Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

wolfskinka
5. mar 2010

tak ja so zhresila so 6 jahodovymi knedlickami .... xixi

inac domika, romy vy ste kupovali plienky ... kolko stoji 1 plienka latkova cista , tu maju v 1 obchode ze 0,99 za 1 kus a vraj je to akcia tak neviem ci je to fakt akcia alebo tam maju akcia len napisane, nemam to s cim porovnat

domika9
5. mar 2010

no tak tomu ver že to je akcia ja ked som sa bola pytať v obchode tak mi povedal 1,20 e tak som si objednala z kojeneckeho ale to su take plienky dnes že skor ako gaza ale vraj sa praním ešte nejako stiahnu som niekde čítala a tie ma vyšli kus na 27 korun tak tych 29 sk maš dobru cenu -ber kym maju

domcek snad ťa budeme nasledovať v spani 😀

domcek
5. mar 2010

domi no prajem ti to a sebe postupne noci bez budenia. 😀
Inac poviem vam jakojaca matka na MD a u nas vecne unaveny manzel 😅 Mam taky cudny pocit ci nechodi tajde kojit malu po nociach ked ja spim... 😝

domika9
5. mar 2010

ale to že su plienky dnes riedšie tkane podla mna nieje na škodu veci aj niekde som čítala že sa potom lepšie bali na široko lebo na tej pamperske by toho bolo potom velmi vela predsa len dnes už bavlnene plienky neplnia ten učel ako pred 20-30 rokmi kedy stsčilo kus cvrknuť a bolo mokre všetko tnes to maš len na široke balenie a grcky a tak myslím že stačia
ale čo som si kupovala plienkovu osušku tak rozmer myslím 100x90 cm a to je taka kvalina ako boli iekedy plieky taka riadna na husto tkana ale jedna stala skoro 3 eura

wolfskinka
5. mar 2010

domika dik za tip

domcek
5. mar 2010

time out tato rozkazal ze Stellusa chce papat.ideeem prideeem

domika9
5. mar 2010

domcek ich ruši v noci to že ty vstavaš takže neboj určite nechodi kojiť 🙂 ale viem si predstaviť mm sa stale zobudi ked idem bud na wc alebo piť a to je aj 6 x za noc niekedy 3-4x cikať a aspon 3x piť a aspon 100x sa otočiť a pritom fučím ako kompresor 😀 😀 😀

domika9
5. mar 2010

baby čo davate do kočiara na tu podložku ktora je v nom original aby to babo hned nepogrckalo alebo nejako inč nezamazalo stačí plienka alebo tam mate ešte niečo ine - da sa to sice vyprať ale to by som asi prala asi každy týžden

cikyta
autor
5. mar 2010

Domi- 😀 Navali polovicu 😀
Domcek-nooo bodaj by ste pekne spinkali lepšie a lepšie.
Mne Sisa spala do 6 mesiaca 10 hod.v noci a to sa po 6 hod.zobudila na papanie a pokračovala v spinkaní.Vela ludi mi to závidelo a neverili.....teraz???!!! 😠 Každu pol hodinu sa mi v noci zobudí 🙄

domcek
5. mar 2010

domika tak moj nevstane teda hihi.
Obcas sa zobudi ale vacsinou ani nevie kedy sa krmime.
Do kociara nedavam nic mam tam fusak a este nepogrckala. Pri Simonkovi som davala plienku to staci.
ciky tak to teda riadne na figu vraj kazdu pol hodinu.
No baby koncim idem do hajan vlastne cela rodina.
paaa

domika9
5. mar 2010

🙂

ciky ved ty si si do pol roka nadspala a teraz sa to jen vyrovnava tak nechapem v čom je problem 😀 😀 😀

domika9
5. mar 2010

ja to cele vysteliem plienkami alebo si kupim ešte jednu taku plienkovu osušku a to bude na cele vnutro
už terz riešim či sa mi nenarobia flaky ked sa mi tam vyloží mucha a potom to vyčistim aby to nebolo vidno že tam bolo čistene a tam ešte nie - asi by som mala kočiar prikryť dekou -čo poviete 😀 😀

domcek papa dobru noc

domika9
5. mar 2010

ciky ty maš sieťku proti hmyzu ? zišla sa ti?

cikyta
autor
5. mar 2010

Dobru noc Domcek............hm,keby som nečítala v aprílovčatkách,že je to bežne,to budenie,tak už behám po doktoroch.Ale tam vidím,že niesme sami ☹ Moja dr.tvrdí,že to zubky,ale hovno makove zubky 😠 Zeby nám pol roka rástli tie dva milimetre jedneho zubku,čo máme??? 😒

Domika-FAKT! Ved ty máš pravdu 😀 Už mi je to jasne................ale už doooooooosť 😢 Inak aj normálne som bývala ako Wolfi.Rada som spávala aj cez den a teraz? ☹ Už ani v noci.Za trest 😅

domika9
5. mar 2010

teraz aj ja spavam dlhšie ako by som chcela ale inač niesom ladovy medved ale boli časy že bolo ťažko vstať na obed 😀

bože čo mam zajtra variť porad ciky niečo rychle lacne a jednoduche

cikyta
autor
5. mar 2010

Domika,mám aprílovčatko,takže sieťku som na 100% využila.Ci už na hmyz,či semienka zo stromov atd...Ale hlavne na osy.Raz mi jedna vletela dnu a to som sa poučila a sieťku dávala skoro vždy.
A čo to píšeš,že ked ti okaká hmyz kočík,čo potom? Vieš čo,vždy som mala pri sebe vlhčene obrusky a tým to išlo vynikajuco dolu.Krásne,bez flakov 😵

domika9
5. mar 2010

aha ved maš pravdu vlhčene obrusky zachran našej doby 😀
a sieťku maš univerzalnu alebo presne na svoj kočík?

domika9
5. mar 2010
cikyta
autor
5. mar 2010

Vnutry kočíka som mala zo začiatku normálny tenký detský vankusik,lebo bolo aj cez penu cítiť konštrukciu tvrdu-akurát za hlavičkou 😒
Variť? Spagety?Halušky? Neviem...

No idem spať už,lebo na mna lezie nejaká chripka a som taká unavená 😝 Pápá Dobru nocku

domika9
5. mar 2010

tak pa halušky varím často v sobotu ale dačo vymyslím do rana
tak papa idem aj ja

cikyta
autor
5. mar 2010

domika-Sieťka bola ku kočíku,ale zväčša pasuju na všetky,kedže maju dookola gumičku.Sem tam sa líšia.My sme mali presne na náš kočík.
Prečo gýčove,nem tudom... ☹

cikyta
autor
5. mar 2010

Jáj,zajtra je sobota??? 😀

cikyta
autor
5. mar 2010

Domika,v albume máš že: moja vysivana S4
Má to tak byť? Je vysivana,či vysnívaná? 😅
Nemyslím to zle 🙂

cikyta
autor
5. mar 2010

No už fakt dobruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

lucula73
5. mar 2010

no baby,vy ste sa rozpísali...

wolfi - aj ja mám 20 ks plienok + 3 obrázkové a stačí to....

domi - ja som kúpila nepremokavú plachtu do postielky,zvonka je ako froté a znútra taký iný nepremokavý material...
a do kočíka som dávala plienku alebo takú tenučkú deku...teraz máme ešte fusak....

baby ja sa priznám,ja neviem ako sa taká kolika prejavuje,ale asi ju potom máme aj my,lebo moj malý sa tiež stále krúti,naťahuje a reve do nepríčetnosti a o chvílku stíchne....može to byť kolika?ešte mu pri tom naťahovaní riadne vyšplechne...a zase reve,lebo ho asi páli záha...a to všetko len posledný týždeň,dovtedy bol pokoj.

no idem aj ja spať,lebo my sa budíme každú chvílku veru...dobrú nocku...

wolfskinka
5. mar 2010

lucul dik aj tebe za radu tak to skorigujem na 20 bielych a 3 farebne pod hlavicku

cikyta
autor
6. mar 2010

Ahojte.Som chorá 🙄 Hrdlo,sopel,triaška 🙄

cikyta
autor
6. mar 2010

Lucul-pri kolike plače bábo aj 3 hod.-čo teda ja viem.Má tvrde bruško,nafuknute,nožičky si tlačí k brušku,je červené...Pomôže masirovanie bruška vetrovou masťou v smere hod.ručičiek,aj v protismere chvilku,teplý obklad,cvičenie z nôžkami,ťapkanie po riťke,pomáhanie rektárnou rurkou na vyprdkanie bábätka,poprípade vykakanie.Ono to prejde vekom,ked sa začne bábo viac hýbať a už aj črievka pracuju lepšie.Takto sa moc nehýbe a plyny tlačia v črievkach ☹
No reflux-hlavne otvára ustočká ako vrabšek,grcká,citiť kyslosť,problém pri papaní,pýta si často prsnik a sono to ukáže pekne , či to je reflux-tak sa to mliečko naspäť vracia a je to vidieť.Samozrejme plač-no čim viac plačká,tým viac to páli,tak sa snažiť,neh čo najmenej plačká a podať gastrotus,alebo nutriton.
Tak isto bábo musi z toho len vyrásť ☹

cikyta
autor
6. mar 2010

V 4 mesiaci už pomôžu aj kašičky na reflux.(pokial sa už nekojí)

domika9
6. mar 2010

ciky 😀 nie to tak nemalo byť ja som si to ani nevšimla ale dik za upozornenie už som si to opravila 🙂

a ten kočiar sa mi to zda dosť gyčove akože modru farbu milujem všetko v kuchyni mam modre (okrem podlahy a linky ) čiže všetky doplnky ale toto akože tie kolesa su modre tak mi to tak príde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre