Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

jennys
4. máj 2010

Ahojte kočky,
ROMY tebe sa to veru už kráti 🙂
DOMIKA presne ako kočky píšu nedrž sa tabuliek, dieťa vie koľko má vypiť. Ja som nikdy nevedela koľko Lucka vypila tak som len dúfala, že jej to stačilo. A čaje podľa mňa netreba dávať, keby boli koliky tak áno ale inak nie, ja som v lete dávala skôr vodu. Čaje len keď bola Lucka chorá. A grckanie sme mali aj my, ide o to či ti vyvráti všetko alebo len troška pri odgrgnutí. Môže to byť aj tým že ho prebaľuješ potom, podľa mňa je lepšie prebaliť predtým. Mne zvyčajne Lucka pri kŕmení zaspala, tak som ju len uložila, teda stihla aj odgrgnúť.

romy01
4. máj 2010

jenny takze je lepsie babatko najskor prebalovat az potom krmit ?
Baby - vy uz mamicky ako ste to robili ?

jennys
4. máj 2010

No ja som to robila pred jedením, v noci tak isto. Ale môže sa stať že sa ti bábätko pokandí po jedle ale to zasa zacítiš a ke´d treba prebalíš. Pred jedlom som ju preto lebo väčšinou po kŕmení zaspala tak aby som ju nemusela potom prehadzovať a budiť.

romy01
4. máj 2010

aha - no uz som nad tym premyslala ale myslim ze sa ukaze casom co mu bude vyhovovat.

jennys
4. máj 2010

ROMY jasné, uvidíš podľa situácie, ťažko sa to teraz radí, uvidíš potom v praxi ako to bude fungovať. Každý má iné postupy, niektoré mamičky napríklad kúpu deti ráno, niektoré večer lebo niektoré detičky kúpeľ preberie a niektoré uspí. To nám vraveli aj na tom predpôrodnom kurze.

lucula73
4. máj 2010

romy - ja som tiež prebalovala pred jedením,lebo matúško mal reflux a keď by som ho prebalila po papaní,neostalo by v nom asi nič,stačí detičkám zdvihnúť nožky a už máš mliečko vonku 😉 ,
takže radšej pred...

zefa
4. máj 2010

ja tiež pred krmením..ked bolo kako po krmení ta jasné 😉 ..no ja som sa občas nevedela nasýtiť blízkosti detí,takže po odgrgnutí som ich ešte mala nacapené na sebe 😉

kamka17
5. máj 2010

ahojte žienky, pekné ránko prajem všetkým 🙂 😎 😎
trochu vám tu zmením tému, lebo drahý má paniku...kázala mi sestrička merať si každý deň tlak, tak poctivo meriam 😅 ale čím ďalej tým je nižší...viem, že dôležitejší je ten spodný a ten mám max 65 a aj tepovú frekvenciu mám vysokú...neviem, či je to dobré alebo zlé, či je to nejaké rizikové, drahý má z toho strach, kázal mi sa popýtať a nemám koho, tak ak máte vy skúsenosti...??

jennys
5. máj 2010

Dobré ráno
KAMKA ja ti žiaľ neporadím, ja som skôr mala problém s vyšším tlakom, ale možno sa nájde niekto iný.
Ja som inak v noci zasa nemohla spať, dokonca sa mi snívalo že už aj dvojičky sa narodili, bol to taký chaotický sen, že ani mená nemali lebo sme nevedeli aké dať. Fakt teda mám super sny.

brmbolcek
5. máj 2010

pekne ranecko, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Romy veru mas pravdu, ze to sono je orientacne a je moznost ze sa to u teba este skrati alebo predlzi , ale hlavne je ze to bude krasny zdravy chlapcek 🙂 🙂 🙂 A s tym prebalovanim b som tiez tak ako kocky co ti pisali ved i mna to este caka , ale uvidis sama,ze babeno si ta nauci ako to jemu bude najlepsie vyhovovat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Domi- mliecko skor ci neskor by malo nabehnut samo od seba, tak sa to stalo jednej mojej znamej po porode nic nic nic sem-tam kvapka a potom sa to rozbehlo 🙂 🙂 🙂 tak pokoj, klud a rozvaha 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Ahoj Kamka- no to co pises s tym tlakom tak je ozaj nizky, inak hodku pred meranim by sa nemal merat tlak , myslim tym ked si sa najedla alebo vypila kavu sa javi ten tlak iny , meria sa v klude a bez smiechu 😉 😉 😉 co myslim ze vies 😀 😀 😀 skus si dat kavu ten by ti ho trosku zvysil, inak aj ja mavam dost nizky tlak a dnes je to teda o ...... i mne je dnes akosi slabo , je take pocasicko,ale keby si sa nadalej zle citila tak sup sup k lekarovi, netreba podcenovat 😵 😵 😵

kamka17
5. máj 2010

brmbolcek dik 😉 ...jasne, že som pri meraní v kľude a všetko ako treba...s kávou je to u mňa trochu problém, lebo doobeda v robote na ňu nemám chuť a poobede keby som si doma dala, tak nespím celú noc 😅 😕 uvidíme, čo povie teta sestrička na poradni...aj keď tam zas budem mať tlak 100/300... 😀 😀 😀
ešte ma napadla jedna vec, ty si bola na NT sono u Babjaka?? nevieš, kde presne je tá jeho ambulancia na železničnej poliklinike?? idem totiž budúcu stredu a nerada by som sa tam stratila 😅

brmbolcek
5. máj 2010

jj, jasne, bola som tam je to fajn..... nachystas si 4 eura ak mas zaujem o foto 😉 😉 😉 je to na druhom poschodi a hned do prava , hned to tam najdes lebo je tam kopec zien posledna odchadza aj okolo 20.00h. vecer ked prides hned sa tam pri dverach zapis a ked budes vybavena tak sa sama preskrtnes, a nezabudni na prazdny mocovy mechur 😉 😉 😉

P.S: nepi silnu kavicku, taku jemnu s mlieckom si daj

kamka17
5. máj 2010

brmbolcek...super vyčerpávajúce info 😉 a to fakt sa tam dlho čaká???? tak to sa asi v ten deň do práce nedostanem, hehe, nevadííííííííííííí 😀 😀 😀

brmbolcek
5. máj 2010

no beru tam okolo 15.30h ale ked tam prides este pred 15.30 tak uz som mozno 12 v poradi a kazda pacientka teda skoro kazda je tam 15 min..... 😉 😉 😉 a zober si aj draheho ...... moj tam bol a bola sranda 😀 😀 😀

kamka17
5. máj 2010

no tak drahý s tou zlomenou končatinou dolnou by sa tam asi nedokrýval 😒 ☹ ...musí mu stačiť fotka 😀 ...

brmbolcek
5. máj 2010

kamka- to je v poho , i fotecka mu napovie vela 😉 😉 😉 😉 tesim sa s tebou je to super pocit vidiet drobca , to moje sa nam nechcelo ukazat bolo otocene chrbatikom 🙂 🙂 🙂 zato krasne pucilo ritkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

surviver
5. máj 2010

Ahojte 🙂

domika t ak ako kočky pišu neriad sa tabulkami a bud rada,že Matuško si vezme len tolko kolko potrebuje,keby bol hladny,tk určite vypije viac,ale zrejme mu to stači,takže len žiaden stres...moj maly zase nevie kedy ma dost a mam dojem,že keby som mu dala aj pol litra ,tak to stiahne všetko a ešte bude kričat ,že ma malo 😅 apotom ho len bruško z toho boli a vygrciava...takže domika bud rada,že maš mudre dietatko 🙂

romy ja tiež prv prebalim a potom davam jest 😉

kamka spodny 65 nie je až taka hroza,pokial sa necitiš nejako strašne slabo,tak sa neboj,ale ta jedna kava s mliekom,by Ti isto pomohla a tiež dost tekutin,pohyb tiež pomože trochu ten tlak zvyšit...ale možno to maš dnes z toho počasia,lebo je to fakt nič moc dnes vonku...už nech je konečne riadne leto 😠

brmbolcek
5. máj 2010

Survi ahojkajte eeeeeeeeeeeee, tak ako sa ma nas hladosko Timurko ???? 😉 😉 😉 tak ja si teda leta moc neuzijem , to skor beriem tak ze dufam, ze to budem dobre znasat cez leto, tesim sa nan ale ja este s bruskom cez leto 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

surviver
5. máj 2010

ahoj brmbi 😉 Timurko sa už ma lepšie,mal zapalene hrdielko a suchy kašel ,ale už je lepšie, 😉 Len vychadzky sme teraz obmedzili,len na jednu denne 😒 ,ale ked už bude na 100% fit,tak znova nabehneme na dva-krat vonku 😅

surviver
5. máj 2010

brmbi ,neboj aj s brušenom bude pekne leto,sice bez dovolenky niekde pri mori,ale oplati sa obetovat jednu dovču... 😉
ja som minule leto tiež len doma dovolenkovala 😀 ,ale nevadi,ved mori ešte bude....len nech sme zdravi 🙂

wolfskinka
5. máj 2010

ahojte tak uz mam vysledky diabetologie, uz ma poslal na diabetologiu hodnotu pred odberom som mala ok, ale hodnotu po glukoze tolerancia je 8,6 a ja som mala 9,2 ... tak v pondelok idem na diabetologiu, uz som objednana.

a navyse som mala zapa nejaky, tak mi predpisal zinat antibiotika 2 balenia, sa to bojim uzivat aby to Matejovi neuskodilo, ale pani v lekarni mi povedala, ze neuskodi .... uzivali ste niektora zinat ?

romy01
5. máj 2010

ahojte

kamka podla mna sa nemusis znepokojovat. Ja mam od 8tt stale zniženy tlak - ten spodny sa mi pohybuje stale okolo 60-65 , raz som ho mala dokonca 55 a vtedy mi povedala doktorka ze mierne nizsi. Vraj u tehotnych je to normalne ze tlak ide dole. Pritom pred otehotnenim som ho mavala vzdy ukazkovy. 120-80

zefa
5. máj 2010

ahojte

kamka...ja mávam stále nízky tlak a je to spôsobené nedostatkom ŽELEZA!!!a v tehu som v 4 mes 1x odpadla a rovno mi šupli Tardyferon(z toho tak veľmi nezapeká)..malé kamčiatko si bere výživu..železo potrebuje telo na vytváranie "kyslíku "pre bunky 😉 ,takže dať skontrolovať železo(ak je hodnota nižšia ako 100 je zléééé),piť veeeľa tekutín,kávičku si rob 2v1 alebo 3v1...mne to Krajko dal príkazom,že to neškodí tak 2xdennne 😉 😉 ...ja som raz ako netehu mala tlak 60/40 a vidíš žijem,lenže vtedy mi do smiechu nebolo a ani dokimu zo záchranky 😉 😝 😝

romy01
5. máj 2010

ahoj wolfka, tak to ti drzim palce nech sa tolko neulietas ako ja na tej diabetologii. Zrejme ti urobia novy zatazovy test a budu ti brat krv na lacno, potom hodinku po vypiti glukozy a este aj po dvoch hodinkach. ALe neboj - jedine co urobia je ze ti zakazu jest sladkosti, med a prilis sladke ovocie a kompoty.

baby dik za radu. Mna by nenapadlo prebalovat pred krmenim. Ale ma to logiku. Jasne za sa nesmie s babatkom natriasat ked sa zrovna napapalo. Som to ja ale hus

romy01
5. máj 2010

zefa ma asi pravdu - aj mne v 26tt zistili nizsie hladiny zeleza. Vraj norma je 110 - a ja som mala 108. Pod 100 je uz asi hodne zle

jennys
5. máj 2010

WOLFI ja som zinnat užívala asi tak mesiac aj niečo dozadu. Toto atb sa v tehotenstve môže, neuškodí neboj a to doktorka musela ešte zvážiť aj moju pečeň, tiež som mala dve balenia. Treba to brať aspoň týždeň. Tak sa naozaj nemáš čoho báť.

wolfskinka
5. máj 2010

takze som volala s kamoskou doktorkou, povedala, ze preventivne sa zinat neuziva, zajtra idem na kontrolu krvi a podla vysledkov sa uvidi, ci ho budem uzivat alebo nie .... ta kamoska to konzultovala s gynekologickou,a obidve sa zhodli ze zinat sa v tehu uziva nie na zaklade vysledkov krvi, ale iba ak je zapal a vie sa kde je a co ho sposobuje a nie na zaklade krvi ze zavola sestricka a da recept a dr. si ma ani nepozrel a ani netusi kde ten zapal je a co ho sposobuje ... co podla mna cely zapal bol ten bolavy zub minuly tyzden, mala som tam hnisavy vacok a zub mam rozvrtany a liecivu vlozku a uz davno neboli .... a doktorka povedala, ze to ze som mala zapaleny zub a hnis mi vytiekol, zub vycistili a lieci mi ho ze nie je uz dovod na antibiotika, krv mi brali chvilu po tom, co som mala problem s tym zubom, ale 2 dni po vycisteni toho zubu uz nic nebolelo a vsetko je ok

chcela som u neho zostat do porodu ved to mam predpaltene 250 euro nadstandard,ale kaslem na to, uz k nej pojdem teraz s vysledkami, zoberie ma, uz to mam vybavene, tak zajtra krv, vysledky budu asi v piatok, buduci tyzden v piatok mam poradnu a po poradni mu dam odhlasku a ziadanku aby mi dal kartu ... a v pondelok idem na diabetologiu, ale doktorka povedala, vraj to su len minimalne zvysene hodnoty, ze sa nemusim bat ... ze cukor pred glukozou bol ok, ze maximalne mozem dopadnut s nejakou dietou

jennys ja mam pecenove testy zle uz dlhe roky, lebo uzivam este ine lieky cele tehu a uz dlhe roky aj pred tehu

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zefa
5. máj 2010

písala mi domika...sú zas v nemocke...malý má hnačku a koliky,ale mliečko jej nabehlo..nechala vás pozdraviť

koliky sme si aj my desne odskákali,ale fakt uderom 4 mes.pošli 😉

wolfskinka
5. máj 2010

zefa dik za info, som rada ze domike naskocilo mliecko, len nech uz su doma

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre