Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
7. mar 2010

zefa dik za receptík isto vyskušam ale to 3dcl muky to ako? akože trojdecovy pohar plny muky?

domika9
7. mar 2010

ahah už viem čo som sa chcela opytať ked ste šli z porodnice davali ste babätku cez tvaričku plienku ? alebo nie?
ja som to tak videla aj ked sestričky brali babo na nejake vyšetrenie na ine poschodie a aj nejake maminy som tak videla vo vyťahu v nemocnici predsa len neviete kto čo ma babo bez imunity a plny vyťah ludi a nielen vytah ale vlastne aj na chodbach

lucula73
7. mar 2010

ahojte,

domika,ja som dala plienočku,aj teraz ked ideme doktorke,tak prehodím cez hlavičku..ale teraz je aj zima,aj všeliaké vírusy,tak preto...v apríli ti to už nrbude treba,myslím...

zefa dík,zajtra ideme dokine,tak sa popýtam,moj mm je riadny alergik,ja nie....inak ten nutrilin AR je aj hypoalergenny?rozmýšlam tak preto,že asi by mal byť,nie,ked ste potom dávali HA...

ciky - som rada,že havino žije,ja som myslela,že nie... 😠 😀

katka,ale apríl bude ešte náročnejší 😀 😀

cikyta
autor
7. mar 2010

Domika-ja som plienku nedávala cez tvár,len cez hlavičku,ak nemala čiapočku.Ale je to dobrý nápad na výrusy,či prievan,to áno. 😉

cikyta
autor
7. mar 2010

A bacha na prievan.Kamoškin malý si doniesol z porodnice prievan a zápal uška.Lebo občas vetraju tak,že dvere otvoria,okno otvoria a vobec sa nestaraju,či su tam bábätká 😠 Urobili to aj nám posledný den a nemala som čiapočku.to boli iné nervy na upratovačky 😠 Ale našťastie som vedela,ako dopadol ten kamoškin malý a hned som zatvárala dvere + prikrývala hlavičku ☹

cikyta
autor
7. mar 2010

Pretože dieťa potrebuje čerstvý vzduch a nie vydýchaný,no NIE prievan!!!!! 😠

domika9
7. mar 2010

a nedavate babu čiepočku stale? aj doma aj na spanie?

domika9
7. mar 2010

takemu maličkemu

zefa
7. mar 2010

ahojte

domi ano 3 dcl pohár múky,mlieka
ja som dávala čiapočku stále aj doma..už sme to tu písali..pretože máš dieťa oblečené a cez hlavičku je najväčší únik tepla..ak nemali čiapku mali aspoň prehodenú plienku cez hlavičky

lucul...myslím,že nie je hypoalergénny...mne dedi strašne zapekalo z Beby,tak preto sme prešli na Nutrilon..lenže deti mali desné koliky,takže sme najprv brali ten comfort 3 mesiace(aby ich nezapekalo a trošku znížili koliky),potom ked prešli koliky od 4,5 mes mali HA(ešte sme spapali načatý komfort preto od 4,5m)..ale na koliky im hodne pomáhal gél..si teraz nespomeniem ako sa volal..to bola taká hnedá tuba a bol na nej macko.a masírovať bruško,cvičiť nožičkami,kvapky mali..no fakt som rada,že to prešlo, to bola hrúza....to by ste si za to mlieko len doplácali...vždy lepšie ako kupovať celý..vydím,že ani tvoja dokina ti to nepovedala..to ako keby dávali zo svojho ..nechápem,prečo to taja 😠

cikyta
autor
7. mar 2010

Domika-ja som mala v apríly už skoro leto-také bolo teplo.Sisa mala v momente potničky po hlavičke,ked som jej dala čiapočku.Hrozne sa mi potila.(Ona ja take dieťa,čo sa vela potí-to má po ockovi)
Samozrejme,že ked sme išli von,mala čiapočku,no doma nikdy.
Kupila som jej také drahšie kvalitne s kadejakými vetračkami,dierkami,len nech má ušká zakryte...

zefa
7. mar 2010

ciky ahoj si ma predbehla 😉

domi toto som si potom kúpila..super čiapky a kupujem im to stále na leto

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6774520&tab=0

cikyta
autor
7. mar 2010

Zefa 😉
Akurát piatok som všetky čiapočky na leto predala jednej buducej mamine.Neboli to ešte také šatky,ako dala Zefa link,iba také normálne čiapočky s dierkami v tvare kvetiniek atd...také fakt pre novonarodeniatko.
Ked mala Sisa 5 mesiacov,začala som už zhánať viac šatky a hlavne tie v linku...no nikde nemali 😅 Tak som používala len jednu,čo som musela v zadu viazať a to sa mi velmi nepáčilo,kedže spinkala na chrbte a ten uzol ju možno aj tlačil 😝 Takže tie "šatkočiapky" v linku su super vec!(škoda,že len pre dievčatká)

zefa
7. mar 2010

ciky..dostaneš to kúpiť aj na tržnici v MT,aj u nás na Ľadovni v obchode,aj pri soc.poisťovni v tom obchodíku v MT,a majú aj pre chlapcov...som písala,že im to kupujem..teda obom..a kámoška z Rakúska mi kúpila také so šiltom 😉

cikyta
autor
7. mar 2010

No Zefa,to vieš,ked som to zhánala v septembry vo Vrutkach 😝

wolfskinka
7. mar 2010

ahoj baby, tak a je po vikende,

dnes som zhresila dala som si kavicku aj trochu coly, boella ma hlava, zabralo .. lepsie ako ibalgin.
Dostala som 2 kupony na zlavu detských veciciek v Tescu tak som ich minula, kuknite albumik , sme s muzom nakupovali Gulkovi veci, sme sa tam hrabali asi polhodiny .... a rehotali sa na tych minivecickach

domika9
7. mar 2010

my sme dnes boli omrknuť jeden kaštiel kde chceme mať krstiny tak sme to boli obzrieť a zatial sa dohodnuť tak som rada 🙂

zefa
7. mar 2010

ciky 😀 😀 😀 😀 no v septembri bývajú najväčšie úpeky..asi sa minuli 😅

wolfi..ja som mala od Krajka kávu na predpis 😀 😀 kôli nízkemu tlaku 😉 😅

wolfskinka
7. mar 2010

zefa no super, ja som mala vycitky svedomia, ze som ju pila a k tomu pohar koly, tak vidim ze nemusim mat obavy o gulka

domika9
7. mar 2010

wolfi pekne vecičky ste malemu pokupili a kavy sa nemusíš bať ja som nepila do 5 mesiaca a od vtedy pijem jednu šalku denne a v pohodičke myslím že žiadna tragedia sa nekona 😉

wolfskinka
7. mar 2010

domi dik .. tak to ste ma potesili baby s tou kavou

domika9
7. mar 2010

dnes ma potešila svokra že nam zaplatia kolače na krstiny tak an fajne odpadne

wolfskinka
7. mar 2010

jasne vsetko potesi, kazda koruina dobra

domika9
7. mar 2010

baby kolko týždnov po porode ste sa citili ako tak dobre že ste si vedeli sadnuť na stoličku jak ludia ? 😅
možno hlupa otazka ale riešime krstiny 😀 😀 😀

domika9
7. mar 2010

myslíte že 3 týždne mi budu stačiť ?

cikyta
autor
7. mar 2010

Wolfi a ja som zase pila colu proti nevolnostiam 😉

Domi-3 týždne 😉 Ale dá sa aj skôr.(Ja som bola trošku viac dotrhaný extrem 😀 )

cikyta
autor
7. mar 2010

Domi,mne sa páči plánovať dopredu.Tiež som taká.Už od novembra hladám pre Sisu šatočky na oslavu 1.rôčku a rozmýšlam,aké číslo 😀 A to má narodky 25.4. 😅
Moj muž je môj opak.Ten všetko na poslednu chvilu robí 😠
Dobru............................................................. 😔

lucula73
7. mar 2010

domi - ja som mohla už po 2 týždňoch sedieť úplne v pohode... 😉
inak ťa obdivujem,to prečo už teraz riešite krstiny?veď tam nepojdeš hádam rovno z pôrodnice.....ja sa len pýtam,lebo mňa ani nenapadlo pred porodom toto riešiť...my budeme mať asi po Veľkej noci,len ja mám jeden problém,nemám krstnú mamu pre malého ☹

domika9
7. mar 2010

no presne ako ciky písala ja to potrebujem mať všetko vyhliadnute presnu predstavu čo kolko kde za kolko pre kolko ludí atd takže po porode budem mať ine veci na hlave a nemala by som čas si chodiť vyberať menu , reštauraciu a všetko a nemam rada ked sa niečo na poslednu chvílu robi ja už dnes riešim že mm si musí isť kupiť novu košelu a čo si oblečiem 😀 😀 😀

ale hlavne u nas taky zvyk že s babom sa nechodi von pokial nieje pokrstene a kedže bude snad už aj teplejšie tak by som rada čo najskor chodila na prechadzky a ani ludia ti nechodia na navštevu skor ako pokrstíš -čo je aj fajn že maš aspon nejaky čas na regeneraciu a nemusíš lietať ešte aj okolo navštev
takže ked chceš krstiť po mesiaci tak s nim nejdeš von cely mesiac 😖

a tak všetko vybavíme -pochodíme teraz - aj alkohol idem kupiť ešte pred porodom a potom už len mm pojde dohodnuť presny počet ludi a dokupiť drobnosti a bude to ok

lucula73
7. mar 2010

domi - fakt?to som nepočula,že nemožeš ísť von,návštevy,to uznávam,ale prečo neísť von...ale iný kraj,iný mrav 😉 😀

lucula73
7. mar 2010

ciky a tie šatočky si už vybrala???? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre