Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
27. mar 2010

Ozaj,mám otázky:
1.kolko je možne mať teraz albumov a po kolko KS fotiek?(neviem to nájsť!
2.Máte niekto horizontálne žaluzky? Ste spokojne? Nekazia sa moc často????

maska1
27. mar 2010

kočík ok, vydržal zimu a hlavne tie naše podrbkané chodníky na každom centimetri jama 😠 zatiaľ som s ním spokojná, už som dala športiak, lebo Kubko, keď nespal, tak sa zlostil vo vaničke, chcel vidieť okolie, tak som ho už šupla do športiaku a je tam spokojný aj viac miesta tam má hlavne sa môže roztiahnúť, čo vo vaničke nemohol, lebo je dosť úzka, keďže bol ešte aj vo fusaku, ale ty vaničku určite využiješ dlhšie ako my, lebo fusak zaberie teda dosť miesta

domika9
27. mar 2010

😀 ja hocikedy skušam po dome ako nam to pojde aj ked viem že prazdny kočiar by sa nema l tlačiť ale čo narobíš ked musíš tak musíš zatial sa mi najviac rata ked niekto príde a mm robí nazornu ukažku kočiara , je to take zlate minule tu bol kamarat a oni dvaja s mm rozoberali ten kočiar kolesa a všetko a ten kamarat vravi že už vie aky chce kočiar že presne tento , oni sa rozplívali nad tym že to ma brzdove obloženie atd no bolo to super

cikyta
autor
27. mar 2010

Domi,že pozdravujem mm! 😀

domika9
27. mar 2010

ciky albumov a fotiek v nich možeš mať kolko chceš ale nesmieš prekročiť určitu velkosť ale neviem kolko je ta velkosť preto anbi nemusíš zmenšovať fotky

ved maska ja som rada lebo ked začne zima tak my budeme mať cca 7 mesiacov tak to už budeme v športovom s fusakom

ciky horizontalne nemam - neporadím 😉

cikyta
autor
27. mar 2010

Lebo už 100 kusov fotiek (2 albumy)som musela v starom konovi zmazať 😢

No Domi-teraz sa neviem dočkať,ked ten fusak vyberiem,lebo ju tam davam doslova obuvákom v športovom! Máme aprílovčatká,tak budeš mať to iste.

cikyta
autor
27. mar 2010

Už je bábo velke a teraz bud vyberiem fusak,alebo kupim rovno golfku.

domika9
27. mar 2010

mne sa zda na mojom kočiari v šporotovom ta ručka že je dosť nizko pri sedačke tak to bude asi najväčší problem

cikyta
autor
27. mar 2010

Lenže pri mojej hviezde je táto kupa zrejme zbytočná,lebo ona má kočík len na okrasu,alebo ho sama musí tlačiť! 😠

cikyta
autor
27. mar 2010

Neda sa ti posuvať ručka? Alebo otočiť sedačku opačne od ručky?

maska1
27. mar 2010

ciky vôbec netuším koľko albumov, teraz môžme mať 😒

no dobre žienky moje, opúšťam vás, idem dačo robiť, Kubko zaspal, tak to idem využiť 🙂
držte sa mi tu, dúfam, že keď sem kuknem na budúce, že domika už bude mať fotky malého krpca v albume 😎
tak pa ahojte

domika9
27. mar 2010

ale vieš čo ja myslím toto čo chcrani aby dieťa nevypadlo z kočiara nie tučku ktoru ja držím a tlačím kočiar - ta ma 3 polohy takže to je ok ved ja to odfotím ako to je nizko

cikyta
autor
27. mar 2010

Pa maska.

Mne sa práve zobudila,tak idem frčať plniť príkazy môjho veličenstva! 😖 😀

maska1
27. mar 2010

domi to sa ti len zdá, vôbec nie je nízko, to ti garantujem a pritom mám rúčku na najnižšej polohe 😉

no už fakt idem teda 😀

domika9
27. mar 2010

papa maska držte sa 😉

ciky hladam kde su tie novinky doteraz to furt niekde hore ukazovali že 34 noviniek či ako a teraz to neviem nikde najsť

maska1
27. mar 2010

pa ciky len utekaj 😀

jááj už viem čo si mala na mysli domi, podľa mňa je tak akurát, však máš proti vypadnutiu dieťatka tie 5 bodové bezpeč. pásy a toto je len na to, aby sa dieťatko mohlo držať, už som videla nejakú babenku so športiakom bez tej rúčky a vyzeralo to v poho 😉
ale už fakt utekám, tak pa už teraz naozaj 😀

cikyta
autor
27. mar 2010

Domi-madlo????????
Tak to som mala len v lete.V zime nie.Je naobliekaná,tak nevypadne.A ked dám dolu fusak,dám aj traky.Sice daju sa dať aj teraz,cez fusak,ale bola by v tom uplne zputaná na doraz 😝 Takže madlo len v lete.

domika9
27. mar 2010

aha tie traky mi celkom vyšumeli z hlavy

jennys
27. mar 2010

CIKY a nemala si na mysli náhodou vertiáklne žalúzie, tie čo idú od hora dolu? Horizontálne sú tie klasické. My tie vertikálne máme v obývačke, pracovni a v spálni. Sú super, ja si ich chválim, nemusíš mať ani záclony a keď ich zatiahneš tak ti to urobí pekne v izbe. My máme biele, oranžové a modré. Tie farebné veľmi pekne ukážu. Zatiaľ sa nám na nich nič nepokazilo.

cikyta
autor
27. mar 2010

Hej horyzontálne ja hňup 😅

cikyta
autor
27. mar 2010

Vole,s mäkkým i ja debil 😠

domika9
27. mar 2010

ale mne tiež nedošlo že su vertikalne ale vedela som na čo ciky myslí 😀

domika9
27. mar 2010

ciky v pohode to ta rodičovska dovolenka 🙂 😀

cikyta
autor
27. mar 2010

Ježiš idem.Fakt som uplne vymletá.Už ma vonku čaká muž s mojim tretím ceckom v koči...pááááááá 😉

romy01
27. mar 2010

ahojte kocky.

ciky my mame tie horizontalne zaluzky - v obyvaku take tmacsie staro ruzove a v spalni tmavo modre - mne to vyhovuje, su antiprasne - nemusis ich prat absolutne na ne nesada prach. Len sem tam utries tu vrchnu listu. Mame ich uz 8 rokov a farba je stale rovnako intenzivna - nepodlieha to blednutiu os slnka. Doporucujem vsak kratsie, nie az po zem, kvoli lepsej manipulacii a aj kvoli tomu abysi ich mala nemylila s hrackou. Kukni sa na fotky nasho kocika - je to fotene pri okne s tymi ruzovymi zaluzkami.

Co sa tyka fotiek - je neobmedzeny pocet fotiek aj albumov a ani nemusis fotky zmensovat, ale je tam podmienka ze vsetky fotky dokopy nesmu prekrocit myslim ze 2 MB albo neviem aku presne hodnotu.

maska - som sa povytesovala nad Jakubkom 😀 je uz fest velky. Boze sa az bojim ako mi rychlo bude utekat cas ked sa maly narosi

lucula73
27. mar 2010

ahojte babenky,
ja mám dnes asi depku,alebo čo ,chytá ma do plaču,som na nervy zo všetkého,doma sa potkýnam o všetko,neviem čo skor,malý reve od rána a tak sa mi dovracal,že mu prúdom tieklo z nosa z obidvoch dierok,,,či naňho čosi nelezie.. ☹
konečne prišiel mm,tak ho teraz krmi,lebo mi vypluva aj flašu,robí si zo mňa prdel.. 😠

romy01
27. mar 2010

lucula, moje chudatko. Ako ty utesit? Musis sa vzchopit, ved to je take male nevinne stvorenie, asi mu je chudatku zle a nevie si samo poradit. Asi je to tazke ked ti maly place cely den, lezie to na mozog, no musis byt silna, lebo je to vymodlikane babatko.

cikyta
autor
27. mar 2010

To bude niečo vo vzduchu...Lucul.
Práve som aj ja dorevala 😢
Dali sme na chvilu-pár mesiacov ku švagrine psa.Ten si dohrýzol vlastne štence,teraz neter (lebo neznáša deti a druhe psy)a muž ho chce naspäť! 😠 Bojím sa o Silviu!
No švagriná ju už nechce u nich a utratiť nám je to luto.
Nepomohla ani kastracia.Sibe jej ešte viac.
Muž mi povedal,že nemám srdce. ☹ Ale k...a ja sa bojím.Viem,že zautočí na Sisu!!!
To ideme bývať na 4 poschodie bez výťahu...takže v jednej ruke pes,v druhej dieťa,v tretej občas dáždnik(lebo to treba isť von aj v daždi(,v tretej sáčok a zbierať hovno... 😠 No na nervy a to tak minimálne 3 krát denne!

Silviu som išla uspať bez cecku,takže bez cecku revala v postielke...Vraj ked sa vyreve,potom sa nebude v noci budiť každých 15 minut!!!!!!!
No po 5 sekundách ju muž vybral,vrazil mi ju do ruky s tým,že toto mám robiť,ked bude na týždnovke a čítam na nete len somariny! No jemu sa povie! On nesedí celu noc na kraji postele s vyvaleným ceckom! Ja už proste nevládzem. Normálne mám mrákoty pred očami z nevyspatia a som uplne vyčerpaná.......................................

romy01
27. mar 2010

ciky s tomu vasmu hafinovi - kazdy den doobeda byva na spektre taky program o tom ako sa cvicia havkovia, skus pozriet je tam jedna baba co dava rady v domacnostiach a su tam dobre finty - velmi jednoduche co mozes urobit aby bol havo kludnejsi. Podla mna to stoji za to skusit, lebo to vobec nie je casovo narocne - staci zmenit len par veci resp mat na psa triky.

K tej silvinke - to je fakt strasidelne - zrovna v marcovom mama a ja pisali o tomto mozno si citala, ale aj tak asi plati ze kazda mamina si musi najst svoj vlastny sposob ako dieta upokojit a hlavne uspat ked uz nekoji

cikyta
autor
27. mar 2010

Romy,viem o tej cvičitelke...no nemáme na to čas a priestor.

A ja kojím stále.Kebyže prestanem okolo 3 mesiaca a dám Sise cumel+natlačím ju umelým mliekom a kašou....tak mám teraz pokoj.A vlastne ešte kebyže nespí somnou v jednej miestnosti.
Lenže kojenie mi bolo prednejšie.Aj na reflux nám to zaberalo,kedže som jej musela každu hodinu pchať cecok.

Teraz sa mi to vypomstilo a to dieťa je "závisle" na to,aby spalo v mojom náruči s ceckom v puse.To je celé 😠 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre