Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
18. sep 2008

Zuzla,ako?Horím nedočkavosťou! 😀

zuzla80
18. sep 2008

Ahoj Cikytka, len teraz sme dorazili, tak podávam info:
Takže akcia srdiečka je tam Len veľa sme z toho nepočuli, iba skôr videli na utz ako drobčekovi srdiečko bije. Sme trošku - týždeň pozadu, ale to je z toho, že sa drobček zjavne neskôr usalašil. Takže teraz končíme "len" 7tt a začíname 8tt. O chvíľočku pridám foto.
No a aby sme to nemali ľahké, tak mám s mužíkom odlišné RH faktory - ja som 0neg. a on 0poz., dokina ma len upozornila, že ak by som náhodou začala krvácať, tak by sa mi mal podať prípravok Rluga (alebo nejako tak, mám to napísané na papieriku). No a už som sa objednala aj k svojmu dokimu v utorok, tak dúfam, že si toho srdiečka užijem viac a všetko sa ho povypytujem, hlavne s tými krvnými skupinami.

cikyta
autor
18. sep 2008

Ahoj zuzla,tak najdôležitejšie je,že bábo je v poriadku!Aj ti povedali velkosť mrnúska? 🙂 Zaujímavé je,že mna sa nikto nikde nepýtal na krvnú skupinu a môjho muža už doplovane nie.A viem,že by mali.

zuzla80
18. sep 2008

Cikytka nie som si istá, ale marí sa mi, že drobec mal 6mm, ale veľmi ho nevedela dokina zmerať, lebo sa jej tam vrtel, alebo čo 🙂 . A čo sa týka krvnej skupiny, tak mňa sa na to tiež nikto nepýtal, ja som sa to pri poslednom ultrazvuku opýtala doktorky, že ja mám 0neg, ale že nevieme akú ma manžel, tak mu hneď vzali krv.
Inak tie krvné skupina a RH faktory ti bude určite robiť tvoja dokina, a ak nevieš krv. skup. plovičky, tak by mala vziať krv aj jemu. Neboj, ak náhodou by si vytvárala protilátky, tak injekcia AntiD sa zvykne podávať až okolo 25tt a vyššie prípadne po pôrode. Takže máš čas 😉

zuzla80
18. sep 2008

Inak pridala som fotečku 😉

cikyta
autor
18. sep 2008

Juj aký je pekný drobec.A je pekne v strede.To nie ako môj-nacapený v pravo. 😀 Teraz mi brali krv na gynde na všetko.Krvn.sk.viem.A čo sa týka mužovej krvn.skup.vieme akú má,ale dokial to nevidím v karte-neverím.A on kartu pred mesiacom stratil 😒

zuzla80
18. sep 2008

Ciky ale tvoj je väčší 😀 ale náš to doženie 😀 😀
A keby si sa tvárila pred svojou gynekologičkou, že nevieš akú má polovička skupinu a nech mu vezme krv a zistí, aby ste to mali čierne na bielom

cikyta
autor
18. sep 2008

Piatok ide k dr.muž,lebo má chrípku a tak mu nakážem vypátrať krvnú skupinu na 100%.Ale my to máme ako moji rodičia.Mama (ja) 0rh-poz.A Oco (muž) Arh-neg.Takže by to malo byť OK.A vlastne sme dali na genetike krv a tam nám porobili vyšetrenia skrz bábätko do špiku kosti-tak každú chvílu čakáme výsledky už aj z tade. 😀 A čo sa týka terajších velkostí našich drobčekov som čítala,že sa to velmi rýchlo mení a rast sa raz rozbehne,raz trochu spomalí,ale v konečnom dôsledku sa do dobehne až predbehne! 🙂

zuzla80
18. sep 2008

Cikytka nech vám tie testy dopadnú dobre. Aká dlhá cesta nás ešte čaká však.
Ja verím, že do drobček dobehne a keď nie tak budeme rodiť v máji - ja by som radšej májovčatko, ale je to v podstate jedno 😉

miroslava33
18. sep 2008

aaaahojte .. zuzi - gratulujem k srdiečku .. ta injekcia sa volá Rhega
tak som posledná - zajtra sa Vam ozvem... snád doplnime srdiečka k Vam dopočtu
ciky - to aku podprdu si skušala?

domcek1111
18. sep 2008

zuzla , tak super, že je všetko v poriadku, teraz čakáme na mirku, a potom idem na rad ja..ohľadne srdiečka... 😵 😉
zuzla a koľko ste platili v Heliku, keď zobrali manželovi krv-to ste vedeli výsledky hneď, akú máte krvnú skupinu...
my hcem tiež, lebo ani ja, ani manžel nevieme, akú máme... 😠

miroslava33
18. sep 2008

domcek .. asi bude lacnejšie ked vyčkate na vstupné vyšetrenia u vašho gynekologa...
tebe ju budu vyšetrovať po vydani tehu knižky 100ˇ% , a ak ti vyjde Rh negat, určite
budu vyšetrovať aj menžela.. pri Rh pozit mame nie su problemy ...

miroslava33
18. sep 2008

ozi - všimla som si - ty si mala test pozit 9.9. a ja 8.8. 😀

cikyta
autor
18. sep 2008

Ahoj Mirka.Neviem číslo podprdy.Ved to je len taká obyčajná v tureckom obchode za 150sk.Ale je velmi krásna a dosť velká a náhodou mi je aj dobrá.Tak som si ju zobrala ked mi rastú didi-počítam na 2 mesiace.

domcek1111
18. sep 2008

tak asi počkám na svojho gyndoša...asi máš pravdu... 😉
a ty ako na zajtra pripravená?!!!Neboj, všetko bude OK..... 😵 😉 a bude to užastný pocit, keď bude biť srdiečko.....ja si to ani vôbec neviem predstaviť, že tak skoro už bije srdiečko.. 😠 😵

miroslava33
18. sep 2008

zle spavam .. myslím že je to kvoli mojim čiernym myšlienkam ..
som nervozna ... ale už sa teším , že zajtra sa to konečne rozluskne
ta neistota je desná ...
ale duuuufam, že je v brušku a podrastlo ...
ciky - ja podprdy zatial neriešim, stale sa mi zda , že do nich nemam čo dať.. 😀

domcek1111
18. sep 2008

no mirka posled. menzes som mala 08.08. a test som mala 09.09., takže to bolo šťastíčko!!!!!!! 😵 😵 😵
hej baby, včera som si merala moje cici, a mám 97...uf, tak to pre mňa bol šok...lebo ja mám maličké cici... 😀
hej, cikytka a už máš tehotenskú knižku..daj ju do albumiku...aby sme videli.. 😎

miroslava33
18. sep 2008

no ja mam 90cm cez bruško, ale cez prsia rozhodne nie ..
začinam mať pri Vas komplexy, prsatice ... 😵

domcek1111
18. sep 2008

no neboj mirka, ty nás ešte dobehneš, nebooooooooooooooooooooooj!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 ty bruchatá!!!!!ja zas nemám cez brucho 90...hm, musím sa odmerať.... 😠

miroslava33
18. sep 2008

no toto ? nemyslela som pas - tam mam čosi cez 73 .. bruško .. to mam 90 , to ano ..
teraz si pripadam nejak deformovanááá 😀

domcek1111
18. sep 2008

mirka... 😀 😀 😀

miroslava33
18. sep 2008

juj .. baby ... modelka so mna nebude ... 😀

domcek1111
18. sep 2008

modelky budeme-ale oveľa krajšie, ako tie suché šramandy.....my budeme krásne bruškaté-tehuľky!!!!! 😵 😵

miroslava33
18. sep 2008

na to bruško sa celkom tešííím ...
v tescu mali strašne krasne babenkovske veci .. ale zatial sa týmto regalom snažím vyhybať...

domcek1111
18. sep 2008

mirka, my nikdy nekupujeme veci dopredu-pre istotu...u nás to je tak na "východe.." 😀
ja som bola v tescu, ale napozerala som na maličké veci, ale na veľké pre mňa..lebo akosi ma tlačia rifle, keďže som nosila stále také opnuté... 😀

miroslava33
18. sep 2008

mne bolo doteraz všetko volné v pase .. takže mi to teraz padne ako uliate ...
nemyslela som kupovať babatko veci.. len obzerať.. ale aj to sa ešte bojííím ...
držte mi zajtra palce ..

domcek1111
18. sep 2008

ja sa veeeeeeeeeeeeľmi teším na bruško, budem ho hrdo ukazovať...juj a tak sa teším na vianoce...posledné 3 roky som mala stále depky-že sú vianoce a my sme stále len dvaja 😒 ....ale teraz sa tešíííííííííííííííííííííím, ako malé decko...

domcek1111
18. sep 2008

mirka zajtra budem na teba myslieť a držať palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pfuj, pfuj,pfuj....popľujem ťa, ako mňa popľúvala Gáťová-zlaté to žieňa... 😵 😵 😵

miroslava33
18. sep 2008

aj mna poplula pred ET , robil mi ho Krajko
som zvedavá ake budu tieto vianoce ...

miroslava33
18. sep 2008

a dakujem za držanie palcov ... velmi to potrebujem.. už čakam asi 16-17 dni na kontrolne sono
a pomaly lutujem že som nešla na pôvodny termin minuly týžden ...
ale čakala som na draheho .. chcela som aby tam bol aj on ..
takže - dakujeeeem .. zajtra dame vedieť výsledok ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre