si mala ty pri silvinke ?

lucula73
5. mar 2010

aj mne sa zdá nejako veľa tá hmotnosť v 28tt.... 😒

domi - no užívaj si tú dovolenku teraz,po narodení to bude naozaj len materská 🙂

inak v pondelok príde ku mne jedna poradkyna na dojčenie,to bude posledný pokus,čo skúsime malého naučiť poriadne prisať a ťahať,ale moc tomu neverím,je lenivý....zatiaľ ho krmim svojim mliekom,ale už som mu musela dať dva razy aj umelé a on mi z toho grckal,nesadlo mu.....som z toho smutná

cikyta
autor
5. mar 2010

Wolfi-ako to myslíš? Na den? Pampersiek? No počítaj zhruba každu druhu hodinu novu plienku a v noci nič-poprípade 1 x prebalovať.(Ja som v noci neprebalovala,lebo sa hned zobudila a to boli ine koncerty.Takže v noci nič a cez den každu 2 hodinu,takže na den asi tak 8 kusov. 🙂 🙂

lucula73
5. mar 2010

ciky - ja som veru začala aj v noci prebalovať,lebo sa mi precikal,musela som ho potom celého prezliekať a veru má tú plienku v noci naozaj ťažkú...ale on aj papá každé tri hodiny,tak preto... 😒

cikyta
autor
5. mar 2010

No mne teraz v noci papá každu pol hodinku a ak sa preciká,tak len vtedy,ak tam má kako....Inak vydrží v pohode do rána s tou plienkou.
Ale ved uvidí Wolfi.Možno bude mať kludasa bábo a nebude mu to nočne prebalovanie vadiť.

romy01
5. mar 2010

ahojte kocky

tak veru ako pise cikyta- dnes sme sa stretli a chvilku aj pokecali. Musim povedat ze Silvinka je slniecko, take usmievavé batoliatko 😀 A Nancy a Samko - baby ti maju energie ako za stado slonov. UFF to bude fuska zmaknut trojrocné dieta a zefa klobuk dole ze zvladas dve. Inak su strasne zlate, tak mi citali z knizky a robilo im taku radost ze sa mohli pochvalit ze poznaju zvieratka a vsetko v knizkach 😀 😀 😀

Domka - tak uz na materskej ? No najblizsie som na rade ja 😀Aj ked mam este cas par tyzdnov. Do polska som chcela ist po vyplate, no asi z toho nakoniec zide, nakolko musim doplatit ten kocik 200 eur a sme v minuse lebo som zicala braskovi tak neviem ci mi to vyjde tento mesiac, no budeme sa snazit. V najhorsom pojdeme v aprili ale to uz je posledny mozny termin pre mm lebo potom sa s nim pohadam 😀 Uz o tom Polsku spievam pomaly tri mesiace a furt je nieco kvoli comu sa neda. Ved to poznas.

wolfka, gratulujem k chlapcekovi, vidis a ja som si myslela ze to bude dievcatko. To je asi prvy krat co mi typ nevysiel 😀 😀 😀

Inak ciky ma pravdu - mam riadne brusko - ale priberanie sa spomalilo, Sice mam + 10 kg ale najviac som pribrala v prvych 3 mesiacoch a za posledne 2 mesiace som pribrala len okolo 1 kila. Tak snad sa to do porodu unormani a budem si moct brusko porovnavat s vami 😀

Idem pokukat tie fotecky co ste dnes nahodili

romy01
5. mar 2010

jeej domka, mas uz pekne velike brusko, uz ti veru vela nechyba k porodu. Ja sa na buduci tyzden necham od mm odfotit, nech mozme porovnat bruska v 26tt.

wolfka, ty si tam dala ponozticky ale kde mas obrazok z dnesneho sona, čo ?

ciky a ako mala brala to strihanie ? Neplakala ? Teraz ma taky letny zostrih 😀

wolfskinka
5. mar 2010

romy no obrazok mam ale na dvd a neviem z toho videa urobit fotku takze neviem ako to tam mam dat ...

inac baby ja som myslela nie pampersky ale klasicky latkove plienky na vyvazovanie noziciek, na grckanie a na pdlozenie pod hlavicku a tak klasicke bavlnene biele plienky ... netusim vobec kolko ich budem potrebovta 40 - 50 ????

domika9
5. mar 2010

wolfi mala na mysli asi klasicke plienky by som povedala tak wolfi ja budem používať jednorazove a bavlnenych som kupila 20 ks rozmer 80x80 cm tak ale poviem vam ked som ich všetky oprala a ked som ich začala žehliť tak som myslela že mi odpadnu kríže a to si nechcem predstaviť ked neboli jenorazove a trebalo žehliť možno aj 50ks no dakujem pekne

a čo sa tyka priberania od poslednej poradne som nepribrala nič 😀 som rada kedže by som mala isto problem potom zhodiť takže doteraz som pribrala 6.5kg celkom slušne však - som na seba hrda ale keby ste videli aky vandel som teraz zjedla hranoliek tak neuveríte no poviem vam ta moja strava občas keby som sa mala niekmde priznať čo zjem za jeden den tak by som sa od hamby prepadla napríklad dnes 2chlebíky zo syrom na rasnajky + 0,5litra kakaa potom jedna bageta v meste a teraz tie hranolky no krasne životosprava jak vyšita čo poviete

domika9
5. mar 2010

wolfi stači ti 20 ks určite poprípade dokupiš ked by sa ti zdalo malo ale ved dovtedy ti poviem či mi stači 20ks

domika9
5. mar 2010

romy veru poznam to velmi dobre 😀

wolfskinka
5. mar 2010

super domika dobra rada nad zlato, si poklad

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
5. mar 2010

palačinty by som mohla zajtra urobiť ale chcela by som piecť kolačik tak asi niečo ine vymyslím

dajte nejaky tip na obed zajtrajší

a na nedelu už mam vymyslene - plnena paprika

domika9
5. mar 2010

pamätate na toto ?
večer som to spieval mm

Bola raz malá, malá hviezdička,
Zviedla ju mliečna, mliečna cestička.
Zvolala zbohom družice,
vidieť chcem svetov tisíce.

Prvý deň letí, letí do sveta,
Pýchou sa celá, celá trblieta.
Druhý deň hlávku zmotanú má,
v plameňoch horí od rána.

V tretí deň na smrť, na smrť znavená,
padla k nám hviezda ako z kameňa.
Uhli sa hrudy studené,
schovali hviezdu do zeme.

Bola raz malá, malá hviezdička,
zviedla ju mliečna, mliečna cestička.
Umrela hviezda maličká,
končí sa o nej pesnička.

romy01
5. mar 2010

wolfka ja mam zatial kupenych 15 bielych a 3 obrazkove a ak mi bude malo kupim az po porode.

Baby neplaste sa so zivotospravou, ja som prave zhresila s čipsami - a to mam + 10 kg

domika9
5. mar 2010

joj dnes je drobček nejako hore 🙂 mam velmi rada ten pocit ked sa tam širmikuje

domika9
5. mar 2010

baby mate niektora kupenu nepremokavu podložku do postielky? kde sa to da pozhanať

domcek
5. mar 2010

Ahojki vsetky babule.
Ja nestiham sem moc prispievat niezeby ma mala tak vytazovala ale ked je volny cys venujem ho zasa Simonkovi alebo sme vonku.
Inac domika minule som riesila tuto pesnicku a nevedela som okrem prvej slohy nic.
Ked som bola dieta a starka nam ju spievala vzdy mi bolo luto je to krasne ale smutne.

domika9
5. mar 2010

ja som aj zabudla na ten smutny koniec ja som ju mala vždy za veselu až teraz som si ju nejako oživila a prišla nato že je smutna nejako som ju mala skombinovanu po svojom 😀

ale je pekna

cikyta
autor
5. mar 2010

Tak bavln.plienky som mala 20ks+5ks obrázkových.(Najprv to bolo len 10ks,ale kedže sme mali dlho baliť naširoko s dvoma bavln.plienkami,pamperskou a ort.gaťkami.do 8 mesiaca....bolo ich napokon 20+5,ako píšem 😉 )
Domi-ja tu pesničku nepoznám.
Nepremok.podložky maju v lekárni.Ja mám od brata-goratex.látku,lebo oni šiju topánky.Kebyže mám viac,dám ti.Ak chceš,spýtam sa,len neviem kedy ku nemu pôjdem. ☹
No Romy-Silvinka vie byť velmi dobručká pred cudzími ludmi.Doma je ako Nancy a Samko dokopy 😀 Preto chodím rada von 😀

domika9
5. mar 2010

ciky akoto že nepoznaš ale to nič ani mm ju nepoznal

domcek
5. mar 2010

Ano je naozaj pekna.
JA mam asi plienok a obrazkovych. Je toho dost v kolobehu ale nikdy nespotrebujem vsetky tak 10 za tyzden.
No a ja nasu v noci prebalujem nie vzdy ale ma tendenciu sa okolo 4-5 poriadne pokakat a neznasa pokandenu plienku vsak je madam tam nemoze mat zapraskany zadok... 😀 Vzdy sa na to hneva.
Inac musim sa pochvalit prve nocne spanie uz mame 4hod. potom sa budime tak po 2,5-3hod a to uz je rano. 😉

domika9
5. mar 2010

ciky ja sa skusim opytať bud v zravotnickych potrebach alebo v lekarni to isto niekde pozhanam a ked nie tak navališ polovicu 😀 😀 😀 a siske vysvetlíš že sa treba deliť 😀 😀 😀 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre