Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
2. feb 2011

@lucula73 A čo ten promethazin 5 Berlin-chemie........čo sme sa minule byvali ?
Nám teda zabral ako jediný po skoro 3 týždnoch trápenia. Fakt to bolo Eňo ňuňo.... 🙂

@chorale1 Nabuduce mojko,ked bude teplejšie. A inak,na rade ste vy ! 😉

lucula73
2. feb 2011

@cikyta ciky, no,až také kritické to nie je a ten mi bez predpisu nedajú......zatiaľ by som skúsila kvapky,pojdeme do lekárne,nech nám dačo poradia tam 😉

cikyta
autor
2. feb 2011

@lucula73 A čo tak ROBITUSSIN na suchý dráždivý kašel ?

lucula73
2. feb 2011

@cikyta akurát som prehľadávala škatulu,našla som doma ditustat,je tam pre deti od 6 mesiacov,ale len trošku máme,tak ak nezaberie ,kúpim iné 😉

lucula73
2. feb 2011

inak malý vkuse mrnčí,už neviem čo s ním,namiesto dvoch hodín čo spáva spal len trištvrte a teraz sa s ním nedá,von sa bojím ísť,lebo sú minusy a má ten kašeľ aj sople hrozné 😠 .už mi dochádza fantázia 😀 ,všetky skrinky vyrabované,niet kde stúpiť a jemu sa nepáči.

cikyta
autor
2. feb 2011

@lucula73 pozri dátum spotreby hlavne.
Už len vydržať a cim skor vyzdravieť. Je to ťažké,viem ☹ Ale sneh zmizne,vykukne trávička a potom bude maličký ako rybička !!! Teraz len kurírovať maminka ☹

cikyta
autor
2. feb 2011

@lucula73 Skus mu aj hrudníček natierať eukaliptovou mastičkou,alebo inou detskou na hrudníček. Zlepší dýchanie a masaž krásne ukludní. Keby bolo na Sise,tá sa nechá natierať touto masťou aj celý den+gelik na zubky...to pýta furt dookola 😅

lucula73
2. feb 2011

@cikyta veru,ty naša babička mastičkárka 😉 ....ale fakt,nech ten sneh ide už het,neviem sa dočkať 🙂

cikyta
autor
2. feb 2011

@lucula73 😀 Ako ja som nebola nikdy na bylinky a mastičky,no odkedy mám Sisu,tak sa priučam a veru niečomu som už prišla na chuť.
Neviem,či tá mastička na hrudníček zaberá,ale ak aj nie,na nás posobí zázračne po psych.stránke. Prisahám,že 2 krát mi privrela pri masírovaní Sisa očká a zadriemala 😅

cikyta
autor
2. feb 2011

Už máme dávno po chorobe a ešte stále sa dlho mastíme preventívne 😀 lebo to pýta 😀

(Včera som jej skrabkala chrbátik počas pozerania rozprávočky a potom som prestala. A ona hned ukázala prštekom na chrbátik že🙂
-Ešte mamička ! Ešte toto rob !

liviaf14
2. feb 2011

čaute
@lucula73 aj náš malý piští posledné dni úplne otrasne, je podráždený, nervózny, chvíľami je síce aj dobrý, ale tých chvíľ je oveľa menej ako inokedy ☹ už som z neho dnes na nervy, unavená ako pako. konečne zaspal vonku, vozila som ho pol hodinu, inokedy za 5 min. tvrdý. včera som ho ani nekúpala, nervný, urevaný a unavený zaspal o 17.30 na cicíku a spal do rána do 5. ale cucal pravidelne v noci, to si nenechá ujsť 😅
od rána nič nestíham akosi, idem vás dočítať.

cikyta
autor
2. feb 2011

Ja že mi dochne kvet. (Lebo mne dochnu vždycky všetky 😀 ) a on mi bujak jeden...prvýkrát v živote kvitne ! Ja som ani netušila,že má kvitnuť ! Myslela som,že žltne a odchádza....a on aha ho papluhu !

cikyta
autor
2. feb 2011

@liviaf14 Nuž...ročné detičky si už nenechaju brnkať po nose a maju svoju "hlavu!" 😀

liviaf14
2. feb 2011

@cikyta fíha pekné foto, tento druh som ešte nevidela kvitnúť 🙂
ano, máš pravdu, brnká mi po gebuli statočne, fiškus jeden 😀 😀 😀

fopardi
2. feb 2011

ahojtze tak som vas prišla pozrieť aj cez den 🙂 konečne mam doma pc aj cez den nielen večer drobca som dala spať tak uvidime ako dlho bude buvať

no a ku vareniu ani mi nehovorte ale dnes som si dopraial aj napriak diete a ovocnemu dnu som si kusok odlomila z rožka a natrela hp maslom lebo som to nejedla už davno a tak mi šiel na chuť tak som si dala ved sa musim odmeniť za taky uspech a na obedik som si dala grep -mnam

liviaf14
2. feb 2011

@fopardi ten rožok s maslom ti verím, ja ich raňajkujem skoro každé ráno a horúcu kávu s mliekom k tomu mňam 😉

fopardi
2. feb 2011

no aj naš už špekuluje a niekedy ked ma isť spať tak ho musim držať lebo jeho poloha na chrbte asi boli tak jači ale po chvilke ked ho nepustim sa ukludni a pekne spinka

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi Fíha,ty fitneska jedna ! 😀

@liviaf14 Naposledy mi kvitla fialka (mám ju vo verejnom albume) To bolo radosti !!!! Kvety...šteniatka...a moje // !!! 🙂

fopardi
2. feb 2011

@cikyta keby si videla čo som ja za kvetinarku - drobec mi asi pred tromi týždnami vytiahol kvet z kvetinača a ja som to dala do lavora do kupelne že ked budem mať čas to posadim -čudujte sa svetu ale ja som to ešte neposadila ni len nepoliala a uvažujem že ten kvet jednoducho vyhodim 🙂

fopardi
2. feb 2011

@cikyta no ti poviem coborova sa može skryť

fopardi
2. feb 2011

@cikyta a inač ako vlastne s tou vašou čikytkou ? žije ešte či čo ?

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi daj mu chudákovi aspon vodu do toho lavora 😀

čiky žije,už nás ani nepozná ☹ Býva so 4 deťmi.Takže na stare kolená má veselo 😅 Ale strašne zošedivela ☹ Nesmiem na nu myslieť,lebo mi je smutno. Všetcia tu obvinuju mna zato,že ju nemáme....akoby som bola bezcitná mrcha ☹

brmbolcek
2. feb 2011

tak u nas navarene spapane a umyty riad.... manzel taktiez dobehol vsetko spapal ....
a cucoriedka sa mi teraz 10 minut zobudila 🙂 🙂 🙂 no poviem vam, ze spinkala krasne od 8:30 do 13:20 🙂 🙂 🙂 aj som chcela urobit bananovu roladu ale som sa bavila s obedom 🙂 🙂 🙂

@kamka17- tak prijemnu prechadzku kocandy 🙂 🙂 🙂
@surviver - a dufam, ze sono dopadlo ok 😉 😉 🙂 🙂 🙂
@lucula - kodein , uz teraz akosi nechcu predpisovat pre dospelych bo je dost silna latka pre natrkomanov , tak sa mi nam naposledy vyjadril obvodak, potrewbovala som mame predpisat lieky co mala odporucane v lek.sprave a oni ze su to loieky pre narkomanov 😠 😠 😠 tak sme ich museli kupovat v plnej vyske !
..ale pre maleho je vselico uz teraz na trhu, tak verim ze ti v lekarni poradia 😉 😉 😉

fopardi
2. feb 2011

@cikyta prečo ťa obvinuju ? a ste im ju nechali ? never tomu že vas nepzna pes nezabuda ale ked to je lepšie takto tak sa s tym treba zmieriť 😉

fopardi
2. feb 2011

baby neuverite ale ako som bola proti pavukom na chodenie tak som sa rozhodla že ho drobcovi kupime a tak sa asi budu doma všetci riadne čudovať 🙂 ale ked vidim kde všade je a akej je konštrukcie ten naš betar tak sme sa s mm takto dohodli 🙂

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi Muž sa sem tam hneva.....viem to.....
On nechápe,že stačil jeden výpad a Sisa ne zemi s rozbitou hlavou atd....Cikynka ubližovala aj svojim šteniatkam. Ona to mala v genoch po svojej matke.
Ako sama bola užastná,ale ohromne žiarlila na deti a druhé psy..............
Možno keby vyrastala so Sisou,ale 4 roky žila sama.Dospela a zrazu sa má o nás deliť ???
To by nedopadlo dobre....Mám čo robiť takto,nie ešte aj ju venčiť 4 krát denne so Sisou na rukách.Nepočuvala vonku a ledva som ju udržala ☹
Dali sme ju vykastrovať za 4 000 sk,len aby sa zmenila,ale nepomohlo ☹
Stekala doma,budila Sisu atd...atd... 😔

cikyta
autor
2. feb 2011

@fopardi My sme mali tiež pavuka,no rovnako vyhodené peniaze,ako na kočík 😀 Využitie minimálne.......

fopardi
2. feb 2011

@cikyta tak to presne viem o čom píšeš pes mojej svokry je presne taky isty len s tym že on vyslovene na deti utoči raz sa prihovorila susedovemu chlapcovi aa pes rovno po nom vyštartovaal a zasekol mu do tvare -nekusol ho ale zubami mu buchol -mal aj nejake stopy no mm vravi že pojde pes do koterca ale poznam svokru že ona to nedovoli a tak si budeme musieť poradiť inak zatial neviem ako v podstte mame dvor popredelovany koli psovi 4plotmi to važne a dokonca 5plot sa prave robi lebo aby nešiel pes pred dom potom je oddelena ta čsť kde davaame auta potom aby nešiel na travnik ku altanku a ešt dalši plot aby nešiel na rolu no tak si viete predstaviť že koli psovi tu je sam plot ale ja sa ku tomu nevyjadrujem nieke to moj pes a ku mne si nedovoluje na mna ani neskače kdežto svokra nemože okolo neho prejsť lebo je hned od blata a nieje to žaiden drobec pes ale riadne hebedo
no tak už som rozmyšlala kde urobime našmu drobcovi nejake to hracie miesto tak asi až uplne dozadu tam pes nikdy nechodi a nieje vidno na ulicu , asi tam časom capneme nejaky ten bazen možno hojdačku alebo čo bude treba
a fajne budeme mať leto vystarane ale asi až buduce 😉

fopardi
2. feb 2011

a to díte spi a spi a spi tak ja neviem či si začať okna umyvať či čo 🙂))

liviaf14
2. feb 2011

@fopardi aj ja chcem takého spachtoška, mne spal dneska ledva hoďku a pol, a bol vonku aj vnútri pri okne. aj mne sa chce spať nenormálne z tohto otras počaska.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre