Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
8. jan 2011

pridala som nejaké fotky do albumu.

chorale1
8. jan 2011

@cikyta prosím ťa my sme chytili nejaký vírus - angínu na konci ktorej má byť výsyp. vraj ked už bude výsyp tak je skutočne dobre. ale ako ho prezerám tak prezerám má na zadku akurát jeden pupák a to je všetko.idem pozrieť fotky, bože a musím pridať aj ja vianočné. ale nechce sa mi teraz, dám potom vedieť.

cikyta
autor
8. jan 2011

@chorale1 Tak to ste mali tu takzvanu šiestu chorobu. Tá sa končí výsypom a volá sa to takto divne.....no ak ste výsyp nedostali,nešlo o tu 6 chorobu a zrejme sa dr.mýlila.
Co mu dávaš teraz? Aké liečiky,kvapky atd?

chorale1
8. jan 2011

vieš čo antibiotiká nám nedala lebo je to vírus, brala mu krv z prsta aby sa uistila že ide o vírus. tak sme mali len paralen čípky od teploty a kázala mi cebion multi. a do nošteka mu striekam morskú soľ na rozriedenie soplíkov. idem moje večer nakuknem lebo už sa zobudil drobec. a fotky sú krásne ako vždy 😉 pa

cikyta
autor
8. jan 2011

Tu si pozri.Alebo v googly...píše sa o tom vela kadečoho. 🙂
Ked má vela soplíkov-morská voda je na prd.Kup mu riadne kvapky (olinth zelený od 0-2 rokov.Je výborný)
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/siesta-choroba-exantema-subitum-skuste-poradit/

cikyta
autor
8. jan 2011

Sisa mi spí už 3 hodiny !!! A v kuse !!!
(sa mi vidí,že ten sirup na kašel,čo uspáva budeme brať ešte velmi dlhoooo...... 😀 A keby dačo,tak ešte strašne kašleee... 😀 😀 😀 )

zefa
8. jan 2011

ahojte

@cikyta
@denis19
bez komentára 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
8. jan 2011

ahojte

@chorale............aj my máme soplíky od vianoc,už to vyzeralo,že končia a zas a celkom dosť,ale odsávam mu len ráno a večer,lebo by som mu už asi zodrala sliznicu 😝 ,neviem,čo to má,ani teplotu,len sople.

my sme dnes bolo vo Valči sa sánkovať,tak sme mali výlet,len čo sme sadli do auta domov,začalo pršať,takže sme mali šťastie,že kým sme boli vonku,nepršalo 😉
hodím večer fotočky aj ja,teraz čakáme návštevu,len akosi meškajú.

liviaf14
8. jan 2011

ahojte všetky 😉
@cikyta jaj ciky, nepočúvajúceho chlapa mám aj ja doma, včera mu hovorím, nejedz tento banán, dám malému na olovrant, za pol hoďku som už len šupku našla......... a povedal "ano? to si mi hovorila?" , no čo dodať 😀 😀 😀
Sisa má 100 bodové hlášky, je perfektná! náš malý keď sa zobudí, hneď si sadne, oprie sa o mňa a hneď sa postaví na nožky na posteli a začne "vuavavava,nenenene, tatatata" ja mám zasa ukecaný budíček 😅 😀
júj babuľky, nech vás tie chorôbky už obchádzajú, veľa zdravíčka všetkým 😉

chorale1
8. jan 2011

@lucula73 vieš čo ved to je na porazenie s tými soplíkmi. my mu tiež málo teraz odsávame ale ked kýchne tak má soplík až po bradu, ale je to len taká voda.
@cikyta mám aj olinth kvapky čo si mi poradila tak skúsim na noc kvapnúť tie a uvidíme.
a ako bol chorý on by len spal. dnes spal od 9,10 - 9,45 potom o 11 o zlomilo na 20 min potom spal od 13,00 do 15,00 a teraz 17,10 zalomil znova. no ako ho nedať ked je to s ním na nevydržanie a vidím že sa mu drieme. a ešte ideme kúpať tak sa unaví. inak volala mi kamarátka oni majú to isté čo mi ale nechápem im dala aj antibiotiká a dnes sa mu urobil už výsyp a my nič.

chorale1
8. jan 2011

@liviaf14 nepočúvajúceho chlapa máme asi všetky lebo aj ja 😀 😀 😀

chorale1
8. jan 2011

@cikyta čítala som teraz o tej šiestej chorobe, ale my sme to asi nemali lebo tam píše že vysoké teploty a my sme mali najvyššiu raz 38,6. tam píše že nad 39 tak neviem.

cikyta
autor
8. jan 2011

@lucula73 sa teším na fotečky 😉

@liviaf14 😉 muž s banánom bol dobrý 😀

@chorale1 hm,takže vy tu chorobu nemáte. Ste len normálne prechladnutý ☹ možno.

fopardi
8. jan 2011

ahojte tak mna dnes čaka užastna noc plna krasnych sničkov -teda dufam v to 🙂
včera nam prišiel vianočny darček -novy matrac tak sa vytešujeme obliekla som nove obliečky dali sme novy matrac a hor sa pekne spinkať -teda nie hned až ked pride čas 🙂 juj ale sa teším

@liviaf14 to je ten peši pripad mm si ovocie sam od seba nevezme musim prihodiť do rupsaka ked ide do roboty apo týždni vyberiem že už sa to neda nai zjesť 😀 😀 😀

zato dnes hovorim prines slaninu 5x som mu to vravela a ked sa zabuchli dvere som pochopila že nepočul a tak som ešte šaškovala pred oknom že nech vidi čo mu hovorím a prišiel sa pytam slaninu maš ? a on že zabudol som 😀 takže naaaapodobne trošku nahluchlo

chorale1
8. jan 2011

tak ja dnes tomu mojmu hovorím ked išiel do mesta - kúp chlieb. prišiel kúpil syr a pod. a vravím mu a chlieb? a on mi na to ja chuj na ten som zabudol. a tak sme bez chleba 🙂 ale aspoň si priznal 😀

liviaf14
8. jan 2011

@fopardi 😀 😀 😀
@chorale1
júj baby, to je spoľah na tých chlapov 😀 😀 😀 ja tomu môjmu stále hovorím, "čo by si ty bezo mňa robil? by si aj hlavu stratil". lebo mm stále čosi po sebe hľadá, dneska ráno to boli kľúče od domu, keď chcel ísť do obchodu, nemohol ich nájsť. tak som pátrala, kde všade od samého rána bol a kľúče sme mojou metódou našli, no hovorím, bezo mňa stratený prípad 😀 😀 😀 a teraz ma napadlo, raz sme skoro ráno stáli pol hodinu pri dome a mm hľadal kľúče od auta, nemohli sme do práce odísť, skoro som ho zabila vtedy, a znovu som ich vypátrala, že kde bol vonku pri dome naposledy večer 😀

fopardi
8. jan 2011

@liviaf14 no to u nas tiež tak všetko sa necha pod nohami alebo položene na kuchynskom stole čo Z DUšE NEZNAšAM a ked to spratam tak potom nevidela si toto a tamto , ale aj ked to neodložim tak stale kde može yť to alebo to no samozrejme kto si to pamäta -no samozrejme ja 😀 ale ved nato sa muži asi ženia 🙂

fopardi
8. jan 2011

hodila nejake nove fotečky tak ked chcete kuk

liviaf14
8. jan 2011

@fopardi ano aj ja som u nás "pamäť" na odložené veci 🙂

lucula73
8. jan 2011

no ja hodím fotky asi až po víkende,už sa mi nechce a zajtra ideme k našim,však uvidím 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
9. jan 2011

ahojte babulky,troška som vas zanedbala v poslednej dobe,ale nejko to horšie zvladam 😠 ..už aby bol august 😀 ...idem vas dočitat,ale dufam,že sa mate fajn...prajem pekny večer všetkym 🙂

zuzanka7834
9. jan 2011

@zubrienocka
@zefa aj ja asi idem zacat s mojzisovou, knizku uz mam precitanu, takze krok prvy splneny! 😀

zubrienocka
9. jan 2011

@zuzanka7834 Ja som este knizku poriadne neotvorila, ale CDcko uz ovladam 🙂. Tie cviky ma naucili v Luckach, takze som si kupila knihu s CD, len aby som nezabudla. Musim sa priznat, ze som si dala zavazok a dnes som uz cvicila. Tak dufam,ze to nastartuje aj Teba a sup-sup na to 🙂

brmbolcek
9. jan 2011

pekny vecer , len tak na rychlo pridala som nove foto , tak kukuk 🙂 🙂 🙂

a peknu dobru nocku 🙂 🙂 🙂

zuzanka7834
9. jan 2011

@zubrienocka ja mam knihu bez cd, je to od nejakej jej ziacky

zubrienocka
9. jan 2011

@zuzanka7834 Sak to je jedno, ci kniha alebo CD. Najdôlezitejsie je, ze mame odhodlanie a pozitivny pristup 🙂

fopardi
9. jan 2011

@katarina33 možeš ho spotrebovať do 2 hodin ja ti tiež takto občas robim ked neodhadnem resp. ked si mylne myslim že je drobec hladny
nam tiež idu zuby dnes spal doobedu 15minut a poobede akurat na prechadzke v kočiari to bolo všetko dufam že zajtra to bude lepšie
baby ako prebalujete detičky ja som z toho našho šintra už v koncoch čo sa tohto tyka akonahle mu zoblečiem plienku okamžite si rukou naťahuje pipik a vajka a je jedno či tam ma nakakane alebo nacikane potom mi to všetko rozbabre kade tade a ešte ho nestihnem poutierať a už ho niet a ked toto dokažem tak dať ho na chrbat a dať mu novu plienku je nadludsky vykon hocikedy ho držime s mm obaja a on nie aj tak nam ujde prehne sa ako luk a ked ho nechcem e zlomiť tak musime povoliť a on je už na opačnom konci postele alebo sa štvera po čele postele naozaj niekedy na neho už zvyšujem hlas aby sa trochu prekvapil že čoto ale to tak asi na sekundu zaberie a už sa mi potom začne smiať a takto u nas vyzera prebalovanie

a dnešne konštatovanie (nesuvisiace s prebalovanim) musim schudnuť som nešťastna za cely den vydam tolko energie a priberam priberam priberamm fakt neviem ale za tieto sviatky som rpibrlaa 3kg len tak dobry den tu sme dnes ked som sa na seba pozrela v zrkalde mi prišlo až zle aka som tlusta a len tiredim veci čo su mi furt male ved to drobec takto rychlo nerastie ako ja ☹ ☹ ☹

lucula73
9. jan 2011

ahojte

@fopardi tak u nás vyzerá prebaľovanie tak isto,aj moj si naťahuje pinďúra a blažene sa usmieva,no mne si raz namočil ruku do okandenej plienky ...odvtedy keď ho idem prebaliť pokakaného,tak sa mu snažím niečo dať do ruky,vždy..on sa hrá a ja ho akotak možem okiepiť 😉 .........a ja ho prebalujem na podložke na stole,takže po posteli mi neuteká,ale z tej podložky som ho už dva razy zachytila vposlednej chvíli za nohu 😠 .tiež sa vrtí odušu...takže len nájsť nejaké finty 🙂
A schudnúť treba aj mne,ale aspoň 10 kg,už som aj začala d delenou stravou,s tou som už schudla pred 3 rokmi 14kíl.......ale vydržala som len tri dni 😠 ,tak sa pokúsim zajtra zas 😀

fopardi
9. jan 2011

@lucula73 ved prave podložku som už odložila lebo to bolo už velmi nebezpečne a do ruky miu vždx niečo davam ale to ho už nebavi o to by abni tak nešlo že si naťahuje pindurika ale ked mi uteka pokakany alebo si s rukou od hovienka uriara nos a potom neviem či skro utierať zadok nos alebo kuku a už to ma potom aj po chrbte no už som ho parkrat musela umyvať celeho ako sa pobabral ale to by sa celkom dalo zvladnuť ale to obliekanie novej plienky je fakt nadludsky vykon nič ho nezaujima no nejako to musime prežiť

no a ku diete ja som odhodlana od zajtra začať 90dnovu dietu fakt už sa dalej nemožem zväčšovať takto to dalej nejde no a mne tych 10kg by bolo treba na rozjazd a potom ešte aspon 15 kg ale nejdem si davať nerealne plany
tak super oid zajtra možeme isť do toho spolu abudeme sa podporovať 😉 😉 😉
a lala asi som dnes aj kramky dostala no musim poratať po kolych dnoch 🙂)) ak to zae nieje len plany poplach a to som mala isť v utorok ku dr. nech pozre čo to zase za štrajk sa tam deje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre