Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
23. mar 2010

mm mi volal že asi nestihne prísť v stredu --musím vydržať musím

jennys
23. mar 2010

DOMI keď máš prímes krvi tak to môže byť kedykoľvek. Ja keď som rodila tak som mala tiež krv ale aj kontrakcie. Ty predpokladám ešte nemáš. Mohla by to byť potom tá zátka. Mám tú knihu pred sebou tak ti to napíšem čo je písané tam.

Odchádzanie zátky krčka: počas mäknutia, stenčovania a otvárania krčka sa uvoľňuje aj hlienová zátka. Tento želatínový chumáč hlienu sa môže vylúčiť z vagíny 1-2 týždne pred prvými kontrakciami.

Ružový alebo krvavý výtok: pri otváraní krčka dochádza k prasknutiu kapilár, ktoré zafarbujú hlien naružovo alebo vytvárajú v hliene pásiky krvi. Tento prejav signalizuje skorý začiatok pôrodu. (24 hodín niekedy viac)

A ďalej tu čítam, že objavenie sa krvavého výtoku alebo hlienu (ružového alebo hnedočerveného) znamená, že sa čoskoro začne pôrod. Väčšinou do 24-48 hodín, prípadne aj menej. Keď je výtok jasnočervený alebo nastane silnejšie krvácanie treba volať lekára. A je tu písané, že jediným skutočným znakom začínajúceho pôrodu sú časté a pravidelné kontrakcie. Pokiaľ ich nemáš tak by som sa neobávala, ak si nie si istá tak si zajtra zavolaj doktorovi. A ak ti odtečie plodová voda tak kontrakcie by mali začať do 12 - 24 hodín. A do 24 hodín by mal potom prebehnúť pôrod.

domika9
23. mar 2010

no tak nebol to chumač hlienu bolo to ako vytok a nie silnejší ako v poslednych dnoch a ani pasiky krvy tam neboli bolo to s troškou ružoveho vytoku tak neviem zajtra idem do nemocnice na prietoky rano na 9-tu takže to isto spomeniem a možno ma pozru a teraz som písala mm a vravel že možno si to bude mocť nejako zariadiť aby prišiel keby niečo tak uvidíme ved ako prvorodička budem mať bolesti niekolko hodín tak z ba by to mohol stihnuť

romy01
23. mar 2010

domka to asi nezavisi ci si bez zatky ale ako sa ti pusti plodovka. Niekomu vytecie naraz a niekomu postupne len ucrkava ale bez plodovky musis porodit tusim do 72 hodin - teda ak si dobre pamatam. Takze ak by si citila ze ti odteka tak hned si volaj sanitku, necakaj na nic lebo po odteceni sa zacinaju vraj dost rychlo kontrakcie

jennys
23. mar 2010

Nie vždy odtečie najskôr plodová voda, mne napríklad neodtiekla a hneď mi začali kontrakcie a ako prvorodička mi pôrod trval asi 8 hodín ako mi začali kontrakcie, takže sa mi zdalo že malá sa aj dosť rýchlo narodila. A ja som čítala že ak odtečie plodová voda tak pôrod by mal prebehnúť do 24 hodín. Ak by ti odtekala plodová voda a nie si si istá či je to ono, daj si vložku, oni ti ju v nemocnici polejú takým roztokom a zistia či išlo o plodovú vodu. Ale ak ideš zajtra na prietoky tak buď kľudná, ak niečo zistia že začína tak si ťa tam môžu nechať a nemusíš potom doma rozmýšľať či ti to už začína alebo nie.

lucula73
23. mar 2010

domika - tá zátka može odísť aj viac týždňov pred porodom,ako ti tu napísali,tak jediný znak sú naozaj len pravidelné kontrakcie...

ktosi sa pýtal,čo stojí požičanie monitoru-ja som dala 40 euro na 6 mesiacov...keď si zoberiete,že to potrebujete maximálne rok a potom už nie,tak tých 80 euro na rok je stále menej ako dať za nový....a nemocnice požičiavajú monitor babysense,ktorý má až dve podložky,čo je výhoda ked dieťa začne loziť,tak dáš pod matrac obidve...monitor Nany má len jednu podložku.
Tie monitory dodáva do nemocnice nadacia Križovatka,majú aj svoju stránku,možte si naštudovať 😉

surviver ahoj - a ty podľa čoho vieš,čo nesmieš jesť?ty si alergička alebo prečo?možno sa pýtam ako debilko,ale ja som od začiatku jedla všetko,malému sme nosili mliečko do nemocky tri týždne a nikdy mi nepovedali,že by mal nejaké problémy,no fakt neviem....

cikyta
autor
23. mar 2010

Domi-fiha,držím na zajtra palce.
Lucul-tiež som jedla to,čo Surviver zo začiatku a pre istotu v žiadnom prípade kapustu a strukoviny.Z toho by bolelo bábätko velmi bruško ☹ Teraz jem už uplne všetko čo existuje,okrem alkoholu 😅
Pápá...............

lucula73
23. mar 2010

ciky - ja som to možno mala tiež,ale ja som jedla ešte aj segedín.... 😒

cikyta
autor
23. mar 2010

Tak si mala šťastie,že má Matusko silné bruško a bolo mu OK,no kapusta sa neodporuča-aj ked-nezakazuje...
Tak len pre istotu som to neskušala,lebo viem,že aj mna samu riadne nafukuje z nej.

domika9
23. mar 2010

fu lucul tak to si mala fakt dobre že možeš jesť všetko

lucula73
23. mar 2010

ciky - ja som bola totál vyvalená v trenčine v nemocnici,čo nám tam dávali jesť....jeden deň sme mali dokonca hrachovú polievku a večer ešte čosi čo nadúva,nepamatám čo.....aha,karfiol,ale sme sa na to pýtali sestričky,že prečo máme takú stravu a ona nám povedala,že v malom nožstve možme všetko,že to bábu neuškodí,fakt neviem...to bola špeciálne dieta pre dojčiace matky a bola naozaj pestrá,čo sa týka vecí,ktoré by sme vraj nemali..... 😉

lucula73
23. mar 2010

no ja idem spať,som totál unavená,mali sme v noci rušno....a čaká ma to znova.neviem čím to je ,ale celý deň mi malý spí pekne a o tej 11 v noci sa zobudí a za pána kráľa nie a nie zaspať....uf.... 😠

dobrú nocku.

cikyta
autor
23. mar 2010

Ano,aj my sme to tak mali v nemocke a ked sme sa pýtali,tak nám odpovedali,že ženy sa neberu ako kojacie matky,ale ako pacient po operacií,čiže strava "pre všetkých".Ine na iných oddeleniach,kde musia byť diety,kde su "žaludkari"atd...O poschodie nižšie ležali matky,čo su doprovod kojacie (tam som bola 3 dni)a tam už bola vybraná strava.Teda bez šošovice,hrachu,kapusty...

cikyta
autor
23. mar 2010

Dobru nocku 😔

surviver
24. mar 2010

dobre ranko 🙂

lucul tak maly mal od narodenia strašne koliky,plakal aj 6 hodin v kuse ☹ tak som mu to nechcela zhoršovat ešte mojou stravou,preto ta dieta...a presne ako ciky piše v nemocke nam davali taku stravu,že aj dospely so slabšim žaludkom by mal čo robit,nie to babätka...napr. na ranajky paprikova pašteka...večera polievka s kopou cibule 😒 ,takže asi tak....

romy01
24. mar 2010

dobre ranko

dakujem za info o tom monitore. Zacala som si aj ja konecne robit zoznam co potrebujem a poctivo si zapisujem vase postrehy, ze na co si davat pozor.

ciky to vazne ? Ze zeny po porode beru ako po operacii ? Nie je to divne ?

domka ako sa citis? Ci uz si sla do nemocky ?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
24. mar 2010

Ahojte.Romy-nemocnica je vraj jedna inštitucia a kuchyna iná.Oni velmi nespolupracuju a jeden o druheho sa nestaraju.Tak nejak nám to vysvetlovali.Takže vraj všetky reklamacie si riešte v kuchyni 😠 nie u sestričiek či dr. 😒
Katka-Nelka je krásna! No a tie vlásky!!!!!!!!!Vitajte v klube strapušikov! Konečne si prizývame prvu členku ku našej Sisi.Aspon nebude už sama.(aj ked,teraz má už ježka,ale vizerá to tak,že budu zase len stáť dupkom ako vždy. 😀 )
Posielame pusinku malej Nelke.CMUK!

domika9
24. mar 2010

ahojte taK som doma s prietokov pani doktorka bola ochotna akokeby nedostala pol roka vyplatu pytam ssa jej ako dlho možem byť bez zatky a ona len tak neochotne odpovedala že nieje doležite či mi odišla zatka ale či mi neodtiekla plodova voda takže z toho usudzujem že je to ok nadalej mam taky vytok takže zrejme sa rozpušťa a ešte jej vravím ohladom tych injekcii a on že nech si to riešim s mojim gynekologom bola velmi neochotna 😠

ale prietoky su asi ok

domika9
24. mar 2010

katka mala je kraaasna

zefa
24. mar 2010

ahojte

Nelinka krásna...pošlen jej gumičky po Nancy,pretože nám tu iba stoja ☹

ja som vytiahla deťom kolobežky,vyhnala do lesa,natrhala si bahniatka a idem si dopiť v kľude kafe 😉

domi..a teraz pozerám,že máš termín na narodky môjho otca a jednej krstnej dcery 😉 ..vydrrrrž

zefa
24. mar 2010

deti spia aby ste si nemyslely,že som ich nechala v lese 😉 🙂 🙂

domika9
24. mar 2010

zefa 😀 asi polovica slovenska je narodena v apríli komu poviem že v apríli tak každy že ja som vtedy a vtedy moj brat vtedy moja sesternica tedy to bude další baran 😀 😀 😀 a oi aj moj svokor je v apríli , tak ja ti už neviem komu sa mam trafiť na datum 😀 😀 😀 keby som čakala aspon trojčata že vyhoviem asppon trom 🙂 🙂

zefa to určite že deti spia ale kde spia niekde pri strome oprete?

zefa
24. mar 2010

domi..ja tu normálne klikám každú chvíľu kôli tebe,že či nerodíš....
😀 😀 😀 a určo čakáš iba jedno? 😉

romy..dnes som videla tvoj kočík v čierno žltej kombin...žltá taká aké sú tu smajlíky,potom čierno -pastelovo zelená,stretnem kámošku ona čierno červený...a zas potvrdzujem,že je to modernejšia verzia našich..ja som si nevedela vynachváliť rúčku..a to mám kamošku žirafu a ked mi občas prišla pomôcť mohla pohodlne aj ona bo sa to dalo aj dohora vytočiť a ona nebola ohnutá 😉

domika9
24. mar 2010

čo zefa si pozerala najaktualnejšiu fotku ? to som si myslela aj o ciky že stopro tam ma dvojky ked som pozerala až akm jej rastie bruško

isto jedno aj ked nikdy nevieš moja mama je z dvojčat čakala dvojčata moj brat čakali dvojčata a v manželovej rodine su tiež 2x dvojičky a ked som prišla na prvu poradnu du mojmu dr. tak robi sono pozera a po chvíli mi vravi že spravíme aj zo spodu sono a ked som sa vyzliekala tak taka otazka nemate nahodou v rodine dvojičky skoro som odpadla ale bol to len pupočník - tak sa mu videlo že je tam aj druhy drobec 😀 😀 😀

no a ja nadalej špiním teraz to kus ešte stmavlo ale nič ma nebolí takže na porod to ešte nieje 🙂

jennys
25. mar 2010

Ahojte kočky, tak mi sme boli včera na sone. Budú to chlapci, takže ružové veci po Lucke môžem znova odložiť, už som mala podelené chlapec dievča a budem dokupovať. Inak neviete mi poradiť? Sú dobré tie zavinovačky na suchý zips? Má s tým niekto skúsenosti? Mám kúpiť také tenšie alebo radšej hrubšie?

wolfskinka
25. mar 2010

jennys vitaj v klube, teraz sa akosi rodia sami chlapi .... uz som dlho nepocula, ze by mal niekto dievcatko

wolfskinka
25. mar 2010

tensie v hrubych by sa ti uvarili v lete

domika9
25. mar 2010

jennys ja mam kupene take že je tam suchy zips a je tam aj mašla na previazanie
a či su tenšie alebo hrubšie tak neviem ake mali take som kupila

domika9
25. mar 2010

a gratulujem ku chlapcom ej dievčata si budu mať z čoho vyberať a chlapci budu musieť brať čo príde 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre