Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
4. jan 2011

A samozrejme postupne menej a menej kojiť,nech sa menej a menej stimuluju dvorce 😉

lucula73
4. jan 2011

@cikyta ja som tiež sama musela odstaviť dva krát,a mne naozaj pomohlo len to,že som menej odsávala......postupne.zo 6 x denne na 4x,3x,2x denne.....a nakoniec to mliečko samé odišlo,nepila som nič špeciálne a vodu som neobmedzovala nejak drasticky,len som sa zbytočne nenalievala.......... 🙂
Ale neviem,ako to s tým prikladaním chceš vyriešiť ,lebo neviem ako vysvetlíš dieťaťu,že dnes ti dám len tri razy,dnes len 2X ?? 😕 nemala by si to potom ukončiť rázne?proste nedať a hotovo.....a ty si budeš odsávať,len keď budš mať pocit,že máš veký tlak 😒
ale asi tomu nerozumiem 😀 😝

zuzanka.h
4. jan 2011

@cikyta náš Jurko papá cez deň klasika a kojím ho večer a v noci... cez deň si ani nespomeni,ale večer mu stačí že sa prezliekam a má úsmev od ucha k uchu a tiež si neviem predstaviť že ho odstavím ☹ cucka môjho malého

fopardi
4. jan 2011

@zuzanka7834 ja som mala tsh 5,8 alebo tak nejako ja beriem l-thyroxin 50 a v pohode nastavila mi davku dr. a chodim na kontroly takže terza by to malo byť ok a cyklus nikdy nebol pravidelny ale teraz po porode som parkrat mala celkom v pohode a teraz minule som mala po 56dnoch aj to bolo po vyvolavačke aa teraz je už neviem trory den mysli 43 či 44 a ja stale nemam menzes no tkaže to musim poriešiť čo to ma ybť

baby dnes som bola s drobcom plavať jak sa tešil taky bol rad moj zlaty 🙂

cikyta
autor
4. jan 2011

@lucula73 2 dni som jej nedala vôbec,iba ju MUSIM NA CECKU USPAT,no a kedže sa mi v noci budí,inak ju neuspím,ako zase ceckom. To je náš hlavný problém,nič ine. NEZASPI INAK.

jennys
4. jan 2011

@cikyta a koľkokrát denne ju ešte dojčíš a z toho koľkokrát v noci? Lebo podľa mňa je najlepšie odstavovať postupne, vynechávať kŕmenie a nahrádzať stravou. Pri Lucke mi už nakoniec zostalo len dojčenie na noc, pri ktorom tiež som ju vlastne uspávala, teda to slúžilo na uspávanie. Cez deň už nemala.

lucula73
4. jan 2011

@cikyta hm...no budeš to mať ťažké veru....budem ti však držať palce,nech to nejak vyriešite,veď ty si šikuľka a určite to zvládneš 🙂

jennys
4. jan 2011

mne sa mlieka robilo potom už len tak aby bolo na to nočné dojčenie a keď som prestala tak sa mi to same zastavilo, nepotrebovala som na to žiadne lieky ani homeopatiká.

lucula73
4. jan 2011

@jennys bože,vy už máte pol roka............to snáď ani nie je pravda? 😕 🙂 .ako sa vám darí?

jennys
4. jan 2011

@lucula73 no vidíš, ako to rýchlo letí. Ešte jeden taký polrok a budú už možno aj behať. Ale celkom sa máme dobre, nestíham sem písať, teraz to bude lepšie lebo pred sviatkami fakt nebol čas a aj doobeda mi teraz celkom dobre spávajú, už mám na to svoje metódy aj aby nebudili jeden druhého, tak hádam budem písať častejšie. No teraz mám doma ešte Lucku lebo škôlku budú mať až od budúceho týždňa, ale sem tam príde svokra, ja ju nevolám ale aspoń sa pohrá s Luckou a postráži malých kým niečo porobím doma. Ale zvládame to celkom dobre len ma hnevá že sa nám pokazili noci. Malí spali super asi štyri mesiace tak že o ôsmej do tej deviatej zaspali, spali až do druhej trete, napapali sa a potom spali do tej šiestej siedmej, som si to pochvaľovala a neviem čo sa stalo ale niekedy vstávam aj každú hodinu, budia sa mi každý inak a je to skrátka niekedy na nervy, teraz vyzerá že by sa to mohlo zlepšovať, Samko vydrží spať celkom pekne ešte Vilka naštelovať treba lebo on sa mi budí tak do pol noci a potom po 2-3 hodinách, takže ak spím v kuse medzi papaniami 3 hodiny tak je to pre mňa super, inak tak 1-2 hodiny, ale niekedy ma ráno nechajú dospať a keď je muž doma tak si ich ráno zoberie do obývačky a ja spím ešte 1-2 hodinky. tak sa to celkom dá. Dni sú v pohode, už aj menej plačú a sú strašne zlatí, rehocú sa, rečnia, s hračkami sa hrajú, je to už oveľa lepšie, dokážeme ich celkoom dobre zabaviť. Spia mi doobeda tak 2 hodinky a poobede v kočíku 2-3 záleží ako dlho sme vonku. Dojčím ich stále oboch každého tak 10x denne, ale raz denne dávame Nutrilon každému.

jennys
4. jan 2011

pár aktuálnych fotiek

jennys
4. jan 2011
lucula73
4. jan 2011

@jennys no tak to máte veselo domka teda 😉 .tie noci ti nezávidím,aj my máme rušno v noci,malého síce nekojím,ale z nevysvetliteľných príčin sa furt budí 😝 ............a to vstávam vlastne len k jednému 😝

lucula73
4. jan 2011

@jennys krásne fotočky...............ako sa tie deti menia 🙂 .akurát sme pozerali včera fotky,každý mesiac akoby iné dieťa na nich bolo 😀

fopardi
4. jan 2011

@jennys ahoj super že si sa ozvala niekedy na teba myslím že ako si nyživate 🙂 aj moj mal niekedy take noci že sa často budil ale inač on velmi dobre spinka od narodenia ale dva ti nezavidim

zubrienocka
4. jan 2011

Ahojte babenky, manzel ma malo spermii a ja som na clostylbegyte, ktory berem uz treti mesiac a zatial sa nam nedari. Ako dlho ste sa pokusali o babätko, kym ste sa rozhodli absolvovat IVF v Heliose? Ja aj manzel mame z toho trosku strach a predsudky....

lucula73
4. jan 2011

@zubrienocka ahoj.........a máte vyšetrený sperrmiogram poriadne?lebo ak je len trochu pod normál a iný problém nemáte,teda na tvojej strane,tak by som osobne ešte nešla do ivf...........ale ak je spg naozaj veľmi biedny,tak je možno škoda zbytočne čakať,aj keď zázraky sa dejú,my sme tiež maly hrozný spg,aj ivf neuspešné a zadarilo sa nám klasicky..............takže je to aj o tom či ste ochotný počkať trošku alebo nie 😉 .Viem,že je to ťažké,každá to chce čo najskor,najlepšie hneď. 😀
Ale posúdiť by to mal možno nejaký doktor...možno by vám navrhli IUI-insemináciu,nie hneď ivf 😉

lucula73
4. jan 2011

@fopardi nemáš nejaký tip na tortičku k jednému ročku? 😕 tolko som ich už kukala a neviem si vybrať 😀

jennys
4. jan 2011

@fopardi keď sa budia po sebe tak je to v pohode dá sa to, ja si ich vždy beriem do postele po jednom a tak kŕmim, niekedy pri tom aj zaspím, zobudím sa o hodinu a prehodím do postele, pravdaže ak druhý čaká na kŕmenie tak musím byť hore, pri reve sa aj tak spať nedá 🙂 horšie keď sa mi budia každý inak, to potom vstávam každú hodinu k inému, to ma ničí najviac, niekedy som na nich už taká naštvatá. Ale však oni za to nemôžu, aj mňa to potom prejde, ale užívam si to 🙂 a som rada, že sú dvaja. Najhoršie je keď doma vreštia traja naraz a my nevieme čo skôr, býva tu niekedy taký blázinec, vtedy mám chuť zdrhnúť...

zefa
4. jan 2011

ahojte 🙂
proti zápalu prsníkov...či už pri odstavovaní,alebo pri kojení je v našej rodine rokmi odskúšaný a overený naj recept........ľanové semiačka(kúpite normálne aj v Jednote),,pomeliete a s trochou vody uvaríte kašu,ktorú potom takú teplú akú znesiete dáte na cecoky a niečím zabalíte,robíte do uzdravenia....každej komu sme to poradili to zabralo.....moja mama dostala zápal až taký,že jej hnis museli rezať....potom to lapila na druhý a vtedy jej to náhodne povedala jedna babka.....doteraz jej ďakuje
mne tie homeopatiká na zastavenie zabrali,hoci ešte dlho mi kvapkávalo mliečko,ale to len ak som si stisla alebo priľahla cecoky

@zuzanka7834 mne šž zistili tiež pri riešení problému s otehotnením....tu v MT už ma nevedela naštelovať,tak ma poslali do Ľubochne,kde chodím dodnes....tam som si musela odležať jeden cyklus a podľa neho ma nastavili,vkuse mi brali krv na hormony a podľa toho ma nastavili,potom som tam samozrejme chodila celé tehu,pretože neliečená šž v tehu je nebezpečná pre plod a teba 😉 ....teraz napr. berem euthyrox 25 A 50 obdeň......s výsledkami z Ľubochne sa potom Krajko riadil pri predpise liekov...proste to tak "šili" na mieru

zefa
4. jan 2011

@zubrienocka ak chceš riešiť neplodnosť.....strach a predsudky musia jednoducho bokom...ináč sa môžeš snažiť donekonečna 😉 😉 😉 ja viem čo ti píšem....mám dvojičky po 10 rokoch a rôznych centrách....ani nepriateľovi neprajem prejsť takým peklom ako ja som mala............a dúfam,že moje deti v živote nebudú musieť niečo takéto zažiť a riešiť 😔 ....silno držím palce

zefa
4. jan 2011

@jennys a tým tvojím pudingom posielam véééééľke pusinky 😵 😵 😀 😀 😀

lucula73
4. jan 2011

@zefa až teraz som pochopila,že prečo pudingom 😀

jennys
4. jan 2011

@zefa a vy sa ako máte? v práci všetko OK? a čo deti v škôlke?
@lucula73 aspoň je sranda nie? To som im kupovala v Tescu zlacnené...

brmbolcek
5. jan 2011

cikyta- ty brdo , ved to je hotova maturita na zastavenie laktacie,...a nie su nejake jednorazove tabletky co predpise gyndos uzijes....a mlieko sa bude postupne spomalovat ? teda tie caje este ako tak ale to podviazovanie 😀 😀 😀
...ved ty by si mohla aj teraz lahsie otehotniet , hovori sa ze kto koji tak neotehotnie ale pravda a prax je o niecom inom ....
...ako ti spava labudko , uz je to lepsie ?

cikyta
autor
5. jan 2011

Ahojte...

@brmbolcek Su jednorazove tabletky+injekcie,ale su velmi drasticke na organizmus,takže treba najprv siahnuť po prírodnej metode. Stačí,že nedám 6 hodín a už má hrčatý pravý prsník. Ten je velmi náchylný ☹ na zápal,takže u mna nehrozí prestať nárazovo. Nemám v prsníkoch kvapky,ale kopec mlieka. A lakt.poradkina mi poradila tento postup,čo budem mať......
Dnes sme boli u dr. so Sisou. Kašle,soplí a v noci sme zaspali o 1 hodine....takže teraz musím vyriešiť najprv toto ☹ Predpísala sirop,z ktoreho bude vraj velmi spavá a nemali by to deti do 2 rokov ☹ tak sa normálne bojím... ☹

cikyta
autor
5. jan 2011

@jennys Krásne fotky !
Cez den dojčím tak 4 x a v noci to nepočítam,lebo mi spí s ceckom v puske 😠 ☹

Dva dni bol uspech,lebo som cez den dojčila iba 1 x (pri zaspatí) a potom až večer a v noci......no teraz nám to posrala tá choroba 🙄

lucula73
5. jan 2011

@cikyta neboj,ak sa vyliečite,tak to skúsite zas.postupne a bez náhlenia 😉
a ako sa volá ten sirup?

cikyta
autor
5. jan 2011

@lucula73 Hej hej 🙂 Dobre je odstavoať v zimných mesiacoch skrz pitný režim a "hrubšie oblečenie,ktore neláka velký výstrih" 😀
Inak práve mám nervy. Vedla si prerábaju a vrtaju na obed+večer až do pol 9 !
Na jar idu robiť vo vedlajšom vchode výmenník.stanicu-takže dalšie buchanie 😠
A v lete začne v celom byte vytrhávať sused podlahy skrz podl.kurenie.....
Takže pri týchto faktoroch mi Sisa nebude už vobec na obed spať 😠 a nieto,že ešte SAMA! 😠

Liek sa volá Promethazin 5 Berlin - chemie

(inak dr. nám kazala namiešať fernet+citron+med a to jej dať piť. No a pri týchto kvapkách sa nesmie alkohol,inak hrozia epil.krče atd....) 😅 Fakt bohová dr. 😅

liviaf14
5. jan 2011

@cikyta držte sa. neboj nič, určite to so Sisou zvládnete, mysli pozitívne, to je hrozne dôležité. viem, že sa to ľahko hovorí, ale je to tak. myslím na vás, Sise skoré uzdraveníčko prajeme 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre