Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domcek
30. jan 2011

Tak ahojte,
Ktora uz ma buchty? Pridem.
Takze na plese bolo celkom ok.Aj ked hudba dost bieda. Iba oni tusili co hraju.... 😅
No ale my sme si to vynahradili v bare kde hrala cimbalka. 😵 😵
Foto dodam vecer ked pride polovicka, bo siel kolegovi na pohreb.. 😢
No a nasa slecinka hviezdila. Vecer zaspinkala no 2 pokus o 22,40.
Hore bola 5x. Ziadne plakanie. Starka ju povarovala, Stellus zaspinkala a bolo.
Iba rano okolo 5,00, ze uz si s placom pytala hem. Tak jej starka vysvetlovala, ze ona nema... 😅
Tak zasa pri nej v posteli zaspinkala a spala do 8,00.
No potvora jedna a mamu cvici..
My sme plesali do 3,40. O 4,00 som si lihala do postele. A o 8,30 som bola tak strasne naspata ze som
vstala. Cici ako dve skaly...Stellka si teda pochutila. Len chuda potom si veru 2x trosku grcla co mala celu noc prazdne brusko a tak sa napchala.
Cize na moje prekvapenie Stellka to zvladla bravurne. No ja som mala strasne nervy a stale som pozerala na mobil.
Teraz zaspinkala tak sa idem aj ja trosku este zvalit.
Paaaa zatial

cikyta
autor
30. jan 2011

@domcek prosím...........na 1.krát ok. 🙂

cikyta
autor
30. jan 2011

@domcek Stellka je špekulantka 😀

lucula73
30. jan 2011

@cikyta ciky super,mňam,dala by som si 🙂 .to si robila fakt prvý krát? 😕

cikyta
autor
30. jan 2011

@lucula73 ano. Prisahám na Sisu,že 1.krát v živote,lebo ja niesom dobra kuchárka. 😉

zefa
30. jan 2011

@cikyta no gratulujem

fopardi
30. jan 2011

@cikyta neverim -aka si ty herečka že ja neviem ja neviem a aha ju ja som take v živote neupiekla -lebo ja som ešte buchyt nepiekla -nemam na to opdvahu 🙂
ale dnes sa mi podaril struhany tvarohovy kolač -robila som ho prvy krat v živote a je super trochu som si aj napriek diete dopriala taky maly jeden kusok 😉

cikyta
autor
30. jan 2011
fopardi
30. jan 2011

@cikyta fakt si velmi šikovna myslím že keby maš viac času pri Siske tak by si bola sama prekvapena čo všetko dokažeš 😉

chorale1
30. jan 2011

@cikyta teda klobúk dole 😎 ja som buchty robila raz ale vytekal mi z nich lekvár lebo som ich slabo pospájala a niektoré sa na buchty nepodobali 🙂 odteraz ich už ani piecť nebudem ale zavolám tebe 😉

brmbolcek
30. jan 2011

ahojte, 🙂 🙂 🙂

ja som dnes robila jablcka v zupane 😉 😉 😉 skutocne su dobre 🙂 🙂 🙂

@cikyta-teda,ze buchty na ne sa netrufam, z len z dovodu aby to dobre dopadlo 😀 😀 😀 a musi byt fakt, ze dobry recept 😀 😀 😀 , kuknem ten tvoj a mas IP 😉 ale klobuk dole vyzeraju na pohlad nadherne a chutovo musia byt este lepsie 😉 😉 Sisi pomahala ?

brmbolcek
30. jan 2011

@cikyta- kto ta nahneval, ze mas take motto ?

lucula73
30. jan 2011

@cikyta no už som sa sem poobede nedostala,ale fopardi má pravdu....by si bola prekvapená čo všeličo dokážeš,len ab y bolo viac času 🙂 ..............na nete je všetko,naozaj,aj ja som už pár receptíkov vyskúšala.... 😉
A ja som nakoniec nepiekla a prídeme k našim a mamina také koláče,onaké fánky ,ešte aj marlenku mali,no amen moja dieta 😠 ....@fopardi,ako sa ti darí? 😉

cikyta
autor
30. jan 2011

😀 No dakujem 😅

@chorale1 Ved aj ja som sa bála,že mi vytečie,ale ani kvapka nevytiekla. No musim dať nabuduce viac lekváru a kludne ešte 1 lyžičku cukru navyše,lebo mám rada sladké....inak boli parádne. 😉

@brmbolcek No motto preto,lebo ked som bola na MD-nemohla som mať dlhšiu MD ako slobodná mamička,lebo mám s priatelom spoločný trvalý pobyt a minimálne 3 roky sme vedení ako druh a družka,takže nás brali akoby manželov.
No teraz,ked chceme,aby mal priatel ulavu na dani na mna,ako to už u manželov chodí ked som celý rok na RD,to už mi zas len neuznaju,lebo sme neni manželia a zrazu som slobodná !!!! 😠
NO PSYCHO !

lucula73
30. jan 2011

@cikyta to je fakt na hlavu postavené..neskutočné 😠 ....my sme tiež riešili úľavu na dani minulý týždeň,som odmietla mm vybavovať papier,lebo že nám ísť najprv do roboty po papier,potom že na sociálku,potom na úrad práce..no som mu povedala,že nech si to vybavuje sám 😠 .hlavne nech si zistí,kam vlastne mám ísť 😝

kamka17
30. jan 2011

@cikyta počkaj počkaj...úľavu na dani ako na teba alebo na malú??? lebo na malú si tiež drahý uplatňuje ten daňový bonus či ako sa to volá...a my tiež nie sme manželia, ale teda ja mám trvalý pobyt inde aj s malou...
aha...už som si prečítala že na teba...ale teda na dieťa by to nemal byť problém aj keď má iné trvalé bydlisko...či???
no a buchty...no fantasticky vyzerali, fakt že si šikovná ani o tom nevieš 😉 😉 skrytý talent sa tomu hovorí...ja teda si na kysnuté netrúfam absolútne
no a pekný večer prajeme, už spíme, ale trošku sme si aj poplakali...lebo mamina inteligent jedla vyprážaný karfiol a zemiakový posúšik z kysnutého cesta, tak bublinku asi bruško pobolievalo...šak také prdky si popúšťala 😅 😅
@domcek som rada, že ten ples takto dobre dopadol, akurát že Stellka sa asi zas vráti do starých koľají, keď bude v noci maminka po ruke...ono to tak býva, že dieťa si je vedomé, že mamina neni na blízku, tak sa uspokojí aj pri starkej a bez cicíka 🙂

kamka17
30. jan 2011

@lucula73 bože baby ma nehnevajte s tými úľavami...to de ja budem behať po úradoch, to sa človek na také vybavovačky fakt môže vyprdnúť...na jednej strane ti dajú že aha, akú máte úľavu a na druhej strane tie nervy a čas čo ťa to stojí...no radšej budem bez úľavy...ale zase netreba im nechať nič, šak sa naplatíme zbytočných daní a poplatkov do aleluja, tak treba vyžmýkať naspäť, čo sa dá

cikyta
autor
30. jan 2011

@kamka17 Na Sisu berie každý mesiac 500 sk dolu z dani,ale toto ročné si nemože uplatniť na mna.

cikyta
autor
30. jan 2011

@kamka17 A to , že máš trvalý pobyt inde si mohla využiť pri MD. Mala by si o mesiac,alebo 6 týždnov dlhšiu...už to presne neviem (Aj tak sa to teraz zase menilo a predlžilo)

kamka17
30. jan 2011

@cikyta jj, tú dlhšiu materskú mám, je to 37 týždňov, to viem, že sa dá využiť 😉 😉

cikyta
autor
30. jan 2011

@kamka17 Hm. (Ja som to využiť nemohla,kedže spolu bývame na spoločnej adrese s trv.pob.) 🙄

kamka17
30. jan 2011

@cikyta no nikomu to nehovor, ale my tiež bývame spolu už 7 rokov, ale trvalý pobyt som si nemenila 😕 😕 inak tomuto sa aj moja mamina čudovala, že to nikto nekontroloval, že kde a s kým bývam, lebo ona tiež keď bola slobodná, tak musela dokladovať, že nebýva s otcom dieťaťa

kamka17
30. jan 2011

no nič, idem drichmať ďalej, dobrú noc vospolok...som si pri malej zležala ľavé rameno, sa mi nedá ani pohnúť rukou, som zvedavá, kto ju bude zajtra nosiť na rukách 😕 😕

lucula73
30. jan 2011

no baby,toto som netušila....pričom to uvedenie bydliska je niekedy taká formalita.....a aha,ako to može človek využiť 🙂 .ale treba tento štát vycicať,kde sa dá,naozaj 😉
ciky už len jedna možnosť..rýchlo sa vziať 😀

zefa
30. jan 2011

hurá ideme na svadbu??? 😵 😵 😵 už aj idem šiť šaty!!
no ja kysnuté koláče pečiem odjakživa hádam,ale parené buchty a knedľu som robila 2 pokusy a oba ani pes nechcel 😝 😀 ....no po sviatkoch som bola donútená,pretože ani v jednom jedinom obchode nemali knedľu!!!!!a ja mäso upečené,kapusta udusená...ale teda podarila sa parádne....som vždy vravela,že asi musím dôjsť do veku,ked sa takéto veci daria 😅

lucula73
30. jan 2011

@zefa 😀 .ja som sa naučila robiť knedlu v takej silikonovej forme v mikrovlnke.....spraví sa redšie cesto a za 3 minúty je hotová, 😉 .ale odkedy som študovaná z netu 😠 ,že mikrovlnka nie je taká zdravá,tak som ju nerobila 😀 /asi rok/

brmbolcek
31. jan 2011

pekne ranko

@cikyta- prave v takych pipadoch by mali davat vacsie ulavy a nie ich zozierat a brat im to co im patri 😠 😠 😠 v tomto svete veru ziadna spravodlivost 😠 😠 😠

surviver
31. jan 2011

pekne ranko 🙂 ..no vidim,že riešite bonusy,ja mam tiež z toho riadny zmätok,ešteže mužiček sa vyzna,ale tiež sa nam nikdy nepodarilo "vybabrat " so štatom,skor on dobehol nas.. 😠 ..no ale čo už,hlavne, aby sme zdravi boli a aj peniažky potom budu...ja mam dnes za sebou poradnu,všetko je ok,tak sme radi,len sa mam podla uja Doktora šetrit..hahahah

ciky mnam take fajne buchty hned by som si dala 🙂
domček už sa tešime na fotečku a vidiš Stellka bola zlata,no uvedomele dieta 😉

liviaf14
31. jan 2011

ahojte 😉

@cikyta parádne buchtičky, okopčila som si recept , mňamky 😵

my sme boli včera po návštevách, drobec málo spal poobede, tak sa večer uložil celkom skoro a dobre,aj spal v pohode a teraz ešte dospáva. idem aj ja ešte na chvíľku lažkať.
ešte potom dočítam, som teraz nestihla všetko 😉
@domcek tak ste sa zabavili, to je fajn a Stellka je šikulienka malá, že bez teba vydržala 🙂

lucula73
31. jan 2011

Pekný dník 😉

@surviver sa teším ,že ste v poriadku,ale ti to krásne pribúda,že 12tt 😕 🙂 ...však aj Timurko je určite uvedomelý,tak musí maminu poslúchať,aby mohla oddychovať 😀
@domcek no kde je tá fotočka? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre