Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
6. mar 2010

inač včera ako som bola v poradni tak som pre zmenu mala krv v moči neviete z čoho to možem mať popr. čo to znamena ?

od decembra som mala bud bielkovinu alebo bielkovinu +hnis a včera krv

cikyta
autor
6. mar 2010

Ahoj domika.No zvláštny kočik.Ešte som taký nevidela nikde 🙂
Krv v moci mala aj kamoška,ale neviem,ako to poriešili.Ono to može byť zle,ale nemusi.A v tvojom prípade že 35tt si myslim,že je OK,kedže bábo už tlačí uplne na všetky vnutorne organy,čo máš.Držím palce nech ti to rýchlo prejde.Ono s pôrodom prejde všetko 😉
(Ja som mala zlatu žilu,stále som mala krv so stolicou a niekedy tak,akoby až menzes ☹ -take množstvo.Ale prešlo to po pôrode.)

domika9
6. mar 2010

ciky ip 🙂

zefa
6. mar 2010

Ahojte

No žienky ďakujem za návštevu 😵 😵

ad moje deti..ja som vás tu na začiatku upozorňovala,že v Heliose robia hyperaktívne deti a včera ste to zažili..a to boli ešte "kľudný" som sa až divila 🙄 😀 ...majú obdobie predvádzania sa a čo dokážu niekedy vyprodukovať až žasnem 😠 ..nabudúce dáme stretko bez mojích detí aby som aspoň jednu vetu mohla povedať celú 😅 ...kým boli vo veku Silvinky boli ako med,len to behalo každé iným smerom 😀 😀

romy..ku mne chodí kamoška z Rakúska(tiež má dvojky z helíku) sú o pol roka mladšie a to tu potom ináč vyzerá 😀 😀 ..a ked sa tu na sídlisku stretneme maminy dvojek..hotová škôlka..a vyzerá to,že sa všetky naše dvojky stretnú v škôlke v sept.(počítam asi 6 párov dvojičiek) 😅 😅

domi....dostať plachty podšité tenučkým igelitom,proti precikaniu(aj my máme) a podložky kupujem v Tescu a aj takú pomôcku ako malé sáčky na použité plienky..Tescové výrobky všetko..tie sáčky sú v takom istom balení ako vlhčené obrúsky...zíde sa napr.u dokiny,na návšteve aby to nesmrdelo v koši,ak si niekde von a v dosahu žiaden kôš 😉

my už druhý deň chodíme po oslavách tak zatím pa

domika9
6. mar 2010

zefa čo to stoji taky vynalez 😀

wolfskinka
6. mar 2010

zefa super lebo ja chcem hyperaktivne dieta
😀 😀 😀 😀

domika9
6. mar 2010

zefa myslela som tie sačky
wolfi chod na par dni ku zefe a potom na par dni ku ciky 😀 😀 😀

cikyta
autor
6. mar 2010

Tak tak Zefa.... 😉
Wolfi,ja som zase chcela odjakživa dvojičky.Ked vidím,kolko práce mám teraz len z jedným........tak dakujem pánu bohu a to strašne,že mi dal len jedno potešenie 😉

cikyta
autor
6. mar 2010

Ja si beriem sáčky k dr.na plienku bud obyčajne klasicke,alebo mám aj také puzdierko,kde si vždy jeden odtrhnem (je to určene na psie hovienka 😀 )Ešte ked sme ho mali,sme to používali. 😀

domika9
6. mar 2010

ciky ale keby mala siska ešte dvojičku tak by bola ina ver tomu 😉

ja mam aj pri kočiari v taške take puzdro na plienku použitu a potom to len odrtrhneš je to na suchy zisp a možeš cupkať ku košu aby so nemusela narabať s celou taškou nad smetím
a aj prebalovacia podlaožka je v taške a na tej podložke je take iste vrecko

domika9
6. mar 2010

ja dnes skoro od rana šijem sem nakukam len občas -teraz mam tolko šitia že ani neviem či to všetko stihnem ale snad neporodím so sakom v ruke ale som šikovna lebo ešte nikdy sa mi nechcelo tak šiť ako teraz - asi hniezdim 😀 lebo som plna energie a ešte nikdy sa mi nepodarilo ušiť kostym za týžden , ešte ztvladnuť opravy , mm skratiť rifle a hlavne si musím ušiť čierne sako na krstiny lebo čudujte sa svetu nemam žiadne (take som chudatko 😀 😀 😀 ) všetky som darovala lebo som sa už davno rozlučila s mojimi 55kg spred 6rokov tak ked mi teraz nestrašia take male veci v skrini tak možno prave preto schudnem 😀 😀 😀
no idem ešte čosi spraviť kym na to vidím 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
6. mar 2010

Domi 😀
Katka-daj zovrieť vodu a do toho bublania to vlož a var 15 minut.Cumlíky,len 3-5 minut.Ako ktore,lebo tie sa rozvaria.Ja som starilizovala každý 2 den na začiatku a v nemocnici vraveli,že odsavačku mlieka musim starilizovať minimálne raz za 3 dni.Takže tak.(ak sa používa denne ovšem)

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
6. mar 2010

Sklenene nie a umele tiež nie.Len guma a gumene pomôcky ano.

cikyta
autor
6. mar 2010

Dokonca niekde píšu na 20 minut a kedže som mala z toho blbý pocit,sterilizovala som len 10-15 minut.

domika9
6. mar 2010

žienky došite lebo mi došla spodna nitka a už sa mi nechcelo natačať novu a kolač v rure 😀 😀 😀

nad tym sterilizovaním som rozmyšlala aj ja tak dik
katka ako ? drobec sa nepyta 🙂

domika9
6. mar 2010

bože keby sa mi tak velmi všetko chcelo ako teraz cele tehotenstvo tak to by som nemala čo robiť už v 4 mesiaci
ale ničto tento týžden asi začneme robiť tu izbu tak budem mať čo robiť 😀 😀 😀
len musím mm presvedčiť na nejaku farbu lebo che aby bola iba biela ☹

romy01
6. mar 2010

caute kocky

ako travite vikendik ?
My sme dnes boli pozriet braska - sa mu narodili steniatka - take su rozkosne.

Inak som to nepochopila s tou podlozkou do kocika . To je nejaka specialne rurcena do kocika ? A tie vrecuška na plienky - to som si v obchode nikdy nevsimla. To su jednorazove, ci co ?

domika9
6. mar 2010

romy ja som sa pytala či davaju baby do kočiara na tu podušku niečo plienku -dečku ? alebo len daju babo na tu podložku ktora je v kočiku

a tie sačky su určite jednorazove ja som to tiež ešte nevidela ale nikdy som sa zatial na to nezameriavala

romy01
6. mar 2010

no ja som si myslela ze dam pod miminko nejaku deku - taku tensiu, nie hrubu aby mu nebolo moc teplo.

lucula73
6. mar 2010

romy - veď možeš dať aj tenšiu deku ak máš 😉

a o tých vreckách som ešte nepočula,na tie plienky.....

katka - no ja vyváram fľaše aj odsávačku každý večer,mne tak povedali v nemocke ,že aspoň raz za deň vysterilizovať....a ja mám cumle na fľaši silikonové,používam ich mesiac a ešte sa nerozvarili ani nič,ale tie klasicé gumené sa veru rýchlo zničia....a sterilizujem to 5-10 minút..

ciky - a vy už nemáte havina? 😕 alebo som to nepochopila.... 😒

zefa
6. mar 2010

no som späť...poriadené,deti chrnia,mm čučí do debny

wolfi..ak náhodou budeš mať kľudné mimčo,príď si požičať moje aby si mala hyperaktivitu 😉 😀 😀 😀 😀

tie sáčky teraz ozaj neviem koľko stoja,pretože mám zásobu ešte neminutú..my to už ani moc nepoužívame,pretože sme odplienkovaný..nám pasovali a pasujú tescové plienky aj obrúsky od samého začiatku..teraz je to všetko v zelenej farbe a tie sáčky mávajú vedľa obrúskov,tak si to kuknite..a sú to jednorazovky

nuž ja som deťom dávala veľkú deku poskladanú(na spodok kočíka)na to som dala podložku čo bola v kočíku a na to ešte plienku(potom som si ušila podľa podložky návlečky,pretože ked sa už začali vrtieť plienka sa zrolovala)...tú deku som tam mala preto,že tá podložka sa mi zdala moc tenká ,tak aby neboli na takom tvrdom 😉 ...v zime boli ešte oblečený a mala som tie klasika barančinové fusaky,takže ich nič netlačilo a spali ako dudky 😉 😵

domi..my sme nedávno deťom maľovali izbu a kúpili sme hotový namiešaný Primalex-žltozelená...to je taká pekná teplá farba a hodí sa pre obe pohlavia

lucula73
6. mar 2010

zefa ahoj a ty čo nejdeš hajať... 😀 ?

lucula73
6. mar 2010

zefa - a ty si aké mliečko dávala tvojim deťúrencom?lebo ja som kúpila nutrilon HA,budem musieť jednu dennú dávku dávať umelé,lebo tolko nenadojím,pochybujem že bude ťahať,ked sa mu nechce teraz....
no a kedže mi viac grckal aj dva dni po nutrilone,odvtedy som mu ho nedala,tak neviem,či to nemal aj z toho....

domika9
6. mar 2010

zefa mm je guma a zelenu nemusi už to že som si vydobila zelenu na schodoch je dosť 😀
všetko čo sme malovali na farebno sme liali pigment od primalexu do primalexu takže som liala pokial som nemala odtien aky som chcela
iba v obyvačke čo mame jednu stenu velmi oranžovu sme kupovali original farbu namiešanu nejaku akože špecialnu či čo da sa aj omyvať
ale asi tam šuchnem aspon žltu alebo niečo do okrova no uvidíme musím kupiť potajomky

baby ked ste boli na prietoky tak vam ich robil doktor alebo to len sestričky robia ako to vobec prebieha ?

zefa
6. mar 2010

luci..mne sa pred polnocou neoplatí ísť haji..za chvíľu bude Neny kričať z izby..mliečičko cééém 😝 😀 😀 😀 vydrúľa a spí ďalej do tej 2-3 potom zas mliečičko cééém..a o 5.30-6.00 budííček 😉 😝

ja som alergička,takže tiež sme mali nutrilon ..ale najprv na koliky sme mali tento http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob...
a neskor sme prešli na HA..našich z BEBY hrozne zapekalo,preto nám dokina dala ten nutrilon

luci ak si ty alebo manžel alergik máte nárok na akékoľvek mlieko HA na predpis(len málo pediatrov ti to povie (potrebuje dokina len potvrdenie od alergologa,ktoreho mate....a budete to dostávať do jedného roka na predpis od pediatra a ak by sa malému náhodou potvrdila alergia máte nárok až do 2 rokov..a recepty si budeš pýtať podľa potreby ako sa bude míňať mlieko..nie je to limitované poisťovnou 😉 ...aj môj brat je aler. a mal má tiež mlieko na predpis

a na grckanie sú tieto http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob...

domi 😀 😀 😀 ....môj manž.je bývalá guma 😀 😀 😀 ..a my sme si tiež kedysi namiešali farbu a strašne rýchlo nám vybledla,takže ja by som už sama nemiešala 😉

a som vám chcela dať jeden recept čo nám dala jedna geminimama
Jablkové lievance

3 dcl mlieka
3 dcl hladkej múky
pol čajovej lyž. sody bikarbony
asi 4-5 nahrubo nastrúhaných jablk
škoricu a cukor podľa chuti

eto vsio..žiadne vajce!!!! už som to niekoľkokrát robila je to mňamka...len ja to robím z 2 dávky,pretože z tohto receptu je nám to málo,ale 1x som to robila takto...natriem to nutelou,môžte to naplniť ako normálne palacinky..bud to robte veľké ako palacinky, alebo ako lievance..u nás v dvojičkove to teda deti hlcú 😉

no a už kričí mliečičkooo

dobrú

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
7. mar 2010

Lucul-havina sme dali na chvílu ku švagrine,kým Sisa nevie dobre utekať atd...Lebo náš hafo nemusí velmi deti,aj ked ešte neublížil,ale predsa...A aj chlpy v našom malom byte atd...Tak uvidíme,ked kupime väčší byt.tak hafo pôjde späť,ak nám ho vrátia,lebo si nanho velmi zvykli a bude to problem 😀

domika9
7. mar 2010

ahojte peknu nedelu vam prajem
katka tak nech ešte vydrží 🙂 ja mam tiež pociť že ešte tak vela toho musím urobiť 🙂
vždy v noci ked mam spať ma dievčata napadne niečo čo sa vas chcem ohladom mimíska opytať a ked to chcem napísať rano tak si neviem spomenuť - no nič možno ma to mapadne
čo fajne varite na obed ? my dnes mame plnenu papriku paradajkovu omačku a zemiačky
ozaj neviete mi poradiť da sa mraziť paradajkova omačka +gulky ? robím si zasobu do mrazaku už tam mam segedak 🙂 isto sa mi to hodí po narodeni maleho

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre